Friendly matches of Albanians clubs in summer 2006 - Xtratime Community
Reply
 
LinkBack Thread Tools Rate Thread Display Modes
post #1 of 29 (permalink) Old July 2nd, 2006, 10:52 Thread Starter
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Friendly matches of Albanians clubs in summer 2006

Lets talk here about the friendly matches that will play the albanian clubs no matter they are in Albania,Kosova or Macedonia
Elbasani-Tirana 3-1: Shpartallimi i radhes! | 2 korrik

Dje ne Struge ne oren 17.30 eshte zhvilluar nje ndeshje miqesore midis Elbasanit dhe Tiranes, keto dy ekipe kane rivalizuar gjate gjithe kampionatit 2005-2006. Ne nje bisede telefonike qe patem me njerin nga futbollistat kemi mesuar edhe rezulatatin Elbasani-Tirana 3-1. Ka qene nje ndeshje e fort por edhe kesaj rradhe ashtu sic ka ndodhur rutin ne keto 2 vitet e fundit KAMPIONET kane dominuar takimin duke e fituar bindshem. Per Elbasanin ka shenuar K.Dalipi, Nora dhe Dede, per Tiranen golin e ngushellimit e ka shenuar Duro nga pika e bardh e penalltis. Ekipi Elbasanit ka treguar ne kete ndeshje nje forme shume te mire, djemte e Dajes kane zbatuar me rigorozitet detyrat e Tranierit Daja. Ky rezultat ka qene fryte i punes 2 javore qe verdheblute kane zhvilluar ne Struge. Mesohet se ekipi neser vjen ne Elbasan dhe ne daten 3 apo 4 korrik kane nje tjeter ndeshje miqesore me ekipin e Dinamos ne stadiumin Ruzhdi Bizhuta ku do te kene patjeter edhe perkrahjen e fansave verdheblu te cilet nuk mungojne ne asnje takim te ekipit te tyre nje prove te tille e kane dhen edhe sot ne Struge ku mesohet se kan qene nje numer i konsiderueshem i fansave verdheblu qe kane shijuar edhe nje here fitoren e ekipit te zemres.

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 29 (permalink) Old July 5th, 2006, 01:26
Star Player
 
Join Date: 09 2004
Posts: 4,323
I think Elbasani played Vardar as well again as far as I heard.

Vardar - Elbasani 2:0
Benny is offline  
post #3 of 29 (permalink) Old July 5th, 2006, 01:49
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
Didnt this end 2:2 ? or this is another friendly match maybe
Albion is offline  
 
post #4 of 29 (permalink) Old July 5th, 2006, 03:37
International
 
RedandBlack's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: NY
Teams: Albania, Red Bulls NY,
Posts: 5,778
Yea..Elbasani Vardar 2-2

DULCE ET DECORUM EST PRO PATRIA MORI

ILLYRICUM TOTO SUPERUS

RROFT SHQIPERIA
RedandBlack is offline  
post #5 of 29 (permalink) Old July 5th, 2006, 08:19 Thread Starter
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
they did played two matches the first did end it 2-2 and the second did end it 2-0 for vardar

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #6 of 29 (permalink) Old July 6th, 2006, 02:02 Thread Starter
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Elbasani-Dinamo 1-0: Qorri zgjidh gjithcka! | 6 korrik

yja skuadrat por qe asnjera prej tyre nuk arriti te konkretizonte perpara portes.Ne pjesen e dyte tranjeri Daja beri disa zevendesime. Keshtu ne mesfushe u aktivizua Osja, Sukaj, Kuci, kurse ne sulme Bejzade me Dorian Bylykbashin,i cili u prit me ovacione te medha nga tifozet qe ishin te pranishem ne stadium. Numri i tifozave per kete ndeshje, megjithse nje ndeshje miqesore arrinte nje numer prej afersisht 2-mij tifozash.Gjithashtu ne pjesen e dyte Daja aktivizoj edhe Qorrin. Duhet thene qe lojtari me i mire ne fushe ishte lojtari i Dinamos Julian Ahmataj. Ai luajti gjat 90-minutave dhe solli mjaft rrezik per porten e Kotorrit. Loja nga te dyja ekipet ishte nje loje jo shume e shpejte dhe pa shume raste. Nje asist nga krahu i majte per Ilir Qorrin i cili i vetem perball portierit nuk fal.Ky ishte edhe momenti me i bukur i kesaj ndeshje. Duhet thene qe ekipit tone i mbetet shume per te punuar dhe per te qene me serioz. Ne kete ndeshje ra ne sy dhe prania e presidentit Laze, zv.presidentit Cerraga dhe kryetarit te bashkis Z.Ardian Turku. Kjo mendohet te jete dhe ndeshja e fundit perpara ndeshjes vendimtare ne 11 korrik me ekipin lituanez te Ekranasit per champions. Ekipi i Elbasanit qendron i grumbulluar ne kete qytet ne hotel Kriva.

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #7 of 29 (permalink) Old July 12th, 2006, 13:20 Thread Starter
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Friendly matche

Bashkimi-Turnova 6-2

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #8 of 29 (permalink) Old July 13th, 2006, 10:00 Thread Starter
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Friendly match

Renova-Karaorman 2-1

Fisnik Nuhiu and Genc Iseni was the scorer for Renova

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #9 of 29 (permalink) Old July 14th, 2006, 10:37 Thread Starter
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
friendly game

Lushnja-Apolonia 2-1

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #10 of 29 (permalink) Old July 14th, 2006, 19:14 Thread Starter
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Friendly game

Sileks-Milano 0-1

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #11 of 29 (permalink) Old July 14th, 2006, 19:17
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
hehe
Albion is offline  
post #12 of 29 (permalink) Old July 15th, 2006, 05:18
Star Player
 
Join Date: 09 2004
Posts: 4,323
Shkendija - Milano 1:2 :embarass: :rollani:
Benny is offline  
post #13 of 29 (permalink) Old July 15th, 2006, 08:33
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
Krejt pi shkel Milano a

kta kokan serioza
Albion is offline  
post #14 of 29 (permalink) Old July 15th, 2006, 08:59
Rising Star
 
Join Date: 08 2005
Posts: 960
Jaja Milano ... kto mduket sezonen tjeter i shohem ne ligen e pare.
Xhem Hasa is offline  
post #15 of 29 (permalink) Old July 15th, 2006, 11:13 Thread Starter
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Valla po kto sigurte kan me hy ne lige te pare

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #16 of 29 (permalink) Old July 16th, 2006, 14:30
Star Player
 
Join Date: 09 2004
Posts: 4,323
Po duhet me marre pak ma shum shqiptare nese hyn ne ligen e pare se ma shum shkije kan tash.
Benny is offline  
post #17 of 29 (permalink) Old July 20th, 2006, 13:47 Thread Starter
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Friendly game

Dinamo Tirana-Apolonia 3-2

Dinamo Apolonia 3 2: Super Pema!
Sporti Shqiptar


Dje pasdite, në orën 17.30, në kompleksin sportiv "Dinamo" u zhvillua një takim miqësor midis bluve kryeqytetas dhe Apolonisë së Fierit. Takimi ështe ndjekur nga shumë personalitete të futbollit, ku binte në sy edhe presidenti i Apolonisë, Koço Kokëdhima, i cili e ka ndjekur me shumë vëmendje 90-minutëshin. Te dy ekipet kanë zbritur në fushë me këto formacione: Dinamo: në portë Lika, në mbrojtie E.Xhafa-Kastel-Diop, në mesfushë Ahmataj-Alikaj-Deliallisi-Vinçetiç-Asllani dhe në sulm dyshja Gudjabi-Pema. Ekipi mik i Apolonisë kishte zgjedhur këtë 11 she: portier Miço, në mbrojtje Lamaj-Shoshi-Bega, mesfushorë Meta-Kule-Gega-Bratja-Zheraldinjo dhe në sulm dyshja Hyso-Mema. Ndeshja ka filluar mjaft mirë për dinamovidët, të cilët, pas një krosimi nga goditja e këndit, me anë të Kastelit, që kërcen dhe godet fuqishëm me kokë, rrezikojnë seriozisht, por portieri mik Miço kryen një pritje të mrekullueshme. Më pas fierakët, të nxitur edhe nga trajneri i tyre, marrin frenat e lojës në dorë. Është sulmuesi Hyso, i dalluar në këtë takim, i cili shfaqet mjatf problematik për mbrojten e bluve. Madje ky futbollist do ta gjejë edhe rrugën e golit. I gjendur i lirë përballë Likës, nuk e ka të vështirë të shënojë dhe ekipi mik i Apolonisë të kalojë në avantazh 1-0. Dinamovitët mundohen të kundërpërgjigjen, por mbrojtja fierake është në latësinë e duhur, ku dallohen mbrojtësi Lamaj bashkë me Shoshin, të cilët dalin fitues në dyluftimet me dyshen sulmuese të Dinamos, Gudjabi-Pema. Mesfusha e Apolonisë funksionon në perfeksion, duke patur në gjirin e saj një "dirigjent" si braziliani Zheraldinjo, i cili është iniciatori i çdo aksioni nga ana e bardhëjeshilëve. Si pasojë e lojës së mirë në mesfushë vjen edhe goli i dytë për Apoloninë, i cili mban përsëri firmën e Hysos. Ky i fundit shpërthen nga e djathta, duke goditur fuqishëm dhe pas një pakujdesie të Likës e dërgon topin në rrjetë. 2-0 për Apoloninë. Futbollistët e Dinamos nuk pajtohen me këtë rezultat. Eshtë si gjithmonë Pema, i cili shpërthen me aksione personale. Në një të tillë, nga e majta e sulmit të tij, triblon 2 futbollistë kundërshtarë, jep një asist perfekt për Gudjabin, por duket së afrikanin e ndjek ende "mallkimi" i CSKA-së. I vetëm me portierin Miço gjuan me kokë, por topi përfundon jashtë. Mbas këtij aksioni mbyllet edhe pjesa e parë, nën gjykimin e arbitrit Taullaj. Në pjesën e dytë trajneri Sejdini bën disa ndryshime në formacionin e tij, duke hedhur në fushë të riun Kaçi në vend të E.Xhafës, Ferrin në vend të Alikajt, Ishkën në vend të Deliallisit dhe Stafën në vend të Gudjabit. Në krahun tjetër rumuni Dumitresku luan "kartat" e tij. Hedh në fushë sulmuesin Shiqeca, në vend të Memës së dëmtuar, Vrenozi i zë vendin Bratjes, ndërsa Sulejmani hyn në vend të Shoshit. Pas këtyre ndërrimeve fillon pjesa e dytë, me një Dinamo më agresive, që nuk pajtohet me këtë rezultat. Është i riu Ferri që dallon në krahun e majtë me shpërthime dhe triblime, duke qenë iniciator i shumë aksioneve në krahun e majtë. Pas një goditjeje nga këndi vjen edhe goli i Dinamos, që ngushton kështu diferencën 1 2. Në fakt është një autogol, që e shkakton në mënyrë te pavullnetshme mesfushori energjik Kule. Duket se blutë marrin zemër pas këtij rezultati dhe hidhen fuqishëm në sulm, ku dallohet Ahmataj, Vinçetiç, Ishka dhe i papërmbajtshmi Pema. Dinamo gjen edhe golin e barazimit me anë të Pemës. Pas golit të barazimit loja flet vetëm për blutë, të cilët kombinojnë në mënyrë perfekte mes tyre. Pas një aksioni shumë të bukur Pema-Stafa, ky i fundit shërben me kokë për Vinçetiçin, i cili në një pozicion të prirët me portën lëshon një predhë të vërtet, por reagon portieri mik në mënyrë spektakolare. Pema është në një ditë të shkëlqyer dhe pas një aksioni shumë të bukur del i vetëm përpara portierit mik dhe me një finte "alla Ronaldo" shmang portierin fierak dhe me portën e boshatisur nuk e ka të vështirë ta shtyjë topin në rrjetë. 3 2 për Dinamon. Me këtë rezultat përfundon kjo miqësore, e cila i la të kënaqur të dy trajnerët respektivë, Sejdinin e Dinamos dhe Dumitreskun e Apolonisë.

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #18 of 29 (permalink) Old July 20th, 2006, 15:10 Thread Starter
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Friendly game

Shkendija-Maxhari 2-1

Idrizi 25', Аrifi 35'

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #19 of 29 (permalink) Old July 22nd, 2006, 09:21 Thread Starter
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Friendly games

Vllazrimi-Shkendija 0-2
Bashkimi-FCU Meridijan 1-3
-------------------------------------------------------------------

Flamurtari-Lushnja 0-1


Canaj: Per ne ishte thjesht nje testim

Vlore Flamurtari ka zhvilluar te enjten ndeshjen e pare testuese, kur perballe ka patur Lushnjen. Skuadra vlonjate ka humbur 0 1 dhe ndonje mund ta paragjykoje si nje deshtim te tajnerit Canajt qe ne ballafaqimin e pare. Por kjo ndeshje, e ardhur krejt papritur per vlonjatet, eshte vleresuar nga Canaj si nje testim ne fushen e lojes per veprimet ne grup, pa patur asnje pretendim per rezultatin. “Ishte nje humbje, qe nuk ka te beje aspak me moralin e skuadres, e cila do te vazhdoje pergatitjet me impenjimin maksimal. Ajo nuk ishte e programuar nga ana jone, por e pranuam vetem nje dite perpara, me synimin qe skuadra te testohej me mire ne veprimet kolektive. Ndeshjen nuk deshiroj ta paragjykoj aspak nga rezultati, sepse ai nuk ka asnje rendesi. Ne fund te kesaj ndeshjeje, si staf teknik kemi krijuar nje mendim me te plote per vlerat e cdo lojtari ne fushen e lojes, por edhe per te programuar me mire punen tone ne te ardhmen”, ka sqaruar Canaj. Ne kete ndeshje trajneri e ka vendosur skuadren ne fushe me skemen taktike 3 4 2 1, ku porta i eshe besuar Billes, kurse ne mbrojtje jane rreshtuar Driza, Behari dhe Guga. Nje ndryshim ka patur ne mesfushe, ku nga krahet kane punuar Sakaj dhe Bega, ndersa nga brenda Kuqi ka pasur prane Bokatolen. Dy mesfushoret e avancuar, Strati dhe Nenaj, kane mbeshtetur Pacon, i vetmi sulmues i avancuar. Duke kaluar ne kroniken e lojes, edhe pse vlonjatet kane pasur disa raste shenimi, ne pjesen e pare atyre iu mungoi goli per te barazuar rezultatin, pasi ne porten e Billes kishte shenuar qe ne minuten e gjashte lushnjari Topi.

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #20 of 29 (permalink) Old July 22nd, 2006, 20:18 Thread Starter
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Friendly game

SK Tirana-Dinamo Tirana 0-1
Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes Rate This Thread
Linear Mode Linear Mode
Rate This Thread:Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome