OT. Football Quiz ! - Xtratime Community
Reply
 
LinkBack Thread Tools Rate Thread Display Modes
post #1 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 14:30 Thread Starter
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
OT. Football Quiz !

Me qen se ne dimer s'kemi shume per tu diskutuar rreth futbollit shqiptar apo aj International, dhe per me mbajt gjalle ket forum. Deshta e qel ni Quiz! Tregom ne qofse keni deshire me mar pjese, dhe ne qofse keni deshire me ndrru pak prej regullave. Si prsh. ne vend qe te shtrohen pyetjet veq per futbollin shqiptar, me lan ne futbollin ne pergjithsi.

Regullat jon t'thjeshta:

- Dikush e qet pyetjen e pare.
- Aj qe pergjigjet drejte i pari ne pyetje, e qet pyetjen e ardhshme
- Pyetjet duhet te ken lidhje me futboll, posaqerisht futbollin shqiptar. Mbrenda aty tulifar pyetjesh mundesh mi qit.
- Aj qe e ka shtru pyetjen duhet sa ma shpejt me konfirmu ne qofse dikush u pergjigj. Edhe me qit tabelen e tegjith atyre qe kan pike dhe kush ka mese shumti.
- 1 pike per gjdo pergjigje t'drejt.
- Nese pergjigja pranohet apo jo, kjo varet krejt nga aj qe e ka shtru pyetjen, po ne qofse eshte shume afer. Mundet me pranu. Perndryshe edhe ndonje ndihme t'vogel mundet me dhan ne qofse shkon shume larg.
*- Aj qe u pergjigj sakte ne pyetjen e kaluar dhe e shtron pyetjen, ska drejt mu pergjigj as ne pyetjen e atij tjeter. Po duhet me prit 2 her.

Last edited by Drenica; December 13th, 2006 at 16:23.
Drenica is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 15:10 Thread Starter
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
Cilli trajner nderkombetar ka ik prej Kombetares shqiptare, pa folur hiq me FSHF:n ne nje kohe rekord?
Drenica is offline  
post #3 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 15:15
Rising Star
 
Join Date: 09 2004
Posts: 691
Moment
Me qellu 2 veta online i mbledhin krejt piket. Qka me bo tash na tjeret qe nuk qellojm online.
Propozoj me ja fillu edhe nihere.
Ilirian is offline  
 
post #4 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 15:21
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Quote:
Originally Posted by Ilirian
Moment
Me qellu 2 veta online i mbledhin krejt piket. Qka me bo tash na tjeret qe nuk qellojm online.
Propozoj me ja fillu edhe nihere.
Mire e ka une kisha propozu me ba nje list e me shku sipas listes psh

1 Albanian
2 Drenica
3 Ilirian
4 Albion
5 Arsenal


dmth une dhe Drenica nuk kemi drejt me postu pergjigje deri sa tna vjen reni prap ehde ato antart qe se din pytjen le tregojn nuk e dimi qe me ja shlu renin antarit tjetr

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #5 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 15:21 Thread Starter
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
Ok. Po nuk dmth. qe i mbledhim tegjithe sepse kto pyetje mund te jen te veshtira.. edhe kaniher veq ndonjeri i gjen pergjigjet e sakta. Si do qoft, ne qofse keni deshir mja nis prej fillimit ket e bejme. Jemi te hapur me me shume sygjerime, kryesorja eshte qe i kuptoni regullat

Tash kush eshte per vazhdim? e kush eshte per mja nis prej fillimit?
Drenica is offline  
post #6 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 15:25 Thread Starter
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
Quote:
Originally Posted by Albanian
Mire e ka une kisha propozu me ba nje list e me shku sipas listes psh

1 Albanian
2 Drenica
3 Ilirian
4 Albion
5 Arsenal


dmth une dhe Drenica nuk kemi drejt me postu pergjigje deri sa tna vjen reni prap ehde ato antart qe se din pytjen le tregojn nuk e dimi qe me ja shlu renin antarit tjetr
Ky eshte nje propozim i mire ama, ather njoni duhet me prit ni kohe te gjate. Ne qofse aj qe e ka rrendin nuk e din...

Me mire eshte ndoshta qe aj qe u pergjigj sakte ne pyetjen e kaluar dhe e shtron pyetjen, ska drejt mu pergjigj as ne pyetjen e atij tjeter. Po duhet me prit 2 her...
Drenica is offline  
post #7 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 15:25
Rising Star
 
Join Date: 09 2004
Posts: 691
Une po them prej fillimit
Po mbasi jena shqiptar, dy veta mirren vesh ne msn, hin njejten kohe ktu edhe i bejn pytje njani-tjetrit, i marrin krejt piket.
Duhet me bo nifar liste te antarve qe marrin pjese edhe mu pergjigj me rend, nese mungon njani ateher ai perfundi vazhdon, e kshtu me rradhe.
Pra: Drenica, Albanian, Ilirian
Ilirian is offline  
post #8 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 15:26
Rising Star
 
Join Date: 09 2004
Posts: 691
Quote:
Originally Posted by Drenica
Ky eshte nje propozim i mire ama, ather njoni duhet me prit ni kohe te gjate. Ne qofse aj qe e ka rrendin nuk e din...

Me mire eshte ndoshta qe aj qe u pergjigj sakte ne pyetjen e kaluar dhe e shtron pyetjen, ska drejt mu pergjigj as ne pyetjen e atij tjeter. Po duhet me prit 2 her...

E pranushme.
Ilirian is offline  
post #9 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 15:29 Thread Starter
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
Ok pra. Pi ndrroj regullat, dhe ne fillim dua ta di se kush e kush dojn me mar pjese e mandej t'ja fillojm ksaj gares.

Aj qe ka mundesi mi hjek pyetjet dhe pergjigjet e para le ta beje.
Drenica is offline  
post #10 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 15:33
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Quote:
Originally Posted by Drenica
Ok pra. Pi ndrroj regullat, dhe ne fillim dua ta di se kush e kush dojn me mar pjese e mandej t'ja fillojm ksaj gares.

Aj qe ka mundesi mi hjek pyetjet dhe pergjigjet e para le ta beje.
OK i fshiva, po presim ehde antart tjer a kane naj sygjerim a po najsen tjetr dhe ja fillojme

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #11 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 15:46 Thread Starter
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
Quote:
Originally Posted by Drenica
Cilli trajner nderkombetar ka ik prej Kombetares shqiptare, pa folur hiq me FSHF:n ne nje kohe rekord?
Ather presim. A vlen qikjo pyetje si nje fillim? a pe hjek edhe kta? deri sa t'vendosim mja nis. Per mja fillu mas paku 6 antar duhen me mar pjese.

Last edited by Drenica; December 13th, 2006 at 17:53.
Drenica is offline  
post #12 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 16:10
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
Po ja nisim bre, llogariti qe krejt antart jan IN

Albion
Albanian
Drenica
Ilirian
Dardanian
Arsenal
Korcari
etj etj

Kushdo le te pergjigjet, me randsi me ndjek rregullen e thjesht:

"Antari X e bon ni pytje, Y pergjigjet sakt dhe bon pytjen e re. Antari X nuk ka drejt mu pergjigj meniher, por duhet dikush tjeter"
Albion is offline  
post #13 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 16:14
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
Quote:
Originally Posted by Drenica
Cilli trajner nderkombetar ka ik prej Kombetares shqiptare, pa folur hiq me FSHF:n ne nje kohe rekord?

Spe kuptoj qeto 'kohe rekord' veq po provoj,


Dossena ?!
Albion is offline  
post #14 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 16:19 Thread Starter
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
Drejt.

Piket te shperndara:
Albion: 1
Drenica is offline  
post #15 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 16:23
Premier Player
 
Vranina's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: Pejė, Northern Albania
Teams: A L B A N I A
Posts: 1,777
Albion ja qive nonen u përgjigje edhe dole offline a

FITORJA ĖSHTĖ E JONA

formerly known as Dardanian
Vranina is offline  
post #16 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 16:24
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
Pytja e rradhes:

Kosova - Shqiperia 0:1, stadiumi i Prishtines (ndeshja e fundit qe jan taku kto dy ekipe)

Kush ka qene gollshenues ?
Albion is offline  
post #17 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 16:25
Premier Player
 
Vranina's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: Pejė, Northern Albania
Teams: A L B A N I A
Posts: 1,777
Autogoll nga Arsim Abazi

FITORJA ĖSHTĖ E JONA

formerly known as Dardanian
Vranina is offline  
post #18 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 16:26
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
Correct !

Standings:
Albion 1
Vranina 1
Albion is offline  
post #19 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 16:30
Premier Player
 
Vranina's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: Pejė, Northern Albania
Teams: A L B A N I A
Posts: 1,777
Pyetja e rradhes:

Shqipëria e mposhti Rrusinë 3-1 në Shkodër, cili ke golashenuesi i parë?

FITORJA ĖSHTĖ E JONA

formerly known as Dardanian
Vranina is offline  
post #20 of 253 (permalink) Old December 13th, 2006, 16:32 Thread Starter
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
Altin Rraklli
Drenica is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes Rate This Thread
Linear Mode Linear Mode
Rate This Thread:Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome