Nemanja Bilbija (Vojvodina Novi Sad) - Xtratime Community
Reply

LinkBack Thread Tools Display Modes
post #1 of 47 (permalink) Old November 23rd, 2009, 22:15 Thread Starter
Soldier of Fortune
Rising Star

Vami's Avatar

Teams: Jagiellonia, Pakhtakor, Vicenza
Nemanja Bilbija (Vojvodina Novi Sad)

I am looking for information about Nemanja Bilbija, who is a target of top Polish league clubs. His advantages and disadvantages. What are his characteristics?

To try to understand a poem is like touching a rose with innumerable thorns. To try to feel a poem is to lovingly hold a rose without a single thorn.

(Sri Chinmoy)
Vami is offline  
Sponsored Links
Advertisement

post #2 of 47 (permalink) Old November 24th, 2009, 01:28
Legend

boban's Avatar

Teams: Serbia
He will be joining serbia's fk vojvodina in the near future, and from there who knows how he will end up.

He has quite the reputation already, I have no idea to what extent it is justified.

I will brawl with the God. When I win, I will take spoils to the poster known as, Serb.
boban is offline  
post #3 of 47 (permalink) Old November 24th, 2009, 17:54
Legend

VELEZ1922's Avatar

Teams: BIH, FK VELEZ, MANCHESTER UNITED, TSG HOFFENHEIM
19yr old striker,one of the best young strikers in BiH.Scored 5 goals this season i believe.From what iv seen in couple of Borac games he is Fast and is a great free kick taker.Also a member of the BiHU21 NT.Rumors link him to Serbian clubs Crvena Zvezda,Partizan and Vojvodina.He also had a health scare earlier in the season but is fine now,although his form has dipped since then.Looks very promising and IMO the 2nd best striker under the age of 21 in BiH.

1974-75 UEFA CUP
1.RD Velez Mostar-Spartak Moscow 2:0 1:3
2.RD Velez Mostar-Rapid Wien 1:0 1:1
3.RD Velez Mostar-Derby County 4:1 1:3

1987-88 UEFA CUP
1.RD Velez Mostar-Sion 5:0 0:3
2.RD Velez Mostar-Borussia Dortmund 2:1 0:2

1988-89 UEFA CUP
1.RD Velez Mostar-APOEL 1:0 5:2
2.RDVelez Mostar-Belenenses0:0 0:0(4:3 pk's)

Osvajaci Kupa Marsala Tita-Kup Jugoslavije 1981,1986
VELEZ1922 is offline  

post #4 of 47 (permalink) Old November 24th, 2009, 20:58 Thread Starter
Soldier of Fortune
Rising Star

Vami's Avatar

Teams: Jagiellonia, Pakhtakor, Vicenza
Thank You

To try to understand a poem is like touching a rose with innumerable thorns. To try to feel a poem is to lovingly hold a rose without a single thorn.

(Sri Chinmoy)
Vami is offline  
post #5 of 47 (permalink) Old November 24th, 2009, 22:19
International

12 games, 6 goals, 4 assists
bosnianfan000 is offline  
post #6 of 47 (permalink) Old December 8th, 2009, 16:21
Legend

VELEZ1922's Avatar

Bilbija: Ostajem u Borcu

Fudbaleri Borca nakon jesenjeg dijela sezone zauzeli su drugo mjesto na tabeli Premijer lige, a jedan od najzaslužnijih za sjajne igre Borca je mladi Nemanja Bilbija s kojim smo porazgovarali o protekloj sezoni.

SS.ba: Nemanja, u posljednje vrijeme u velikom broju bh. medija pojavile su se informacije koje te povezuju s Vojvodinom i Schalkeom. Zamolio bih te da nam kažeš da li ostaješ u Banja Luci?

Bilbija: Sve su to samo špekulacije, istina je da su me pojedini klubovi pratili, ali sasvim sam siguran da ću sezonu do kraja odraditi u Borcu, a tek onda mogu početi razmišljati o eventualoj promjeni kluba.

SS.ba: Sredinom polusezone imao si zdravstvenih problema, a pojedini mediji špekulisali su i o kraju tvoje igračke karijere. Kakvo je sada tvoje zdravstveno stanje?

Bilbija: Istina je da sam imao manjih zdravstvenih problema, no pojedini mediji su to toliko napuhali da je to bilo za nepovjerovati. Sve što mogu reći u vezi mog zdravstvenog stanja, to je da sam potpuno zdrav i da nema nikakvog straha za nastavak moje karijere.

SS.ba: Borac je prvi dio sezone završio na 2. mjestu. Da li si zadovoljan postignutim rezultatom i kako ocijenjuješ svoje igre u jesenjem dijelu sezone?

Bilbija: Iskreno, kada pogledam svih 15 kola onda mogu reći da sam i više nego zadovoljan 2. mjestom na kraju polusezone. Ostaje gorčina zbog poraza u 15. kolu od Sarajeva pred našim navijačima, no sve u svemu, ja sam prezadovoljan. Što se tiče mojih igara, onda isto tako mogu reći da sam zadovoljan onim što sam pokazao u ovih 15 kola. Međutim, mislim da mogu biti još bolji i daću sve od sebe da na proljeće prikažem još kvalitetnije partije.

SS.ba: Do kraja sezone vodit će se velika bitka za prvaka Bosne i Hercegovine, ali i za izlazak na evropsku scenu. Kakve su ambicije Borca i ko po tebi ima najviše izgleda da se dokopa titule?

Bilbija: Potpuno ste u pravu kada kažete da se do kraja sezone neće znati ko će biti prvak. Mislim da pored nas najveće šanse da prvi prođu kroz cilj imaju Široki i Sarajevo, no nikako ne smijemo otpisati dva mostarska kluba, Velež i Zrinjski. Cilj Borca je izlazak na evropsku scenu, da li preko prvenstva ili kupa, nije ni bitno, ali isto tako ukoliko nam se ukaže prilika za titulu, siguran sam da ćemo je znati iskorititi.

SS.ba: U ovogodišnjem "Idolu nacije" nominovan si za najboljeg mladog (U 21) bh. igrača i za otkriće godine. Šta za tebe predstavljaju ove nominacije?

Bilbija: Doista sam presretan zbog ovih nominacija, a mogu slobodno reći i ponosan. Nije mala stvar biti među pet nominovanih u pomenutim kategorijama i siguran sam da će mi ovo biti još jedan motiv više u nastavku karijere. 28. decembra dolazim na manifestaciju, a iskreno se nadam da će te i dalje nastaviti pratiti dosadašnjim tempom Premijer ligu jer mi se čini da ste Vi jedni od rijetkih koji pridajete ogroman značaj našem prvenstvu.

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
post #7 of 47 (permalink) Old December 8th, 2009, 22:24
International

When you reject Schalke at that early of an age, this means you might never play for a club of Schalke's caliber ever.
bosnianfan000 is offline  
post #8 of 47 (permalink) Old December 8th, 2009, 22:39
Forum Manager
International

Majstor Cevapa's Avatar

Teams: Bosna i Hercegovina, VFL Bochum, FK Sarajevo, AS Roma.
Quote:
Originally Posted by NB-PlavoZuti View Post
When you reject Schalke at that early of an age, this means you might never play for a club of Schalke's caliber ever.
Not necessarily. If he spends another year or two at Borac, he will most likely play a key role for the team. He seems the be there best player, and the he will surely gain more at Borac then somewhere on loan in Germany. (loaned out by Schalke)

Ja sam Bosnjak - dican junak:
Vjeran svetom domu svome,
Vjeran slavi svojih djeda
I narodu Bosanskome!

Njegov ponos na mom srcu
Ko amanet sveti stoji;
Ponos koji nigdje ne da,
da se Bosnjak lava boji!...
Majstor Cevapa is offline  
post #9 of 47 (permalink) Old December 24th, 2009, 09:17
Legend

VELEZ1922's Avatar

Borac odbio sve ponude za Bilbiju

Sjajni mladi fudbaler banjalučkog Borca Nemanja Bilbija ostaje u Banja Luci barem do juna naredne godine, iako su interes za njega pokazali mnogi klubovi.

Bilbija je ove sezone svojim partijama u dresu banjalučkog Borca biko pravo otkrovljenje i vrlo brzo se nametnuo u jednog od glavnih igrača ekipe trenera Velimira Stojnića, koja je dugo držala prvo mjesto tabele Premijer fudbalske lige Bosne i Hercegovine.

Mladi je fudbaler svojim igrama na sebe privukao pažnju barem desetak evropskih klubova, koji su u proteklih mjesec dana pohodili Banja Luku kako bi se raspitali oko Bilbijinog transfera. Tako su svoje emisare slali bundesligaši Schalke, Hertha i Borussia Moenchengladbach, pa bečka Austria i holandski Venlo.

Upravo je Venlo bio najbliži Bilbijinom transferu, koji će ipak morati pričekati ljetni prelazni rok, nakon što je Borac odbio sve ponude za svog fudbalera. Kako saznajemo iz izvora bliskih Borcu, Banjalučani su odbili sve ponude, uključujući i onu najizdašniju od Venla u iznosu od 450.000 Eura

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
post #10 of 47 (permalink) Old December 25th, 2009, 02:58
Lord of the Basement
Legend

Mrkela's Avatar

Teams: FC Basement
I hope he goes to Vojvodina rather than any other club in Serbia because they have a great offense and he will nurture there.

If he had 6 goals and 4 assists in 12 games should he not be considered a key player for Borac already?

Here lies
Mrkela
2008-2015
Until the day break,
and the shadows flee away
Mrkela is offline  
post #11 of 47 (permalink) Old December 25th, 2009, 03:29
U Mad Buraz?
Forum Manager
Star Player

Džoni B. Dobar's Avatar

Teams: FK Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
Anywhere but Serbia to be honest. Not a single Bosnian player that has gone there in the past 15 years has made anything of his career, and that's a fact.

FK Sarajevo

- Bosnian-Herzegovinian (BiH) club with the most Yugoslav championships
- BiH club with the most appearances and longest continuous stay in top flight football
- The most succesful BiH club on the Yugoslav league's all-time table
- The most succesful club on the BiH Premier League's all-time table
- BiH club with the most appearances in international and UEFA competition
Džoni B. Dobar is offline  
post #12 of 47 (permalink) Old December 25th, 2009, 03:34
Legend

VELEZ1922's Avatar

Very true,i mentioned it before Vranjes,Kosoric,Grujic,Maletic,Bajic all flopped in Serbia or were never given a chance.In bball though Kikanovic seems to be doing well at Crvena Zvezda.

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
post #13 of 47 (permalink) Old December 25th, 2009, 04:37
Lord of the Basement
Legend

Mrkela's Avatar

Vranjes isn't good enough to start over the other centre backs. Especially with kids like Vilotic and Savic at Zvezda.

Here lies
Mrkela
2008-2015
Until the day break,
Mrkela is offline  
post #14 of 47 (permalink) Old December 25th, 2009, 04:52
U Mad Buraz?
Forum Manager
Star Player

Džoni B. Dobar's Avatar

Teams: FK Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
Well, the thing is, pound for pound, I don't consider Bilbija any better of a player/prospect than Vranjes was while he was still in BiH. They're even from the same club.. the only real difference is that one gets more attention because he's a striker. In fact, he's the first legitimate offensive prospect to come out of Banja Luka in a long, long time, which probably has something to do with it as well.

FK Sarajevo

- Bosnian-Herzegovinian (BiH) club with the most Yugoslav championships
- BiH club with the most appearances and longest continuous stay in top flight football
- The most succesful BiH club on the Yugoslav league's all-time table
- The most succesful club on the BiH Premier League's all-time table
- BiH club with the most appearances in international and UEFA competition
Džoni B. Dobar is offline  
post #15 of 47 (permalink) Old December 25th, 2009, 05:08
Lord of the Basement
Legend

Mrkela's Avatar

No, Vranjes is very good but the problem is that we have a fairly good but young defense. Pizon will of course start Savic, the son of Dusan Savic, over Vranjes. Vilotic and Djordjevic are the most experienced which is the most important thing in a team like Red Star this year which is a fairly new team.

If Vranjes was at almost any other Serbian club he would be getting time.

Here lies
Mrkela
2008-2015
Until the day break,
Mrkela is offline  
post #16 of 47 (permalink) Old January 9th, 2010, 18:20
Legend

VELEZ1922's Avatar

Bilbija: Titula prvaka će doći u Banja Luku

Mladi fudbaler Borca, Nemanja Bilbija najzaslužniji je što je njegova ekipa prvu polusezonu Premijer lige okončala u samom vrhu.

Svojim golovima i asistencijama Borac je vodio ka tituli jesenjeg prvaka koja im je u posljednjem kolu uskraćena na domaćem terenu, porazom od Sarajeva (0-1).

Da u Borcu ništa ne žele prepustiti slučaju i da se na proljeće žele popeti stepenicu više pokazuje činjenica da su u Banja Luku već pristigla pojačanja, radi se o napadaču Mladenu Bojiću te povremenom bh reprezentativcu i dojučerašnjem veznjaku Slavije, Vlastimiru Jovanoviću.

No kao najveće pojačanje čini se ostanak Nemanje Bilbije u Borcu i naredne polusezone. Bilbija smatra da Borca na proljeće očekuje velika borba za titulu prvaka BiH.

Bit će zaista teško, konkurencija je velika i za titulu se bori 4-5 ekipa. Mi smo u prvom dijelu sezone pokazali kvalitet i igrali smo odlično. Nažalost, propustili smo obradovati naše navijače na domaćem terenu titulom jesenjeg prvaka. Imamo jaku ekipu, možda najjaču u BiH i u narednom dijelu ćemo dati sve od sebe kako bi titula stigla u Banja Luku - kaže Bilbija za Sportin.ba.

Zahvaljujući dobrim igrama u dresu Borca Nemanja je izabran za najperspektivnijeg sportistu u Bosni i Hercegovini.

Takvo priznanje ja za mene kao mladog igrača je nešto veliko, možda i najveće u dosadašnjoj karijeri. Moram priznati da sam bio presretan i to mi je poticaj da i dalje nastavim sa radom kako bi bio još bolji i osvojio još mnogo nagrada i priznanja.

Nemanji je u jesenjem dijelu sezone ustanovljen šećer u krvi zbog čega je ovaj napadač propustio nekoliko kola i na taj način nije mogao pomoći svojoj ekipi koja bi sada možda bila i na prvom mjestu da Bilbiju nije zadesio takav peh. Ipak da je sportista sa svjetlom budućnosti Nemanja je pokazao kada se iz svega vratio i jači nego ranije.

Pojedini mediji su čitavu situaciju oko moje bolesti malo napumpali. Bilo je teško ali sam vjerovao u sebe, Hvala Bogu pa moja karijera nije u pitanju. Vratio sam se na teren, igram i treniram, nadam se da sličnih problema neću imati u budućnosti, Zdravlje je važnije od svega, a sve ostalo će doći samo po sebi.

Nemanjine dobre igre nisu prošle nezapaženo ni van granica naše zemlje pa su stadion u Banja Luci prošle godine često pohodili skauti brojnih evropskih timova koji su mogli biti zadovoljni viđenim, no po svemu sudeći Bilbija neće mjenjati sredinu.

Lijepo je kada čujete da se drugi interesuju za vas. Bilo je nekoliko ponuda za mene koje je Borac odlučio odbiti i nije mi žao zbog toga. Želim i naredne polusezone ostati u Borcu kako bi se što bolje afirmisao i kako sam vam već rekao, postati prvak BiH sa Borcem. Za sada je jooš uvijek rano za odlazak u neki drugi tim.

Bilbija je i mladi reprezentativac BiH, tokom svog mandata na klupi reprezentacije Ćiro Blažević najavio je poslati poziv mladom napadaču Borca ali se to nažalost nije desilo jer se upravo tada Nemanja razbolio pa će poziv iz A tima još malo pričekati.

Igrati za reprezentaciju je velika čast svakom igraču pa tako i meni. Trenutno se ne opterećujem time, na meni je da radim, treniram i nastavim sa dobrim igrama te zaslužim poziv od novog selektora - rekao je Bilbija na kraju razgovora za Sportin.ba.

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
post #17 of 47 (permalink) Old January 28th, 2010, 05:06
Legend

VELEZ1922's Avatar

Bilbija razmišlja, Trivunović čeka

Mladi napadač banjolučkog Borca Nemanja Bilbija sutra će donijeti odluku da li će karijeru da nastavi u novosadskoj Vojvodini ili će i na proljeće nositi dres matičnog kluba.

Fudbalski "vunderkind" iz grada na Vrbasu obavio je razgovore s predsjednikom "lala" Ratkom Butorovićem, načelan dogovor je postignut, ali...

- Još nisam donio definitivnu odluku. Vojvodina je ponudila dobre uslove i za mene i za klub, međutim, s druge strane imam veliki motiv da ostanem. Dobro ću da razmislim o svemu do petka. Vidjećemo... - ostao je zagonetan Bilbija.

Novosađani i Banjolučani su potpisivanjem ugovora o poslovno-tehničkoj saradnji učvrstili klupske odnose. Eventualni transfer Bilbije u "srpsku Atinu" bio bi još jedan elemenat nastavka te saradnje.

- Obavili smo razgovore s ljudima iz Vojvodine koji žele da angažuju našeg napadača. U ovom trenutku ne možemo da tvrdimo da će transfer biti realizovan, ali isto tako ni da neće. U sljedećih nekoliko dana biće poznato više detalja - rekao je direktor Borca Radmilo Šipovac.

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
post #18 of 47 (permalink) Old January 28th, 2010, 05:10
Star Player

DobrinjaProjektz's Avatar

Teams: FK Zeljeznicar l Bosna i Hercegovnia
If Bilbija moves to Vojvodina he will end up choosing Serbia, and if he somehow chooses Bosnia he will be an eternal bench warmer.

Still on chemicals, my girl looks like a skeleton
I'm working with my seventh sense, they like me cause I'm different
I try to save the innocent
I'm working on my vigilance
I know I used to love her now i don't know where my feelings went

DobrinjaProjektz is offline  
post #19 of 47 (permalink) Old January 28th, 2010, 05:30
Lord of the Basement
Legend

Mrkela's Avatar

Why wouldn't he be bench warmer for Serbia? We have much better talents than him but it wouldn't hurt to have another forward.

Vojvodina is a great club and if he goes there they have a great chance at the league next year. I have never in my life seen Vojvodina so serious. They signed Saddick Adams. Amazing signing for the Serbian league.

Here lies
Mrkela
2008-2015
Until the day break,
Mrkela is offline  
post #20 of 47 (permalink) Old January 28th, 2010, 05:40
Star Player

DobrinjaProjektz's Avatar

Teams: FK Zeljeznicar l Bosna i Hercegovnia
I'm saying he would be a bench warmer for Vojvodina if he chose Bosnia, much like Ognjen Vranjes was an eternal waterboy at CZ, but if he chose to represent Serbia he would be given every opportunity to play for Vojvodina.

Still on chemicals, my girl looks like a skeleton
I'm working with my seventh sense, they like me cause I'm different
I try to save the innocent
I'm working on my vigilance
I know I used to love her now i don't know where my feelings went

DobrinjaProjektz is offline  
Reply

Quick Reply

Register Now

In order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:

Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes
Linear Mode Linear Mode

Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies