Merren Transparentet e VOJVODAVE! - Xtratime Community
 
LinkBack Thread Tools Rate Thread Display Modes
post #1 of 15 (permalink) Old September 10th, 2006, 00:10 Thread Starter
Rising Star
 
Join Date: 08 2005
Posts: 960
Merren Transparentet e VOJVODAVE!

Ne ndeshjen Teteks Vs Slloga, Tifozat e Slloges Shvercerat ua kane marre shkijeve flamurat e tyre.
Ja disa foto:
http://www.shvercerat.com/foto/13.jpg
http://www.shvercerat.com/foto/10.jpg
http://www.shvercerat.com/foto/09.jpg
Xhem Hasa is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 15 (permalink) Old September 10th, 2006, 00:15
Rookie
 
Join Date: 09 2006
Posts: 21
qija robt foton e tret po shihen tu ik pidhat
GT500 is offline  
post #3 of 15 (permalink) Old September 10th, 2006, 07:31
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
Hallal ju qofte! FORCA SHVERCERAT!
Drenica is offline  
 
post #4 of 15 (permalink) Old September 10th, 2006, 10:07
Premier Player
 
Vranina's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: Pejė, Northern Albania
Teams: A L B A N I A
Posts: 1,777
AHHAHAHAHAHHAHAHA

RRNOFSHIN SA MALET, OHHH ZEMRA MU BO MAL KUR I PASH!

FITORJA ĖSHTĖ E JONA

formerly known as Dardanian
Vranina is offline  
post #5 of 15 (permalink) Old September 10th, 2006, 11:17
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #6 of 15 (permalink) Old September 10th, 2006, 12:04 Thread Starter
Rising Star
 
Join Date: 08 2005
Posts: 960
Muza ka kon atej hahah
Xhem Hasa is offline  
post #7 of 15 (permalink) Old September 10th, 2006, 13:00
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Sot në Tetovë u zhvillua ndeshja e ligës së dytë ndërmjet vendasve Teteksit dhe Sllogës nga Shkupi. Me një autobus të stërmbushur me afro 70-80 tifozë, dhe me disa vetura private, Shvercerat filluan udhëtimin e tyre për në Tetovë, ndoshta ndeshjen më të rëndësishme, kuptohet në aspektin tifozërik pasi që klubet tjera as që kanë tifozë, ndërsa Teteksi i ka tifozët e tij, rival tradicional të shqiptarëve. Edhe pse shkupjanët u kthyen me një humbje me rezultat 3 : 1, për grupin e tifozëve, Shvercerat kjo ndeshje ishte ndeshje e suksesshme dhe me shumë trofe. Themi e suksesshëm pasi në stadium kishin përball tifozët maqedonas Vojvodat, të cilët arritën ti largojnë nga tribuna si dhe tju marim dy transparenta, aq sa I kishin të vendosura.


E gjithë kjo ndodhi papritmas kur në një moment u ndërpre ndeshja dhe shikuesit vendas filluan të hynë në stadium për ti sulmuar djelmoshat shqiptar që luajnë për ekipin e Sllogës por si çdo tifoz që reagon për ekipën e vet filluan edhe Shvercerat të reagojnë për ekipin e tyre sëpari duke hedhur piroteknikë dhe gjësende ne fushë dhe pastaj filloi ajo më e rëndësishmja, hyrja e Shvercerave fushë dhe vërsulja e tyre kundrejt Vojvodëve të Teteksit te cilet filluan te hikin si lepuri pa kry. Pastaj kishte edhe shumë probleme me polici të cilët tentonin që ti merrnin transparentat e marra dhe t’ju kthenin tifozave vendas. Shvercerat me shumë aftësi arritën t’i “pshtojnë”, mirëpo për fat të keq disa flakadane ranë në duart e policëve. Shvercerat lëshuan ndeshjen pasi që delegate i ndeshjes nuk deshti ta vazhdon në praninë e tifozëve mysafirë, për shkaqe sigurie. Pas daljes nga stadiumi nuk kishte ndonje ekces tjetër.

Deri në ndeshjen e ardhshme…

Muzafer S - Tifozat.com

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #8 of 15 (permalink) Old September 10th, 2006, 13:19
Star Player
 
Join Date: 09 2004
Posts: 4,323
Hehehe, mire ja keni bo. Ama mduket se i kishi gjet do te ri edhe pak ne numer . Po prap mire ska aty. Ne Tetove sundojn Shqiptaret.
Benny is offline  
post #9 of 15 (permalink) Old September 10th, 2006, 13:37
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Quote:
Originally Posted by Benny
Hehehe, mire ja keni bo. Ama mduket se i kishi gjet do te ri edhe pak ne numer . Po prap mire ska aty. Ne Tetove sundojn Shqiptaret.
benny te ri vec mu sha dishin boll

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #10 of 15 (permalink) Old September 10th, 2006, 14:56
Premier Player
 
Join Date: 05 2004
Location: Dardania
Teams: Albania
Posts: 1,833
Quote:
Originally Posted by Xhem Hasa
Ne ndeshjen Teteks Vs Slloga, Tifozat e Slloges Shvercerat ua kane marre shkijeve flamurat e tyre.
Ja disa foto:
http://www.shvercerat.com/foto/13.jpg
http://www.shvercerat.com/foto/10.jpg
http://www.shvercerat.com/foto/09.jpg
man, those are sons of Skanderbeg, Sons of Leka i Madh, Sons of KLA

Ju lumte
G-landKD is offline  
post #11 of 15 (permalink) Old September 10th, 2006, 17:09
Star Player
 
Join Date: 09 2004
Posts: 4,323
Quote:
Originally Posted by Shkupi
benny te ri vec mu sha dishin boll
Jo jo ma keni bo qejfin ani hehehe.
Benny is offline  
post #12 of 15 (permalink) Old September 10th, 2006, 18:51
Star Player
 
Join Date: 02 2006
Posts: 2,860
... edited, forget it

SLBET - Best odds on sport events. Bet on sports with special promotions and play casino and poker with big bonuses. SLBET - Your lucky star

Last edited by JumboMkd; September 10th, 2006 at 19:16.
JumboMkd is offline  
post #13 of 15 (permalink) Old September 10th, 2006, 20:57
Forum Manager
International
 
Join Date: 11 2004
Teams: Multiethnic Republic of Kosovo
Posts: 6,606
Madman is offline  
post #14 of 15 (permalink) Old September 11th, 2006, 00:17
Premier Player
 
Vranina's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: Pejė, Northern Albania
Teams: A L B A N I A
Posts: 1,777
Quote:
Originally Posted by JumboMkd
You have some problem???
No, I have several. One is in the north side of my home, the other one is on the right side :rollani:

FITORJA ĖSHTĖ E JONA

formerly known as Dardanian
Vranina is offline  
post #15 of 15 (permalink) Old September 11th, 2006, 00:38
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Closed

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
Closed Thread

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes Rate This Thread
Linear Mode Linear Mode
Rate This Thread:Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome