Finale e Kupes Se Maqedonise: Shkendija vs Makedonija - Xtratime Community
Reply
 
LinkBack Thread Tools Rate Thread Display Modes
post #1 of 68 (permalink) Old May 20th, 2006, 02:18 Thread Starter
Rising Star
 
Join Date: 08 2005
Posts: 960
Finale e Kupes Se Maqedonise: Shkendija vs Makedonija

Ketu mund te shkruni rreth finales se Kupes Maqedonise ku ekipa shqiptare nga Tetova ndeshet me ekipin e qergashave nga Shkupi me emrin e vet shtetit te tyne.
Te merkuren ne ora 19 stadiumi i Shkupit do te mbulohet Kuq e Zi nga tifozat nga gjitha travat shqiptare qe do te udhehiqen nga Ballistet.
Xhem Hasa is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 68 (permalink) Old May 20th, 2006, 03:36
Star Player
 
Join Date: 09 2004
Posts: 4,323
Forza Shkendija!!

Great interest for this game. Shkendija is about to make some club history.

Shkendija - Maqedonia Gj.P. 2:1
Benny is offline  
post #3 of 68 (permalink) Old May 20th, 2006, 15:45
Premier Player
 
Join Date: 07 2005
Posts: 2,141
FORCA SHKENDIJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
I hope we win in the pitch as well, because in the stands we are already winners .
tirona_star is offline  
 
post #4 of 68 (permalink) Old May 20th, 2006, 16:43
Rookie
 
Join Date: 04 2006
Posts: 64
Yes We Are
Ultras-Ballisti is offline  
post #5 of 68 (permalink) Old May 23rd, 2006, 12:53
Forum Manager
International
 
Join Date: 11 2004
Teams: Multiethnic Republic of Kosovo
Posts: 6,606
Ej, ju ata qe jetoni atje, a boni me na tregu ose mem tregu se cili kanal do ta transmetoj ndeshjen. :smileani:
Madman is offline  
post #6 of 68 (permalink) Old May 23rd, 2006, 14:08
Rookie
 
Join Date: 04 2006
Posts: 64
mtv do e jape edhe mktvsat ne satelit me duket do e jap lojen
Ultras-Ballisti is offline  
post #7 of 68 (permalink) Old May 23rd, 2006, 15:54
Forum Manager
International
 
Join Date: 11 2004
Teams: Multiethnic Republic of Kosovo
Posts: 6,606
Quote:
Originally Posted by Ultras-Ballisti
mtv do e jape edhe mktvsat ne satelit me duket do e jap lojen
Shum falm.
Madman is offline  
post #8 of 68 (permalink) Old May 23rd, 2006, 16:04
Forum Manager
International
 
Join Date: 11 2004
Teams: Multiethnic Republic of Kosovo
Posts: 6,606
E kam edhe nje pytje.

- Ne ora sa do ja filloj ndeshja?
Madman is offline  
post #9 of 68 (permalink) Old May 23rd, 2006, 23:13
Star Player
 
Join Date: 09 2004
Posts: 4,323
Ndeshja do te luhet ne mbremje me reflektora, ne ora 19:00. Ballistet nisen nga qendra e Tetoves ne ora 16:00

Po a perzi puna pak me biletat, pasiqe Shkendijes i kan dhene nje shume te caktuar, e prejt atyre vetem nje pjese afer 1,000 vetem Ballisteve disa grupe tjera mduket se kan pritur nga Ballistet ti kene te siguruara biletat dhe nuk kan kontaktuar me kryesine e klubit, dhe nuk e di a ka bileta.

Por mduket se ne Shkup do te ket afer 3,000 bileta me blere ashtu, por nuk do te jene tek ajo tribina e Ballisteve.
Benny is offline  
post #10 of 68 (permalink) Old May 24th, 2006, 02:53
Rising Star
 
Join Date: 03 2005
Posts: 266
Edhe 1 ore para nisjes per ne Shkup.. ne mengjes aty do t'jem edhe tere diten do te jem nen vezhgimin e Ultras skenes shqiptare ne Iliride hehe. Shpresoj qe kah e Enjtja do te ndegjohemi serisht nga kjo karrike ku jom tash. Shpresojme qe Shkendija nuk do t'na befasoje. Shpresojme qe Ballistet do te vazhdojne festen dhe se bashku me gjithe shqiptarine ne Shkup do te festojne deri ne oret e vona te nates.

Pritna Shkup se erdhem na.

Ultras Dardanet` Prizren
KOsOva is offline  
post #11 of 68 (permalink) Old May 24th, 2006, 04:29
Premier Player
 
Join Date: 07 2005
Posts: 2,141
Udha mbare NUHI
DHE SILL FOTOGRAFI

FORCA SHKENDIJAAAAAAAAAAA
FORCA ETHNIC ALBANIAAAAAAAAAAAAA
tirona_star is offline  
post #12 of 68 (permalink) Old May 24th, 2006, 04:42
International
 
RedandBlack's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: NY
Teams: Albania, Red Bulls NY,
Posts: 5,778
Good luck to Shkendija!

DULCE ET DECORUM EST PRO PATRIA MORI

ILLYRICUM TOTO SUPERUS

RROFT SHQIPERIA
RedandBlack is offline  
post #13 of 68 (permalink) Old May 24th, 2006, 04:49
Star Player
 
Join Date: 09 2004
Posts: 4,323
O Nuh, rregulloje at shkrimin tek tifozat pak, bene Shkendija '79 e jo ashtu 89 hehe.
Benny is offline  
post #14 of 68 (permalink) Old May 24th, 2006, 08:21
Rising Star
 
Join Date: 03 2005
Posts: 266
a je i sigurte ben qe kom bo gabim :P

prsh nga Shkupi :smileani:

Muza kerka sosht.. u hup si faxi

tung
KOsOva is offline  
post #15 of 68 (permalink) Old May 24th, 2006, 08:21
Rising Star
 
Join Date: 03 2005
Posts: 266
a je i sigurte ben qe kom bo gabim :P

prsh nga Shkupi :smileani:

Muza kerka sosht.. u hup si faxi

tung
KOsOva is offline  
post #16 of 68 (permalink) Old May 24th, 2006, 08:33
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
Ishalla do te na sjelle fitore sonte Shkndija! Ju uroj fat te mbare dhe suksese!
Drenica is offline  
post #17 of 68 (permalink) Old May 24th, 2006, 09:14
Forum Manager
International
 
Join Date: 11 2004
Teams: Multiethnic Republic of Kosovo
Posts: 6,606
Quote:
Originally Posted by Benny
Ndeshja do te luhet ne mbremje me reflektora, ne ora 19:00. Ballistet nisen nga qendra e Tetoves ne ora 16:00
Qashtu tregom bra ta ha zemren :smileani: spo muj me prit deri sa ja fillon, ishalla kta magjupt e qesin ne TV.
Madman is offline  
post #18 of 68 (permalink) Old May 24th, 2006, 09:46
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
You got at least 60 men comin from Prishtina today. Ill have to listen this on radio couldnt join them
Albion is offline  
post #19 of 68 (permalink) Old May 24th, 2006, 13:55
Rising Star
 
Join Date: 09 2004
Posts: 691
Plisat didnt go
someone messed with tickets. only few people went
Ilirian is offline  
post #20 of 68 (permalink) Old May 24th, 2006, 14:02
Star Player
 
Join Date: 09 2004
Posts: 4,323
Quote:
Originally Posted by KOsOva
a je i sigurte ben qe kom bo gabim :P

prsh nga Shkupi :smileani:

Muza kerka sosht.. u hup si faxi

tung
Hehe, ndoshta e kan permirsu mo. Si be Muza askund, ka ik prej teje mduket hehe.
Benny is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes Rate This Thread
Linear Mode Linear Mode
Rate This Thread:Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome