Barcelona for a friendly in Albania ?! - Xtratime Community
 
LinkBack Thread Tools Rate Thread Display Modes
post #1 of 16 (permalink) Old September 23rd, 2006, 10:24 Thread Starter
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
Barcelona for a friendly in Albania ?!

Elbasani prenoton miqėsore me Barcelonėn

Nė historinė e futbollit shqiptar deri mė tani nuk ka ndodhur qė ndonjė ekip i vendit tonė tė luajė pėrballė ndonjė prej kampionėve tė Europės nė fuqi, por shumė shpejt njė fat tė tillė mund ta ketė Elbasani. Kampionėt nė fuqi tė superligės shqiptare, nė fund tė kėtij viti, ose gjatė fillimit tė vitit tjetėr, mund tė zhvillojnė njė ndeshje miqėsore pikėrisht nė fushėn e stadiumit "Ruzhdi Bizhuta" tė Elbasanit me njė prej ekipeve mė tė mira tė kontinentit, me fituesen e Ligės sė Kampioneve, Barcelonėn e Spanjės. Nė fakt, ideja qė pritet tė kthehet nė njė realitet nė njė tė ardhme tė afėrt ėshtė diskutuar midis presidentit tė Barcelonės, Joan Laporta, dhe atij tė Elbasanit, Arben Laze, tė pranishėm nė Kongresin e Forumit tė Klubeve Europiane, qė u mbajt pak ditė mė parė nė Zvicėr. Midis bosėve tė kėtyre klubeve ėshtė rėnė dakord qė kėto ekipe tė luajnė njė miqėsore midis tyre shumė shpejt dhe kjo falė respektit tė presidentit tė Barcelonės pėr Shqipėrinė dhe shqiptarėt. Ekipi spanjoll i Barcelonės ka luajtur nė Shqipėri pėr herė tė parė rreth 20 vite tė shkuara me Flamurtarin e Vlorės, nė kuadrin e takimeve zyrtare pėr kupat e Europės, kohė e cila kujtohet me shumė nostalgji nga futbolldashėsit pėr nivelin e lartė qė paraqiti ekipi shqiptar atėherė. Ndėrsa aktualisht Barcelona, me shumė yje tė futbollit botėror nė pėrbėrje tė saj, mund tė luajė sėrish nė vendin tonė, kėsaj radhe njė miqėsore, qė pėr shumėkėnd gati duket si njė ėndėrr. Nga ana e tyre, drejtuesit e Elbasanit tashmė ndihen tė bindur nė zhvillim e kėsaj miqėsoreje historike dhe nė heshtje kanė filluar pėrgatitjen nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme. Mbėrritja kėtė javė nė zyrėn e presidencės sė Elbasanit, nė adresė tė Arben Lazes, e njė letre tė dėrguar nga ana e presidentit tė Barcelonės, Joan Laporta, e cila konfirmon mundėsinė e zhvillimit tė njė miqėsoreje midis kėtyre ekipeve, flet shumė qartė pėr seriozitetin e asaj qė ėshtė diskutuar mes tyre pak ditė mė parė. Vetė Laze, i pyetur nga gazeta "Sporti shqiptar", e konfirmoi faktin qė midis Barcelonės dhe Elbasanit ėshtė rėnė dakord me kėrkesėn e presidencės sė verdhebluve qė tė luhet njė takim miqėsor nė Shqipėri mes kėtyre ekipeve dhe se tė ardhurat qė do tė grumbullohen nga shitja e biletave tė kėsaj ndeshjeje miqėsore midis kampionėve tė superligės shqiptare dhe yjeve tė Europės tė shkojnė pėr bamirėsi. Fillimisht, drejtues tė Elbasanit do tė bėjnė njė vizitė pune nė Spanjė, ku do tė takohen me homologėt e Barcelonės dhe mė pas do tė jenė ata qė do t'u kthejnė vizitėn elbasanasve. Pasi tė jenė realizuar kėto shkėmbime vizitash, atėherė klubet pėrkatėse do tė pėrcaktojnė ditėn kur do tė luhet miqėsorja mes kėtyre dy ekipeve. Padurimi i shqiptarėve pėr t'i parė yjet e futbollit botėror nė fushėn e stadiumit "Ruzhdi Bizhuta" kuptohet qė do tė jetė i pazakontė, por mė e rėndėsishmja ėshtė qė miqėsorja tė mos mbetet veēse njė dėshirė e presidencės verdheblu. Laze, nga ana e tij, ėshtė treguar shumė i bindur nė realizimin e kėsaj miqėsoreje, pasi atė ia ka premtuar pa asnjė lloj rezerve vetė homologu Laporta. Dhe kur njė miratim tė tillė e ka bėrė bosi i klubit mė tė suksesshėm i Europės, nuk ka arsye qė tė ketė vend pėr hije dyshimi. Kėshtu qė le tė shpresojmė se pas disa javėsh Barcelona do tė zbresė nė fushėn e stadiumit "Ruzhdi Bizhuta" me tė gjithė yjet e saj.
Never before an albanian team played against current European Champions, but seems the history is about to change since Elbasani's president has promised to arange a match in "Ruzhdi Bizhuta" stadium against european giants Barcelona.
Barcelona has played once in Albania about 20 years ago against Flamurtari.Presidenti i Barcelones, Joan Laporta dhe ai i Elbasanit Arben Laze
Albion is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 16 (permalink) Old September 23rd, 2006, 10:27
Premier Player
 
Join Date: 04 2005
Posts: 1,727
OMG Unbelivable unbelivable...

Hallall Lazes... bile ne Elbasan po lujka..
Arsenal is offline  
post #3 of 16 (permalink) Old September 23rd, 2006, 10:28
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
This is great news. A payback for 'Tigrat' who wanted Laze's head after the sold out second leg against Ekranas.
Drenica is offline  
 
post #4 of 16 (permalink) Old September 23rd, 2006, 10:32 Thread Starter
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
Whenever Laze is involved everything is possible
Albion is offline  
post #5 of 16 (permalink) Old September 26th, 2006, 12:57
Rising Star
 
Join Date: 09 2004
Posts: 691
it wont happen.
Ilirian is offline  
post #6 of 16 (permalink) Old September 29th, 2006, 11:38
Rising Star
 
Join Date: 09 2004
Posts: 691
a po vjen a jo barca
Ilirian is offline  
post #7 of 16 (permalink) Old September 29th, 2006, 11:49
Legend
 
Minotti's Avatar
 
Join Date: 08 2002
Location: Malmö,Sweden
Teams: Albania NT, Parma
Posts: 15,670
veq prit ti...

I don't have a sig.
Minotti is offline  
post #8 of 16 (permalink) Old September 29th, 2006, 11:51
Rising Star
 
Join Date: 09 2004
Posts: 691
me dit qe vjen pe pres ne elbasan
Ilirian is offline  
post #9 of 16 (permalink) Old September 29th, 2006, 12:02
Legend
 
Minotti's Avatar
 
Join Date: 08 2002
Location: Malmö,Sweden
Teams: Albania NT, Parma
Posts: 15,670
hahah..po qfarti. Veq ishalla, ish kan super .

I don't have a sig.
Minotti is offline  
post #10 of 16 (permalink) Old September 29th, 2006, 12:07 Thread Starter
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
Edhe mu po m'hup ajo shpresa.... masi qe kurgjo nuk shkrujten rreth ksaj pune.

Mos na lshun 'mjeker' edhe ksi here
Albion is offline  
post #11 of 16 (permalink) Old September 29th, 2006, 12:17
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
leje bre pash familin ka dal foto me Laporten thuti se ka ba naj pune tmadhe garant njerzt i ka rejt cajo foto ku kan dal bashk se ska sen prej ksaj pune

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #12 of 16 (permalink) Old September 29th, 2006, 12:18 Thread Starter
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
Mos osht edhe fotoja montazh
Albion is offline  
post #13 of 16 (permalink) Old September 29th, 2006, 12:18
Legend
 
Minotti's Avatar
 
Join Date: 08 2002
Location: Malmö,Sweden
Teams: Albania NT, Parma
Posts: 15,670
photoshop nashta?

I don't have a sig.
Minotti is offline  
post #14 of 16 (permalink) Old September 29th, 2006, 12:20
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
hahah duhet me cu te naj majstor i photoshopit me kshyr

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #15 of 16 (permalink) Old September 30th, 2006, 17:40
Premier Player
 
Join Date: 04 2005
Posts: 1,727
Hekeni ket teme... fshijeni krejt..:embarass:
Arsenal is offline  
post #16 of 16 (permalink) Old September 30th, 2006, 20:48
Premier Player
 
Tulipani Zi's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Jashtetit
Teams: FK Partizani & Albania.
Posts: 1,712
Po pse rreheni kaq shpejt o cuna? Me gjith mend kujtoni se Barca do luaj neper fusha ku as lopa nuk e ha barin.

Mafjoza si puna e Lazes ka pafund ne Shqiperi. Ne i quajme ndryshe 99-ca.
Tulipani Zi is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes Rate This Thread
Linear Mode Linear Mode
Rate This Thread:Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome