New Face in the NT : Vladimir Sekulovski - Xtratime Community
 
LinkBack Thread Tools Display Modes
post #1 of 1 (permalink) Old June 4th, 2003, 16:34 Thread Starter
Star Player
 
Join Date: 04 2001
Posts: 2,694
New Face in the NT : Vladimir Sekulovski

Започнаа подготовките на нашата фудбалска репрезентација за дуелите со Лихтенштајн и Турција
И Владимир Секуловски во националниот состав
Роберт Попов вчера се повреди и најверојатно отпаѓа од комбинација

Одбранбениот фудбалер на Слога Југомагнат Владимир Секуловски е повикан во нашата фудбалска репрезентација за престојните квалификациски мечеви, на 7 јуни против Лихтенштајн и четири дена подоцна со Турција. Тој ќе има шанса за прв пат до го облече репрезентативниот дрес. Истовремено селекторот Никола Илиевски - Џиџи за мечевите што престојат нема да може да смета на фудбалерот на Беласица ГЦ Роберт Попов, кој вчера на претпладневиот тренинг на "Градски", при еден шут го истегна мускулот и според докторот на репрезентацијата Виктор Ќамиловски, тој најверојатно ќе паузира петнаесетина дена.
Инаку, вчера со исклучок на Петар Милошевски и Игор Јанчевски на селекторот Илиевски му се јавија сите повикани реперезентативци. Прво, стручниот штаб одржа состанок со фудбалерите, по што се одржа лесен педесетминутен тренинг.
- Мора фудбалерите побргу да се ослободуваат од топката, во спротивно, лесно ќе ја губиме. Ќе диктираме побрза игра без многу комбинирање. Сите тренинзи до сабота ќе бидат повеќе тактички на кој ќе се обидеме да ја пронајдеме играта што ќе ни донесе успех против Лихтенштајн а посебно против Турција, рече Илиевски.
За прв пат меѓу повиканите е и Александар Баевски.
- Чувствувам дека сум во добра форма и ако ми се даде прилика да заиграм ветувам дека ќе го дадам својот максимум. Очекувам победа против Лихтенштајн и нерешен резултат во дуелот со Турците".
Нашата репрезентација вчера попладне тренираше на игралиштето во населбата Ѓорче Петров, додека за денеска се планирани два тренинга на "Градски", од 10 и од 20 часот .

*********************

what do you think of this player guys ?
thepretender is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes
Linear Mode Linear ModePosting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome