Katanec about Iliev (Offciell on FFM today) - Xtratime Community
 
LinkBack Thread Tools Display Modes
post #1 of 9 (permalink) Old November 29th, 2006, 17:34
unnamed1
Guest
 
Posts: n/a
Katanec about Iliev (Offciell on FFM today)

This is Katanec real words about Iliev and no one else words..
http://www.ffm.com.mk/mak/vest.asp?id=1438

Катанец: Не сум дал изјава за Илиев
29.11.2006

Во врска со пишувањата за наводниот настап на Ивица Илиев, фудбалерот на Месина во репрезентацијата, воопшто немам дадено никаква изјава , особено не официјална демантира денеска за Веб-страницата на ФФМ селекторот Сречко Катанец
- Ако некој изјавува место мене нека се напише со име и презиме.
Што се однесува пак до квалитетите на Илиев, секој играч кој игра во силната и квалитетна А-серија е добродојден за било кој селектор а особено за мене како селектор на репрезентацијата на Македонија која да бидеме искрени нема толку голем избор како останатите репрезентации во нашата квалификациска група.
Од тие причини сметам дека сите играчи кои потекнуваат од Македонија а немаат македонски пасош а се чувствуваат македонци, ФФМ треба да им обезбеди пасош, но тоа не значи дека и автоматски ќе им биде обезбедено место во националниот тим.
Затоа тврдам дека она што се пишува по некои од весниците се само лаги бидејќи досега, а и понатаму изјави ќе давам само на прес конференции и преку веб-страницата на ФФМ кои се и мои официјални изјави.Се друго се измислици и затоа ваквите пишувања ги сфаќам како личен интерес да и се наштети на репрезентецијата и пред се да се наруши добрата атмосфера која постои и меѓу играчите и во стручниот штаб како и на ниво соработка со федерацијата.
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 9 (permalink) Old November 29th, 2006, 17:39
unnamed1
Guest
 
Posts: n/a
.

Last edited by unnamed1; November 29th, 2006 at 19:24.
post #3 of 9 (permalink) Old November 29th, 2006, 17:46
Rising Star
 
NaMeK_Mk's Avatar
 
Join Date: 02 2006
Location: Skopje
Teams: R.C Deportivo la Coruna. Chelsea.
Posts: 862
Quote:
Originally Posted by Naum
This is Katanec real words about Iliev and no one else words..
http://www.ffm.com.mk/mak/vest.asp?id=1438

Катанец: Не сум дал изјава за Илиев
29.11.2006

Во врска со пишувањата за наводниот настап на Ивица Илиев, фудбалерот на Месина во репрезентацијата, воопшто немам дадено никаква изјава , особено не официјална демантира денеска за Веб-страницата на ФФМ селекторот Сречко Катанец
- Ако некој изјавува место мене нека се напише со име и презиме.
Што се однесува пак до квалитетите на Илиев, секој играч кој игра во силната и квалитетна А-серија е добродојден за било кој селектор а особено за мене како селектор на репрезентацијата на Македонија која да бидеме искрени нема толку голем избор како останатите репрезентации во нашата квалификациска група.
Од тие причини сметам дека сите играчи кои потекнуваат од Македонија а немаат македонски пасош а се чувствуваат македонци, ФФМ треба да им обезбеди пасош, но тоа не значи дека и автоматски ќе им биде обезбедено место во националниот тим.
Затоа тврдам дека она што се пишува по некои од весниците се само лаги бидејќи досега, а и понатаму изјави ќе давам само на прес конференции и преку веб-страницата на ФФМ кои се и мои официјални изјави.Се друго се измислици и затоа ваквите пишувања ги сфаќам како личен интерес да и се наштети на репрезентецијата и пред се да се наруши добрата атмосфера која постои и меѓу играчите и во стручниот штаб како и на ниво соработка со федерацијата.


Prasanje?

Kade ima izjava vo negovo ime za Iliev?

--------------------------------------------------------------------------------------------------

All Glory To The Hypnotoad


--------------------------------------------------------------------------------------------------
NaMeK_Mk is offline  
 
post #4 of 9 (permalink) Old November 29th, 2006, 17:57
unnamed1
Guest
 
Posts: n/a
Quote:
Originally Posted by NaMeK_Mk
Prasanje?

Kade ima izjava vo negovo ime za Iliev?
Katanec have not speak with our media about Iliev and he have not speak with any one else for that matter, he told it by him self today to FFM.


Also he say that he would like to see him at our NT since he is Serie A player and since our Kadar is not that bigg..

Last edited by unnamed1; November 29th, 2006 at 18:31.
post #5 of 9 (permalink) Old November 29th, 2006, 19:26
Rising Star
 
NaMeK_Mk's Avatar
 
Join Date: 02 2006
Location: Skopje
Teams: R.C Deportivo la Coruna. Chelsea.
Posts: 862
Quote:
Originally Posted by Naum
Во врска со пишувањата за наводниот настап на Ивица Илиев, фудбалерот на Месина во репрезентацијата, воопшто немам дадено никаква изјава , особено не официјална демантира
-- селекторот Сречко Катанец
Ama so ova on ukazuva deka nekade ima nekoja negova izjava za Iliev, koja vsusnost ne e negova.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

All Glory To The Hypnotoad


--------------------------------------------------------------------------------------------------
NaMeK_Mk is offline  
post #6 of 9 (permalink) Old November 29th, 2006, 20:07
unnamed1
Guest
 
Posts: n/a
Vo Pravo si namek


Mi tekna sega, vo ova oficialna izjava Katanec ne dementira deka bil vo Italia da go sledi !!!! dali Katanec bil vo Italia ? ne sum tolku siguren povejke ! mozebi beshe bidejki ne go dementira bash toj del.. Edinstveno dementira deka dal izjava deka ne e dovolno dobar..

Ne znam kako da gi svatam rabotive momentalno i sho se krie zad niv ?
post #7 of 9 (permalink) Old November 29th, 2006, 21:16
Expecto patronum!
Legend
 
Harry Potter's Avatar
 
Join Date: 01 2005
Location: Macedonia, where the sun shines
Teams: Macedonia, Inter, Rabotnichki
Posts: 13,563
"Izjavata" bese dadena vo Makedonski Sport. Znaci poleka no sigurno edinstveniot nas sportski vesnik pocnuva da nalikuvaq na Gardian i Ballon d'Or
Harry Potter is offline  
post #8 of 9 (permalink) Old November 29th, 2006, 21:16
Rising Star
 
X-Terminator's Avatar
 
Join Date: 06 2006
Location: Germany/Stuttgart
Teams: Bayern München Lazio Roma Pobeda Prilep MK NT
Posts: 960
**** him!!

Iliev recognized that he have no chance to play for Serbia, and now he want's to play for Macedonia, not because he loves Macedonia, I think because he wants to have a Bonus in his carrear and maybe he wants to play for EC or WC before he ends his carrear.

Bas sega mu tekna, deka saka da igra za Makedonija


I don't want traitors playing for us

FC Bayern München 07/08

---------------Kahn (C)--------------
Sagnol----Lucio----v. Buyten----Lahm
Ribery-v. Bommel-Ze Roberto-Schweini
-------Klose---------------Toni-------
X-Terminator is offline  
post #9 of 9 (permalink) Old December 15th, 2006, 02:39
Rising Star
 
Macedonian Bandit's Avatar
 
Join Date: 05 2006
Location: Sydney
Teams: Liverpool, Macedonia
Posts: 230
I agree, f..k him. He always wanted to play for Serbia and it didnt work out for him, so now he wants to play for Macedonia when we are at an all time high.

Vlado Chernozemski - what it means to be Macedonian!
Macedonian Bandit is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes
Linear Mode Linear ModePosting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome