Filip Ivanovski - Xtratime Community
Reply
 
LinkBack Thread Tools Display Modes
post #1 of 34 (permalink) Old December 3rd, 2007, 15:05 Thread Starter
Rising Star
 
Jovana/Djorce's Avatar
 
Join Date: 10 2007
Location: Kingdom of Macedonia
Teams: Fc Vardar,Crvena Zvezda,JUVENTUS
Posts: 401
Filip Ivanovski

Decki ovde postavuvajte prasanja sto sakate da znaete za Filip Ivanovski.Eden decko ke pravi intervju so nego i ako sakate da go prasate nesto Fico postavuvajte prasanja!?

Makedonija naviva za vas
Peat milioni kako eden glas
Makedonija saka pobeda
Milion srca-edna molitva

Javi se juzna,sever i zapad neka ne cujat kolku sme,crveno-zolta,toa e boja za koja zivot davame

Neka znae sega svetot za nas makedoncite,edno sonce na ALEKSANDAR nas ni sveti v gradite
Jovana/Djorce is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 34 (permalink) Old December 3rd, 2007, 15:34
Star Player
 
Join Date: 02 2006
Posts: 2,860
1. Нека направи мала споредба на фудбалот во Полска и Македонија
2. Спред него што треба да се превземе за да се подобри Македонскиот фудбал
3. За колку време Македонија би добила појака фудбалска лига, барем колку Полската
4. На што се должи нередовното играње во Гроцлин? Дали може да очекуваме Ивановски да игра редовно и да дава голови како и во Мак. Лига? Дали мисли дека е блиску до Мак. репрезентација?


кој ќе прави интервју и каде ќе биде објавено?

SLBET - Best odds on sport events. Bet on sports with special promotions and play casino and poker with big bonuses. SLBET - Your lucky star
JumboMkd is offline  
post #3 of 34 (permalink) Old December 3rd, 2007, 15:41
Rookie
 
voytala's Avatar
 
Join Date: 03 2007
Location: Poland
Posts: 83
Fala za prasanjata Igore. Jas ke go napravam i ke bide objaveno vo Balkan-Football.com(pl ver.) i MacedonianFootball.com(mk ver.)

>> www.BALKAN-FOOTBALL.com <<
|ALB|BiH|BUL|GRE|HRV|MKD|MON|ROM|SLO|SRB|
voytala is offline  
 
post #4 of 34 (permalink) Old December 3rd, 2007, 16:12 Thread Starter
Rising Star
 
Jovana/Djorce's Avatar
 
Join Date: 10 2007
Location: Kingdom of Macedonia
Teams: Fc Vardar,Crvena Zvezda,JUVENTUS
Posts: 401
Dali cestite povredi se pricina poradi koja ne igra cel natprevar ili malata minutaza?

Makedonija naviva za vas
Peat milioni kako eden glas
Makedonija saka pobeda
Milion srca-edna molitva

Javi se juzna,sever i zapad neka ne cujat kolku sme,crveno-zolta,toa e boja za koja zivot davame

Neka znae sega svetot za nas makedoncite,edno sonce na ALEKSANDAR nas ni sveti v gradite
Jovana/Djorce is offline  
post #5 of 34 (permalink) Old December 5th, 2007, 00:18
Star Player
 
Join Date: 02 2006
Posts: 2,860
Ајде прашајте што ве интересира. Во четврток Војтек ќе го направи интервјуто

Златко па зарем ти немаш што да ја прашаш твојата легенда Ѓорчепетровска? А ти Филип каков новинар си? Еве ти шанса за пракса!

SLBET - Best odds on sport events. Bet on sports with special promotions and play casino and poker with big bonuses. SLBET - Your lucky star
JumboMkd is offline  
post #6 of 34 (permalink) Old December 5th, 2007, 00:38
Expecto patronum!
Legend
 
Harry Potter's Avatar
 
Join Date: 01 2005
Location: Macedonia, where the sun shines
Teams: Macedonia, Inter, Rabotnichki
Posts: 13,563
Quote:
Originally Posted by JumboMkd
Златко па зарем ти немаш што да ја прашаш твојата легенда Ѓорчепетровска? А ти Филип каков новинар си? Еве ти шанса за пракса!

jas batka rabotam so krupni dzverki p

Ivanovski mu go prepustam na Zlatko
Harry Potter is offline  
post #7 of 34 (permalink) Old December 5th, 2007, 01:13
Premier Player
 
Iron Lion Zion's Avatar
 
Join Date: 11 2005
Location: Djorche Petrov City
Teams: Makedonija Dj.P. Alumina Skopje,11 Oktomvri Prilep
Posts: 1,290
Абе јас бајги повеќе прашања ќе поставам.
1. Една споредба на релација Послка Лига со Македонска Лига (ама не од финансиски аспект), квалитетот Послката Лига со Македонска. Дали нашите прволигашки клубови ќе можат да се натпреваруваат во првата полска лига? Ако може, кој се тие клубови и дали некој од нив би се борел за излез во Европа, кои ќе бидат на средина на табелата, а кои би се бореле за опстанок?
2. Додека играше во Македонија Ѓ.П., кој ти се најдраги голови што си ги постигнал (освен оној против Шкендија во куп финалето)?
http://www.youtube.com/watch?v=VHTNP3PbTZ0
3. Зоран Росиќ и Ане Андовски, Перица Груевски, Бобан Бабунски Радмило Иванчевиќ? Кој од овие тренери ти остави најдобар впечаток додека беше во Македонија Ѓ.П.? Која беше разликата меѓу Перица и Радмило, и дали Бабунски го бидува за тренер, бар од она што ти го виде на кратко додека беше в.д. тренер на припремите во Хрватска?
4. Дали водиш статистика за твоите настапи, ако водиш дај фрли колку настапи и голови имаше во пролетниот дел од сезоната 2003/04 додека играше во Алумина и сезона 2004/05 во Македонија Ѓ.П.
п.с. Сезона 2005/06 22 гола/32 меча Сезона 2006/07 10 гола/16 меча
5. Кој ти беше тренер во Алумина, и кој играчи што играа тогаш, сега настапуваат во 1 и 2 МФЛ?
6. Што мислиш за Лавови?
7. Какви се Полските навивачи, што им поважно на нив што ќе направи Дискоболија/Краковија/Висла/Одра/Легија или пак Реал/Милан/Интер/Манчестер/Барса? Eдна споредба Македонски и Полски навивачи? Дали навивачите во Полска купуваат карти, или како кај нас се да се биде на гага, и колку чини еден билет?
8. Дали во Полска до сега си играл на некој меч што бил наместен?
9. Сезона 2005/06-пролетен дел, ај објасни што се случуваше, 80% од натпреварите нашите противници играа со втора постава, а за финалето разбрав дека Хазби Лика (градоначалникот на Тетово и УЧК командант) нудел 200000 евра да се пушти натпреварот, па после се вмешала Цеца Ражнатовиќ и Белградска мафија. Те молам разјаснија целава ситуација Дали мислиш дека Бардо (Васко Божиновски) по негова вина паднаа головите во финалето?
10. Коментар за мечот Локо-Македонија Ѓ.П., се можеше подобро?
11. Какви се девојките во Полска?
12. Дали имаш запознаето Македонци во Полска, имаат ли свое здружение?
13. Ќе може да частиш по еден дрес од Македонија Ѓ.П. и Дискоболија?
Поздрав и понатаму се најдбро во твојата кариера

Лавови Ѓорче Петров
Ф.К. Македонија Ѓорче Петров
www.lavovi.150m.com
Reason to live for - F.K. Makedonija Gj.P., the pride of our city, Gjorche Petrov

Last edited by Iron Lion Zion; December 5th, 2007 at 01:54.
Iron Lion Zion is offline  
post #8 of 34 (permalink) Old December 5th, 2007, 01:17
Premier Player
 
Iron Lion Zion's Avatar
 
Join Date: 11 2005
Location: Djorche Petrov City
Teams: Makedonija Dj.P. Alumina Skopje,11 Oktomvri Prilep
Posts: 1,290
Војтех, извини ама ќе те изнамачам , и кажи кога ќе биде објавено интервјуто .
И ти фали Црногорска лига на www.balkan-football.com сакаш мала помош, за тоа кој клубови играат во Прва Лига, интернационалци и слично.

Лавови Ѓорче Петров
Ф.К. Македонија Ѓорче Петров
www.lavovi.150m.com
Reason to live for - F.K. Makedonija Gj.P., the pride of our city, Gjorche Petrov
Iron Lion Zion is offline  
post #9 of 34 (permalink) Old December 5th, 2007, 02:52
Premier Player
 
TMRO's Avatar
 
Join Date: 08 2005
Location: Copenhagen
Teams: FC Vardar & Macedonia NT
Posts: 2,261
- Koja e tvojata najgolema zelba vo fudbalskata kariera?

- Sto znaci za tebe dresot na reprezentacijata na Makedonija?

- Koj e po tvoe mislenje najdobar fudbaler na Makedonija i zosto?

- Dali najdobriot makedonski fudbaler spored tebe e podobar od najdobriot polski fudbaler?

- Koi fudbaleri se najgolemi zvezdi vo Polskata liga?

- Kakvo znacenje ima za tebe kvalifikacijata na Polska na slednoto Evropsko prvanstvo?

- Koja e razlikata vo treninzite pomegu Makedonija GP i Groclin?

- Sto ti se vrtese vo glavata koga go postigna pobedonosniot gol vo finaleto protiv Skendija?

- Koi se poubavi devojki? Makedonkite ili Poljakinkite?

- Dali go citas makedonskiot forum na www.xtratime.com, i kako bi gi pozdravil forumdziite?

One name, one life - MACEDONIA -
TMRO is offline  
post #10 of 34 (permalink) Old December 5th, 2007, 03:16
Rising Star
 
darebt's Avatar
 
Join Date: 06 2007
Location: Bitola, Macedonia
Teams: Pelister, Juventus, Macedonia, Italy
Posts: 163
Quote:
Originally Posted by JumboMkd
Ајде прашајте што ве интересира. Во четврток Војтек ќе го направи интервјуто

Златко па зарем ти немаш што да ја прашаш твојата легенда Ѓорчепетровска? А ти Филип каков новинар си? Еве ти шанса за пракса!
Јас спаѓам во новинари, или ние работиме како тим, па сите прашања ги постави ти?

'Unless I'm wrong, which You know, I am not' - Mr. Monk
darebt is offline  
post #11 of 34 (permalink) Old December 5th, 2007, 09:23
Star Player
 
Join Date: 02 2006
Posts: 2,860
Quote:
Originally Posted by darebt
Јас спаѓам во новинари, или ние работиме како тим, па сите прашања ги постави ти?
Ти си заменик заглавен и неодговорен уредник p

SLBET - Best odds on sport events. Bet on sports with special promotions and play casino and poker with big bonuses. SLBET - Your lucky star
JumboMkd is offline  
post #12 of 34 (permalink) Old December 5th, 2007, 10:01
Rising Star
 
darebt's Avatar
 
Join Date: 06 2007
Location: Bitola, Macedonia
Teams: Pelister, Juventus, Macedonia, Italy
Posts: 163

'Unless I'm wrong, which You know, I am not' - Mr. Monk
darebt is offline  
post #13 of 34 (permalink) Old December 5th, 2007, 11:49
Expecto patronum!
Legend
 
Harry Potter's Avatar
 
Join Date: 01 2005
Location: Macedonia, where the sun shines
Teams: Macedonia, Inter, Rabotnichki
Posts: 13,563
eve i jas da se nadovrzam so nekolku prasanja

1. kolku zenski svrtel vo Polska?

2. da napravi edna sporedba na zenskite kaj nas i vo Polska?

3. koi podobro se sexaat? poljakinite ili nasite?

zasea tolku
Harry Potter is offline  
post #14 of 34 (permalink) Old December 5th, 2007, 11:55 Thread Starter
Rising Star
 
Jovana/Djorce's Avatar
 
Join Date: 10 2007
Location: Kingdom of Macedonia
Teams: Fc Vardar,Crvena Zvezda,JUVENTUS
Posts: 401
harry zosto ne otides vo Polska pa sam uverise koj se podobri Makedonkite ili Poljakinite

Makedonija naviva za vas
Peat milioni kako eden glas
Makedonija saka pobeda
Milion srca-edna molitva

Javi se juzna,sever i zapad neka ne cujat kolku sme,crveno-zolta,toa e boja za koja zivot davame

Neka znae sega svetot za nas makedoncite,edno sonce na ALEKSANDAR nas ni sveti v gradite
Jovana/Djorce is offline  
post #15 of 34 (permalink) Old December 5th, 2007, 11:56
Expecto patronum!
Legend
 
Harry Potter's Avatar
 
Join Date: 01 2005
Location: Macedonia, where the sun shines
Teams: Macedonia, Inter, Rabotnichki
Posts: 13,563
skapo e i treba viza.
Harry Potter is offline  
post #16 of 34 (permalink) Old December 5th, 2007, 12:00 Thread Starter
Rising Star
 
Jovana/Djorce's Avatar
 
Join Date: 10 2007
Location: Kingdom of Macedonia
Teams: Fc Vardar,Crvena Zvezda,JUVENTUS
Posts: 401
E ako de ke se snajdes nekako stom tolku te interesira,zatoa sto ne veruvam deka Fico ke ti odgovori na ova prasanje taka da sam ke si proveris a posle ke ni kazes!

Makedonija naviva za vas
Peat milioni kako eden glas
Makedonija saka pobeda
Milion srca-edna molitva

Javi se juzna,sever i zapad neka ne cujat kolku sme,crveno-zolta,toa e boja za koja zivot davame

Neka znae sega svetot za nas makedoncite,edno sonce na ALEKSANDAR nas ni sveti v gradite
Jovana/Djorce is offline  
post #17 of 34 (permalink) Old December 5th, 2007, 12:32
Star Player
 
Join Date: 02 2006
Posts: 2,860
Quote:
Originally Posted by Jovana/Djorce
harry zosto ne otides vo Polska pa sam uverise koj se podobri Makedonkite ili Poljakinite
Абе он Пољакините ги има свртено, сега уште некоја Македонка да најде

SLBET - Best odds on sport events. Bet on sports with special promotions and play casino and poker with big bonuses. SLBET - Your lucky star
JumboMkd is offline  
post #18 of 34 (permalink) Old December 5th, 2007, 14:38
Premier Player
 
TMRO's Avatar
 
Join Date: 08 2005
Location: Copenhagen
Teams: FC Vardar & Macedonia NT
Posts: 2,261
Quote:
Originally Posted by JumboMkd
Абе он Пољакините ги има свртено, сега уште некоја Македонка да најде

One name, one life - MACEDONIA -
TMRO is offline  
post #19 of 34 (permalink) Old December 5th, 2007, 15:44
Rookie
 
voytala's Avatar
 
Join Date: 03 2007
Location: Poland
Posts: 83
Quote:
Originally Posted by Iron Lion Zion
Војтех, извини ама ќе те изнамачам , и кажи кога ќе биде објавено интервјуто .
И ти фали Црногорска лига на www.balkan-football.com сакаш мала помош, за тоа кој клубови играат во Прва Лига, интернационалци и слично.
Se nadevam deka intervjuto ke bide objaveno vo slednata nedela.

Ke napravam del za crnogorska liga za nekolku nedeli - do krajot na dekembri (aktualno nemam mnogu slobodnoto vreme)... So zadovolstvo ke iskoristam od Tvojata pomos, Zlatko :smileani:
Quote:
Originally Posted by Harry Potter
1. kolku zenski svrtel vo Polska?

2. da napravi edna sporedba na zenskite kaj nas i vo Polska?

3. koi podobro se sexaat? poljakinite ili nasite?
Quote:
Originally Posted by Jovana/Djorce
harry zosto ne otides vo Polska pa sam uverise koj se podobri Makedonkite ili Poljakinite
Quote:
Originally Posted by JumboMkd
Абе он Пољакините ги има свртено, сега уште некоја Македонка да најде
Fala prijateli za site tie prasanjata Ke gi isprakam na Filip do sabota.

>> www.BALKAN-FOOTBALL.com <<
|ALB|BiH|BUL|GRE|HRV|MKD|MON|ROM|SLO|SRB|
voytala is offline  
post #20 of 34 (permalink) Old December 5th, 2007, 18:06 Thread Starter
Rising Star
 
Jovana/Djorce's Avatar
 
Join Date: 10 2007
Location: Kingdom of Macedonia
Teams: Fc Vardar,Crvena Zvezda,JUVENTUS
Posts: 401
Voopsto ne se somnevam deka "gi svrtel" poljakinite!!

Makedonija naviva za vas
Peat milioni kako eden glas
Makedonija saka pobeda
Milion srca-edna molitva

Javi se juzna,sever i zapad neka ne cujat kolku sme,crveno-zolta,toa e boja za koja zivot davame

Neka znae sega svetot za nas makedoncite,edno sonce na ALEKSANDAR nas ni sveti v gradite
Jovana/Djorce is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes
Linear Mode Linear ModePosting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome