Goce Hristov se zena - Xtratime Community
 
LinkBack Thread Tools Display Modes
post #1 of 8 (permalink) Old September 27th, 2005, 12:07
unnamed1
Guest
 
Posts: n/a
Goce Hristov se zena

So strejka da mu bide

Hristov hade gesst and soccer players from ENGLAND,SERBIA and HOLLAND where he playd his soccer

Good luck to Snezana and Goce

http://www.vest.com.mk/default.asp?i...&rubrika=Sport

ПОЗНАТИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ СЕ ОЖЕНИ
Гости од 10 земји на свадбата на фудбалерот Христов
Младата двојка ја венчаше владиката Стефан во битолската црква "Св. Димитрија"Најдобриот македонски репрезентативен стрелец, фудбалерот Ѓорѓи Христов, се ожени завчера со својата долгогодишна девојка Снежана. Битолчанецот и скопјанката направија веселба за 450 гости во хотелот "Епинал" во Битола.
За забавата беа ангажирани Благица Павловска, Наум Петрески и "Силви бенд". Ги придружуваше бендот на Дамир Имери и Милан Завков.
Ѓорѓи Христов е најпознатиот македонски интернационалец. Затоа во неговата родна Битола допатуваа пријателите и колегите од Србија, Грција, Бугарија, Англија, Холандија, Франција, Португалија, Индонезија, Иран.
Ѓорѓи и Снежана се венчаа во познатата битолска црква "Св. Димитрија". Ги венчаше архиепископот на МПЦ, г.г. Стефан. Кум е Саша Илиќ, поранешниот голман на фудбалската репрезентација, кој сега игра во Иран.
Младоженецот си го купил костумот во Холандија. Тој порано играше во тамошните прволигаши НЕК од Најмиген и Цволе. На свадбата имаше и гости од холандската амбасада во Скопје и повеќе поранешни играчи на белградски "Партизан".
Невестата беше облечена во креација на модниот креатор Ненад Секирарски. За шминката, специјално од Скопје, допатува Сергеј Варошлија.
Ѓорѓи и Снежана се запознале пред четири години во Скопје. Живееле заедно во Холандија. Таму Снежана магистрирала.
Ѓорѓи не сака многу да зборува за нивната љубовна приказна. Вели дека решиле да стапат во брак пред извесно време.
На свадбено патување нема да одат, бидејќи Христов уште утре заминува за Унгарија, каде што наредниве четири години ќе игра во дресот на прволигашот Дебрецен. Сопругата Снежана ќе му се придружи за неколку дена.
(М.Џ.
Фото: Јасмина

Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 8 (permalink) Old September 27th, 2005, 12:20
Premier Player
 
Join Date: 07 2004
Location: Skopje, Macedonia
Teams: Rabotnicki and Torino
Posts: 1,887
Ај со среќа нека му е на Гоце.
Romanticar is offline  
post #3 of 8 (permalink) Old September 27th, 2005, 12:55
Premier Player
 
Join Date: 03 2005
Posts: 1,825
So sreka!
FastMako is offline  
 
post #4 of 8 (permalink) Old September 27th, 2005, 13:24
World Class Player
 
MacoBoy's Avatar
 
Join Date: 10 2004
Teams: Inter Milan, Macedonia NT
Posts: 8,892
So sreka! I moj braced Igor Mitreski se zena pred eden mesec.
MacoBoy is offline  
post #5 of 8 (permalink) Old September 27th, 2005, 15:17
Xtratime Legend
 
Join Date: 08 2004
Posts: 27,119
Chestito
Ambis is offline  
post #6 of 8 (permalink) Old September 27th, 2005, 16:45
Expecto patronum!
Legend
 
Harry Potter's Avatar
 
Join Date: 01 2005
Location: Macedonia, where the sun shines
Teams: Macedonia, Inter, Rabotnichki
Posts: 13,563
Srekno na Goce! I neka ni rodi eden talent!
Harry Potter is offline  
post #7 of 8 (permalink) Old October 1st, 2005, 04:30
Premier Player
 
Join Date: 08 2005
Posts: 2,261
Quote:
Originally Posted by Harry Potter
Srekno na Goce! I neka ni rodi eden talent!
Abe jas poveke bi sakal zena mu da go rodi talentot od kolku Goce...
TMRO is offline  
post #8 of 8 (permalink) Old October 1st, 2005, 22:46
Premier Player
 
Join Date: 07 2004
Location: Skopje, Macedonia
Teams: Rabotnicki and Torino
Posts: 1,887
Quote:
Originally Posted by TMRO
Abe jas poveke bi sakal zena mu da go rodi talentot od kolku Goce...
Ако можеше Шварценегер може и Гоце!
Romanticar is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes
Linear Mode Linear ModePosting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome