P R I S H T I N A - Xtratime Community
 
LinkBack Thread Tools Rate Thread Display Modes
post #1 of 12 (permalink) Old July 26th, 2006, 22:08 Thread Starter
Rookie
 
Join Date: 07 2006
Posts: 26
P R I S H T I N A

T'rejat e KB Prishtines edhe KF Prishtines mundeni mi postu qitu, sma merr menja qe duhet naj biografi krejt e dini qe osht kampion
LionHool is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 12 (permalink) Old July 26th, 2006, 22:31 Thread Starter
Rookie
 
Join Date: 07 2006
Posts: 26


All this PLISAT (PRISHTINA's FANS) made for their died friend Adrian Blakaj - QELI (RIP)Last edited by LionHool; July 26th, 2006 at 22:36.
LionHool is offline  
post #3 of 12 (permalink) Old July 26th, 2006, 22:40
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Mirse erdhe Lionhool

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
 
post #4 of 12 (permalink) Old July 26th, 2006, 22:44
Premier Player
 
Vranina's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: Pejė, Northern Albania
Teams: A L B A N I A
Posts: 1,777
As far as I am concerned, KF Besa is the champion of Kosova

FITORJA ĖSHTĖ E JONA

formerly known as Dardanian
Vranina is offline  
post #5 of 12 (permalink) Old July 26th, 2006, 22:48 Thread Starter
Rookie
 
Join Date: 07 2006
Posts: 26
Quote:
Originally Posted by Dardanian
As far as I am concerned, KF Besa is the champion of Kosova

you're right! besa is champion this year, cuz we didn't have a place for cups!


PROUD TO BE PLIS!

Last edited by LionHool; July 26th, 2006 at 23:03.
LionHool is offline  
post #6 of 12 (permalink) Old July 27th, 2006, 02:30
Star Player
 
Join Date: 09 2004
Posts: 4,323
Forza Prishtina hehe.
Benny is offline  
post #7 of 12 (permalink) Old July 27th, 2006, 03:07
Premier Player
 
Vranina's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: Pejė, Northern Albania
Teams: A L B A N I A
Posts: 1,777
Quote:
you're right! besa is champion this year, cuz we didn't have a place for cups!
Hahahahahahahah! Nice one

FITORJA ĖSHTĖ E JONA

formerly known as Dardanian
Vranina is offline  
post #8 of 12 (permalink) Old July 27th, 2006, 11:31 Thread Starter
Rookie
 
Join Date: 07 2006
Posts: 26


vjedha e transparentit t beses (kishe kampionit) prej PLISAVE

LionHool is offline  
post #9 of 12 (permalink) Old July 27th, 2006, 11:38 Thread Starter
Rookie
 
Join Date: 07 2006
Posts: 26
PRISHTINA FILLON PĖRGATITJETPas njė pushimi disa ditėsh lojtarėt e Prishtinės sėrish filluan pėrgatitjet pėr stinorin e ri. Ato filluan me 15 korrik dhe po mbahen dy herė nė ditė, njė herė nė Gėrmi dhe njė herė nė fushat e Minatorit tė Kishnicės, nė dalje tė Graēanicės, fusha nė tė cilat edhe nė vitet ’80-ta Prishtina ka mbajtur seancat stėrvitore. Pėrgatitjet nė Prishtinė do tė vazhdojnė deri mė 20 korrik, ku mė pastaj do tė udhėtohet pėr nė Ohėr tė Maqedonisė ku do tė qėndrojnė deri me 29 korrik. Atje ėshtė e paraparė qė tė zhvillohen disa takime miqėsore, sikurse me Vėllazėrimin e Strugės (Liga e II), Karaormanin e Kėrēovės (Liga I) dhe njė skuadėr nga Ohėri qė sivjet ėshtė plasuar nė Ligėn e dytė maqedonase.
LionHool is offline  
post #10 of 12 (permalink) Old July 29th, 2006, 21:19
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
KF Prishtina / Drejtuesit e klubit vendosën të shtyhet turneu "Burim Hatipi"

• Partizani i Tiranës dhe Buduçnost nuk marrin pjesë


Turneu përkujtimor “Burim Hatipi”, do të shtyhet për kohë të pacaktuar,
kështu kanë bërë të ditur zyrtarët e klubit të Prishtinës, njëkohësisht
organizatorët e turneut. Sipas zyrtarëve të këtij klubi, turneu në fjalë
është shtyrë për kohë të pacaktuar. “Turneu ‘Burim Hatipi’, është shtyrë për
disa ditë për shkak se skuadrat pjesëmarrëse të turneut gjinden në prag të
fillimit të kampionateve, kështu që nuk kanë mundësi të marrin pjesë në
turne”, është shprehur Ahmet Kurtolli, nënkryetar i klubit të futbollit
Prishtina. Sipas tij, turneu do të mbahet, por jo me ekipet e paralajmëruara
më herët. “Turneu do të mbahet. Do të jetë një turne i lezetshëm, por jo me
ekipet e paralajmëruar më parë, pra nuk do të marrin pjesë Partizani i
Tiranës, Buduçnosti i Malit të Zi, por do të jenë ekipe kryesisht nga
Kosova”, ka thënë Kurtolli. Ai ka shtuar se për herë të parë turneu do të
mbahet nëndriçimin e refletorëve. “Turneu ‘Burim Hatipi’, do të mbahet për
herë të parë në ndriçimin e refletorëve. Kjo çeshtje tani është kryer. Besoj
se adhuruesit e futbollit do të jenë të kënaqur me ndeshjet që do të
zhvillohen në këtë turne”, u shpreh”, Ahmet Kurtolli.

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #11 of 12 (permalink) Old August 5th, 2006, 14:37
Forum Manager
International
 
Join Date: 11 2004
Teams: Multiethnic Republic of Kosovo
Posts: 6,606
A picture i took myself from my house

Madman is offline  
post #12 of 12 (permalink) Old August 10th, 2006, 18:56
Rising Star
 
Join Date: 09 2004
Posts: 691
I missed this thread
Prishtina

Qyteti me reflektora
Ilirian is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes Rate This Thread
Linear Mode Linear Mode
Rate This Thread:Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome