Nov Forum Za Site Makedonski Navivacki Grupi - Xtratime Community
 
LinkBack Thread Tools Display Modes
post #1 of 12 (permalink) Old April 29th, 2007, 15:58 Thread Starter
Rookie
 
Join Date: 04 2007
Posts: 1
Nov Forum Za Site Makedonski Navivacki Grupi

Konecno Nov Forum Za Site Makedonski Navivacki Grupi www.mkdnavivaciforum.cjb.net Vlezete I Registrirajte Se !
MkdNavivaci is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 12 (permalink) Old April 29th, 2007, 16:09
I need you...
Premier Player
 
RealMadrid's Avatar
 
Join Date: 11 2004
Location: Madrid
Teams: Real Madrid
Posts: 1,688
Decko ne spamiraj bre
Forumot ti e uzas LOL
RealMadrid is offline  
post #3 of 12 (permalink) Old April 29th, 2007, 22:18
Rising Star
 
ChieF's Avatar
 
Join Date: 12 2006
Location: MACEDONIA
Teams: Macedonia NT
Posts: 207
Quote:
Originally Posted by MkdNavivaci
Konecno Nov Forum Za Site Makedonski Navivacki Grupi www.mkdnavivaciforum.cjb.net Vlezete I Registrirajte Se !
Bratka vo pravo e RealMadrid, ne se spamira taka. Sepak i ovoj forum e dobar, no vo mojot potpis ima link do vakov slichen ama samo za Makedonski fudbal i site interesi okolu nego (bez european, north american...na toa mislev).

There is only one Macedonia, unfortunately a divided one!
ChieF is offline  
 
post #4 of 12 (permalink) Old April 29th, 2007, 23:20
Star Player
 
Join Date: 02 2006
Posts: 2,860
Quote:
Originally Posted by ChieF
Bratka vo pravo e RealMadrid, ne se spamira taka. Sepak i ovoj forum e dobar, no vo mojot potpis ima link do vakov slichen ama samo za Makedonski fudbal i site interesi okolu nego (bez european, north american...na toa mislev).
Честитам за „вашата“ вебстрана, НО

1. Немојте да крадете вести од кај мене Па толку сте смешни што уште некој си дозволил и да го стави неговиот потпис на вест која комплетно (дури и со слика, табели...) е „позајмена“ (читај украдена) од мојата вебстрана
http://mkfudbal.com/index.php?option...id=17&Itemid=1


2. Како второ, ако веќе сакате да правите вебстрана за Македонскиот фудбал, тогаш треба и вие да знаете малку повеќе за него за да не ширите дезинформации.
http://mkfudbal.com/index.php?option...id=15&Itemid=1
Quote:
Bashkimi was badly beaten by Sileks (4:1 at home) whereas Shkendija lost a very hard fought match in Kicevo to Napredok (2:1 for Napredok). One of those three teams will play in a playoff relegation bout with the third place of Vtora Liga (currently Teteks from Tetovo).
Епа не е "one of those three teams" затоа што 9то и 10то пласираните екипи од Македонската Прва Лига играат во бараж со 3то и 4то пласираните од Втора Лига

ОК?

SLBET - Best odds on sport events. Bet on sports with special promotions and play casino and poker with big bonuses. SLBET - Your lucky star
JumboMkd is offline  
post #5 of 12 (permalink) Old April 29th, 2007, 23:48
Star Player
 
Benny's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: NY
Teams: Juventus, Shkëndija
Posts: 4,323
I will open a website too now and pretend I'm a macedonian, Jumbo is it ok if I copy stuff from you? I can't write well in Macedonian.
Benny is offline  
post #6 of 12 (permalink) Old April 29th, 2007, 23:56
Star Player
 
Join Date: 02 2006
Posts: 2,860
NO!


SLBET - Best odds on sport events. Bet on sports with special promotions and play casino and poker with big bonuses. SLBET - Your lucky star
JumboMkd is offline  
post #7 of 12 (permalink) Old May 1st, 2007, 18:43
Rising Star
 
ChieF's Avatar
 
Join Date: 12 2006
Location: MACEDONIA
Teams: Macedonia NT
Posts: 207
Џамбо, како прво добра забелешка, бидејќи има повеќе админи кои пишувале, ќе пренесам информацијата; Не гледам јас дезинформации бидејки се мислеше на баражот со третото место во Втора Лига, се вели дека еден од тие три тима (циљам на Шкендија) ке игра со Тетекс....се знае дека е можно и 4 тима да испаднат во втора.

Но како што реков, и колку време ке се најде, ке се потрудам да пренесам на другите да не земаат ништо од други медиуми, ни од електронски вести ни од други блогови. За тоа го имаш лично моето извинение и дечкото што се потпишал ќе го поправи со свои зборови.

Бени, иако си мајстор на провокација и за тебе не постои прав збор "Македонец" џабе се мешаш во оваа дискусија Албанци нема да се отстранети но во исти случај и таквите како тебе не се баш добредојдени. Тие и што во иднина ќе се приклучат сами ќе одлучат дали вреди да се провоцира, т.е. кога си е некој културен никој не може да го шутира настрана

И уште нешто Џамбо, сепак во голема изработка ќе биди овој сајт, можеби и ќе се исклучи класичната блогерска слика и ќе биде постепено изработувана само со неделни информации. Сепак ќе настојувам на тие што ќе пишуваат да стават свои артикли, не би сакал онака колку да гледа некој резултатот од Прва Лига и толку...малку ке го екстратираме..но за тоа стрпение

Поздрав

There is only one Macedonia, unfortunately a divided one!
ChieF is offline  
post #8 of 12 (permalink) Old May 1st, 2007, 22:53
Star Player
 
Join Date: 02 2006
Posts: 2,860
Можете да земате од други медиуму, но се разбира треба да стои изворот од каде е земено, а не да се потпишува на нечиј друг труд

SLBET - Best odds on sport events. Bet on sports with special promotions and play casino and poker with big bonuses. SLBET - Your lucky star
JumboMkd is offline  
post #9 of 12 (permalink) Old May 2nd, 2007, 05:22
Rising Star
 
ChieF's Avatar
 
Join Date: 12 2006
Location: MACEDONIA
Teams: Macedonia NT
Posts: 207
Quote:
Originally Posted by JumboMkd
Можете да земате од други медиуму, но се разбира треба да стои изворот од каде е земено, а не да се потпишува на нечиј друг труд
Писателот ке биде опоменет...и воопшто не би сакал информации да се само става од други медиуми, или збирка на информации, малце повеќе треба, еден вид дискусија да не речам, ако сакам да прочитам како играл Васоски оваа недела ќе одам и ќе прочитам на Франкфурт на страната или на било кој Македонски медиум, тоа не е поентата толку, но стрпение, со време

Sorry уште еднаш. Лоша работа од тој член.

There is only one Macedonia, unfortunately a divided one!
ChieF is offline  
post #10 of 12 (permalink) Old May 23rd, 2007, 00:25
Rising Star
 
ChieF's Avatar
 
Join Date: 12 2006
Location: MACEDONIA
Teams: Macedonia NT
Posts: 207
Џамбо пред некоја недела го читав твојот сајт и нешто ми падна упадливо но многу дрско, па морав да го споредам штом сме кај критиките:

Lazio is selling Pandev to Arsenal

Прочитај уште еднаш првиот параграф:
Quote:
Lazio is selling Goran Pandev to Arsenal for 15M euros and with that money they will buy 3 reinforcements for their Champions League campaign next year.
Не коментирам ништо додека сам не го протолкуваш убаво, детал по детал, збор по збор

И многу убав дизајн сега имаш на предната страна, се прашувам од каде и таа идеа


И предхотниот "poll" ти беше интересен: "What is the best attacking duo?" Така беше мислам, и за избор си ставил:
- Наумоски
- Стојков
- Ристик

па брат, каде се дуетите, јас гласав за Стојков а другиот не можев да ги изгласам

There is only one Macedonia, unfortunately a divided one!
ChieF is offline  
post #11 of 12 (permalink) Old May 23rd, 2007, 08:59
Star Player
 
Join Date: 02 2006
Posts: 2,860
А што сега ќе почнеме меѓу себе да се караме заради нашите сајтови? Јас вас не ве критикував туку директон ве нападнав затоа што беше копиран еден текст од кај мене.
Ама ај еве ќе ти одговорам:
1. Признавам, можеби англискиот не ми е баш најдобар како што ви е на вас иселениците, па неретко правам грешки
2. Поранешниот сајт беше обичен блог и одамна се спремаше нов дизајн на вистински вебсајт, а негледам никаков проблем во тоа што двата сајтови користат Joomla
3. Старата анкета на блогот беше со "Multiple choice" така да можеш слободно да избереш двајца од играчите

SLBET - Best odds on sport events. Bet on sports with special promotions and play casino and poker with big bonuses. SLBET - Your lucky star
JumboMkd is offline  
post #12 of 12 (permalink) Old May 25th, 2007, 21:24
Rising Star
 
ChieF's Avatar
 
Join Date: 12 2006
Location: MACEDONIA
Teams: Macedonia NT
Posts: 207
Таман работа каранција...него баш обратно, информативно го читам твојот сајт затоа мислењето. Камо повеќе и поспецифични страни да има за МКД фудбалот!
Само до сега немаме некој наш заеднички форум, скоро сите фудбалски клубови и навивачи си имат по некој спореден.

There is only one Macedonia, unfortunately a divided one!
ChieF is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes
Linear Mode Linear ModePosting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome