Final Fight: Emil vs. Hari - Xtratime Community
Reply
 
LinkBack Thread Tools Display Modes
post #1 of 264 (permalink) Old April 13th, 2007, 00:07 Thread Starter
Rising Star
 
zEk0's Avatar
 
Join Date: 04 2005
Location: Skopje
Teams: Macedonia NT
Posts: 323
Final Fight: Emil vs. Hari

Само 24 часа не делат од Вонредното Генерално Собрание на Иницијативниот Одбор кога конечно ќе се знае каква поддршка има овој ИО од делегатите на Генералното Собрание на ФФМ.

Денеска (петок) во 13 часот е закажана прес-конференција во Холидеј ИН а веќе утре во 11 часот би требало да се одржи собранието.

Некои последни мисли?

Тоа што од ИО се многу тивки последниве 2 недели може да се протолкува на различни начини. Голем дел од луѓето во фудбалот гласно коментираат дека Иницијативниот Одбор нема да има поддршка и утрешното Вонредно Собрание ќе значи и крај на нивната иницијатива, а оние кои се директно вмешани само најавија дека се што имаат да кажат и докажат ќе го направат во сабота на Собранието...

Ваши прогнози???
zEk0 is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 264 (permalink) Old April 13th, 2007, 00:10
Expecto patronum!
Legend
 
Harry Potter's Avatar
 
Join Date: 01 2005
Location: Macedonia, where the sun shines
Teams: Macedonia, Inter, Rabotnichki
Posts: 13,563
prognoza neznam, no se nadevam deka Hari ke padne!
Harry Potter is offline  
post #3 of 264 (permalink) Old April 13th, 2007, 00:11
Star Player
 
Join Date: 02 2006
Posts: 2,860
Ќе одиш утре на прес?
Ај може ќе дојдам со тебе

SLBET - Best odds on sport events. Bet on sports with special promotions and play casino and poker with big bonuses. SLBET - Your lucky star
JumboMkd is offline  
 
post #4 of 264 (permalink) Old April 13th, 2007, 00:24 Thread Starter
Rising Star
 
zEk0's Avatar
 
Join Date: 04 2005
Location: Skopje
Teams: Macedonia NT
Posts: 323
Ајде, таман да ти дадам првиот број на Еспорт :-) Утре рано сабајле ќе ни стигне... Не знам дали е во ред да отворам еден топик тука да го „изрекламирам“... ?!

Да се консултирам со менаџментот, може за едно недела дена откако ќе помине првиот бран на продажба да ви качам еден ПДФ од целото списание за download... ?

Јави ми се утре за прес за да не те заборавам
zEk0 is offline  
post #5 of 264 (permalink) Old April 13th, 2007, 00:33
Rising Star
 
ChieF's Avatar
 
Join Date: 12 2006
Location: MACEDONIA
Teams: Macedonia NT
Posts: 207
Зеко супер што не извезтуваш вака, биди прв пак да ја доделиш добрата вест дека Хари брадастиот е готов

Quote:
Originally Posted by zEk0
Да се консултирам со менаџментот, може за едно недела дена откако ќе помине првиот бран на продажба да ви качам еден ПДФ од целото списание за download... ?
Баш супер
ChieF is offline  
post #6 of 264 (permalink) Old April 13th, 2007, 12:35
Star Player
 
Benny's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: NY
Teams: Juventus, Shkëndija
Posts: 4,323
Haxhi Risteski will win, Pancev and Emil will lose. That's the end of it. The change will come soon though from inside and not outside, maybe a year or two at most.

Your Esport magazine or whatever it is should be online too.
Benny is offline  
post #7 of 264 (permalink) Old April 13th, 2007, 13:14
Rising Star
 
NaMeK_Mk's Avatar
 
Join Date: 02 2006
Location: Skopje
Teams: R.C Deportivo la Coruna. Chelsea.
Posts: 862
Stom temava se vika FINAL FIGHT: EMIL vs HARI, jas ne mozam da odoleam:
Birjate:


-----------------------------------------------------------------
Za tie sto ne spiele na fliperi kako mali, screen shot-ot e od igrata FINAL FIGHT.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

All Glory To The Hypnotoad


--------------------------------------------------------------------------------------------------

Last edited by NaMeK_Mk; April 13th, 2007 at 15:05.
NaMeK_Mk is offline  
post #8 of 264 (permalink) Old April 13th, 2007, 13:17
Expecto patronum!
Legend
 
Harry Potter's Avatar
 
Join Date: 01 2005
Location: Macedonia, where the sun shines
Teams: Macedonia, Inter, Rabotnichki
Posts: 13,563


jas go biram Cody
Harry Potter is offline  
post #9 of 264 (permalink) Old April 13th, 2007, 14:27
Star Player
 
Join Date: 02 2006
Posts: 2,860
looooooool
good one NaMeK_Mk!


Зеко дај кажи што кажаа денес на пресот

SLBET - Best odds on sport events. Bet on sports with special promotions and play casino and poker with big bonuses. SLBET - Your lucky star
JumboMkd is offline  
post #10 of 264 (permalink) Old April 13th, 2007, 14:43
Xtratime Legend
 
Join Date: 08 2004
Posts: 27,119
Poke ic kur ne me boli posto i ovaj Emil da bide na vlast togas garant ke ima 6 ekipi od Skopje vo prva liga.
Ambis is offline  
post #11 of 264 (permalink) Old April 13th, 2007, 16:21
Rising Star
 
Kiko's Avatar
 
Join Date: 10 2006
Location: Germany
Teams: Macedonia,Barca,Lazio
Posts: 180
i Jas mislam deka so Emil nema da se podobruva situacijata no mislam trebame damu dajme sansa.
Kiko is offline  
post #12 of 264 (permalink) Old April 13th, 2007, 16:25
Xtratime Legend
 
Join Date: 08 2004
Posts: 27,119
Dobro kako mozi da nema nekoja druga alternativa? kako na primer da imame nekoj neutralen coek so nema da bide ni za edni ni za drugi... ovaj Emil se mi lici kako Hari so praj so Pobeda toj isto e prijatel so Pancev pa posle Vardar ke koristi (and if that happens i want all these Vardar fans to be honest and as critical of Emil as they are with Hari and Dzingo because i did not hear any of them complain when Vardar got a fixed tittle in 02 with Sloga selling them the last game in Cair). Seems to me like we have not learned anything from the Sileks days and Dzingo... when will we ever get a neutral guy to run the FA?
Ambis is offline  
post #13 of 264 (permalink) Old April 13th, 2007, 16:50
Premier Player
 
TOSE MAKEDONSKI's Avatar
 
Join Date: 08 2005
Location: SKOPJE MAKEDONIJA
Teams: TOSE PROESKI RABOTNICKI MAKEDONIJA FC Bayern Münch
Posts: 1,810
abe decki sto e ovs?

Makedonija naviva za vas
Peat milioni kako eden glas
Makedonija saka pobeda
Milion srca-edna molitva


Javi se juzna,sever i zapad neka ne cujat kolku sme,crveno-zolta,toa e boja za koja zivot davame

Neka znae sega svetot za nas makedoncite,edno sonce na ALEKSANDAR nas ni sveti u gradite
TOSE MAKEDONSKI is offline  
post #14 of 264 (permalink) Old April 13th, 2007, 19:41
Expecto patronum!
Legend
 
Harry Potter's Avatar
 
Join Date: 01 2005
Location: Macedonia, where the sun shines
Teams: Macedonia, Inter, Rabotnichki
Posts: 13,563
Quote:
Originally Posted by JumboMkd
lЗеко дај кажи што кажаа денес на пресот

ne otide i ti na presot?
Harry Potter is offline  
post #15 of 264 (permalink) Old April 13th, 2007, 21:56
Rising Star
 
MKHooligan's Avatar
 
Join Date: 04 2006
Location: usa
Teams: Rabotnicki K, Lazio, Macedonian NT
Posts: 137
Namek LOL pa jas sum porasnal na Final Fight...great game
MKHooligan is offline  
post #16 of 264 (permalink) Old April 14th, 2007, 02:31 Thread Starter
Rising Star
 
zEk0's Avatar
 
Join Date: 04 2005
Location: Skopje
Teams: Macedonia NT
Posts: 323
Отидов, ама денеска излезе од печат и првиот број на Еспорт и имав многу обврски.

Во принцип не се кажа ништо ново, се очекуваат 60 делегати, Емил не беше дојден на пресот наводно бидејќи бил на пат низ земјава каде лобирал за гласови (така кажа Масар).

Не се кажа ништо ново и спектакуларно, се ќе се знае утре. Игор, ако доаѓаш со мене на Собрание побарај ме на мобилен околу 10:30 да се договориме, а ако не доаѓаш ќе бидеме на телефонска линија па ќе те известувам за сите случувања како од Струга...

Според она што го видов, иако Масар рече дека се оптимисти, некако песимистичко беше расположението... Беа премногу опуштени, а тоа може да се протолкува на два начини: или собрале доволен број на делегати и сега се мирни бидејќи знаат дека сигурно го рушат Хари, или пак се далеку од бројката и знаат дека се е готово и чекаат само да заврши... Ќе видиме

BTW каде е Наум ???
zEk0 is offline  
post #17 of 264 (permalink) Old April 14th, 2007, 02:48
Expecto patronum!
Legend
 
Harry Potter's Avatar
 
Join Date: 01 2005
Location: Macedonia, where the sun shines
Teams: Macedonia, Inter, Rabotnichki
Posts: 13,563
zzeko, naum e banovan
Harry Potter is offline  
post #18 of 264 (permalink) Old April 14th, 2007, 12:56
Star Player
 
Join Date: 02 2006
Posts: 2,860
VICTORY FOR THE FOOTBALL IN MACEDONIA!!!

Со 57 делегати му беше изгласана недоверба на Хари и на целокупниот управен одбор на ФФМ

SLBET - Best odds on sport events. Bet on sports with special promotions and play casino and poker with big bonuses. SLBET - Your lucky star
JumboMkd is offline  
post #19 of 264 (permalink) Old April 14th, 2007, 13:05
Expecto patronum!
Legend
 
Harry Potter's Avatar
 
Join Date: 01 2005
Location: Macedonia, where the sun shines
Teams: Macedonia, Inter, Rabotnichki
Posts: 13,563
YEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!

MACEDONIA!!!!

FUDBAL VOSKRESE!!

NAVISTINA VOSKRESE!!!
Harry Potter is offline  
post #20 of 264 (permalink) Old April 14th, 2007, 13:10
Xtratime Legend
 
Join Date: 08 2004
Posts: 27,119
Anything is better then Hari so HELL YEAH!!!!!!!
Ambis is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes
Linear Mode Linear ModePosting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome