new coach - Xtratime Community

LinkBack Thread Tools Display Modes
post #1 of 17 (permalink) Old March 27th, 2005, 18:44 Thread Starter
Rising Star

new coach

i think our nsbih should give blaz sliskovic the boot and bring vahid. blaz sliskovic promised to bring in new players and most importantly find replacments for bolic and baljic but they are still our first choice strikers. we know these players can't be our strikers any more. their prime time has been over for very long time. during 2004 we won only one match and after we were beaten by iran earlier this year in friendly and now major loss to belgium things have started going downhill. blaz sliskovic has had his chance and we should replace him. vahid is free coach now and he would be ideal replacement. what do you guys think???
sajtion is offline  
Sponsored Links
Advertisement

post #2 of 17 (permalink) Old March 27th, 2005, 18:56
World Class Player

BozniaN's Avatar

Teams: Bosna i Hercegovina, FK Željezničar
To change coach now wouldnt do shit, we lost the last 2 matches now but i still think that Sliskovic deserve to lead us thru these qualifiers. Changing coach now would just make the situation worse....
BozniaN is offline  
post #3 of 17 (permalink) Old March 27th, 2005, 19:39
Rising Star

New coach is not right solution, there is more that have to be changed and let me repost something from other topic, Velez1922 posted this:

Quote:
Faruk Hadžibegić: U N/FS BiH više ne mogu prodavati maglu
Faruk Hadžibegić, nekadašnji selektor fudbalske "A" reprezentacije BiH, bio je veoma ljut nakon poraza od Belgije u Briselu.

"U N/FS BiH više ne mogu prodavati maglu i m... za bubrege! Propala je još jedna šansa da se plasiramo na neko od velikih takmičenja, ovaj put na Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj. Neko nakon novog blama mora već jednom snositi odgovornost i mora se nešto mijenjati. Dotakli smo dno dna. Treba sačekati utakmicu sa Litvanijom u srijedu i onda konačno riješiti mnoge stvari. Ukoliko pojedini imaju morala i ako ima zakona u našoj državi neko mora da leti", decidan je Hadžibegić.

NN: Koji ljudi treba da, kako Vi kažete, lete iz Saveza i reprezentacije BiH?

HADŽIBEGIĆ: Svi oni koji snose odgovornost na ovaj ili onaj način. O imenima ne bih sada govorio, neka se odigra utakmica sa Litvanijom. Znaju oni vrlo dobro ko su, prepoznaće se u mojim riječima. Svi oko reprezentacije moraju snositi odgovornost za katastrofalne rezultate. Ovo je prevršilo sve mjere. Reprezentacija Bosne i Hercegovine je jedina u regionu bivše Jugoslavije koja permanentno nazaduje, zbog sitnoračunarskih kombinacija pojedinaca iz rukovodstva Saveza i reprezentacije BiH. Narod i navijači vole ovu državu i reprezentaciju. Pitam se do kada će im ići uz nos pojedinci iz Saveza i reprezentacije.

NN: Problem je u igračima?

HADŽIBEGIĆ: Nije sigurno u njima. Imamo dobrih igrača, bolji smo u svakom pogledu od Slovenaca, ali kod njih je sređena situacija u reprezentaciji i Savezu i postižu bolje rezultate od nas. Imamo mi talenata u BiH, ali i diljem Evrope, koje ne znaju ili iz sitnih interesa ne žele prepoznati u N/FS BiH.

Hadzibegic's words give me a little hope. If he gets support from Susic, Osim, Halilhodzic, Bazdarevic, and other big guys, we may soon see a reorganisation in FSBiH. Let those guys run things and i'm sure we'll do much better then now.
Sliskovic made a misstake yesterday, but i don't think he's bad coach. He's doing god job with players that he have after all. He must get more support from savez, and we need right people on right positions. Today we have people who look after own interest first and BiH interest second. No more, our best coaches and players must react now like Hadzibegic did.
Kodro is offline  

post #4 of 17 (permalink) Old March 27th, 2005, 20:30
Rising Star

Teams: BiH NT,Croatia NT,FK Zeljeznicar
A new coach is NOT what we need now!We need to go to Kosevo and support our NT like never before!After crushing Litvanija,we need to do everything that is in our power to BRING DOWN THOSE ASSHOLES IN NS!A REVOLUTION IF YOU LIKE!!

We must do that,cuz we LOVE BOSNIA !
ProVista is offline  
post #5 of 17 (permalink) Old March 27th, 2005, 22:20
Legend

Manijak's Avatar

Teams: BIH, Zeljo & OL
Wit those kinds of words against NSBIH, it be hard to imagine them hiring Faruk Hadžibegić, but I would love to see him once again take hold of our
NT.

The guy is smart and passionate and that is what we need.

He is one of the few people to stand up for the country and fight against the corruption and the wrong doing against the country.
Manijak is offline  
post #6 of 17 (permalink) Old March 28th, 2005, 11:28
Sheperdesque
Community Manager
Xtratime Legend

Bosanac's Avatar

Teams: Zeljeznicar & Chelsea
If Baka's team does not win against Lithuania on wednesday then why should we wait till the end of the qualifiers to change coaches? I have always had faith in Blaz but this last outing does not make tactical sense.. something is wrong and he needs to fix it..

"I wanted to say we are like seljaks, not seljaks"
Bosanac is offline  
post #7 of 17 (permalink) Old March 28th, 2005, 19:57
Star Player

Zloca's Avatar

Teams: Juventus, Bayern, Chelsea, BIH NT
I don't think its the coaches fault as much as its the teams itself. This was one of the worse performances since the loss against Spain in 2000. As of now I am only happy with the goalies and Bajramovics performance, the rest was really critical. But as said in that interview, our national team is the only team in the region that is having a hard time. Look at Croatia and Serbia they both look like they are going to qualify, whats with us we looked good upto this game. Right now I feel that we are going to also loose against Lithuania. Booooo me but I'm speaking the truth

Zemljo tisućljetna
Na vjernost ti se kunem
Od mora do Save
Od Drine do Une

Refren:
Jedna si jedina
moja domovina
Jedna si jedina
Bosna i Hercegovina

Bog nek' te sačuva
Za pokoljenja nova
Zemljo mojih snova
Mojih pradjedova
Zloca is offline  
post #8 of 17 (permalink) Old March 29th, 2005, 00:44
Sheperdesque
Community Manager
Xtratime Legend

Bosanac's Avatar

why would we boo you? BiH losing to Lithuania is a possibility but we're hoping that won't be the case...

Bosanac is offline  
post #9 of 17 (permalink) Old March 29th, 2005, 02:03
Star Player

Zloca's Avatar

Teams: Juventus, Bayern, Chelsea, BIH NT
The thing is the NSBiH has people that don't really like our NT. They are people that would rather be in other countries but dont' have the chance. We will not have a NT until the Bosnian people unite. What happen in Siroki Brijeg with the U-21 team is a great example of what I mean. People whisteling during the national anthom. Things need to change and our people need to unite to make it places for ones. CRap

Zemljo tisućljetna
Na vjernost ti se kunem
Od mora do Save
Od Drine do Une

Refren:
Jedna si jedina
moja domovina
Jedna si jedina
Bosna i Hercegovina

Bog nek' te sačuva
Za pokoljenja nova
Zemljo mojih snova
Mojih pradjedova
Zloca is offline  
post #10 of 17 (permalink) Old March 30th, 2005, 00:41
Premier Player

DJ Bungi's Avatar

Teams: BiH & Croatia NT, Man Utd, Tottenham, Liverpool
Edo Maajka, muzička zvijezda Balkana i "Bh. fanatikos", za "Nezavisne"

Baka nije kriv za katastrofu u Briselu

Edin Osmić, poznatiji pod umjetničkim imenom Edo Maajka, muzička zvijezda balkanskog regiona, fanatični je simpatizer našeg fudbalskog nacionalnog tima i pripadnik navijačke grupe "Bh. fanatikosi", a povodom debakla od 1:4 u Belgiji, kako je juče rekao za "Nezavisne novine", više je nego ogorčen.

"Kada gubimo utakmice i kada pojedini igrači igraju kao u Briselu, najradije bih ušao na teren i nekima od njih loptu zabio u š....! Sa druge strane, obožavam selektora Blaža Sliškovića. Odgovorno tvrdim da Baka nije kriv za katastrofu u Belgiji. Ma, ako neko od naših igrača neće da igra kako može i ne zalaže se na terenu, da sam na Bakinom mjestu, ušao bih u travnjak, uhvatio ga za vrat i odmah izbacio van. Krivca za naš užas u Belgiji treba tražiti i u ljudima koji rukovode reprezentacijom i Nogometnim savezom BiH, a koje mnogi optužuju za korupciju, političku pozadinu i mešetarenje sa menadžerima. Dakle, za naš užaš u Briselu trebaj da odgovaraju igrači, ali i čelnici NS BiH, koje ne želim imenovati, a godinama su u našem nogometu. Da sam neko ko ih može smijeniti, ma, svi bi otišli u...", tvrdi Edo Maajka, dodajući i da pojedinim reprezentativcima BiH treba podići spomenik za sve što su do sada učinili za našu zemlju.

Edo Maajka posebno ističe popularne "Bh. fanatikose", jer ih je u subotu naveče na tribinama stadiona u Briselu bilo oko 15.000.

"I sam sam član 'Bh. fanatikosa'. Znam da bi ti ljudi dali zadnju kap krvi za našu reprezentaciju, zadnji euro da bi iz naše domvine, ali i Danske, Švedske, Njemačke, Amerike... doputovali u sve dijelove svijeta i bodrili BiH, dok se u Savezu odvratno ponašaju prema njima. Ljude u Savezu uopšte ne zanimaju naši navijači. To je bruka, sram ih i stid bilo... Umjesto da im je u cilju što veći broj onakvih navijača na utakmicama, oni im za Brisel nisu obezbijedili niti jednu kartu. Naši navijači sami su se snalazili da bi ušli na stadion", kaže Edo Maajka.

Edo Maajka ipak vidi tračak nade da u budućnosti može biti bolje.

"Jedino rješenje za spas našeg nogometa je da u NS BiH dođu proslavljeni fudbaleri i 'pometu' ove sadašnje funkcionere. I Baki bi kao selektoru bilo puno lakše raditi s njima, jer je i sam živa legenda bh. nogometa. Ubijeđen sam, tada bi imali bolje rezultate", decidan je Edo Maajka.

"Samo fudbal može obradovati napaćene narode"

"Samo fudbal i uspjesi naše reprezentacije mogu obradovati napaćene narode u BiH. Većina naših ljudi, bez obzira na nacionalnu pripadnost, živi u jadu i bijedi, dok drugi 'klepaju' ogroman novac na samo njima znani način. Isto tako je i u fudbalu. Dok navijači daju zadnji euro za ulaznicu, drugi...", mišljenja je Edo Maajka.

Kaa-ko se tresu tribine sada....!! 11/10/03 (41:35 min)
DJ Bungi is offline  
post #11 of 17 (permalink) Old March 30th, 2005, 01:11
Legend

VELEZ1922's Avatar

Teams: BIH, FK VELEZ, MANCHESTER UNITED, TSG HOFFENHEIM
Maajka je legenda,
Quote:
Kada gubimo utakmice i kada pojedini igrači igraju kao u Briselu, najradije bih ušao na teren i nekima od njih loptu zabio u š....! :thmbup:

1974-75 UEFA CUP
1.RD Velez Mostar-Spartak Moscow 2:0 1:3
2.RD Velez Mostar-Rapid Wien 1:0 1:1
3.RD Velez Mostar-Derby County 4:1 1:3

1987-88 UEFA CUP
1.RD Velez Mostar-Sion 5:0 0:3
2.RD Velez Mostar-Borussia Dortmund 2:1 0:2

1988-89 UEFA CUP
1.RD Velez Mostar-APOEL 1:0 5:2
2.RDVelez Mostar-Belenenses0:0 0:0(4:3 pk's)

Osvajaci Kupa Marsala Tita-Kup Jugoslavije 1981,1986
VELEZ1922 is offline  
post #12 of 17 (permalink) Old March 30th, 2005, 04:53
Sheperdesque
Community Manager
Xtratime Legend

Bosanac's Avatar

Say it like it is farken!!!

Bosanac is offline  
post #13 of 17 (permalink) Old April 5th, 2005, 18:36
Premier Player

DJ Bungi's Avatar

Faruk Hadzibegic: Kad se ne zeli pokupiti sam, Sliskovica treba potjerati

Klinc Blaza Sliskovica i Faruka Hadzibegica sve je cvrsci, momci se toliko vole da bi jedan drugoga najradije zadavili. Sto ce biti s reprezentacijom BiH i da li je izborniku doista odzvonilo?

Danas je na potezu Faruk Hadzibegic (49), negdasnji nogometas Sarajeva, stoper koji je za bivsu drzavu igrao 65 puta s generacijom Ivkovic, Vulic, Baljic, Sabanadzovic, Katanec, Jozic, Vujovic, Susic, Bazdarevic, Stojkovic...Stanovnik je Pariza u kojemu je konzultant TV - postaje Cannal+.

- Sliskovic je moje ljudsko i zivotno razocaranje. Bio je sjajan igrac, majstor kojemu sam se divio, zato sam sada jos ogorceniji. Doduse, da je bio pravi, dostigao bi Maradoninu klasu, no, postao je i ostao tipican klaun. Vrlo je nekorektan prema svima, neprijatelja vidi i u muhi. Njegova manija proganjanja postaje neizdrziva. Na zalost, i ja i mnogi drugi otkrivamo ga tek danas.

Hadzibegic je godinama igrao za Betis, Sochaux, Troyes, dugo je bio trener Sochauxa i Betisa, 12 mjeseci okusao se i kao izbornik BiH reprezentacije. Blaz tvrdi da ga Faruk blati zato sto ponovno zeli kormilo momcadi s kojom je u 21 nastupu pobijedio samo tri - cetiri puta?

- Da se razumijemo: ako cemo o statistici i postotcima, Baka je najgori. Izgubio je sve kljucne utakmice, posebno one na domacem terenu. Dogadjalo mu se da zaboravi doci na sastanak uoci susreta, pa su se zbunjeni igraci dogovarali sami. Zna se da na klupu ne sjeda bez mobitela kojim neprestano provjerava kakvo je stanje na kladionicama. Eto kakav je to strucnjak...Ja sam izbornik bio kratko, ali nisam spominjao prethodnike Muzurovica i Musovica. Kad nisam uspio, dzentlmenski sam se povukao. Sto je s njim? Neka napokon bude posten, pa ode, dosta je tog masakra!

Zar je nogometaski kadar dovoljno dobar za nesto vise?

- Svakako, ali Sliskovic to ne vidi i ne priznaje. Njemu je uvijek kriv netko drugi - igraci, navijaci, mediji. Potencijal je bogat, perspektiva iznimna. Nema napretka zato sto nema ni plana ni programa. Nema igre, nema ni rezultata.

Baka je paralelno i trener Hajduka?

- Ma, to je apsurd, u tome nema logike. Svi kandidati za reprezentaciju clanovi su stranih klubova, treba ih pratiti, obilaziti, a izbornik ne stigne ni na sto. Zbog toga i kotiramo losije od Albanije i Luksemburga!

Sta mislite sto treba poduzeti?

- Kad se vec ne zeli pokupiti sam, Sliskovica treba potjerati! Dosta je njegove arogancije i nemarnosti. Ne govorim samo u vlastito, vec i u ime brojnih kolega, koji ne dolaze na utakmice jer ce se izbornik osjetiti ugrozenim i zakljuciti: "Jao, dosli su zasjesti na moju poziciju!" Taj panicar brine jedino o sebi. Nemam nista protiv Sliskovica, imam protiv njegovog rada, odnosno nerada. Budite uvjereni da bih jednako reagirao da se tako ponasaju moji kucni prijatelji Safet Susic ili Mehmed Bazdarevic.

Faruk Hadzibegic bi se zrtvovao za jos jednu dionicu kao zapovjednik BiH reprezentacije?

- To me uopce ne zanima, apsolutno ne. Medjutim, znam one koji bi ambicijom i kvalitetom sve pokrenuli, nabrojati cu samo neke: Mehmed Bazdarevic, Vahid Halilhodzic (nisam siguran da je zainteresiran), Dino Djurbuzovic, Ibro Zukanovic, Ivo Istuk. Svaki od njih bi bio bolji od Sliskovica. Baka priliku nije iskoristio, on je svoje zavrsio! Valjda ce se napokon oglasiti tvrdoglavo Predsjednistvo Saveza, presudna je uloga Ilje Dominikovica, Milana Jelica i Fadila Jahica. Sto cekaju, jos dublji ponor!? - kazao je na kraju Faruk Hadzibegic.

DJ Bungi is offline  
post #14 of 17 (permalink) Old April 5th, 2005, 22:53 Thread Starter
Rising Star

it is just a matter of time, blaz sliskovic has managed his last game against lithuania and i believe he won't a coach of our national team for very long, but i want to see pusina and the rest of the morons from our nsbih out as well. those thiefs who have no clue about football and do nothing to improve the state of our declining football in our country things just won't get better. we need to have former football legends in nsbih like ivica, safet, vahid and other that made our country proud in the world. until then we still won't have any hope let alone success
sajtion is offline  
post #15 of 17 (permalink) Old April 5th, 2005, 23:46
Premier Player

DJ Bungi's Avatar

Selektor BiH Blaž Slišković odgovara na uvrede

Tužit ću Hadžibegića pa neka se pravda na sudu

Zvati me klaunom je već atak na moju ličnost * Tužio sam i "Sportske novosti" i njihovog novinara

Atak Faruka Hadžibegića na selektora nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Blaža Sliškovića u jučerašnjem izdanju zagrebačkih "Sportskih novosti" sigurno spada u jedan od težih udaraca koje je Baka dobio u svom životu.
Ne toliko što se tiče Hadžibegićevih tvrdnji o njegovoj stručnosti, jer to je, ipak, relativan pojam, a svako ima svoje mišljenje, već zato što je bivši selektor napao Sliškovićevu ličnost i moral.
Nazvao ga je "tipičnim klaunom", "nekorektnim", "paničarem" te dodao da je Slišković znao i zakasniti na treninge, da ga treba otjerati iz reprezentacije kada već ne želi sam da ode.
Odgovor iz Splita nije trebalo dugo čekati. Slišković se smijao.
- Kada udaraš, udri do kraja. Što je previše, previše je. Zvati me klaunom i ko zna kakvim imenima to je već udarac na moju ličnost, koji bi mogao naškoditi mojoj karijeri. Koliko god da sam korektan, neke me stvari pogode - kaže Slišković.
Selektor je već stupio u kontakt sa svojim advokatom.
- On će sročiti tužbu pa ćemo to predati sudu. Tužio sam i novine i novinara i Hadžibegića. Neka tamo dokazuju i neka se "vade". Ni što se tiče novina to nije lijepo. Dinamo nije u Ligi za prvaka pa im je Hajduk zanimljiv, hoće da unesu nered kod nas. Zato ću tužiti i njih - govori Slišković.

DJ Bungi is offline  
post #16 of 17 (permalink) Old April 6th, 2005, 00:30
Sheperdesque
Community Manager
Xtratime Legend

Bosanac's Avatar

taking legal action? what the hell is going on?

Bosanac is offline  
post #17 of 17 (permalink) Old April 10th, 2005, 20:30
World Class Player

BozniaN's Avatar

Teams: Bosna i Hercegovina, FK Željezničar
Good news for NT, this is taken from www.bhfanaticos.com

Baka Sliskovic dobio otkaz...
BLAŽ SLIŠKOVIĆ više nije trener Hajduka. Čelništvo kluba predvođeno predsjednikom Brankom Grgićem odlučilo mu je uručiti otkaz, a njegov posao preuzet će sportski direktor Igor Štimac.
BozniaN is offline  
Reply

Quick Reply

Register Now

In order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:

Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes
Linear Mode Linear Mode

Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies