Humanitarna Utakmica "Kodro,Bolic i prijatelji" - Xtratime Community

LinkBack Thread Tools Display Modes
post #1 of 20 (permalink) Old May 29th, 2008, 18:25 Thread Starter
Legend

VELEZ1922's Avatar

Teams: BIH, FK VELEZ, MANCHESTER UNITED, TSG HOFFENHEIM
Humanitarna Utakmica "Kodro,Bolic i prijatelji"

FTV će prenositi utakmicu "Kodro, Bolić i prijatelji"
Tokom ove utkamice prikupljaće se doborovoljni prilozi za dječake Ilju Spasovskog i Harisa Sadića...
29.05.2008. 18:49
Federalna televizija (FTV) uživo će prenositi humanitarnu utakmicu "Kodro, Bolić i prijatelji", koja će biti odrigrana 1. juna na stadionu "Asim Ferhatović Hase" u Sarajevu, isti dan kada će Nogometna reprezentacija BiH igrati prijateljsku utakmicu protiv Azerbejdžana na Bilinom polju u Zenici.

Tokom ove utakmice, organizirane u znak protesta protiv politike koju vodi Nogometni/Fudbalski savez (N/FS) BiH, prikupljaće se doborovoljni prilozi za dječaka Ilju Spasovskog, koji je zadobio teške ozljede na utakmici u Vrapčićima, te Harisa Sadića, 17-godišnjeg dječaka iz Sanskog Mosta, koji je obolio od teške bolesti.

Inicijativu za odigravanje humanitarne utakmice između bh. internacionalnih zvijezda i reprezentacije Premijer lige BiH pokrenuli su sportski novinari i navijačke skupine, a organizator je Federalna televizija (FTV).

- Naš motiv je čvrst, častan i jasan, a obaveza je svakog poštenog građanina BiH da bude na "Koševu", kazao je vršilac dužnosti (v.d.) generalnog direktora FTV-a Džemal Šabić na današnjoj konferenciji za novinare.

Dodao je kako je FTV u potpunosti stala na stranu smijenjenog selektora Mehe Kodre, te da beskompromisno i bez stida podržava promjene čiji je cilj ozdravljenje bh. društva u cjelini.

Bakir Hadžiomerović, urednik političkog magazina "60 minuta", koji je, zajedno sa sportskim novinarima, učestvovao u organizaciji susreta, kazao je da je konačno, nakon silnih praznih priča, došlo vrijeme da se nešto mijenja.

- Brutalna smjena Mehe Kodre je kap koja je prelila čašu. Nadam se punom 'Koševu', gdje ćemo toj bandi iz Saveza pokazati da više ne mogu raditi šta žele, kazao je Hadžiomerović i apelovao na sve navijače, koji dođu, da se suzdrže od bacanja petardi i korištenja pirotehničkih sredstava, jer bi takvo nešto samo bila podrška "kriminalcima iz Saveza".

Smijenjeni selektor Nogometne reprezentacije BiH Meho Kodro je istakao da se utakmica se igra zbog dva cilja.

- Prvi je da se spasi bh. fudbal, a drugi je humanitarnog karaktera. Također, ako će ova utakmica pomoći ljudima koji odlučuju da učvrste svoje stavove i pokušaju promijeniti stvari u N/FS BiH, onda svi trebamo biti na 'Koševu'. Apelovao bih na naše navijače da pokažu kako znaju sportski razmišljati, kazao je Kodro.

Dodao je kako se "neće samo odigrati meč i razići kućama, već i razgovarati o svemu šta se dešava u bh. fudbalu".

- Nažalost, ovo je naša realnost. Međutim, kako sam ja preuzeo odgovornost za neodlazak u Iran, tako i ljudi koji su doveli fudbal u ovakvu situaciju, trebaju priznati svoju krivicu. Da su imali imalo sluha ovo se moglo drugačije riješiti, ali očito je da su ti ljudi nezreli za posao koji obavljaju, kazao je Kodro.

- Naša težnja je da imamo normalan Savez u kojem će sjediti fudbalske legende BiH, rekao je Elvir Bolić, koji je proteklih dana aktivno učestvovao u organizaciji protestnog susreta.

Na današnjoj konferenciji za novinare je istaknuto da će na ovu utakmicu doći Zeničani, Banjalučani, Tuzlaci, Travničani, Mostarci, odnosno svi oni koji vjeruju da će svojim prisustvom pomoći u spašavanju bh. fudbala.

Selektor jedne od ekipa biće Duško Bajević, a njegova ekipa igraće protiv tima pod vodstvom Fuada Muzurovića.

Igrače će na teren izvesti djeca sa posebnim potrebama Udruženja SUMERO.

Iako su iz N/FS BiH zabranili svojim sudijama da sude ovaj meč, glavni sudija biće Zoran Šumar, a pomagaće mu Midhat Čorbo, Majo Kalajdžić, Želimir Marković i Dževad Imočanin.

Program će voditi Enis Bešlagić i Milan Pavlović ali, iako je bilo planirano, neće biti muzičkih događaja, zbog tragedije u Tuzli u kojoj je ubijeno šest osoba, a jedna teško povrijeđena.

1974-75 UEFA CUP
1.RD Velez Mostar-Spartak Moscow 2:0 1:3
2.RD Velez Mostar-Rapid Wien 1:0 1:1
3.RD Velez Mostar-Derby County 4:1 1:3

1987-88 UEFA CUP
1.RD Velez Mostar-Sion 5:0 0:3
2.RD Velez Mostar-Borussia Dortmund 2:1 0:2

1988-89 UEFA CUP
1.RD Velez Mostar-APOEL 1:0 5:2
2.RDVelez Mostar-Belenenses0:0 0:0(4:3 pk's)

Osvajaci Kupa Marsala Tita-Kup Jugoslavije 1981,1986
VELEZ1922 is offline  
Sponsored Links
Advertisement

post #2 of 20 (permalink) Old May 29th, 2008, 18:26 Thread Starter
Legend

VELEZ1922's Avatar

Dođite na Koševo!

Šesnaest zalutalih sportskih radnika u N/FS BiH i dalje se ne oglašava u javnosti i ne nudi svoje ostavke, što bi svaki moralan čovjek učinio da je na njihovom mjestu.

Zapravo je u tome bit problema, jer tročlano Predsjedništvo, zatim 13 članova Izvršnog odbora, te nezaobilazni Munib Ušanović, nemaju nimalo samokritičnosti i oglušuju se na pozive javnosti, ali i sportskih legendi Bosne i Hercegovine.

Međutim, zašto njih 16 ili 17 stručnjaka misle da mogu biti jači od hiljada navijača, sportista i novinara, koji će 1. juna, umjesto u Zenici, gdje će krnja reprezentacija odigrati prijateljski meč protiv Azerbejdžana, biti zapravo na Koševu i gledati humanitarno-sportsko-revijalni Kodro, Bolić i prijatelji.

Uvjereni smo da će samo njih sedamnaestorica i biti na Bilinom polju, iako ne smijemo staviti u ruku da neki od njih neće doći i na Koševo. Također, nije isključeno da u Zenicu stručnjaci povedu članove svojih porodica, te prijatelje Saveza, kako bi pokazali da nisu sami u svojoj borbi, ali glas sa Koševa daleko će se čuti i sigurno je da će nadjačati Ilju Dominkovića, Sulejmana Čolakovića, Bogdana Čeku, Muniba Ušanovića, te famozne članove Izvršnog odbora, koji nam kroje sudbinu bh. nogometa. Istina, neki od njih su se pokajali nakon što je smijenjen Meho Kodro, pa nije isključeno da se umjesto u Zenici pojave na Koševu, ili da barem iz sigurne udaljenosti podržavaju dešavanja na stadionu Asim Ferhatović Hase, pa onda 4. juna na sjednici IO zatraže ostavke Predsjedništva, te ponude svoje.

Međutim, jedno je sigurno, a to je da će Koševo u nedjelju, u 17 sati, biti centar Bosne i Hercegovine, jer zaista je preveliki broj onih koji su najavili svoj dolazak, kojim žele dati podršku Mehi Kodri. Konačan spisak sportskih radnika kojima će biti poslate pozivnice biće objavljen danas, na pres konferenciji u zgradi FTV-a, kojoj će prisustvovati Kodro i Bolić, te sportski novinari koji su suorganizatori ove manifestacije.

Inače, Federalna televizija radiće direktan prijenos utakmice sa Koševa, a u zabavnom dijelu programa učestvovaće mnoge estradne ličnosti.

Utakmicu će suditi Zoran Šumar, bivši FIFA i jugoslavenski sudija, a voditelji programa biće Enis Bešlagić i Milan Pavlović.

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
post #3 of 20 (permalink) Old May 29th, 2008, 18:36 Thread Starter
Legend

VELEZ1922's Avatar

Baljić će otpjevati "Jedna si jedina"

Svakim danom javljaju se bivši i aktuelni reprezentativci, koji ...
podržavaju akciju "Spasimo bh. fudbal", budući sav prihod sa ove utakmice ide za pomoć Iliji Spasovskom, Harisu Sadiću i Adnanu Selimoviću.

Ljubitelje fudbala u BiH, najviše će obradovati dolazak ljubimca bh. navijača, nekadašnjeg kapitena Sergeja Barbareza.

- U kontaktu sam sa Bolićem i prijateljima. Želim da sve bude na visokom nivou. Da to bude događaj, fudbalski praznik, da publika uživa. Zamolio bih sve navijače da dođu u rekvizitima reprezentacije sa majicama, kapama, zastavama, da svi budemo jedno - Bosna i Hercegovina - izjavio je Barbarez.

Na sastanku organizacionog odbora dogovoreni su neki protokolarni detalji. Planirano je da Elvir Baljić prije službenog intoniranja državne himne, na stadionu otpjeva "Jedna si jedina". Također je dogovoreno da u svečanoj loži neće biti nikoga, kako bi se i na taj način poslala jasna poruka čelnicima Saveza.

- Ja sam trenutno u Istambulu. Iskreno, nisam planirao skoro dolaziti, ali nakon razgovora sa Kodrom i Bolićem, dolazim prvim avionom - poručio je Elvir Baljić. Na Koševu će se u nedjelju od reprezentacija oprostiti Almir Turković, najbolji bh. igrača, dugogodišnji prvotimac Sarajeva i nekadašnji reprezentativac, koji je i sam žrtva mešetarskih igara oko reprezentacije.

Na Koševu bio mogao istrčati i Haris Medunjanin, nesuđeni bh. reprezentativac. Iako je proteklih godina u više navrata izrazio jasnu i glasnu želju da zaigra za BiH, u NSBiH su bili gluhi na njegove vapaje. Srećom za njegovu karijeru i holandski Savez, Medunjanin se okitio sa dvije zlatne medalje sa evropskih prvenstva mladih reprezentacija, koje je osvojio nastupajući za "Tulipane".

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  

post #4 of 20 (permalink) Old May 29th, 2008, 19:05
World Class Player

BozniaN's Avatar

Teams: Bosna i Hercegovina, FK Željezničar
I hope that Kosevo will be full
BozniaN is offline  
post #5 of 20 (permalink) Old May 29th, 2008, 19:10
Star Player

Zloca's Avatar

Teams: Juventus, Bayern, Chelsea, BIH NT
same here, that would show great support for Kodrinho

Zemljo tisućljetna
Na vjernost ti se kunem
Od mora do Save
Od Drine do Une

Refren:
Jedna si jedina
moja domovina
Jedna si jedina
Bosna i Hercegovina

Bog nek' te sačuva
Za pokoljenja nova
Zemljo mojih snova
Mojih pradjedova
Zloca is offline  
post #6 of 20 (permalink) Old May 30th, 2008, 02:54 Thread Starter
Legend

VELEZ1922's Avatar

Bajević predvodi bh. asove na Koševu

Du­ško Ba­je­vić, pro­slav­lje­ni bh. struč­njak, ne­ka­daš­nja de­vet­ka Ve­le­ža, pre­dvo­dit će sa klu­pe bh. aso­ve na spor­tsko za­ba­vnom spe­kta­klu 1. ju­na na Ko­še­vu. Ju­čer su u «si­vom do­mu» Me­ho Ko­dro i El­vir Bo­lić sa svo­jim sa­ra­dni­ci­ma Ba­ki­rom Ha­dži­ome­ro­vi­ćem i Sa­ba­hu­di­nom To­pal­be­ći­re­vi­ć em, go­vo­ri­li o akci­ji «Spa­si­mo bh. fu­dbal».

- Ne­ma oda­kle me ne zo­vu pri­ja­te­lji. Ura­đen je ogro­mni po­sao. Dra­go mi je što se ne­što de­ša­va. Pro­mje­ne tre­ba­ju da se de­se, ne zbog Ko­dre i Bo­li­ća, već zbog broj­ne mla­dos­ti, bu­du­ćih fu­dba­le­ra, ko­ji za­slu­žu­ju bo­lje lju­de od ovih ko­ji vo­de naš no­go­met. A, vo­de ga u pro­past - izja­vio je Ko­dro.

Do­min­ko­vić se tre­ba sra­mi­ti

Nje­gov sa­ra­dnik i ne­dje­ljni ri­val, ko­men­ti­rao je izja­ve Ilje Do­min­ko­vi­ća.

- Ka­ko ga ni­je sra­mo­ta da izmiš­lja. Pa, šest lju­di je vi­dje­lo po­ru­ke ko­je je po­slao Ko­dri, ka­da se ra­spi­ti­vao za sas­tav i pi­tao; ka­kav je ovo spi­sak? Zna to i Bo­gdan Čeko. Pi­taj­te ga, on će vam to po­vrdi­ti. Mi smo oti­šli iz re­pre­zen­ta­ci­je i si­gur­no da že­li­mo je­dnog da­na nas­ta­vi­ti za­po­če­ti po­sao, ali že­li­mo da ja­vnost zna šta če­ka onog se­le­kto­ra ko­jeg oda­be­ru Do­min­ko­vić i nje­go­vi lju­di - ka­zao je Bo­lić.

Obja­snio je za­što ni­su sa­op­šti­li svo­je spis­ko­ve:

- Ima­mo dos­ta slat­kih bri­ga. Jav­lja­ju se sa svih stra­na. Sva­ko ko je ba­rem je­dnom igrao, ali i oni ko­ji ni­su, a ima­ju za­slu­ge za stva­ra­nje Sa­ve­za i re­pre­zen­ta­ci­je za­slu­žu­ju da bu­du na Ko­še­vu. Za­to ih po­zi­va­mo sve, a u ne­dje­lju pred sa­mu uta­kmi­cu će­mo obja­vi­ti sas­ta­ve - je­dno­gla­sni su Ko­dro i Bo­lić.

Pot­vrdi­li su do­la­zak po­zna­tih ime­na:

- Sa si­gur­noš­ću mo­že­mo na­ja­vi­ti do­la­zak Du­ška Ba­je­vi­ća, ko­ji bi tre­bao sje­di­ti na je­dnoj, a Fu­ad Mu­zu­ro­vić na dru­goj klu­pi. Do­la­ze i Kaj­taz, Še­ćer­be­go­vić, Ka­ra­beg, Ta­no­vić, Ko­va­če­vić, Ša­ran, Sre­do­je­vić, Kur­teš, Ka­pe­ta­no­vić, Pa­šić, Mu­se­mić, Ka­laj­džić, Ali­spa­hić, Sko­ča­jić, Džur­bu­zo­vić, Švra­kić, Ja­njoš, Bu­za, Ha­fi­zo­vić, Zu­ka­no­vić, Ha­džia­hme­to­vić, Ga­vran i mno­gi dru­gi... Nas­tup su pot­vrdi­li; Bar­ba­rez, De­dić, Ala­im, Gu­šo, Ša­ba­no­vić, Ko­njić, Gla­vaš, Biš­če­vić, Vu­ksa­no­vić, Va­re­ša­no­vić, Ge­ca, Mu­sić, Ša­bić, Ha­li­lo­vić, Mu­ra­to­vić, Brkić, Muj­čin, Re­puh, Me­ša­no­vić, Osman­ho­džić, Gra­nov, Av­dić, Sa­raj­čić, Gre­dić, Mu­ha­re­mo­vić... Oče­ku­je­mo do­la­zak i To­pi­ća, Da­di­ća, Be­gi­ća, Sa­raj­či­ća - izja­vi­li su Ko­dro i Bo­lić.

Dje­ca Udru­že­nja "Su­me­ro"

Uta­kmi­cu će su­di­ti (dvi­je su­dij­ske troj­ke): Zo­ran Šu­mar, Ner­min Še­ho­vić, Že­li­mir Mar­ko­vić, Ma­jo Ka­laj­džić, Mid­hat Čor­bo, Edin Čej­va­no­vić. Od re­pre­zen­ta­ci­je će se opros­ti­ti Al­mir Tur­ko­vić. Na Ko­še­vu će bi­ti Ja­smin Hu­kić, De­niz Ka­ta­na i Da­vor Ar­sla­na­gić, si­no­vi tre­ne­ra, igra­ča i do­kto­ra ko­ji su stva­ra­li re­pre­zen­ta­ci­ju, a ko­ji ni­su me­đu ži­vi­ma. Po­klon lop­tu sa po­tpi­si­ma svih akte­ra do­bit će Že­ljko Ko­mšić, član Pred­sje­dniš­tva BiH. Igra­či će na te­ren iza­ći za­je­dno sa dje­com iz Udru­že­nja «Su­me­ro». U 14. 30 sa­ti po­čet će okru­gli stol, na ko­jem će po­zna­ti tre­ne­ri go­vo­ri­ti o sta­nju u bh. no­go­me­tu. Pos­to­ji mo­gu­ćnost da na Ko­še­vu is­trče još Gor­dan Vi­do­vić, Ha­ris Me­du­nja­nin i Anel Dža­ka, ne­su­đe­ni bh. re­pre­zen­ta­tiv­ci, ko­ji su - una­toč sil­noj že­lji - zbog ne­bri­ge Sa­ve­za igra­li za Bel­gi­ju, Ho­lan­di­ju i Nje­ma­čku.

S.S.

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
post #7 of 20 (permalink) Old May 30th, 2008, 07:10
Forum Manager
International

Majstor Cevapa's Avatar

Teams: Bosna i Hercegovina, VFL Bochum, FK Sarajevo, AS Roma.
Is there any way to watch a live stream of FTV online?

Ja sam Bosnjak - dican junak:
Vjeran svetom domu svome,
Vjeran slavi svojih djeda
I narodu Bosanskome!

Njegov ponos na mom srcu
Ko amanet sveti stoji;
Ponos koji nigdje ne da,
da se Bosnjak lava boji!...
Majstor Cevapa is offline  
post #8 of 20 (permalink) Old May 30th, 2008, 17:33
Star Player

Zloca's Avatar

Teams: Juventus, Bayern, Chelsea, BIH NT
sopcast!

Zemljo tisućljetna
Na vjernost ti se kunem
Od mora do Save
Od Drine do Une

Refren:
Jedna si jedina
moja domovina
Jedna si jedina
Bosna i Hercegovina

Bog nek' te sačuva
Za pokoljenja nova
Zemljo mojih snova
Mojih pradjedova
Zloca is offline  
post #9 of 20 (permalink) Old June 1st, 2008, 17:06 Thread Starter
Legend

VELEZ1922's Avatar

Poznati sastavi Kodrine i Boline ekipePiše: Statler
Nedelja, 01.06.08. 16:27.

Sve je spremno za spektakl koji će u 17.00 započeti na našem navjećem stadionu, Asim Ferhatović Hase u Sarajevu koji se polako puni. Veliki broj nogometnih legendi se našao na Koševu, a upravo su objavljeni i sastavi ekipa.

Tako će u ekipi Kodro i prijatelji od početka nastupiti Sedin Tanović, Mirza Kapetanović, Edin Mujčin, Dževad Šaćirbegović, Bulend Biščević, Vedin Musić, Anel Karabeg, Senad Repuh, Sergej Barbarez, Meho Kodro, Nudžein Geca.

Njihove zamjene su Samir Šabanović, Cero, Gradimir Crnogorac, Enes Mešanović, Emir Granov, Senad Brkić, Jasmin Hukić, Elvedin Beganović, Adis Obad, Haris Medunjanin, Bujak, Dženan Zaimović, Sead Kajtaz, Senad Merdanović, Zijad Švrakić, Almir Gredić i Dino Đurbuzović.

Za ekipu Bolić i prijatelji zaigrati će Mirsad Dedić, Nermin Šabić, Muhamed Konjić, Mirza Varešanović, Sead Halilović, Almir Turković, Mirsad Bešlija, Samir Muratović, Predrag Pašić, Mersad Kovačević, Elvir Bolić.

I oni imaju veliki broj zamjena, pa će tako zaigrati i Adnan Gušo, Muhamed Alaim, Almedin Hota, Esmir Džafić, Adnan Osmanhodžić, Alen Avdić, Midhat Sarajčić, Aldin Ćenan, Dženan Hošić, Amel Džaka, Amer Osmanagić, Admir Velagić, Hadis Zubanović, Avdo Kalajdžić, Mirza Golubica, Samir Ćemalović

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
post #10 of 20 (permalink) Old June 1st, 2008, 17:07 Thread Starter
Legend

VELEZ1922's Avatar

http://www.sportsport.ba/bh_fudbalp-3104.htm

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
post #11 of 20 (permalink) Old June 1st, 2008, 17:39
Forum Manager
International

Majstor Cevapa's Avatar

Konjic=Bog

The game was live on Sopcast, I'm so pissed, it was running at 100%, and all of a sudden, everything stopped, I think the score is like 11-8.

I narodu Bosanskome!

Njegov ponos na mom srcu
Ko amanet sveti stoji;
Ponos koji nigdje ne da,
post #12 of 20 (permalink) Old June 1st, 2008, 17:40 Thread Starter
Legend

VELEZ1922's Avatar

FT

Kodro i prijatelji-Bolic i prijatelji 11:9

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
post #13 of 20 (permalink) Old June 1st, 2008, 17:43 Thread Starter
Legend

VELEZ1922's Avatar

Mnogo poznatih lica na Koševu
Vrijeme je da zakopamo nacionalni
ključPiše: Statler
Nedelja, 01.06.08. 16:39.

Stadion Asim Ferhatović Hase polako se puni, a na tribinama se već nalazi nekoliko hiljada navijača reprezentacije Bosne i Hercegovine. Naravno, mnogo je poznatih lica, javnih osoba koja su došli dati podršku Mehi Kodri i Elviru Boliću, te tražiti promjene u bh. fudbalu.

Među njima je i glumac Enis Bešlagić, koji je poznat kao veliki ljubitelj bh. sporta.

- Došao da konačno zakopamo nacionalni ključ i da se u reprezentaciji okupe samo najbolji. Ono što se sada dešava je velika tragedija, koja mi još gore pada kad vidim kako naši susjedi u Hrvatskoj to rade. I oni su bili u sličnoj situaciji, ali su pokazali da se može, dok je u nas situacija potpuno obrnuta, kaže Bešlagić.

Na tribinama je i nekadašnji igrač i dojučerašnji direktor KK Bosna Elmedin Dino Konaković:

- Koliko god da su ljudi iz Saveza pravili pogrešne korake i imali lufta, te se nekako izvačili sada su definitivno prevršili svaku mjeru, a posebno kada su selektoru nametali utakmice. U sportu se mora znati šta je struka, a sada bi želio da, čak i što jako volim fudbal, budemo suspendovani. Ovo što se dešava je najgora varijanta.

Klavijaturista grupe Skroz Poćko također je došao dati podršku ozdravljenju bh. fudbala:

- Nekad davno sam igrao fudbal, pa sam skontao da tu nema love, da je lova u rock and rollu, ali mislim da je katastrofa ovo što se dešava i tu sam da pomognem da bh. fudbal bar malo stane na svoje noge.

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
post #14 of 20 (permalink) Old June 1st, 2008, 17:44
Forum Manager
International

Majstor Cevapa's Avatar

I'm not sure but I heard Lajcak was there.

I narodu Bosanskome!

Njegov ponos na mom srcu
Ko amanet sveti stoji;
Ponos koji nigdje ne da,
post #15 of 20 (permalink) Old June 1st, 2008, 18:24 Thread Starter
Legend

VELEZ1922's Avatar

Kodro i prijatelji nadigrali Bolićevu ekipu

Jasnu poruku čelnicima N/FSBiH poslalo je preko 15.000 navijača okupljenim na stadionu Asim Ferhatović Hase: Savez napolje!

Preko 15.000 zaljubljenika u najvažniju sporednu stvar na svijetu okupilo se danas na Koševu kako bi dali svoj doprinos konačnom ozdravljenju bosanskohercegovačkog nogometa.

Veliki broj nogometnih legendi našao su u obje ekipe, koje su predvodili smjenjeni izbornik Meho Kodro i njegov prvi pomoćnik Elvir Bolić. Za Kodrinu ekipu od početka su nastupili: Sedin Tanović, Mirza Kapetanović, Edin Mujčin, Dževad Šaćirbegović, Bulend Biščević, Vedin Musić, Anel Karabeg, Senad Repuh, Sergej Barbarez, Meho Kodro, Nudžein Geca.

Žute dresove ekipe Bola i prijatelji od početka su obukli sljedeći igrači: Mirsad Dedić, Nermin Šabić, Muhamed Konjić, Mirza Varešanović, Sead Halilović, Almir Turković, Mirsad Bešlija, Samir Muratović, Predrag Pašić, Mersad Kovačević, Elvir Bolić.

Pred nabrojanih svoj doprinos današnjem spektaklu na Koševu dalo je još dosta velikih imena bosanskohercegovačkog nogometa, a mi ćemo spomenuti i one koji su na sva zvona najavljivali svoj dolazak a na kraju se nisu pojavili. Tako je Elvir Baljić izjavljivao kako prvim avionom stiže u Sarajevo, a nije došao. Mehmed Baždarević je svoj izostanak opravdao neodgodivim obavezama u klubu, dok je Faruk Hadžibegić, kao uostalom i mnogo puta do sada, izradio.

Iako je rezultat bio u drugom planu spomenimo da su Bola i prijatelji vrlo rano došli do uvjerljive prednosti od 4:0, ali se Kodrina momčad nije predavala i do kraja je uspjela u potpunosti preokrenuti rezultati i slaviti sa 11:9.

Okupljeni gledatelji vidjeli su nekoliko prekrasnih poteza, a mi bi svakako izdvojili majstorski pogodak sadašnjeg trenera Veleža, Anela Karabega, koje je sa tridesetak metara zabio pravi euro-gol.

Jedan od dirljivijih trenutaka na utakmici bio je kada su igru napuštali Kodro, Bolić i Barbarez praćeni ovacijama s tribina.

Ovo je nešto što se riječima ne može opisati. Ovi navijači koji su došli su jasna poruka da je napokon došlo vrijeme za promjene i vrijeme da naš nogomet krene uzlaznom putanjom, rekao je u tim trenucima ljubimac navijača Sergej Barbarez, dodavši još jednom da je se igrački oprostio od reprezentacije, ali da je tu da pomogne na neki drugi način.

Bakir Hadžiomerović – bez dlake na jeziku

Utakmicu Kodro, Bola i prijatelji direktno je prenosila Federalna televizija, koja je i glavni organizator spektakla na Koševu. Pored Sabahudina Topalbećirevića utakmicu je komentirao i Bakir Hadžiomerović, urednik političkog magazina 60 minuta, koji se u nekoliko navrata jasno i glasno spomenuo glavnih krivaca za sadašnje stanje u kojem se nalazi bosanskohercegovački nogomet i naša reprezentacija.

Ima igrača i za A reprezentacije

Iako su obje momčadi bile sastavljene uglavnom od veterana, teško je bilo ne primijetiti da među njima ima igrača, koji bi komotno mogli još uvijek igrati u Premijer ligi, a neki i za reprezentaciju.

Pa sigurno da ima tu igrača i za A reprezentacije, kroz smijeh priča Mirsad Bešlija. Ovdje smo svi sa jednim ciljem, a to je da pomognemo bh. nogometu da konačno krenemo naprijed.

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
post #16 of 20 (permalink) Old June 1st, 2008, 18:42 Thread Starter
Legend

VELEZ1922's Avatar

Quote:
Najbolji igrač Veleža ove sezone Adis Obad asistirao je Senadu Brkiću, koji pogađa za smanjenje na 4:1.
Quote:
Sergej Barbarez i Meho Kodro odradili su akciju pred golom Alaima, i istinski selektor reprezentacije BiH i legenda bh. fudbala Meho Kodro je zabio za 4:3.
Quote:
Rođeni u redovima Plavih doveli su utakmicu u egal. Akciju je počeo Kodro, dupli pas su odigrali Anel Karabeg i Sergej Barbarez, a trener Veleža postigao gol za 4:4.
Quote:
U samo jednoj minuti Anel Karabeg je pokazao da još može igrati dobar fudbal. Trener Rođenih je postigao najljepši gol dana, pravi eurogol koji je podigao publiku na noge i zaradio čestitke svih okupljenih. Kodro i prijatelji vode 5:4.
Quote:
Očito da su se Mostarci razigrali i odlučili pokazati kakav se fudbal igra na jugu naše zemlje. Ovaj put strijelac je Sergej Barbarez za vodstvo njegove ekipe od 6:4.
Quote:
Opet su kombinovali Anel Karabeg i Sergej Barbarez, priključio im se i Edin Mujčin, a akciju je završio Barbarez za 7:4.
Quote:
Barbarez pokazuje da je još uvijek u odličnoj takmičarskoj formi, jer opet završava jednu akciju plavih i pogađa treći put zaredom - Kodro i prijatelji vode 8:4.

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
post #17 of 20 (permalink) Old June 1st, 2008, 20:07 Thread Starter
Legend

VELEZ1922's Avatar

Bolić: Navijači nam daju snage da idemo dalje

Humanitarni spektakl Kodro, Bola i prijatelji u potpunosti je ispunio očekivanja i dostojno pokazao javnosti da u našoj državi još uvijek postoje ljudi koji vjeruju da postoji izlaz iz duboke krize u kojoj se već duže vrijeme nalazi naša reprezentacija i nogomet uopće.

Glavne zvijezde utakmice na Koševu svakako su bili Meho Kodro, Sergej Barbarez i Elvir Bolić, koji su u istom trenutku napustili igru praćeni ovacijama navijača.

Ovi prekrasni navijači daju nam moral i snage da ustrajemo u svemu ovome. Vjerujem da je ovo samo početak nečega velikog i da ćemo uspjeti u našoj časnoj namjeri, rekao je najbolji strijelac naše reprezentacije Elvir Bolić.

Smijenjeni izbornik Meho Kodro da je utakmica na Koševu možda i najpozitivnija stvar koja se u posljednje vrijeme desila našem nogometu.

Hvala svima… Hvala na velikoj podršci. Nadam se da je došlo vrijeme da naš fudbal izvedemo na pravi put, kazao je Kodro.

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
post #18 of 20 (permalink) Old June 1st, 2008, 21:37
World Class Player

BozniaN's Avatar

Teams: Bosna i Hercegovina, FK Željezničar
Respect to all players and fans that supported this!
BozniaN is offline  
post #19 of 20 (permalink) Old June 4th, 2008, 02:23 Thread Starter
Legend

VELEZ1922's Avatar

Nisam bojkotovao Kodru, već spašavao klub

Sve su prilike da će Grenobl, ipak, od naredne sezone igrati u prvoj nogometnoj ligi Francuske. Taman kada su ostvarili plasman u elitni rang i kada su trebali rješavati igračku križaljku za narednu sezonu, stigla je ''opomena'' iz francuske nogometne Federacije; ili nađite novac ili nema takmičenja među elitom! Bh. trener iz tih razloga nije stigao doći na humanitarni spektakl Kodro, Bola i prijatelji ''Spasimo bh. nogomet''.

- Žao mi je što su neki pomislili da sam namjerno eskivirao dolazak na Koševo, ali zaista nije bilo tako. Može svako da misli šta hoće, ali govorim samo istinu - kaže Baždarević.

Pojašnjava zašto je "morao" ostati u Francuskoj.

- Ovih dana sam stalno bio na sastancima, jer sam želio pomoći koliko mogu. Imali smo u ponedjeljak sastanak kod gradonačelnika i dobili obećanje da će se zauzeti kako bi se situacija riješila. Treba nam sedam miliona eura, kako bi od naredne sezone igrali u La šampionatu. Ove gazde, Japanci, imaju neke svoje ''varijante'', tako da se svi nadamo pozitivnom ishodu ove priče.

Baždarević još uvijek nije sto posto siguran hoće li ostati na klupi Grenobla. Ima ugovor, ali i kontakte s nekim klubovima...

- Sada ću se malo odmoriti. Ako bude s Grenoblom sve u redu, nema razloga da ne ostanem ovdje - Baždarevićeve su riječi.

Drago mu je zbog akcije na Koševu.

- Meni je žao Kodre, nije imao priliku da krene kako treba u posao, a već je smijenjen. Šteta! Namjeravam se svakako s njim uskoro vidjeti da se ispričamo. Naravno da i ja podržavam sve pozitivne promjene u našem nogometu - izjavio je za "San" Baždarević.

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
post #20 of 20 (permalink) Old June 13th, 2008, 18:02 Thread Starter
Legend

VELEZ1922's Avatar

Kodro, Bola i prijatelji: Uručena novčana pomoć

Radio-televizija Federacije Bosne i Hercegovine danas je uručila novčanu pomoć Iliji Spasovskom, Adnanu Selimoviću i Harisu Sadiću iz sredstava prikupljnih na utakmici "Kodro, Bola i prijatelji".

RTVFBiH bila je organizator nogometne utakmice odigrane 1. juna na stadionu "Asim Ferhatović Hase", u čemu joj je pomogla Fondacija ASK Sarajevo.

Za ovu utakmicu prodata je 17.261 karta po cijeni od 1KM.

Sav prihod od prodanih karata raspoređen je tako što je Iliji Spasovskom iz Mostara i Adnanu Selimoviću iz Sarajeva uplaćeno po 5.000 KM, dok je Harisu Sadiću iz Sanskog Mosta uplaćena 7.261 KM.

Potvrde o uplati predao je danas v.d. generalnog direktora RTVFBiH Džemal Šabić Medihi Sadić, majci Harisa Sadića i Adnanu Selimoviću i njegovom ocu Ćamilu. Prisutni su bili i predstavnici BH Fanaticosa Nizar Altinavi, te jedan od igrača na utakmici i bivši reprezentativac Bulend Biščević.

Iliji Spasovskom potvrdu o uplati u Mostaru predali su predsjednik Upravnog odbora RTVFBiH Slavo Kukić i urednik u Informativnom programu FTV-a Zvone Jukić.

Troškovi organizacije utakmice i poreske obaveze izmirene su iz sredstava koje su donirali privredni i društveni subjekti.

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
Reply

Quick Reply

Register Now

In order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:

Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes
Linear Mode Linear Mode

Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies