Transfer Market - Xtratime Community
 70Likes
Reply

LinkBack Thread Tools Display Modes
post #1 of 3447 (permalink) Old January 15th, 2007, 19:28 Thread Starter
Star Player

Zloca's Avatar

Teams: Juventus, Bayern, Chelsea, BIH NT
Transfer Market

Lets start it of with:
Hasan Salihamidžić u Juventusu
Fudbal BEČ - Hasan Salihamidžić (30) na ljeto nakon devet godina napušta FC Bayern i prelazi za četiri godine u Staru damu odnosno Juventus iz Turina, objavili su danas mediji a vijest je u večernjim satima "Bild Zeitungu" i "Kickeru" potvrdio lično Salihamidžić. "Kod Juventusove ponude je sve odgovaralo: plata, trajanje ugovora (4 god.), uslovi. Želio sam da isprobam nešto novo sa 30 godina. Sada se mogu koncentrisati na proljetni dio prvenstva sa Bayernom, s kojim sam proveo lijepo vrijeme i sa kojim želim još jednu-dvije titule osvojiti."

Zemljo tisućljetna
Na vjernost ti se kunem
Od mora do Save
Od Drine do Une

Refren:
Jedna si jedina
moja domovina
Jedna si jedina
Bosna i Hercegovina

Bog nek' te sačuva
Za pokoljenja nova
Zemljo mojih snova
Mojih pradjedova
Zloca is offline  
Sponsored Links
Advertisement

post #2 of 3447 (permalink) Old January 15th, 2007, 19:42
World Class Player

BozniaN's Avatar

Teams: Bosna i Hercegovina, FK Željezničar
Some of the most recent transfers and rumours:

Boris Pandza: Siroki to Hajduk
Dragan Blatnjak: Hajduk to Khimki
Branislav Krunic: Tomsk to FC Moscow
Zajko Zeba: Maribor to FC Kamaz
Vladan Grujic: Litex to Metallurg D.
Admir Vladavic: Zeljeznicar to ?
Adnan Custovic: Mouscron to Russian club?
BozniaN is offline  
post #3 of 3447 (permalink) Old January 16th, 2007, 03:45
Legend

VELEZ1922's Avatar

Teams: BIH, FK VELEZ, MANCHESTER UNITED, TSG HOFFENHEIM
Sa Udineseom sam dogovorio saradnju na tri godine

Safet Nadarevic se nalazi na korak od prelaska u italijanski Udinese. Vijest do koje smo dosli potvrdio nam je i sam stoper hrvatskog prvoligas a Zagreba i potencijalni reprezentativac BiH.
- Sve sam dogovorio sa celnicima Udinesea. Prate me vise od tri mjeseca i prije sedam dana su mi u Zagrebu ponudili uslove. Odmah sam ih prihvatio i sada samo predstoji da me puste celnici kluba. Trenutno se ceka povratak predsjednika Drazena Medica sa skijanja iz Austrije - kaze Nadarevic. Stoper Zagreba je dogovorio sa menadzerima Udinesea da ce u nastavku karijere u naredne tri godine nastupati za tim sa stadiona Friulli, gdje je jedno vrijeme igrao i Zalatan Muslimovic, koji nosi dres Parme.
- Trenutno sam u Zagrebu gdje trenirao sa ostalim igracima i cekam dolazak predsjednika. To je za mene gotova stvar i ne vjerujem da ce Medic naci nacina da me zaustavi. Ako mi i ne dozvoli prelazak u Udinese, to nece biti problem jer imam fiksno obestecenje, a celnici italijanskog kluba su voljni da ga plate - rijeci su Nadarevica.
Ako stvari budu isli svojim tokom u 2007. cemo osim Muslimovica na italijanskim terenima Serije A pratiti i bivseg igraca Krajine, Jedinstva i Sarajeva.
- Sto se mene tice sve je dogovoreno. Ne vjerujem da ce mi ni Medic praviti probleme, jer Zagreb na meni moze dobro profitirati. Konacna odluka past ce u utorak. Mozda i ranije - kazao je Nadarevic. Upitan da nam procentualno kaze kakve su sanse prelaska u Udinese, Nadarevic je kazao:
- Tesko je za nesto kazati 100 posto, ali cu biti oprezan i reci - da sam 99 posto od utorka novi igrac Udinesea

1974-75 UEFA CUP
1.RD Velez Mostar-Spartak Moscow 2:0 1:3
2.RD Velez Mostar-Rapid Wien 1:0 1:1
3.RD Velez Mostar-Derby County 4:1 1:3

1987-88 UEFA CUP
1.RD Velez Mostar-Sion 5:0 0:3
2.RD Velez Mostar-Borussia Dortmund 2:1 0:2

1988-89 UEFA CUP
1.RD Velez Mostar-APOEL 1:0 5:2
2.RDVelez Mostar-Belenenses0:0 0:0(4:3 pk's)

Osvajaci Kupa Marsala Tita-Kup Jugoslavije 1981,1986
VELEZ1922 is offline  

post #4 of 3447 (permalink) Old January 16th, 2007, 06:30
Sheperdesque
Community Manager
Xtratime Legend

Bosanac's Avatar

Teams: Zeljeznicar & Chelsea
ako je istina onda mu sve najbolje zelim

"I wanted to say we are like seljaks, not seljaks"
Bosanac is offline  
post #5 of 3447 (permalink) Old January 16th, 2007, 06:53
Ero
BARRED!
Xtratime Legend

Ero's Avatar

Teams: Zrinjski Mostar, Glasgow Celtic
Ivanovic came back to Zrinjski for his third stint there. Baka is trying to strengthen the midfield.
Ero is offline  
post #6 of 3447 (permalink) Old January 16th, 2007, 11:54
World Class Player

BozniaN's Avatar

Very good for Nadarevic if its true
BozniaN is offline  
post #7 of 3447 (permalink) Old January 16th, 2007, 23:11
Sheperdesque
Community Manager
Xtratime Legend

Bosanac's Avatar

Hase to Juve is official

http://www.uefa.com/competitions/ucl...id=497307.html

Bosanac is offline  
post #8 of 3447 (permalink) Old January 17th, 2007, 15:03
Legend

VELEZ1922's Avatar

Zajko Zeba u Rusiji

Trend odlaska bosanskohercegovačkih nogometaša u Rusiju se nastavlja. Najnoviji na listi je Zajko Zeba koji je prešao u redove ruskog drugoligaša Kamaza.

Kako saznajemo Zajko Zeba se već nalazi u Rusiji gdje trenira s novim klubom. Za par dana bi trebali doći u Međugorje gdje će nastaviti pripreme, a nakon toga odlaze u Španjolsku.

Kamaz je prošlu sezonu završio na četvrtom mjestu u drugoj ruskoj ligi, a za predstojeću sezonu Uprava je postavila za cilj ulazak u viši rang.

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
post #9 of 3447 (permalink) Old January 17th, 2007, 21:47
World Class Player

BozniaN's Avatar

Berberović pregovara sa Gentom
(Datum: 17 Jan)

Bosanski reprezentativac i igrac bugarskog Litexa ima ozbiljnu...
ponudu od strane belgijskog Genta. Trećeplasirana belgijska ekipa hitno trazi nova pojacanja na svim pozicijama, zato što trenutno ima čak 8. igrača sa povredom. Da bi se iščupali iz ove krize uprava Genta ima konkretne planove.

Berberović je imao i ponudu Bruggea, ali na kraju su ipak odustali od Berberovića, zato sto se u ekipu vratio reprezentativac Carl Hoefkenso iz Stock City-a.

"Da, imam drugu ponudu iz Belgije". priznao je Berberovic za bugarski sajt topsport.bg.

U Gentu trenutno igra Damir Mirvic, koji je igrao s Berberovicem u Sarajevu. A put Belgije mogao bi da krene jos jedan bh reprezentativac, riječ je o Vladanu Grujicu koji ima ponudu Lokerena.

(SportCentar.ba)

Wouldnt be bad, Gent could be a door to bigger clubs
BozniaN is offline  
post #10 of 3447 (permalink) Old January 17th, 2007, 23:55
Sheperdesque
Community Manager
Xtratime Legend

Bosanac's Avatar

yeah he needs to get a move on as he's turning 26 this year

Bosanac is offline  
post #11 of 3447 (permalink) Old January 18th, 2007, 14:54
World Class Player

BozniaN's Avatar

Zagreb ne dopušta Nadareviću u Udinese

Predsjednik NK Zagreba, Dražen Medić, nije odobrio Safetu Nadareviću prelazak u redove talijanskog Udinesea ostavši dosljedan politici kluba koji ne želi prodavati prvotimce.

26-godišnji Nadarević rođen je u Cazinu i pouzdani je branič hrvatskog prvoligaša iz Kranjčevićeve. Nadarević je usmeno dogovorio s talijanskim Udineseom detalje transfera (250.000 eura) ali mu je bilo potrebno odobrenje kluba koje nije uspio dobiti.

Nadarević je došao kod mene s molbom da mu odobrim prelazak u Udinese, ali sam ga je uvjerio kako nam je izuzetno potreban za borbi za nastup u Europi. Štoviše, on je jedna od naših najvažnijih karika, vrijednost koja može biti samo veća za pola godine ili godinu, nikako manja. - rekako je Medić za zagrebačke Sportske novosti.

Slično je nedavno prošao i Nadarevićev suigrač, Mario Brkljača, kojem je iz istog razloga propao transfer u Sienu.

haha so much bs
BozniaN is offline  
post #12 of 3447 (permalink) Old January 18th, 2007, 15:51
Legend

VELEZ1922's Avatar

Transferi BiH-a igraca u ino - lige
Od najavljenog prelaska Safeta Nadarevica iz NK Zagreba u Udinese (Avazov sport od 15.1.2007.) najvjerovatnije nece biti nista. Udinese je promjenilo trenera i na klupu crno-bijelih je dosao bivsi trener Parme, Alberto Malesani koji je vec izrazio zelju da u svoje redove dovede svog starog znanca Boneru koji trenutno nije zadovoljan statusom u Milanu.

Nakon sto mu je propao aganzman u Belgiju i Lokeren, Alen Skoro je uspio dogovoriti detalje sa turskim prvoligasem Denizlisporom i sada se samo ceka na dogovor klubova da se ovaj transfer okonca. "Tezina" transfera je oko milion evra.

Zajko Zeba je potpisao ugovor sa ruskim drugoligasem Kamazom. Zeba istice da je prezadovoljan uslovima i da njegov novi klub gaji velike ambicije za iducu sezonu.

Nogometas Zeljeznicara Sanel Jahic nastavice karijeru u Francuskoj. Po pisanju "avazovog Sporta", ime kluba se drzi u tajnosti.

Jahicev saigrac, Damir Memisevic, je dobio dozvolu od Zeljeznicara da sebi potrazi inostrani angazman sto mu je i poslo za rukom/nogom. Od jucer je novi clan ruskog drugoligasa Tereka iz Groznog, glavnog grada Cecenije s kojim je potpisao trogodisnji ugovor. Memisevic je ranije nastupao za Borac BL i amatere Werdera iz Bremena a odigrao je i 10-ak utakmica za U21 reprezentaciju BiH.

Povremeni mladi reprezentativac BiH, Igor Radovanovic, napustio je redove Slavije i pronasao je sebi angazman u Rumuniji. Njegova nova adresa je prvoligas sa smjesnim imenom, Panduri. Kapiten Slavije Bojan Regoje i Milan Muminovic su otputovali u Antaliju gdje treniraju sa ruskim Terekom a Dimitrije Injac ce po svemu sudeci karijeru nastaviti u Poljskoj. Ime kluba se jos uvijek drzi u tajnosti.

Na pripremama sa Terekom je i Mahir Iftic, dojucerasnji igrac Pule koji je dobio ciste papire od kluba i u potrazi je za angazmanom.

Mladi reprezentativac BiH, Adis Nurkovic, novi je igrac Cibalije iz Vinkovaca. Nurkovic je prosle sezone branio boje Krajine iz Cazina a u Vinkovcima ce mu drustvo praviti Bosanci Mijo Studenovic i Amer Jukan.

Admir Aganovic je napustio redove Partizana i presao je u Zemun na sestomjesecnu posudbu. Zemun je trenutno ubjedljivo zadnji na tabeli sa samo tri osvojena boda i predstoji im grcevita borba za opstanak.

Najnovija vijest je vezana za Admira Vladavica, igraca Zeljeznicara koji je proslog ljeta spominjan u kombinacijama sa 20-ak inostranih timova. Trenutno je u Njemackoj na probi u Braunsvajgu, njemackom drugoligasu koji se nalazi na posljednjem mjestu 2. Bundeslige.

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
post #13 of 3447 (permalink) Old January 18th, 2007, 21:28
Sheperdesque
Community Manager
Xtratime Legend

Bosanac's Avatar

all these clubs are jokes

Bosanac is offline  
post #14 of 3447 (permalink) Old January 18th, 2007, 21:38
World Class Player

BozniaN's Avatar

yea, sad to see when some of the U21-players go...

Why the hell did Zeba leave Maribor? He had much playing time and they made some good matches in Europe, he could easily been in 2nd Bundeliga now instead he choose the $$$
BozniaN is offline  
post #15 of 3447 (permalink) Old January 19th, 2007, 00:35
Premier Player

kicker's Avatar

Teams: Lech Poznan, Liverpool FC, Holland
Dimitrij Injac is likely to join Lech Poznan after he made a good impression during a trial. Can you tell me anything about this guy? I know he's 27 and plays as a defensive midfielder.
kicker is offline  
post #16 of 3447 (permalink) Old January 19th, 2007, 00:52
Forum Manager
Xtratime Elite

HajdukSplit's Avatar

Teams: Hajduk Split, Derby County
Samir Duro signed for Medjimurje, according to sportnet.hr he is the best player in the BiH league and he says the club is more ambitious than Sarajevo (note: this a club thats only 4-5 years old and in the first division)
HajdukSplit is offline  
post #17 of 3447 (permalink) Old January 19th, 2007, 03:51
Sheperdesque
Community Manager
Xtratime Legend

Bosanac's Avatar

pitari are weirdos, just as bad as us

apparantly they didn't offer him a better contract as soon as he'd have liked but yeah he's been on fire in BiH and in Europe

Bosanac is offline  
post #18 of 3447 (permalink) Old January 19th, 2007, 14:54
Legend

VELEZ1922's Avatar

Maksumić tražen, Vladaviću propao transfer

Ruski i rumunjski klubovi iskazali su interes za igrača FK Sarajevo Ajdina Maksumića, dok je 'već završeni' transfer Admira Vladavića u Braunschweig propao zbog njamačkih menadžera koji su tražili dodatnih 20.000 eura.

Nekoliko stranih klubova pokazalo je interes za Ajdina Maksumića. Osim ruskog Himkija, u kojem je završio Vule Trivunović, nova, dvostruko bolja ponuda stigla je iz Rumunjske. Prema riječima Mustafe Dučića, čovjeka koji je zadužen za transfere u FK Sarajevo, predstavnici rumunjskog kluba su pozvani na pregovore, gdje bi se zajedno sa predstavnicima sarajevskog kluba i Maksumićem pokušali dogovoriti o angažmanu. FK Sarajevo je već do sada obavljenim transferima uspjelo popuniti klupsku blagajnu i dovesti nove akvizicije po mnogo povoljnijoj cijeni.

Izgleda da neće biti ništa od realizacije ugovora Admira Vladavića sa njemačkim Eintrachtom iz Braunschweiga. Nekadašnji član stolačke Bregave i Veleža, a sada prvotimac Željezničara otputovao je u Njemačku da potpiše ugovor, ali došlo je do nesporazuma kada je na dnevni red stigla tema - novac. Braunschweig je pristao Željezničaru isplatiti 100.000 eura odštete, ali su njemački menadžeri, koji su posredovali u poslu tražili za sebe još 20.000 eura na što klub iz Braunschweiga nije pristao. Vladavić se nada kako će do kraja prelaznog roka uspjeti ostvariti transfer možda i u Karlsruhe, vodeću momčad njemačke druge lige koja je prema Vladavićevim riječima također iskazala interes za njega.

1974-75 UEFA CUP

1987-88 UEFA CUP

1988-89 UEFA CUP

VELEZ1922 is offline  
post #19 of 3447 (permalink) Old January 19th, 2007, 21:33
Sheperdesque
Community Manager
Xtratime Legend

Bosanac's Avatar

Quote:
Ništa od potpisa

Iako su mediji ovih dana Admira Vladavića obukli u dres nekoliko njemačkih drugoligaša, Mostarac se već vratio u Sarajevo.
- Trenirao sam sa Braunšvajgom. Rečeno mi je da idem na potpis ugovora, ali nisam potpisao. Zašto nisam potpisao ne znam, pitajte menadžere koji su bili tamo - kazao je Vladavić po povratku u Sarajevo, ne želeći govoriti ko je pregovarao sa Švabama.

Tako je propao još jedan pokušaj odlaska u inostranstvo. Vladavić nije bio raspoložen iznositi detalje koji su se dešavali tokom boravka u Njemačkoj, kazavši da će o tome nekom drugom prilikom.

Još nije jasno je li Vladavić u Njemačku, u posljednjeplasiranu ekipu Druge lige, išao na probu ili na potpis ugovora, čak ni njemu samom. Jedino je sigurno, tamo ostao nije.

Fatić na Grbavici
Željezničar će dobiti i prvo pojačanje u ovom prijelaznom roku. Riječ je o Nerminu Fatiću.
- Dogovorili smo saradnju na dvije i po godine. Meni je drago što ću ponovo obući plavi dres. Ipak, Željo je moja prva ljubav - kazao je Nermin Fatić, koji je posljednje tri godine igrao u Makedoniji.

Nije isključeno da tim sa Grbavice u svoje redove dovede još jednog bivšeg igrača Admira Raščića, koji je jesenas nosio dres slovenačkog prvoligaša Bele Krajine.
once again Vlada's transfer goes down the shitter :thmbdown:

Bosanac is offline  
post #20 of 3447 (permalink) Old January 23rd, 2007, 13:33 Thread Starter
Star Player

Zloca's Avatar

Teams: Juventus, Bayern, Chelsea, BIH NT
Maksumić na probi u Hamburgu
Pouzdani igrač Sarajeva, Ajdin Maksumić, trebao bi danas imati probu u njemačkom Hamburgu…

Danas u 15 sati HSV ima finalnu provjeru pred početak Bundeslige protiv niže ligaša Altona 93.

Kako navodi Avaz, Maksumić je dobio poziv i vizu te bi se trebao pojaviti na današnjoj utakmici. Ukoliko zadovolji, Hamburg mu je spreman ponuditi ugovor.

Trener Sarajlija, Husref Musemić, potvrdio je da će Maksumić vjerojatno do kraja prelaznog roka promijeniti sredinu. Pored Hamburga, Maksumić već ima dvije ponude iz Rusije te, onu najopipljiviju, od Paschinga.

Zemljo tisućljetna
Na vjernost ti se kunem
Od mora do Save
Od Drine do Une

Refren:
Jedna si jedina
moja domovina
Jedna si jedina
Bosna i Hercegovina

Bog nek' te sačuva
Za pokoljenja nova
Zemljo mojih snova
Mojih pradjedova
Zloca is offline  
Reply

Quick Reply

Register Now

In order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:

Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes
Linear Mode Linear Mode

Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies