Bogdani to Udinese - Xtratime Community
Reply
 
LinkBack Thread Tools Rate Thread Display Modes
post #1 of 24 (permalink) Old July 5th, 2006, 20:41 Thread Starter
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Bogdani to Udinese?

The Udinese has taken from Siena the Albanian forward Erjon Bogdani in exchange for the defender Valerio Bertotto + 3,5 million euro.


Talent wins games, but teamwork wins championships

Last edited by Doc; July 21st, 2006 at 09:09.
Doc is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 24 (permalink) Old July 5th, 2006, 20:44 Thread Starter
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Udinese: preso Bogdani, Bertotto va a Siena
05 07 2006
L'Udinese ha acquistato dal Siena l'attaccante albanese Erjon Bogdani. Alla società toscana per la cessione di Bogdani andranno 3,5 milioni di euro e il difensore Valerio Bertotto.


http://www.sports.it/it/cmc/calcio/2...cmc_98320.html

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #3 of 24 (permalink) Old July 5th, 2006, 21:41
Premier Player
 
Join Date: 07 2005
Posts: 2,141
now i need to get a udine jersey from him :@...pissing me off changing jerseys all the time
tirona_star is offline  
 
post #4 of 24 (permalink) Old July 5th, 2006, 22:00
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
Dont change it, they have same colors

3.5 milions + Bertoto.
This is highest price payed so far for an albanian player if im not mistaken.
Albion is offline  
post #5 of 24 (permalink) Old July 6th, 2006, 00:44
Premier Player
 
Join Date: 05 2004
Location: Dardania
Teams: Albania
Posts: 1,833
Great

Udinese is great team than Sienne...
G-landKD is offline  
post #6 of 24 (permalink) Old July 6th, 2006, 05:03
International
 
RedandBlack's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: NY
Teams: Albania, Red Bulls NY,
Posts: 5,778
we need another Albanian in Serie A or B soon though! Udine is a very good team imo. Good luck to him :thmbup:

DULCE ET DECORUM EST PRO PATRIA MORI

ILLYRICUM TOTO SUPERUS

RROFT SHQIPERIA
RedandBlack is offline  
post #7 of 24 (permalink) Old July 6th, 2006, 08:10
Xtratime Legend
 
Arianna's Avatar
 
Join Date: 08 2003
Location: Switzerland
Teams: Udinese,Lokomotiv Moscow,Russia NT
Posts: 23,142
but the news of today is that he have not signed yet ...because the strange thing is that we are going to sell our capitan who played 12 years with us ?!?!?! There's something strange
Btw, if it is true...welcome Erjon

Arianna is offline  
post #8 of 24 (permalink) Old July 6th, 2006, 08:11
Xtratime Legend
 
Arianna's Avatar
 
Join Date: 08 2003
Location: Switzerland
Teams: Udinese,Lokomotiv Moscow,Russia NT
Posts: 23,142
Quote:
Originally Posted by tirona_star
now i need to get a udine jersey from him :@...pissing me off changing jerseys all the time
if u want i can give u Bertotto's shirt... u can remove his name and number ond put Erjon's one
i can't sell the shirt of our captain :depress:

Arianna is offline  
post #9 of 24 (permalink) Old July 6th, 2006, 09:44 Thread Starter
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Zyrtare, Bogdani transferohet tek Udineze

Erjon Bogdani është transferuar tek skuadra e Udinezes. Akordi i arritur dje mes Sienës dhe klubit friulian do të zyrtarizohet gjatë ditëve të ardhshme. Udineze do të paguajë 3.5 milionë euro dhe do të japë kartonin e mbrojtësit Bertoto, për të marrë shërbimet e bomberit shqiptar. Sipas lajmit të publikuar nga agjencia e lajmeve ANSA, futbollisti ka qenë plotësisht dakord për transferimin e tij në skuadrën e Friulit. “Jam shumë i kënaqur që sezonin e ardhshëm do të jem pjesë e një skuadre të madhe si Udineze, – është shprehur sulmuesi. – Klubi i Sienës mori një vendim dhe unë e respektoj atë. Kam kaluar momente shumë të bukura me Sienën, të cilat nuk do t’i harroj kurrë. Përshëndes përzemërsisht të gjithë tifozët e Sienës, të cilët më kanë mbështetur gjatë gjithë kohës që kam luajtur atje”. Bardhezinjtë, të cilët interesoheshin prej kohësh për shqiptarin, e konsiderojnë atë si pasardhësin ideal të sulmuesit italian Iakuinta, i cili sipas të gjitha gjasave, sezonin e ardhshëm do të luajë me skuadrën e Romës. Bogdani rinovoi pak ditë më parë kontratën e tij me Sienën, por mesa duket kjo ishte një manovër e drejtuesve të klubit për të përfituar sa më shumë nga shitja e tij. Forma e mirë gjatë sezonit të kaluar, ku futbollisti arriti të shënojë 11 gola në Serinë A, bëri që disa skuadra të Serisë A, të interesoheshin për kartonin e tij. Udineze ishte e para që u interesua për Bogdanin, madje ky klub i bëri ofertë zyrtare Sienës që në janar, por presidenti De Luka nuk preferoi të privohej nga shërbimet e shqiptarit. Menjëherë pasi përfundoi sezoni, në listën e skuadrave që kërkonin “Bogun” u shtuan emrat e Kievos, Lacios, Napolit e Xhenoas. Klubi veronez këmbënguli për të blerë kartonin e sulmuesit, por oferta e Udinezes i nxori jashtë loje verdheblutë. Kievo ofroi 2.5 milionë euro dhe dy futbollistë për kartonin e Bogdanit, por drejtuesit e Sienës nuk u bindën. Një tjetër ofertë joshëse bëri edhe skuadra e Xhenoas, e cila ofroi 3 milionë euro, por as kjo nuk i bëri të ndryshonin mendje drejtuesit e klubit toskan. Akoma nuk janë bërë të ditura detajet e kontratës që do të nënshkruajë futbollisti, por me siguri që do të përfitojë më tepër sesa tek Siena.


www.balkanweb.com

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #10 of 24 (permalink) Old July 6th, 2006, 15:46
Rising Star
 
Join Date: 09 2004
Posts: 691
i dont see how will bogdani and iaquinta play in same team. they are both as same style, tall guys
usualy it goes a taller one like bogdani and a another creative striker
Ilirian is offline  
post #11 of 24 (permalink) Old July 7th, 2006, 06:56
Premier Player
 
Join Date: 07 2005
Posts: 2,141
iquinta bench my friend
tirona_star is offline  
post #12 of 24 (permalink) Old July 7th, 2006, 15:50
Rising Star
 
Join Date: 06 2006
Posts: 136
good move man
GIANNI is offline  
post #13 of 24 (permalink) Old July 7th, 2006, 18:45
Rising Star
 
Join Date: 12 2004
Posts: 370
Quote:
Originally Posted by Eagle
i dont see how will bogdani and iaquinta play in same team. they are both as same style, tall guys
usualy it goes a taller one like bogdani and a another creative striker
iaquinta will not play anymore for udine, i think he will sing for ac roma, that's why udine want bogdani.
FitaALBANIA is offline  
post #14 of 24 (permalink) Old July 9th, 2006, 07:40
Forum Manager
Legend
 
Doctor's Avatar
 
Join Date: 11 2004
Location: Komiteti Qendror
Teams: People's Socialist Republic of Albania
Posts: 13,397
Yeah Iaquinta will go to Roma, since they're gonna be in CL come this Monday(after the WC final) and are going to need a striker. Hmmm but Iaquinta and Bogdani doesn't sound bad at all.@Tifo, I think so

Erion = 3.5+ (how much can we rate bertoto?)
Lorik = 3@Fita, lovely name
Doctor is offline  
post #15 of 24 (permalink) Old July 9th, 2006, 16:51
Premier Player
 
Join Date: 07 2005
Posts: 2,141
Bogdani: "Jo" Udinezes, pëlqej më shumë Romën

Olsi Avdiaj


Merkatoja italiane tashmë është çmendur dhe të gjithë lojtarët e Serisë A, pa përjashtim, janë objekt i merkatos. Këtij vesi të mirë të merkatos nuk i ka shpëtuar as sulmuesi më i mirë i kombëtares shqiptare, Erion Bogdani. Bogu, siç e thërrasin ndryshe të gjithë në ekip, prej gati 6 muajsh është një nga emrat më të lakuar në merkato. Gjysma e Italisë e kërkon. Që nga Kievo e deri tek Juventusi, të gjithë janë në luftë për shërbimet e sulmuesit të Sienës, skuadër me të cilën ka firmosur deri më 2009 ën. Vetë ai, por edhe i gjithë ambienti sportiv, pohojnë se Bogdani fatin e ka diku tjetër. Ai do të largohet në një ekip tjetër të Serisë A. Gjithsesi, ekipi i ardhshëm i shqiptarit nuk është Udineze, siç është folur këto ditët e fundit. Ndonëse marrëveshja ka ardhur mes dy klubeve, ka qenë Bogdani ai që nuk e ka pranuar ofertën e friulanëve. Të paktën kështu është shprehur dje nga Roma vetë Bogdani. Sulmuesi shqiptar pardje pasdite ka qenë në kryeqytetin roman, ndërkohë që dje është kthyer në Vlorë, ku po vazhdon pushimet. Sipas vetë fjalëve të Bogdanit, ai e ka refuzuar ofertën e Udinezes, por kjo nuk do të thotë se do të qëndrojë përfundimisht tek ekipi i Sienës. "Nuk kam pranuar që të firmos për Udinezen. Besoj se nuk do të shkoj atje. Kam arsyet e mia për të mos e pranuar ofertën që më kishte bërë Udineze. Realisht janë shumë ekipe që më kërkojnë. Kam dëshirë që të shkoj në një ekip të mirë të Serisë A, të paktën momenti është shumë i mirë për të marrë një ekip të madh. Roma? Ku ta gjej. Eshtë e vërtetë që më kanë kërkuar shumë ekipe në Itali në Serinë A dhe B. Roma është një prej tyre. Do të kisha shumë dëshirë që të luaja me këtë ekip. Eshtë një piacë e lartë dhe nuk do ta refuzoja," është shprehur pardje nëpërmjet linjës telefonike Erion Bogdani. Gjithsesi, shqiptari duket se ka vendosur në mendjen e tij se Roma është ekipi më me emër. Duket se e ardhmja e tiranasit të njohur është pikërisht kryeqyteti italian dhe jo Udine, siç shkruajnë të gjitha gazetat italiane.
tirona_star is offline  
post #16 of 24 (permalink) Old July 9th, 2006, 18:04 Thread Starter
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #17 of 24 (permalink) Old July 9th, 2006, 18:07
Premier Player
 
Join Date: 05 2004
Location: Dardania
Teams: Albania
Posts: 1,833
gagaga qa bohet kshtu
G-landKD is offline  
post #18 of 24 (permalink) Old July 11th, 2006, 14:01
Rookie
 
Join Date: 07 2006
Posts: 14
Er-Bomber didnt sign for Udinese he will remain at Siena
Behrami is offline  
post #19 of 24 (permalink) Old July 11th, 2006, 19:39
Rising Star
 
Join Date: 12 2004
Posts: 370
he is looking for AC ROMA
FitaALBANIA is offline  
post #20 of 24 (permalink) Old July 15th, 2006, 00:52
Forum Manager
Legend
 
Doctor's Avatar
 
Join Date: 11 2004
Location: Komiteti Qendror
Teams: People's Socialist Republic of Albania
Posts: 13,397
Well it seems Udinese is most likely gonna sign him

Avvicinamento tra Erjon Bogdani e l'Udinese. L'attaccante albanese vuole 750 mila euro a stagione per tre anni, la società friulana è ferma a 500 mila per quattro anni. Probabile che nei prossimi giorni possa essere raggiunto l'accordo.
Doctor is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes Rate This Thread
Linear Mode Linear Mode
Rate This Thread:Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome