Official FK Vardar Thread - Xtratime Community
Reply
 
LinkBack Thread Tools Display Modes
post #1 of 1595 (permalink) Old May 18th, 2005, 01:51 Thread Starter
Rising Star
 
Join Date: 03 2005
Posts: 667
Official FK Vardar Thread

So, now is time to open this official FC Vardar Thread.
FC Vardar, Macedonian Pride
Bukefal is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #3 of 1595 (permalink) Old May 18th, 2005, 04:27
Xtratime Legend
 
Join Date: 08 2004
Posts: 27,119
Loyal Fans novata webstrana:
http://www.loyalfans.com.mk/
Ambis is offline  
 
post #4 of 1595 (permalink) Old May 18th, 2005, 05:23 Thread Starter
Rising Star
 
Join Date: 03 2005
Posts: 667
Quote:
Originally Posted by Ambis
Loyal Fans novata webstrana:
http://www.loyalfans.com.mk/
Ti blagodaram Ambis :thmbup:
Bukefal is offline  
post #5 of 1595 (permalink) Old May 18th, 2005, 05:44 Thread Starter
Rising Star
 
Join Date: 03 2005
Posts: 667
FC Vardar, 6 times champions: 1987, 1993, 1994, 1995, 2002, 2003
FC Vardar, 5 times cup winners: 1961, 1993, 1995, 1998, 1999

Napred Vardar vo srce te nosam !!!
Vardar vo srceto, Makedonija vo dusata !!!
Bukefal is offline  
post #6 of 1595 (permalink) Old May 18th, 2005, 05:46 Thread Starter
Rising Star
 
Join Date: 03 2005
Posts: 667
Quote:
Originally Posted by Bukefal
FC Vardar, 6 times champions: 1987, 1993, 1994, 1995, 2002, 2003
Uste cetiri tituli ni falat i ke mozime da stavime edna zvezdicka na dresovite
Bukefal is offline  
post #7 of 1595 (permalink) Old May 18th, 2005, 07:28
unnamed1
Guest
 
Posts: n/a
Hehe Bravos bukafel! dobra ideea! so vec da tece ovaj topic! Napret Vardar i se nadevam deka 2-3 kola vo evropa ke pominime kako poslednite godini.....

Ni treba uste 2-3 vardarci za da bide topicot interesanten ali se nadevame vo idnina deka nekoj vardarec pojke ke go najde topicot :smileani:
post #8 of 1595 (permalink) Old May 18th, 2005, 08:48
Premier Player
 
Join Date: 03 2005
Posts: 1,825
Jas inace sum za site MK Klubovi, posebno koga nastapuvaat vo Euro kupovi, a sepak Vardar mi e najblizku od site

Vardar Sampione
FastMako is offline  
post #9 of 1595 (permalink) Old May 18th, 2005, 14:41
Xtratime Legend
 
Join Date: 08 2004
Posts: 27,119
Вардар нема да биде случаен минувач во Европа

Презадоволен сум од овие седум месеци на клупата на Вардар, вели Вујадин Станојковиќ, актуелен тренер на најтрофејниот македонски фудбалски колектив."На крајот на сезоната ќе ги сумираме резултатите, од тоа што сме направиле, колку сме пропуштиле, односно колку сме добиле. Направивме успех, еден чекор напред со Вардар, а тоа е пласманот во Купот на УЕФА. Одиме чекор по чекор. Лани во Купот Интертото, годинава во Купот на УЕФА - вели Станојковиќ.bардар во август го очекува нова европска шанса за докажување. Пред две сезони, само еден гол ги делеше од Лигата на шампионите (2-2 и 2-3 со Спарта Прага во третото квалификациско коло), а лани успеаја да стигнат до гигантот Шалке 04 (сезонава втор во Бундес-лигата) во третото коло од Купот Интертото (0-5, 1-2)."Во нормални услови, кога би ги имале сите предуслови за игра, овој тим може многу. Со засилувањата што ги сакам, и овие тука што ја сочинуваат базата, можеме да направиме нешто за да не бидеме случајни минувачи во Европа, туку клуб што ќе биде респектиран - додава Станојовиќ.Уште на доаѓањето, по смената на бразилскиот тренер Жилдо Родригез, Станојковиќ вети ред, работа и дисциплина и си постави цел - од екипата на Вардар да направи тим што ќе игра модерен, едноставен, фудбал."На Вардар му треба игра што јас ја сакам, а тоа е течна, едноставна, со придодавање од втор план, со напади по крила, со цврста и одважна одбрана - заврши Станојковиќ.
Ambis is offline  
post #10 of 1595 (permalink) Old May 18th, 2005, 14:44
Xtratime Legend
 
Join Date: 08 2004
Posts: 27,119
more good news for Vardar (donation from UEFA)

Вардар ќе го освежи помошното

Фудбалскиот клуб Вардар почна со реализацијата на средствата одобрени од ФФМ, а донирани од УЕФА, во вредност од 50.000 евра, за обновување на дел од помошното игралиште во Градскиот парк. Според информациите од клубот, игралиштето на кое тренираат младинските категории на "црвено-црните"ќе биде комплетно заградено, а теренот ќе се освежи со нова трева.

Кадетите на Вардар вчера играа во финалето на меѓународниот турнир во Рабац, Хрватска. Противникот на "црвено-црните" не беше познат, бидејќи до затворањето на весникот не беше завршен вториот полуфинален меч. Во првото полуфинале, кадетите на македонскиот претставник ги победија врсниците од Албанија, екипата на Динамо Тирана со 1-0, што им е 4. победа во низа. Претходно, во натпреварите по групи, Вардар беше поуспешен од Бад Блајберг, Унтерзибен и Аугсбург. На турнирот што требаше да заврши синоќа, учествуваа 20 екипи од Европа.
Ambis is offline  
post #11 of 1595 (permalink) Old May 18th, 2005, 15:05
Premier Player
 
Join Date: 03 2005
Posts: 1,825
Super, ke imame 2 jaka timova, so ke mozat da ne prestavuvat vo Evropa. So poveke sakame? Uste NT da ni se podobri.
FastMako is offline  
post #12 of 1595 (permalink) Old May 18th, 2005, 23:12
Expecto patronum!
Legend
 
Harry Potter's Avatar
 
Join Date: 01 2005
Location: Macedonia, where the sun shines
Teams: Macedonia, Inter, Rabotnichki
Posts: 13,563
odlicno so ke go renoviraat pomosnoto! na toa igraliste treniraat site mladinski ekipi, od petlinjata do U-21. jas koa trenirav porano vo Vardar igrav nas toa igraliste, ahh, kako ne prodolziv
Harry Potter is offline  
post #13 of 1595 (permalink) Old May 19th, 2005, 01:09 Thread Starter
Rising Star
 
Join Date: 03 2005
Posts: 667
Quote:
Originally Posted by Harry Potter
odlicno so ke go renoviraat pomosnoto! na toa igraliste treniraat site mladinski ekipi, od petlinjata do U-21. jas koa trenirav porano vo Vardar igrav nas toa igraliste, ahh, kako ne prodolziv

I jas koga trenirav vo Vardar igrav na toa igraliste, trener mi bese Vanco Balevski-Zmija ama ne bev nekoj golem talent i mi rece deka e podobro da si najdam drug klub. I stvarno covekot ne pogresi...heheh

Zamislete sum treniral na istoto igraliste kade sto treniral mojot idol na site vreminja, Darko Pancev

Inace go pocituvam i go pozdravuvam potegot na Vardar da izgradi novo pomosno igraliste
Bukefal is offline  
post #14 of 1595 (permalink) Old May 19th, 2005, 01:11 Thread Starter
Rising Star
 
Join Date: 03 2005
Posts: 667
Quote:
Originally Posted by FastMako
Jas inace sum za site MK Klubovi, posebno koga nastapuvaat vo Euro kupovi, a sepak Vardar mi e najblizku od site

Vardar Sampione

Toa znaci deka se deklariras kako oficijalen Vardarec na forumov???
Bukefal is offline  
post #15 of 1595 (permalink) Old May 19th, 2005, 11:42
Premier Player
 
Join Date: 03 2005
Posts: 1,825
Quote:
Originally Posted by Bukefal
Toa znaci deka se deklariras kako oficijalen Vardarec na forumov???
Da, Vardarec sum
FastMako is offline  
post #16 of 1595 (permalink) Old May 19th, 2005, 13:37
Xtratime Legend
 
Join Date: 08 2004
Posts: 27,119
Делегација на софискиот тим Левски вчера во Скопје побара засилувања од Вардар
За Бугарите интересни Марковски, Начевски, Глигоров и Тасевски
http://217.16.70.245/?pBroj=1780&stID=36247&pR=11

Ambis is offline  
post #17 of 1595 (permalink) Old May 19th, 2005, 13:38
Legend
 
Poland-Cement's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: Bielsko-Biała, Poland
Teams: Cementarnica 55 Skopje
Posts: 14,901
Next match Vardar will face Madzari. I think Madzari has better motivation ...

Cementarnica in Vtora Liga 2009/2010
Cementarnica - Miravci 2:0 (Kostadinovski 40'-pen. Naumcevski 43')
Belasica - Cementarnica 1:2 (Markov 24' - Donev 9'-og Trajkovski 47')
Cementarnica - 11 Oktomvri 2:1 (Jakovlevski 15' 77' - Kostadinovski 26'-og)
Cementarnica - Belasica 4:1 (Braga 23' 38' Ristovski 43' Kostadinovski 63' - Jurcevski 88')
Poland-Cement is offline  
post #18 of 1595 (permalink) Old May 20th, 2005, 01:47 Thread Starter
Rising Star
 
Join Date: 03 2005
Posts: 667
"КроациЈа фудбал фестивал"
Вардар победник, Петров прв стрелец

Фудбалерите на Вардар го освоија седмиот "Кроација фудбал фестивал", турнир во категорија до 17 години што се играше во Рабац, Хрватска. Кадетите на Вардар, предводени од тренерот Никола Коки Аврамовски, во финалето со 2-0 го победија германскиот клуб С. В Бад Либензел. Покрај трофејот за најуспешна екипа, "црвено-црните" во своите редови го имаа и најдобриот стрелец на турнирот, напаѓачот Филип Петров, син на поранешниот играч на Вардар, Мирко Петров.

До финалето, кадетите на најтрофејниот македонски фудбалски клуб стасаа со три победи во својата група и до гол-разлика 13-0, а во полуфиналето со 1-0 го победија албанскиот претставник Динамо Тирана. На турнирот учествуваа вкупно 36 екипи во неколку различни категории. (З.П.)

Imame svetla idnina, samo da ne gi rasipime i ovie talenti. Cestitki do Koki Avramovski.
Bukefal is offline  
post #19 of 1595 (permalink) Old May 20th, 2005, 01:47 Thread Starter
Rising Star
 
Join Date: 03 2005
Posts: 667
Quote:
Originally Posted by Poland-Cement
Next match Vardar will face Madzari. I think Madzari has better motivation ...

My prediction:

Vardar - Madzari 5-1
Bukefal is offline  
post #20 of 1595 (permalink) Old May 20th, 2005, 06:57
unnamed1
Guest
 
Posts: n/a
Quote:
Originally Posted by Bukefal
My prediction:

Vardar - Madzari 5-1
Golem optemistsa! mislam deka moze da izgubime bodovi na ova utakmica-) 1-1! Madzari have something to play for, not much but still they have....
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes
Linear Mode Linear ModePosting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome