The Cime saga - Xtratime Community

LinkBack Thread Tools Display Modes
post #1 of 8 (permalink) Old November 11th, 2005, 11:00 Thread Starter
International

Walter BC's Avatar

Teams: SLOVENIJA & Arsenal
The Cime saga

Slovenski reprezentančni napadalec Sebastjan Cimerotič se je znašel v klopčiču, v katerem ne najde poti nazaj v mirno življenje. Kdo je kriv za vse to?

Eden tistih, ki na slovenski nogometni sceni trenutno dvigujejo največ prahu, je Sebastjan Cimerotič. Žal se na športnih straneh dnevnih časopisov ni znašel zaradi svojih vragolij z žogo, pač pa zaradi vsem dobro znanih težav z "neznanci", ki želijo zaslužiti na njegov račun. Ko je 31-letnik pred mesecih odšel v Južno Korejo in podpisal za Incheon United, se je govorilo, da bo za dve sezoni dobil kar 2 milijona dolarjev. Toda bilo je prelepo, da bi bilo res. Kmalu so se pojavili ljudje, ki so zahtevali svoj delež denarja, pa čeprav pri prestopu niso sodelovali. Težko je sploh opisati, v kakšen klopčič se je zapletel Cimerotič, a dejstvo je, da za vsem tem stojijo ljudje, za katere Cime ni prva "stranka". Na vrhu vsega skupaj naj bi bil nekdanji boksar Fahrija Šekularac, ki je poznan kot posrednik pri mnogih prestopih iz držav s področja nekdanje Jugoslavije v Azijo. Šekularac, s katerim imajo negativne izkušnje tudi nekateri hrvaški nogometaši, sicer nima licence FIFA, kar pomeni, da uradno pri prestopih nima pravice sodelovati. Zato pa ima potreben dokument Muhamed Čosić (prek BiH, čeprav živi v Sloveniji - Zadružna ulica v Komendi), ki trdi, da je še vedno Cimerotičev uradni zastopnik, čeprav nogometaš pravi, da je z njim sodelovanje prekinil že pred prestopom v Južno Korejo.

"S Čosićem sva že davno prekinila sodelovanje, zato so njegove trditve, da mu dolgujem delež od prestopa, nesmiselne. Ker mi v določenem času ni našel novega kluba, sem mu prek odvetnika in notarja sporočil, da ne želim več sodelovati z njim. Pri prestopu v Incheon United nisem imel uradnega zastopnika, dogovarjali smo se le ustno. Pogodbo sem pripravljen prekiniti na svojo škodo in jim vrniti denar. Pripravljen sem na vse, tudi na najhujše," razpreda Cimerotič, ki ga je neznanec napadel v sobotni noči in mu poškodoval arkado, ter dodaja: "O tem kdo mi grozi ne morem govoriti. Celotno zadevo sem predal policistom, ki bodo slej ko prej izvedeli kdo stoji za grožnjami." Prste pri vsem skupaj naj bi imel tudi Dušan Djurić, ki ga je Čosić pooblastil za prestop Cimerotiča v Incheon United, čeprav ga ni na seznamu menedžerjev s potrebno licenco. In čeprav nima licence, je v preteklosti že posredoval tudi pri prestopih Alena Škora iz Olimpije v Marseille ter Darka Maletića iz Publikuma v Zenit. Pri obeh primerih je zanimivo to, da nista potekala "mirno". Djurić je ob prestopu Škora obtoževal nekdanjega direktorja zeleno-belih Mira Gaveza, tudi pri Maletiću in na konec Cimerotiču pa naj bi bila kriva uprava Publikuma. Tomaž Ambrožič, član uprave Celjanov, je tedaj pojasnjeval: "Za prestop Cimerotiča ni imel Djurić z nami nikakršne pogodbe, zato mu mi tudi ne moremo ničesar plačati. Podobno je bilo tudi z Maletićem. Ni imel pogodbe za prestop Maletića in tudi igralec je prekinil sodelovanje z njim. V času, ko je imel Maletić pogodbo z nami, Djurić ni vložil vanj ničesar, zato mu mi nismo ničesar dolžni. Mi smo resen klub in ne sprejemamo pravil mešetarjenja, ki jih navajen Djurić." Zanimivo je, da je vedno, ko je bil vpleten Djurić, prišlo do nekakšnih zapletov, Cimerotič pa je očitno precej naivno padel v past "mešetarjem", ki jim nepoštene igrice brez dvoma niso tuje.

Dejstvo je, da po pravilih FIFA Cimerotič svojemu - uradnemu - posredniku pri prestopu dolguje 10 odstotkov od celotne vrednosti, seveda pa je vprašanje, kdo ima sedaj prav in kaj je sploh res. Je Cimerotič dolžan Čosiću ali komu drugemu? Kdo je Djuriću obljubil del potice, kot v svojem slogu pravi Cime? Če ni imel menedžerja, potem ni dolžan nikomur, kdo torej od njega zahteva 250.000 dolarjev? Vprašanj je nešteto, odgovorov pa zelo malo. Jasno pa je, da se je Cimerotič znašel v neprijetnem položaju tudi zaradi tega, ker je prekršil pogodbo s Korejci. Če bodo ti primer predali FIFA, bi lahko Prulčan pošteno "nasankal". Spomnimo se: ko Ariel Ortega ni želel več igrati za Fenerbahče, so ga pri FIFA kaznovali z večmesečno prepovedjo igranja, plačati pa je moral tudi astronomsko odškodnino 11 milijonov dolarjev. "Zadnje sporočilo Korejcev je bilo, da naj se Cimerotič vrne do 1. novembra. V tem primeru bi bili vsi zapleti pozabljeni, sicer so zagrozili z zahtevkom o ukinitvi delovne vize ter odškodninsko tožbo. Če bi Korejci zadevo predali FIFA, se bojim, da se Cimerotiču ne bi pisalo dobro, da bi bil prisiljen končati kariero, saj je kršil pogodbo. Veljavnost slednje je sicer vprašljiva, a je to težko dokazati," pravi odvetnik Samo Jeras, ki je zastopal Cimerotiča preden se je ta preselil pod okrilje Aleksandra Čeferina, in dodaja: "S Sebastjanom sem začel sodelovati, ko mu Korejci niso nakazali denarja. Potem ko sem poslal protest, so to vendarle storili. Svetoval sem mu naj se vrne v Korejo, a se je odločil drugače in si poiskal novega odvetnika. Želim mu veliko sreče."

Pa Cime? Sedaj ga na vse pretege vleče na Japonsko, a ga mnogi opozarjajo, da bi se lahko "nekaj kilometrov" stran vse skupaj ponovilo. "Vsa čast Japoncem, ker bi mi v nastalih razmerah radi pomagali. Da bi zaigral za njihov klub, so pripravljeni ugoditi kakršnim koli pogojem. Ime kluba je zaenkrat še skrivnost, saj imam preveč dobrih 'prijateljev'. Že dvakrat sem se opekel na takšen način. Ko sem pred letom dni medijem zaupal, da se zame zanima AEK, so ti 'prijatelji' hitro navezali stike z Grki, jim začeli trositi razne 'oslarije' in uničili prestop," slabe izkušnje opisuje nekdanji nogometaš Lecceja in dodaja: "Ni mi lahko. Namesto, da bi razmišljal, kako bom igral in treniral, se moram ukvarjati s stvarmi, kakršnih si še pred mesecem nisem predstavljal niti v najbolj turobnih sanjah. Vse skupaj mi že pošteno preseda. Treniram dvakrat na dan, a zaradi znanih dogodkov nimam prave volje. Zaradi varnosti sem se preselil v novo, skrivno stanovanje, v mesto pa se odpravim le v družbi prijateljev in brata.

--------------------------------

To keep the long story short - Cime is in deep trouble. After signing a 2 million dollardeal for the Korean club Incheon United the drama bagan. All of a sudden people from all over turned out and started demanding money from him for their credits at the transffer. People of questionable reputation mainly from the region of former Jugoslavija, fake managers - leeches in short. He is receiving threats, even death threats on daily basis, someone even physicaly attacked him a few days ago. He had to move to a secret location, but is still training privatly twice a day. He hasn't returned to Korea after the Scotland match so he is facing serious consequences there. In the meantime another club became involved,this time a Japanese one, trying to buy him off and Cime desperatly wants to go there and forget about all the bad things that happened to him lately. But at the moment the wholle thing seems without ending.

SLOVENIJA

COME ON YOU GUNNERS!
Walter BC is offline  
Sponsored Links
Advertisement

post #2 of 8 (permalink) Old November 11th, 2005, 11:30
Legend

OAnimal's Avatar

Teams: Slovenia, Brazil, Russia, Korea, Vasco da Gama
Most of these managers and player-agents in Slovenia (and other ex-Yu republics) are nothing else than shitty mobsters.

I hope all turns out well for Cime and that our incompetent police arrests the guys that are blackmailing him and sends them to prison for 10 years or so.

Caipirinha: 6 €
Brazilian NT shirt: 70 €
Flight to Rio de Janeiro: 400 €
Seeing Italian NT kicked out of major tournament: PRICELESS

Hatelist:
Juvemerdus
Partizan
Associazione Culo Milan
Lazio
Barcelona de mierda
Real de puta Madrid
Manchester Shitnated
Liverfool
Dinamo Kyiv
Panathinaikos
Olympique Marseille
Bayern
New England Shitriots
All NBA and NHL except Red Wings
OAnimal is offline  
post #3 of 8 (permalink) Old November 15th, 2005, 04:41
Star Player

Those faks Hopefully Cime doesnt get harmed in any of this shit because he has had enough bad luck already with injuries and such and the last thing he needs are some mobsters threatening him for money :frustrat: I pray it all turns out well for him.
Janez is offline  

post #4 of 8 (permalink) Old November 16th, 2005, 10:20 Thread Starter
International

Walter BC's Avatar

Me too man. It's all so faking crazy what's happening to him. I hope things turn out well in the end for Cime.

SLOVENIJA

COME ON YOU GUNNERS!
Walter BC is offline  
post #5 of 8 (permalink) Old November 22nd, 2005, 08:10 Thread Starter
International

Walter BC's Avatar

It looks like the story in nearing to the end. Yesterday the talks between Cime and his lawyer and some of the alleged "managers" were held and an agreement was reached by which Cime is free from Incheon United and can keep the transfer money he got so far. But the other parties involved will get to share the transfer from Incheon to his new club and Cime will get none of that. The name of the new club in not known yet, but it is a Japanese one from the top division and more could be known by tomorrow when the wholle deall could allready be set.

So some good news for Cime afterall.

SLOVENIJA

COME ON YOU GUNNERS!
Walter BC is offline  
post #6 of 8 (permalink) Old November 22nd, 2005, 08:25
Legend

OAnimal's Avatar

Teams: Slovenia, Brazil, Russia, Korea, Vasco da Gama
So the mafia got what they wanted afterall...

Caipirinha: 6 €
Brazilian NT shirt: 70 €
Flight to Rio de Janeiro: 400 €
Seeing Italian NT kicked out of major tournament: PRICELESS

Hatelist:
Juvemerdus
Partizan
Associazione Culo Milan
Lazio
Barcelona de mierda
Real de puta Madrid
Manchester Shitnated
Liverfool
Dinamo Kyiv
Panathinaikos
Olympique Marseille
Bayern
New England Shitriots
All NBA and NHL except Red Wings
OAnimal is offline  
post #7 of 8 (permalink) Old November 22nd, 2005, 08:44 Thread Starter
International

Walter BC's Avatar

Cime couldn't care less, he just wanted to be left alone, I'm sure you'd want the same. He's now "free" again and can start thinking about football only - untill the next time.

SLOVENIJA

COME ON YOU GUNNERS!
Walter BC is offline  
post #8 of 8 (permalink) Old November 24th, 2005, 05:50
Rising Star

That was the best Saga ever All the suspence and drama. Just kidding. Anyways he could of been killed so luckily he's not involved anymore.
vagelis is offline  
Reply

Quick Reply

Register Now

In order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:

Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes
Linear Mode Linear Mode

Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies