Merry Christmas & Happy New Year - Xtratime Community
 
LinkBack Thread Tools Display Modes
post #1 of 17 (permalink) Old December 24th, 2005, 11:31 Thread Starter
World Class Player
 
MacoBoy's Avatar
 
Join Date: 10 2004
Teams: Inter Milan, Macedonia NT
Posts: 8,892
Merry Christmas & Happy New Year

Wishing you guys a Merry Christmas & A Happy New Year. I know our Bozik is on the 7th January but still. Have a good time.
MacoBoy is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 17 (permalink) Old December 24th, 2005, 13:43
Legend
 
Poland-Cement's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: Bielsko-Biała, Poland
Teams: Cementarnica 55 Skopje
Posts: 14,901
I wish Merry Christmas for everybody, many victories of your favorite teams, succesfull private life and work and dreams coming true.

Cementarnica in Vtora Liga 2009/2010
Cementarnica - Miravci 2:0 (Kostadinovski 40'-pen. Naumcevski 43')
Belasica - Cementarnica 1:2 (Markov 24' - Donev 9'-og Trajkovski 47')
Cementarnica - 11 Oktomvri 2:1 (Jakovlevski 15' 77' - Kostadinovski 26'-og)
Cementarnica - Belasica 4:1 (Braga 23' 38' Ristovski 43' Kostadinovski 63' - Jurcevski 88')
Poland-Cement is offline  
post #3 of 17 (permalink) Old December 24th, 2005, 19:52
Expecto patronum!
Legend
 
Harry Potter's Avatar
 
Join Date: 01 2005
Location: Macedonia, where the sun shines
Teams: Macedonia, Inter, Rabotnichki
Posts: 13,563
MARRY CHRISTMAS AND A HAPPY NEW YEAR TO EVERYBODDY HERE AND EVERYWHERE!!

SREKEN BOZIK I SREKNA NOVA GODINA NA SITE MAKEDONCI VO CEL SVET!!

Christmas is a holyday for forgiving, so I hope that everyone will forgive me if have said or done something that hurted anyones feelings.

May God be with you!
Harry Potter is offline  
 
post #4 of 17 (permalink) Old December 28th, 2005, 05:29
Xtratime Legend
 
Join Date: 08 2004
Posts: 27,119
Happy New Year 2006 to all and a Merry Christmas.

Ambis is offline  
post #5 of 17 (permalink) Old December 28th, 2005, 20:53
Premier Player
 
Join Date: 07 2004
Location: Skopje, Macedonia
Teams: Rabotnicki and Torino
Posts: 1,887
Merry Christmas and a Happy New Year to all the good people around the globe.
Romanticar is offline  
post #6 of 17 (permalink) Old December 29th, 2005, 05:14
Xtratime Legend
 
Join Date: 08 2004
Posts: 27,119
Eve edna pesna sto mi bese pratena od Horizon video za novata godina.


http://s59.yousendit.com/d.aspx?id=1...Z17P5R3ZODHN7R
Ambis is offline  
post #7 of 17 (permalink) Old December 29th, 2005, 15:21
BANNED!
Rising Star
 
Terminator21's Avatar
 
Join Date: 06 2005
Location: Germany, Stuttgart/Macedonia, Prilep
Teams: Macedonia NT, FK Pobeda Prilep, Fc Bayern München,
Posts: 411
merry x-mas and a happy new year to everyone!!
Terminator21 is offline  
post #8 of 17 (permalink) Old December 29th, 2005, 17:09
Premier Player
 
Join Date: 02 2005
Posts: 1,561
Clark Griswald
Mr_Makedonija is offline  
post #9 of 17 (permalink) Old December 29th, 2005, 18:22
Premier Player
 
Join Date: 07 2004
Location: Skopje, Macedonia
Teams: Rabotnicki and Torino
Posts: 1,887
Guys, I'm leaving for Paris tomorrow morning. I will spend the new year's eve there, and will be back on 3rd of january.

Keep the forum alive and kicking!
Romanticar is offline  
post #10 of 17 (permalink) Old December 30th, 2005, 03:17
Xtratime Legend
 
Join Date: 08 2004
Posts: 27,119
Quote:
Originally Posted by Romanticar
Guys, I'm leaving for Paris tomorrow morning. I will spend the new year's eve there, and will be back on 3rd of january.

Keep the forum alive and kicking!
Good luck on the trip and have a great time
Ambis is offline  
post #11 of 17 (permalink) Old December 30th, 2005, 09:08 Thread Starter
World Class Player
 
MacoBoy's Avatar
 
Join Date: 10 2004
Teams: Inter Milan, Macedonia NT
Posts: 8,892
Quote:
Originally Posted by Romanticar
Guys, I'm leaving for Paris tomorrow morning. I will spend the new year's eve there, and will be back on 3rd of january.

Keep the forum alive and kicking!
Have a good trip bro.
MacoBoy is offline  
post #12 of 17 (permalink) Old December 30th, 2005, 12:33
Legend
 
Poland-Cement's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: Bielsko-Biała, Poland
Teams: Cementarnica 55 Skopje
Posts: 14,901
Have a great time, Romanticar Don't forget about Stade de France

Cementarnica in Vtora Liga 2009/2010
Cementarnica - Miravci 2:0 (Kostadinovski 40'-pen. Naumcevski 43')
Belasica - Cementarnica 1:2 (Markov 24' - Donev 9'-og Trajkovski 47')
Cementarnica - 11 Oktomvri 2:1 (Jakovlevski 15' 77' - Kostadinovski 26'-og)
Cementarnica - Belasica 4:1 (Braga 23' 38' Ristovski 43' Kostadinovski 63' - Jurcevski 88')
Poland-Cement is offline  
post #13 of 17 (permalink) Old December 30th, 2005, 18:57
Star Player
 
Join Date: 09 2004
Posts: 4,323
Merry x-mas and happy new year guys.
Benny is offline  
post #14 of 17 (permalink) Old December 31st, 2005, 02:54
Premier Player
 
Iron Lion Zion's Avatar
 
Join Date: 11 2005
Location: Djorche Petrov City
Teams: Makedonija Dj.P. Alumina Skopje,11 Oktomvri Prilep
Posts: 1,290
aj dobar provod za nova godina, prvin da ja docekam pa posle ke cestitam
Iron Lion Zion is offline  
post #15 of 17 (permalink) Old December 31st, 2005, 17:26
Premier Player
 
Join Date: 02 2005
Posts: 1,561
What New Years Eve it has been, it has 42 degrees the entire day, from the morning to midnight it has been over 40 degrees!
Mr_Makedonija is offline  
post #16 of 17 (permalink) Old December 31st, 2005, 17:40
Premier Player
 
Makedonec's Avatar
 
Join Date: 08 2004
Location: Makedonija (AKA Rep. of Macedonia)
Teams: Macedonia, Lazio, Valencia
Posts: 2,101
Srecna Nova Godina, i dodeka slavite procitajte go ova.

Нова година. Божик. Празници. Целокупното граѓанство се подготвува да слави, иако нема многу работи за славење. Самиот амбиент кој владее во државата не ми создава славеничко чувство. И со право е така. За што да славиме? За новото поскапување на струјата, за скапите телефонски сметки (на оние среќници кои се уште имаат телефони), за најниските плати во Европа... Во овој момент, во оваа држава младите се иселуваат, здравите се разболуваат, болните се молат, бидејќи лекови нема, а народот заборава. Сигурно е тоа, македонското проклетство да имаме слаба и селективна, но пред се краткотрајна меморија. Забораваме во овие моменти, дека таму некаде во Хаг имаме двајца наши сограѓани, двајца браќа, на кои не им е до славење. Имаме два хероја, кои нас не бранеа. Не бранеа нас во легална одбранбена, татковинска војна. А денес се таму некаде далеку за нас, не можат да ја почувствуваат слаткоста на слободата, да бидат со своите семејства, да им дадат подароци на своите деца, да им го честитаат Божик на своите родители. А ние, народот, заборавивме. Не можам да ја поднесам леснотијата со којашто определени државни функционери арогантно и бесчувствително, немаат доблест ни да помислат, а камоли да се заангажираат за да помогнат на затворените македонски државни функционери, кои си ја вршеа должноста чесно и коректно. Ми се лоши од помислата дека доколку некој политичар, новинар, човек, проба да каже или напише нешто позитивно за Љубе и Јохан ќе биде дочекан на нож, оквалификуван како националист, или иредентист. Се противам што некако полека, но сигурно ги забораваме. Затоа мојата најголема новогодишна желба е следната година да ја прославам заедно со Љубе и Јохан, на слобода, овде во Македонија, која толку многу ја сакаат и за која го жртвуваа животот. За Нова година илјадници срца на моите сопартијци ќе чукаат заедно со срцата на нашите херои. Во мислите сите ќе бидеме со нив. За да знаат дека Македонија ги сака, ги цени, ги почитува, се гордее со нив. Тоа им е сега најпотребно, да ги наполнат своите лавовски срца со дополнителна енергија, и да истраат, да ја добијат најголемата битка во своите животи. За мене тие се херои и секогаш такви ќе останат. Затоа што тие ме бранеа мене, мојот дом, моето семејство, ја бранеа мојата татковина. Во овие мигови го молам Бог да им помогне. Се надевам во правничката сила на нивните бранители. Ги доживувам болките на нивните семејства. И не сум само јас. Сигурен сум дека целата младина чувствува како што чувствувам јас. Издржете херои. Знам дека ќе издржите. Гоце Делчев рекол: "Во жртвата нема степен, таа завршува со чест и име". Се ближи слободата. Вашите имиња вечно се запишани во нашите срца. Вашите ѕвезди силно светат на македонското небо. Завршувам со познатата мисла на Братот - "Ние сме спремни да клечиме и молиме само пред Бога, кој е сведок за македонската вистина". Среќна Нова година и честит Божик браќа.

Pozdrav
Makedonec is offline  
post #17 of 17 (permalink) Old January 5th, 2006, 03:07
Premier Player
 
Join Date: 07 2004
Location: Skopje, Macedonia
Teams: Rabotnicki and Torino
Posts: 1,887
I'm back guys, I've had a fantastic time! Thanks for the nice wishes to everybody.
Romanticar is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes
Linear Mode Linear ModePosting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome