Bosnians Abroad [Archive] - Page 13 - Xtratime Community

Bosnians Abroad

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58

Majstor Cevapa
February 9th, 2008, 21:48
Thanks, it says on his Wikipedia he scored 5 in four games. After this performance there is no way he wont get to start next week.

zoric
February 9th, 2008, 22:03
Dzeko had a good game for Wolfsburg today when he assisted one of their goals in a 2:1 win. A little nice flick and he setup a goal.

BHFanatico
February 9th, 2008, 23:48
great game by muslimovic, good goals, if the manager does not give him the playing time he diserves then he sucks...

i am gonna watch the game at 5pm pacific time on FSC for all who wanna watch it...

Kulin Ban
February 10th, 2008, 08:09
:thumbsup: Muslimovic has started one more game for Atalanta this season (just before christmas), otherwise he has hardly figured, not even as a substitute, throughout most of the season. Hopefully last nights performance will establish him in their starting line-up until summer.

:thmbdown: Misimovic injured himself again against Hansa Rostock yesterday though and will be out for two or three weeks.

VELEZ1922
February 11th, 2008, 05:36
Nürnberg to miss Misimović

UEFA Cup hopefuls 1. FC Nürnberg have confirmed midfielder Zvjezdan Misimović has torn ankle ligaments and is likely to miss both UEFA Cup Round of 32 games with SL Benfica.

Scan
Misimović twisted his left ankle in the early stages of Nürnberg's 1-1 draw with FC Hansa Rostock on Saturday and was eventually forced from the pitch after 25 minutes. An MRI scan has now revealed the full extent of the injury meaning the Bosnia-Herzegovnian international will remain sidelined for several weeks.

UEFA Cup loss
The 25-year old arrived at the German Cup winners last summer from Bundesliga rivals VfL Bochum 1848 and has played 17 Bundesliga games this season, scoring five goals with another in the UEFA Cup. Nürnberg face Benfica in Lisbon on Thursday, before welcoming the Portuguese side to Germany on 21 February.

©uefa.com 1998-2008. All rights reserved.

Kulin Ban
February 11th, 2008, 09:54
Prodaja Ibričića najveći transfer Zagreba

http://www.nkzagreb.hr/images/news/S/ibricic_1167993315.jpg
Hrvatski portal Index.hr donosi vijest kako će prodaja Senijada Ibričića u kijevski Dynamo biti najveći transfer u povijesti kluba iz Kranjčevićeve.

Iako transfer još nije u potpunosti realiziran velika većina detalja s Ukrajincima je već dogovorena tako da bi reprezentativac Bosne i Hercegovine prije kraja prelaznog roka (koji u Ukrajini još traje) trebao preseliti u ukrajinsku prijestolnicu.

Trener Pjesnika Ćiro Blažević prokomentirao je vjerojatni odlazak Ibričića ne krijući žaljenje ukoliko do toga dođe.

Evidentno je da bi odlazak tako kvalitetnog i važnog igrača bio ogroman udarac za moju momčad. Ali što se može, nažalost, to je sudbina svih malih klubova! - zaključio je Ćiro.

VELEZ1922
February 11th, 2008, 15:47
Muslimović: Tko čeka i dočeka

Dugo je čekao svojih pet minuta slave u dresu Atalante, ali ih je napokon dočekao i to ne pet, već 90.

Subota navečer, 9.februar, Bergamo, Atalanta sa jedne strane, Fiorentina sa druge, a naš reprezentativac Zlatan Muslimović u centru pažnje.

Dva gola za remi sa Fiorentinom koja je vodila sve do 90. minute... Zlatan nije bio najavljen u početnoj postavi protiv momčadi iz Firenze, ali je Luigi del Neri pred sami duel odlučio ga gurnuti u vatru, a naš reprezentativac mu je uzvratio sa dva pogotka, koji su u konačnici Atalanti donijeli bod.

Nisam bio najavljen, ali ne znam šta se promijenilo kod Del Nerija. Isto se trudim na treninzima, isto radim, a vjerovatno je htio probati sa mnom u špicu, jer Fiorentina ima dva jaka igrača nazad, a trener zna moje sposobnosti. Htio je vjerovatno iskoristiti moju brzinu i visinu, a ja sam čekao i dočekao, rekao je Muslimović zaOslobođenje, i priznao kako mu je pao ogroman teret sa leđa.

Napokon sam opušten. Postigao sam dva pogotka nakon dugo vremena, što je jako bitno, jer za napadača, kad ne igra i ne daje golove, to je kao da je bez oca i majke.

Muslimović sa euforijom u glasu dodaje kako je usrećio cijelu porodicu, svoju djevojku, ali i čelnike kluba, ali da se ne nada da nakon ovog susreta bude standardni član prve postave.

Ma, ne. Atalanta ima svog ljubimca Donija, a za mene je važno da sam odigrao dobru utakmicu. Nisam igrao gotovo tri mjeseca, a protiv Fiorentine sam odigrao 90 minuta, i to žestokog tempa. Sam sam sebe iznenadio, kaže Muslimović, koji je proglašen i igračem susreta, a trener Fiorentine priznao je da bi drugačije postavio igru svoje ekipe da je znao kako će zaigrati Muslimović.

Pohvalio me nakon utakmice, što mi jako godi, ali takve stvari su mi nebitne, jer ja živim od golova i nastupa, a ne od pohvala. Moje mjesto nije na klupi i nadam se da ću sada češće dobivati prilike za igru.

Napadač bh. selekcije na kraju se osvrnuo i na raspored u kvalifikacijama za SP. Tvrdi da mu je sasvim nebitno s kim i kada se igra, već da igrači koji izađu na teren daju sve od sebe za pobjedu.

BozniaN
February 11th, 2008, 16:39
Medić: Ibričićev transfer bit će zaključen do kraja tjedna

VRLO je izvjesno da će nogometni klub Zagreb ovih dana zaključiti konačni dogovor o prodaji Senijada Ibričića s kijevskim Dinamom i tako ostvariti najveći transfer u povijesti kluba. Iako cijela stvar još visi u zraku, saznajemo da je većina detalja s Ukrajincima već dogovorena i da bi Ćiro Blažević krajem prijelaznog roka mogao ostati bez jednog od svojih najboljih igrača. Uz tešku ozljedu Krune Lovreka ovo bi u bio drugi težak udarac u kratkom periodu za momčad iz Kranjčevićeve koja nakon prvog dijela prvenstva drži 8. mjesto ljestvice.

Otprije je već poznato kako u Zagrebu traže 2 milijuna eura za BiH reprezentativca, a navodno da su braća Surkis ponudili upola manji iznos, ali i 50 posto od iznosa sljedećeg Ibričićevog transfera što bi u budućnosti moglo značiti i više novca za Pjesnike.

Predsjednik Zagreba u kratkom nam je razgovoru kazao da su pregovori još u tijeku, te da očekuje kako će transfer biti dogovoren do kraja ovog tjedna. Medić je potvrdio i da Zagreb za Ibričića traži 2 milijuna eura, a na naše pitanje kako na to reagira druga zainteresirana strana, tek kratko odgovara: "Vidjet ćemo".

Novac koji će Zagreb dobiti nakon Ibričićevog odlaska u Ukrajini neće biti potrošen na njegovu zamjenu, kaže Medić, jer su Pjesnici u veznom redu dobro potkovani mlađim igračima koji bi u budućnosti trebali preuzeti veću odgovornost.

Ćiro Blažević nije htio opširnije komentirati cijelu priče jer kako kaže "on zna da to još uvijek nije sigurno". Blažević nam je ipak potvrdio da bi eventualna prodaja Ibričića bila još jedan težak udarac za njegovu momčad.

"Kako ne, evidentno je da bi odlazak tako kvalitetnog i važnog igrača bio ogroman udarac za moju momčad. Ali što se može, nažalost, to je sudbina svih malih klubova!", objasnio je pomalo tužnim glasom Zagrebov strateg.

(index.hr)

VELEZ1922
February 12th, 2008, 16:48
Boris Pandza

Posudba me ne zanima

Prije godinu dana Boris Pandža je brojao prve dane u Splitu. Tada 20-godišnji Mostarac prešao je iz Širokog Brijega u Hajduk za nemali novac, ali pravu priliku na Poljudu nikada nije dobio.
Ove zime došao je u nezavidan položaj budući da je početkom priprema stavljen u društvo igrača kojima je Hajdukova struka izravno ili neizravno ukazala kako na njih ne namjerava računati u nastavku sezone. Zbog toga ga Robert Jarni nije vodio na pripreme u Umag, a jasno da se nije našao ni među putnicima za Hong Kong.
Pisalo se da će Pandža na posudbu, ali igrač koji je za mandata Fuada Muzurovića debitirao i za A reprezentaciju BiH, još je u Splitu.

Daleko od prve momčadi

“Činjenica je da sam u nezavidnom položaju. Igrač sam Hajduka, ali čim nisam išao na pripreme, jasno da sam jako daleko od prve momčadi”, počeo je Pandža koji priznaje da je ogorčen odnosom Hajduka prema njemu.
“Ako već ne računaju na mene, neka mi onda daju ispisnicu i lako ću pronaći novi klub. Posudba me ne zanima. Hajduk je spreman za raskid ugovora samo uz veliko obeštećenje, što je smiješno ako su me već odlučili maknuti u stranu”.
Pretpostavljamo da ti je Jarni objasnio zašto si prekrižen?
- To je već posebna priča. Prije nego što je Hajduk otputovao na pripreme u Umag, Jarni mi je rekao da me on nije prekrižio. Iz toga sam zaključio da je to odluka Ivice Šurjaka (sportski savjetnik op. a.) i Tomislava Ercega (sportski direktor op. a.), ali onda mi je Erceg rekao da o igračkoj križaljci odlučuje isključivo Jarni.
Oni se ne mogu dogovoriti ni tko je bio protiv dolaska Milana Rapaića?
- Novi predsjednik kluba Željko Jerkov je izjavio da je protiv Rapaićeva dolaska struka, a dan poslije Jarni je rekao da on nije bio protiv dovođenja Rapaića.
Ako se ne pronađe neko rješenje, lako je moguće da ti propadne sezona, odnosno da do ljeta utakmice budeš gledao s tribina?
- Svjestan sam toga, ali moram se nadati da se to neće dogoditi. Nedavno je Hajduk dobio novog predsjednika i vjerujem da će njegovim dolaskom stvari krenuti nabolje kako za Hajduk, tako i za mene. Sad je na meni samo da treniram, jer sam ugovorom za Hajduk vezan još tri i pol godine, završio je Pandža.

Promijenjena četiri trenera

Od dolaska Pandže u Hajduk splitski klub je promijenio čak četiri trenera (Vulić, Pudar, Krešić, Jarni), što Pandži nikako nije pomoglo.
- Dolaskom svakog novog trenera morao bi krenuti od nule jer bi u prednosti bili afirmirani igrači, bez obzira što isti pokazuju na travnjaku, kaže Pandža.

U nemilosti splitskih novinara

Pandža priznaje da nije u velikoj ljubavi s novinarima koji prate Hajduk.
- Od prvog dana nisu korektni prema meni, ali to me posebno ne opterećuje. Sam sebi sam najveći kritičar i znam kad odigram dobro, a kad loše, izjavio je Pandža.

Velika konkurencija

Mladom Borisu Pandži sigurno nije pomogla ni činjenica da Hajduk ima ogromnu konkurenciju u zadnjoj liniji. Kad je došao, dočekao ga je Boris Živković, a ljetos su dovedeni Igor Tudor i Goran Sablić. Radi se o hrvatskim reprezentativcima i, što je vrlo važno, vrlo skupim igračima.

VELEZ1922
February 13th, 2008, 02:28
Muslimović: PAOK je nudio sve što sam uvijek želio u životu

Istresao sam svu muku iz sebe

Važno mi je što sam dokazao da nisu u pravu što mi ne daju igrati...

Trener Atalante konačno mu je dao šansu da zaigra od početka, a bh. reprezentativac Zlatan Muslimović postigao je oba gola za ekipu iz Bergama u remiju protiv Fiorentine od 2:2. Nakon meča, Muslimović puca od radosti. Kako i ne bi.

- Istresao sam svu muku koja se nakupila u meni otkako ne igram. Dobio sam šansu nakon toliko vremena i oduševljen sam što sam je iskoristio - kaže Muslimović.

Svi zadovoljni

Treneri su zadovoljni i konačno su mu to i rekli.

- Jesu, zadovoljni su. I novine su pune svakojakih priča o golovima, ali to me ne interesuje. Moje je da igram i da koristim prilike koje mi se ukažu. Meni je važno da sam dokazao svojim nadređenim da nisu u pravu što mi češće ne ukažu priliku. Ipak, nisam ništa govorio jer je to nešto što zadržavam za sebe i u čemu uživam - dodao je Muslimović.

PAOK je nedavno nudio mnogo novca za našeg napadača, ali ta opcija Muslimovića nije privlačila.

Neću u Grčku

- Odlazak u Grčku definitivno nije ono što želim. Nudili su ogromne pare, sve što sam uvijek želio u životu. Međutim, smatram da Grčka nije za mene. Htio sam da ostanem ovdje u Italiji, čak i ako propuštam priliku da u PAOK-u stalno igram i budem vođa ekipe. Nisam to želio - govori Muslimović.

Upitan da li postoje neke druge opcije, prelazak u neki drugi italijanski klub koji bi ga više cijenio, Zlatan je odgovorio:

- U Italiji uvijek ima opcija, ali za sada ih ne odmjeravam. Koncentrisan sam na posao koji trenutno imam.

Japan je bio nepotreban

Muslimović kaže da poraz od Japana, u utakmici u kojoj nije mogao učestvovati, ne treba shvatati ozbiljno.

- Mislim da su momci koji su igrali u Tokiju maksimalno odradili svoj posao. Svi su oni pod pripremama, nije se ni moglo očekivati više. Prema mom mišljenju, utakmica je bila potpuno nepotrebna, došla je u nevrijeme - kaže Muslimović.

Žrijeb kvalifikacione grupe za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2010. godine u prvom meču u septembru podario nam je Španiju. Mada to nije obradovalo nikoga u NSBiH, Muslimović kaže da u tome ne vidi ništa loše.

- Igrati s njima na početku ili u sredini kvalifikacija, svejedno je. Igramo fudbal 11 protiv 11. Ko izgubi, neka pruži ruku boljem - kaže Muslimović.

BHFanatico
February 13th, 2008, 05:10
muslimovic will become our top scorer, surpasing bolic by 15 goals.

VELEZ1922
February 14th, 2008, 04:37
Kodro mora zvati Pjanića i Tahirovića

Nakon odličnog starta, usporio je je Grenobl našeg Meše Baždarevića u novoj 2008. godini. Nakon što je krajem prošle najavio mogućnost ulaska u elitni rang, ove godine Grenobl zauzima osrednje 7. mjesto na tabeli. Iako je optimista, premda je jednom uveo autsajdera Istres u elitni razred, sada je težak put do cilja.

Važniji stadion

- Šta da kažem... Posljednju utakmicu dobili smo u gostima 18. januara protiv Reimsa 3:4. Nakon toga dva remija. Neće nas pobjeda. Akobogda, očekujem je u petak, kada nam dolazi Klermon - kaže legendarni bh. stručnjak.

Evidentno je da kriza postoji, a Meša je pravda činjenicom da klub ne ulaže u nove igrače. Pojačanja su neophodna, jer je prvenstvo dugo, a konkurenti kvalitetni.

- Ovdje, u Grenoblu, prioritet je završiti izgradnju stadiona. Ali, objašnjavao sam vodećim ljudima u klubu da stadion neće pobjeđivati, to mogu samo igrači. Kako sada stvari stoje, teško da možemo u 1. ligu, ali nećemo odustati. Pa, nema teorije da potpišem kapitulaciju, uvijek sam se borio do kraja.

Zašto nije uzeo Bosanca

Baždarević je želio angažirati i jednog Bosanca.

- Tražio sam od Klod Puela, trener Lila, da mi posudi Emru Tahirovića. On je Sarajlija, ali je odrastao u Švedskoj. Ima 20 godina, ali u Lilu nije igrao, jer je malo prepotentan, svjestan je da će biti veliki igrač. To je možda i normalno. Ipak, nismo se dogovorili, Tahirović je otišao u Cirih.

Meša poručuje selektoru Kodri da pozove Tahirovića u reprezentaciju već za duel sa Makedonijom 26. marta u Zenici.

- ''Mali'' Emra je klasa već sada. Pitanje je samo da li će se u Švicarskoj ''smiriti''. Visok je, dosta podsjeća na ######ovića. U Lilu mu nisu dali priliku prije Klajverta. Kodro bi ga trebao pozvati u reprezentaciju!

Nije samo Tahirović, prema Baždareviću, potencijal za državni tim BiH.

- Pjanića stalno gledam i uvijek me iznova oduševi. Stvarno mi nije jasno, kako dječak od 17 godina igra tako zrelo. Pa to je nevjerovatno. Ovdje ga puno cijene, traže ga najveći francuski klubovi. Miralem može birati hoće li u PSŽ, Lion, Marsej, Bordo ili Lans. Čuo sam da ga je Kodro gledao. Mehi, kao dobrom prijatelju mogu poručiti da ga mora, ali baš tako napiši, mora pozvati u reprezentaciju. Ne smijemo izgubiti još jednog dragulja. Francuzi bi platili da imaju jednog Pjanića, a mi se dvoumimo. Nadam se da se Kodro neće naljutiti zbog ove izjave, ali jednostavno želim da za reprezentaciju igraju oni najbolji - tvrdi Baždarević.

Selektorska pozicija

Do kraja sezone ostaje u Grenoblu. Nakon toga nije siguran u kojem će se pravcu razvijati njegova karijera.

- Bio sam jedan dan u Tunisu. Ponudili su mi mjesto selektora reprezentacije. Nisam prihvatio sada, jer imam ugovor s Grenoblom. Zovu me iz Katara, a postoje i kontakti sa jednim velikim belgijskim klubom. Vidjet ću... Na ljeto bih trebao znati dali ću ostati u Francuskoj, u Grenoblu, ili ću otići negdje drugo - kazao je Baždarević.

E. Delić

Pustiću Faruku ako bude trebalo

Bivši saigrači Mehmed Baždarević i Faruk Hadžibegić pojavit će se jedan nasuprot drugog 11. aprila kada se u prvenstvu sastaju Mešin Grenobl i Farukov Dižon.

- Faruk je u teškoj situaciji. Ima solidnu ekipu, ali nije bio od početka sezone, tako da je sada vrlo teško izboriti opstanak. Dižon se bori, Faruk je napravio dosta dobrih stvari. Ako bude trebalo, pustiću ga da pobijedi kada se sretnemo - kazao je kroz smijeh Baždarević.

MaidenMadness
February 14th, 2008, 12:04
Sportal.hr (http://www.sportal.hr/vld/sportal/nogomet/vijesti/3012562/index.do)

DINAMO KIJEV
Surkis: Ibričić nam još ne treba

Objavljeno: 13. 02. 2008. | 21:58

http://www.sportal.hr/system/galleries/pics/080213/senijad-spo.jpg

Senijad Ibričić lijevo na slici u bijelom dresu

Predsjednik kijevskog Dinama Igor Surkis izjavio je za tamošnje medije da Zagrebov igrač Senijad Ibričić neće doći u njegov klub. Dolazak mladog reprezentativca BiH zanima ga, ali možda tek na ljeto. Na tom su tragu i riječi trenera Jurija Sjemina da na poziciji ofenzivnog veznjaka, na kojoj igra Ibričić, ima dovoljno kvalitetnih igrača.

- Ništa još nije odlučeno, sve ćemo znati danas - tajanstven je ostao predsjednik pjesnika Dražen Medić, koji nije otputovao u Kijev i ne uzbuđuje se zbog informacija iz Ukrajine.

VELEZ1922
February 15th, 2008, 16:00
Neven Subotic interview

http://www.host-images.com/u/viewer.php?file=hvhd1zgee9e3kps7fx0b.jpg

http://www.host-images.com/u/viewer.php?file=waatoaxmpaymkz17stvs.jpg

Seems like a decent guy,it looks like all it would take to get him would be a visit from Kodro/Bolic/Tanovic or Sredojevic.Plus he still has a BiH passport.Great player for sure 19yrs old and a starter in a club that will most likely be promoted to the Bundesliga.Plus plays a position where we need help.

VELEZ1922
February 15th, 2008, 16:11
Miske” van terena dvije sedmice

Zvjezdan Misimović kapiten nogometne reprezentacije BiH, teže je povrijedio skočni zglob lijeve noge i bit će van terena najmanje dvije sedmice. Misimović je već u drugoj minuti utakmice između Nirnberga i Hanse (1:1) nezgodno doskočio i povrijedio se, nakon čega je pokušao nastaviti susret. Izdržao je dvadesetak minuta, nakon čega je morao izaći iz igre. Zamijenio ga je Rus Ivan Saenko.

- Osjećao sam jake bolove, pa sam morao izaći. Nisam mogao nastaviti utakmicu, što mi je jako žao. Opet nismo pobjedili, što je već postalo normalno, kaže Misimović koji se netom oporavio nakon povrede zadnje lože i bolova u leđima.

Ono što je važno za selektora Mehu Kodru jeste činjenica da bi Zvjezdan trebao biti spreman za prijateljski duel koji će bh. reprezentacija igrati 26. marta protiv Makedonije u Zenici.

- Sigurno ću biti na raspolaganju selektoru za utakmicu s Makedonijom. Jedva čekam novo okupljanje, želim se upoznati sa selektorom i vidjeti stare prijatelje. Što se tiče povratka na teren, ako sve bude kako treba, možda ću igrati 24. februara u 21. kolu protiv Kotbusa, kazao je plejmejker Nirnberga.

VELEZ1922
February 15th, 2008, 18:37
Nakon progona iz Trebinja nikad nisam dolazio u BiH - nadam se da ću doći kao nogometni reprezentativac!

ASMIR BEGOVIĆ (21), golman engleskog “Portsmoutha”, sa pet godina morao je sa roditeljima napustiti rodno Trebinje i pobjeći u Njemačku, odakle se nakon rata u BiH preselio u Kanadu; iako je nastupao za sve nogometne selekcije Kanade, daroviti golman vjeruje da nije daleko dan kada će stati na gol države u kojoj je rođen, Bosne i Hercegovine.

Skoro dva metra visoki, stasiti Trebinjac, golman engleskog Portsmoutha, bio je idealan model za novu Adidasovu svjetsku reklamnu kampanju. Lansirana pod motom Impossible is Nothing (Ništa nije nemoguće), moćna njemačka korporacija pod svoje je okrilje prigrlila neke od najvećih sportskih zvijezda na svijetu. Jedan od njih je i Asmir Begović, dvadesetjednogodišnji golman engleskog kluba, čija je životna priča bila idealna, kao stvorena za Adidasovu kampanju. Begović je, u svega desetak godina, od izbjeglice iz Trebinja, dospio do najbogatije nogometne lige svijeta. U tih su desetak godina stale gladne izbjegličke godine u Njemačkoj, egzil u Kanadi, ali i ugovor sa Portsmouthom, klubom ruskog tajkuna Alexandra Gaydamaka, i nastupi u mladim selekcija Kanade. Begović je trenutno treći golman Pompeya, kako navijači odmilja nazivaju Portsmouth, i čeka poziv iz NS BiH kako bi se odlučio da li će u budućnosti braniti boje zemlje iz koje je protjeran u ljeto 1992. godine.

TREBINJA SE GOTOVO I NE SJEĆAM

Strast za nogometom Asmiru je usadio njegov otac Amer, nekada golman trebinjskog Leotara i bugojanske Iskre. U izbjegličkim danima u Njemačkoj Amer je provodio sate radeći na nogometnom terenu sa svojim najstarijim sinom, učeći ga golmanskoj tehnici. U njemačkom je Kircheimu, malom mjestu u kojem se porodica smjestila nakon što je izbjegla iz Trebinja, počeo raditi i sa profesionalnim trenerima.

“Moram biti iskren, ja se tih vremena iz Trebinja baš i ne sjećam dobro”, kaže Asmir. “Imao sam svega četiri godine kada smo morali otići od kuće. Sjećam se samo da sam loptu šutirao u sobi, jer mi roditelji nisu dali da izlazim vani. Kao dijete sam bio fasciniran nogometom, posebno golmanima. To je strast koja je na mene prešla s oca i nikada nisam imao dileme šta želim biti u životu. Uvijek sam želio biti golman i sa pet godina sam u Njemačkoj počeo ozbiljno trenirati.”

Kada je sa svega šesnaest godina potpisao profesionalni ugovor s Portsmouthom, Asmirov je otac kanadskim novinarima pokušavao objasniti koliko je ponosan na svog sina. Sedam godina živjeli su u Njemačkoj, a kada im je istekao izbjeglički azil, odlučili su preseliti u kanadski grad Edmonton. Ponovo su krenuli iznova. Otac Amir je radio kao dostavljač, a kada bi završio posao, odlazio je na treninge s Asmirom. Stigli su u Edmonton noseći nekoliko torbi u kojima je bila samo garderoba. Asmir je počeo trenirati u lokalnom klubu Southwest Sting i brzo je dospio do kanadske U-17 reprezentacije.

Nakon što je debitirao za reprezentaciju Kanade, počeo je dobijati ponude ozbiljnih evropskih klubova. Menadžer agencije IMG Dave Hurst došao je u posjetu Begovićima u Edmonton i ponudio im da Asmir s njim otputuje u Englesku, na treninge Portsmoutha. Agencija se ponudila kako će pokriti sve troškove njegovog putovanja i boravka u Engleskoj. Nekako u isto vrijeme kanadski golman Lars Hirschfield, koji je u to vrijeme branio u Tottenhamu, zvao ga je dođe na probu u London.

“Nisam sve te ponude shvatao kao moguće, ali kada su došli kod nas kući, vidio sam da se radi o ozbiljnim ljudima”, kaže Asmir. “Došao sam u Portsmouth na probu 2003. godine i odmah mi se svidjelo, ali sam odlučio otići i u Tottenham, jer sam htio biti pošten i prema tim ljudima. Tamo sam bio dvije sedmice, ali sam se ipak vratio u Portsmouth. Svidjelo mi se tu, ljudi su mi nekako izgledali bolji i nakon samo dvije sedmice boravka i nekoliko treninga ponudili su mi da potpišem ugovor. Konsultirao sam se sa roditeljima i odlučio ostati.”

SRCE MI ZAIGRA KADA GLEDAM UTAKMICE BiH

Iako nikada, nakon odlaska iz Trebinja, nije dolazio u Bosnu i Hercegovinu, kaže kako bi jednoga dana, ukoliko dobije poziv, sa radošću zaigrao za reprezentaciju naše zemlje. Pravnih prepreka za to nema, jer nikada nije igrao zvanične utakmice za kanadsku mladu i A selekciju.

“Kada sam igrao u Belgiji, na televiziji sam gledao prenos utakmice koju je reprezentacija BiH igrala protiv Belgijanaca u Zenici. Bio sam oduševljen onim što sam vidio, prije svega navijač ima, i to me i ponukalo da počnem razmišljati o tome da li bih i ja nekada mogao biti dio svega toga. Kanada je zemlja u kojoj nogomet nije previše popularan. Djeca ga vole igrati, ali na utakmicama nema puno navijača, a nema ni kvalitetnih trenera koji bi mogli raditi sa njima. Zašto ne, otvoren sam za razgovore, pa ako bude suđeno, možda jednoga dana i obučem dres BiH.”

Selektor nogometne reprezentacije BiH Meho Kodro kazao nam je kako je Asmir, s još nekoliko mladih igrača, na njegovom spisku za budućnost. “Znam da sa njim niko nije razgovarao i ja ću to uskoto uraditi. Problem je što on brani za rezerve i pitanje je koliko je spreman i ima li kvaliteta odmah braniti za reprezentaciju. S druge strane, moramo napraviti nešto kako ga ne bismo izgubili, ukoliko je Asmir zaista voljan prihvatiti poziv.”

S druge strane, Asmir kaže kako želi razgovarati i vidjeti kakav je stav selektora i čelništva NS BiH. “Imam još uvijek šansu da se odlučim za koga ću igrati. Sličan je slučaj bio i Owenom Hargreavesom, i on je igrao za mlade kanadske selekcije i onda se odlučio za Englesku. Ne mogu ja sada sebe nametati nikome, bilo bi to pomalo bezobrazno od mene, ali bih volio s nekim porazgovarati, vidjeti da li na mene računaju ozbiljno. Privlači me to što BiH ima zaista dobru ekipu i vidim se među njima.”

U međuvremenu, Asmir igra za rezerve Portsmoutha i čeka svoju šansu da se David James, veteran između Portsmouthovih stativa, odluči na oproštaj od nogometa. Ugovor ima do 2010. godine, no tražit će da ide negdje na posudbu na kraju sezone, ukoliko ne dobije priliku u Portsmouthu.

“Želim braniti, želim igrati jer sam svjestan da samo tako mogu napredovati. Ukoliko bih mogao otići u neki škotski ili engleski klub, bio bih presretan. Između ostalog, jer bih tako bio i bliže reprezentaciji BiH.”

Njegova se porodica prije dvije godine iz Kanade opet vratila u Njemačku, kako zbog posla tako i zbog blizine Engleske. Sada se češće viđaju. Asmirov otac Amir i majka Ajnija treći su put krenuli ispočetka. Sada im je puno lakše, imaju dobro plaćene poslove, no Asmir im ipak svakoga mjeseca pošalje ček. Nešto što radi sa zadovoljstvom, kako bi im se zahvalio za sve što su učinili za njega. “To je najmanje što mogu uraditi za svoje roditelje, zbog njih sam postao ovo što jesam”, kaže Asmir. “To je moj način da im kažem hvala.”

Trebinje, Njemačka, Kanada, Belgija, Engleska

Asmir Begović rođen je 20. juna 1987. godine u Trebinju. Profesionalni ugovor s engleskim Portsmouthom potpisao je 2003. godine, a naredne dvije sezone proveo je na posudbi u belgijskom La Louviereu. Kada je potpisao ugovor, trener golmana Portsmoutha David Coles kazao je kako su dobili mladog golmana koji ima sve predispozicije da veoma brzo postane jedan od najboljih na svijetu. Po povratku iz Belgije, otišao je na posudbu u Macclesfield Town, no tamo se nije zadržao dugo, zbog povrede koljena. U augustu prošle godine posuđen je Bornemouthu, prvoligaškom engleskom klubu, no u oktobru su čelnici Portsmoutha odlučili da ga vrate s posudbe. Osmog decembra prošle godine po prvi put je bio u prvih šesnaest Portsmoutha, na utakmici protiv Aston Ville. Bio je kanadski U-17 i U- 20 reprezentativac, a u ljeto prošle godine pozvan je i u A seleciju Kanade za prijateljski meč protiv Islanda. Sa djevojkom, Amerikankom, živi u Portsmouthu, gdje je nedavno okončao i studij biologije. U Trebinje nije nikada dolazio nakon progonstva, u rodni grad se, od cijele porodice Begović, vratila samo Asmirova tetka.

Izvor: Slobodna Bosna, Broj 587, 14.02.2008. god. piše: Nedim Hasić

VELEZ1922
February 15th, 2008, 18:42
We need to scheduele an official friendly with San Marino or Luxemburg and give debuts to Subotic,Vrancic,Begovic,Tahirovic, and any other young potential NT player

barbarez01
February 16th, 2008, 05:35
faaaaak this is great news, if we get all these youngsters capped this will be awesome for our national team for the next 10-15 yrs LoL (tahirovic,subotic,pjanic,begovic,vrancic....etc.) sounds great just is it realistic? i guess we will have to wait and see..

MaidenMadness
February 17th, 2008, 11:20
Glas Dalmacije (http://glasdalmacije.com/?show=0&article=7699)

Dario Damjanović nezadovoljan u Hajduku, želi otići u Rusiju
16/2/2008 u 19:38

http://glasdalmacije.com/admin/images/content/4/7699.jpg

Damjanović smatra da je došlo vrijeme za odlazak iz Hajduka...

Piše: Ante BILIĆ

Hajduk je večeras upisao četvrtu pobjedu u sedmoj utakmici priprema, porazivši bugarski Botev sa 1:0 golom Drage Gabrića.

Trener Robert Jarni kazao je kako je zadovoljan viđenim, premda se igralo gotovo u nemogućim uvjetima, na Celzijevoj ništici uz jaku buru.

- Uvjeti su bili jako loši, nisam stoga od svojih igrača mogao tražiti spektakularno nešto. Ali sam zadovoljan - dodao je Jarni.

Hajduk je bio puno bolji, no ne i efikasan. Imali su Splićani nekoliko prilika, dali tek jedan gol.

- U prvom smo dijelu trebali postići tri zgoditka, ali eto, nismo... Kako je vrijeme odmicalo, počeli smo solirati, baš kao i u Hong Kongu. E to moramo mijenjati! - nastavio je Jarni.

Nije Hajdukov trener koristio nekolicinu svojih ozljeđenih igrača, ali i Darija Damjanovića, koji bi želio preseliti iz Hajduka u Luc Energiju. Rusi ne odustaju od Darija, Splićani ga ne puštaju. Djelovao je iznimno nezadovoljan prije utakmice...

- Rekao mi je da ga leđa bole, pa nije igrao - želio je Jarni pojasniti, te je iznio i svoj stav.

- Moja želja je da ostane, ali višestruka je šteta imati nezadovoljna igrača...

Dariju se očito više ne stanuje na Poljudu, a Rusi mu žele osigurati egzistenciju.

Majstor Cevapa
February 17th, 2008, 17:56
Lazio 3 : 0 Atalanta
Muslimovic got put in, in the 66th minute as a replacement for Floccari. Another game where he subs, even after proving what he could do last week.

BHFanatico
February 17th, 2008, 21:48
66th minute sub is good for him... if u look at most the past games he hasnt even played or hes been subbed in the 80th minute. Theyre giving him more and more time each game after those 2 goals.. pretty soon if he puts in another classy preformence he will be starting

BozniaN
February 17th, 2008, 23:21
What position does Jahic play in Aris?

Majstor Cevapa
February 18th, 2008, 02:21
On their website it says he is a defender, Im sure there is more on the Greek language side.

VELEZ1922
February 18th, 2008, 23:39
Vrancic and Subotic both played 90 minutes in Mainz's 1:0 win at Monchengladbach

Kulin Ban
February 19th, 2008, 14:09
Seems like Pandza will remain with Hajduk.

Damjanović odlazi, Pandža u prvoj momčadi

Dario Damjanović silno želi preseliti iz Splita u Vladivostok kako bi riješio egzistenciju i nastavio karijeru u Luč Energiji, koji s klupe predvodi Zoran Vulić.

Vulić i njegova Luč Energija nude 200 tisuća eura Hajduku, a Dariju višegodišnji ugovor koji bi zadovoljio njegove apetite.

Djevojka mi je trudna, brzo se trebam ženiti, a imam priliku riješiti egzistenciju. Situacija mi nije nimalo lagana, a Rusi mi nude ugovor s kojim bi u dvije-tri godine osigurao normalan život svojoj obitelji. Hajduka volim, puno mi je dao, ali kada imam priliku nešto i zaraditi, volio bih to ne propustiti, kazao je Damjanović za Glas Dalmacije.

Ponuda Rusa je na stolu, o njoj ćemo najozbiljnije razgovarati u ovih dan-dva, potvrdio je i predsjednik Hajduka.

Još jedan reprezentativac Bosne i Hercegovine, koji karijeru gradi u redovima Hajduka, bio je ovih dana jedna od glavnih tema na Poljudu. Naime, nakon što je struka otpisala Borisa Pandžu i poslala ga da trenira s mlađem kategorijama, mladi Mostarac ponovno je vraćen u prvu momčad.
Einmal Löwe - immer Löwe!

BHFanatico
February 19th, 2008, 19:22
jahic plays defense...

VELEZ1922
February 19th, 2008, 22:00
http://img529.imageshack.us/my.php?image=17545095ji6.jpg

VELEZ1922
February 19th, 2008, 23:58
Ibricic transfer update

http://img161.imageshack.us/my.php?image=81198392fz3.jpg

VELEZ1922
February 21st, 2008, 05:32
Fuad Muzurović je kandidat za selektora kosovske reprezentacije

Fadilj Vokri, osamdesetih je godina bio jedan od najboljih napadača jugoslovenske lige. Afirmirao se u Prištini, evropsku klasu potvrdio u Partizanu. Kod Ivice Osima je debitirao u ondašnjoj reprezentaciji. Ljubitelji fudbala pamte čuveni tandem Vokri - Batrović, koji je rušio suparničke odbrane, rešetao golmane, punio stadione... Svojom popularnošću Vokri je osigurao mjesto u historiji kosovskog sporta. Vokri je danas čelni čovijek NS Kosova.

Eto, prije dva dana sam preuzeo dužnost od Sabri Hasamija, dosadašnjeg predsjednika fudbalskog Saveza. Ovo je prvi moj intervju kao predsjednika - izjavio je Vokri na početku razgovora za naš list.

Fuad prije Ćire

Pretpostavljam da javnost najviše zanima ko će biti selektor Kosova?

Sada je Erdem Rugova selektor. Međutim, mnogo je kandidata koji bi mogli voditi naš tim.

Ponudio se Miroslav Blažević Ćiro, Vaš nekadašnji trener?

Drago nam je što se treneri poput Ćire spominju kao mogući selektori. To je kompliment meni kao predsjedniku, našem Savezu, ali i Kosovu, kao novoj državi. I Fuad Muzurović je trener kojeg bi željeli za selektora. Muzurović je ostavio veliki trag u Prištini. I kao čovijek stručnjak. I danas se pamte njegovi rezultati sa Prištinom.

Ima li Kosovo svoju fudbalsku reprezentaciju?

Ima, ali nismo igrali zvanične utakmice. Doduše, sudjelovali smo na turniru u turskom dijelu Kipra, pobijedili smo selekciju Monaka i Saudijsku Arabiju.

Očekujete li skori prijem u UEFA -u, FIFA -u?

Ovih dana ćemo poslati aplikaciju za prijem u evropsku i svjetsku fudbalsku asocijaciju. Očekujemo da nas prime na prvom narednom kongresu. Uvjeren sam da ćemo igrati kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2012. godine u Ukrajini i Poljskoj.

Behrami, Cana, Curi...

Koji su najpoznatiji kosovski igrači u Evropi?

- Ima desetak dobrih igrača. Sada ćemo neke posjetiti, želimo da znaju naše planove. Najpoznatiji su Cana koji igra za Marsej, zatim Behrami, pa Curi...

Koja je reprezentacija na listi želja sa kojom bi ste zvanično debitovali na evropskoj sceni?

Naša je želja da prvu takmicu odigramo sa američkom reprezentacijom. Sjećate se da je i Hrvatska startala sa Amerikancima. Želimo gajiti dobre odnose sa svima, pogotovo sa susjednim zemljama. Velika nam je želja da u Prištini ugostimo reprezentaciju Bosne i Hercegovine - izjavio je u intervjuu za «San» Fadilj Vokri, čelni čovijek FS Kosova.

Sinan Sinanović

Priština, Trepča, Vlaznimi...

- Jedno je vrijeme košarka bila popularnija od fudbala na Kosovu. Sada je opet fudbalska euforija. Opet će stadioni biti puni kao u zlatna fudbalska vremena. Priština je vodeći klub na Kosovu. Tu su još Trepča, Peć, Vlaznimi, Lirija, Fljamurtari... Sadašnja liga ima 16 klubova, ali ćemo je smanjiti. Sa malo para uredit ćemo gradski stadion u Prištini za evropske utakmice - priželjkuje Vokri.

Majstor Cevapa
February 21st, 2008, 05:34
Horrible move, they need someone that knows something about Kosova football, and someone that knows the upcoming talents, and the Kosovar players around the world.

BHFanatico
February 21st, 2008, 08:07
damn, thats crazy but that would be cool... Fuad would lead them to glory....

Kulin Ban
February 21st, 2008, 09:21
Anel Džaka: Igrao bi za Bosnu i Hercegovinu

http://www.sportin.ba/SlikeVijesti/Anel-Dzaka.jpg

Anel je relativno nepoznat bh. sportskoj javnosti, međutim, iza sebe ima respektabilnu karijeru. Sa 15 godina je stigao u Bayer Leverkusen, a već sa nepunih 18 potpisao je prvi profesionalni ugovor.

Generacija Bayera bila je strašna, sve zvijezda do zvijezde, Butt, Ramelow, Lucio, Živković, Balack, Berbatov...

- Bila je čast igrati i trenirati sa takvim igračima. Predvodio nas je Kristof Daum, koji je moj drugi otac. Kasnije je došao Klaus Topmeller i otišli smo čak do finala Lige prvaka. U Glazgowu smo poraženi od Real Madrida, golom Zidana, a ja sam bio na klupi za rezerve – prisjeća se Džaka.

Ipak, riješili ste napustiti Bayer, jer niste imali priliku da se dokažete?

- Teško mi je bilo kao najmlađem igraču. Odigrao sam svega tri zvanične utakmice za seniorski tim Bayera. Prelomio sam u sebi da moram otići negdje gdje ću igrati standardno. Prihvatio sam ponudu Osnabrika, kod trenera Franka Pagelzdorfa. Igrao sam jednu sezonu, zajedno sa Džemom Berberovićem, koji je stigao kao posuđen igrač Bajera. Nakon što je Osnabrik ispao u 3. ligu, dobio sam ponudu Koblenca. Prihvatio sam je, jer je trener Šašić tražio da dođem. Izborili smo ulazak u 2. ligu, a ja sam bio najbolji igrač ekipe i kapiten.

Koblenz je ove sezone promjenio trenera?

- Došao je Uve Rapolder, a pomoćnik je legenda Mario Basler. Da budem iskren, nisam u velikoj ljubavi s trenerom. Radim profesionalno, ali se ne simpatišemo. Razlog je što on zna da sam sa Milanom Šašićem bio u izvrsnim odnosima. Pokušao sam mu pomoći, čak sam i lobirao kod predsjednika kluba da ostane na klupi. Ipak, profesionalac sam, igram dobro, a i kapiten sam. Traku mi nije mogao uzeti, jer ipak, uživam uglede u klubu, kao i kod navijača. Što se tiče Baslera, on je sjajan lik, dobar trener, koji je velika zvijezda u Njemačkoj. On me uči da izvodim slobodne udarce, a poznato je da se radi o velikom majstoru, kome su slobodnjaci bilo skoro kao jedanaesterci.

Ove sezone u Koblencu ima dosta igrača sa prostora bivše države?

- Ima ih zaista puno, tu su Bajić, Lomić, golman Pantić, Džokaj, Mavrić... Igramo lijepo za oko, onako balkanski. Dobro se slažemo, vlada fina atmosfera, ali ja sam, ipak, gazda na terenu (smijeh)!

Dali namjeravate napustiti Koblenz? Ima li ponuda?

- Ljetos sam potpisao novi ugovor do 2010. godine. Za sada mi je ovdje lijepo, zadovoljan sam. Imao sam dvije konkretne ponude iz Frajburga i Hanse Roštok, ali nisam se uspjeli dogovoriti. Ako bi mi se ukazala šansa da igram u elitnom rangu, odnosno u Bundesligi, naravno da bih volio.

Pratite li našu reprezentaciju?

- Redovno! Žao mi je što za BiH ne igraju najbolji igrači predvođeni Sergejom Barbarezom, ali vjerujem da će se problemi riješiti. Mi imamo super igrače, koji vrijede, ali moraju igrati zajedno - izjavio je Anel Džaka, kapiten i najbolji igrač Koblenza.

Džeko je čudesan

Džaka prati nastupe naših igrača u Njemačkoj. Jednog posebno izdvaja:

- Želio bih pohvaliti Edina Džeku, koji je fantastičan igrač. Prosto je nevjerovatno kako jedan tako mlad igrač u prvoj sezoni Bundeslige pruža takve partije. Zaista mi je drago zbog njega, ali i zbog ostalih Bosanaca i Hercegovaca koji igraju dobro. Džeko će sigurno, ako ovako nastavi, za godinu-dvije postati najbolji napadač Njemačke. Došao je kod odličnog trenera Feliksa Magata koji zna šta je najbolje za njega – govori Džaka.

Igrao bi za BiH

Anel nema ništa protiv da jednog dana obuče dres reprezentacije BiH.

- Što se mene tiče, igrao sam za U-21 selekciju Njemačke, ali sada se kajem. Trebao sam prihvatiti poziv Šenera Bajramovića i doći u BiH. Ipak, tada mi je Kristof Daum preporučio da uzmem njemački pasoš i da igram za Elf, jer mi je kao mladom igraču to puno više odgovaralo. Sada imam veliku želju obući dres Bosne i Hercegovine i igrati za svoju domovinu. Neznam ko će biti novi selektor, dali ću mu biti interesantan, ali stojim na raspolaganju – Džakine su riječi.

Počeo sa Škorom

Anel Džaka je karijeru počeo kap pionir UNIS-a iz Vogošće.

-Igrao sam zajedno sa Alenom Škorom, s kojim sa odrastao. Kada je počeo rat, putevi su nam se razišli, ja sam otišao u Njemačku, Alen je ostao u Sarajevo. Nakon dugo godina, ponovo smo se pronašli. Sada smo redovno u telefonskom kontaktu, a kada dođemo u Sarajevo, obavezno se družimo

BHFanatico
February 21st, 2008, 09:37
hes a good player, i would love to see him get a call up.... he would make our mid. even stronger. Im hoping Kodro makes the right moves and calls him up

Bosanac
February 21st, 2008, 12:06
Horrible move, they need someone that knows something about Kosova football, and someone that knows the upcoming talents, and the Kosovar players around the world.

naaaa ya really think so? :wallbang:

Pape
February 21st, 2008, 12:17
If Muzurovic gets the job they won't even need Kosovar players. Zajko Zeba & co. will get their citizenships faster than Vedin Music can lose the ball to his opponent. And, of course, good old Fudo will immediately start building a team for the 2525 qualification round.

barbarez01
February 21st, 2008, 12:40
naaaa ya really think so? :wallbang:

ROFL

If Muzurovic gets the job they won't even need Kosovar players. Zajko Zeba & co. will get their citizenships faster than Vedin Music can lose the ball to his opponent. And, of course, good old Fudo will immediately start building a team for the 2525 qualification round.

HAHAHAHAHAHAHAHA

VELEZ1922
February 21st, 2008, 15:59
hes a good player, i would love to see him get a call up.... he would make our mid. even stronger. Im hoping Kodro makes the right moves and calls him up

Dzaka should not be called up,first off he isnt good enough.Secondly he choose Germany over BiH to begin with.

BozniaN
February 21st, 2008, 16:17
Barba just scored against Galatasaray in UEFA Cup

VELEZ1922
February 21st, 2008, 16:19
19' Bayer Leverkusen [2 - 0] Galatasaray

11' [1 - 0] S. Barbarez

13' [2 - 0] S. Kiessling

VELEZ1922
February 21st, 2008, 16:26
3:0 Barba strikes again

VELEZ1922
February 21st, 2008, 16:32
U Hajduku mi duguju ispriku

Dugo se razvlačila priča o Borisu Pandži i njegovoj budućnosti u Hajduku. Nakon što ga je struka poslije prvog dijela prvenstva prekrižila i namijenila mu posudbu, mostarski stoper ipak je vraćen u konkurenciju.
Nekako nam nije jasno kakav je zapravo sada status Pandže na Poljudu, a što je još gore ni on sam ne zna na čemu je. Smatra da mu u klubu duguju ispriku, a povratak treninzima s prvom momčadi nikako ne doživljava kao poklon.
“Situacija je takva da na mojoj poziciji igraju igrači koji su više cijenjeni u Hajduku”, počeo je Pandža naš razgovor, obavljen jučer nakon njegovog prvog treninga po povratku u momčad.

Ponovno se dokazati

“Pitao me baš jedan novinar u Splitu je li mi drago što sam vraćen natrag u momčad. Rekao sam mu da mi nema što biti drago, imam ugovor s momčadi, ja tamo pripadam”, nastavio je 22-godišnji stoper.
Hajdukova Uprava i struka priredila mu je neugodno razdoblje u kojem nije znao što mu je činiti – na Poljudu ga nisu željeli, a on nije htio na posudbu.
“Mislim da mi u Hajduku duguju ispriku, ali nema veze… Sad sam opet tu, trener Jarni rekao mi je da sam ponovno u konkurenciji. To je bilo to. Nikakvog objašnjena nije bilo zašto se ovo sve dogodilo.”
Sada mu ne preostaje ništa drugo nego se nanovo dokazati.
“Maksimalno ću raditi, to je sigurno, a hoće li to uroditi plodom, ne znam. Vidjet ću.”

Rijeka – krupan zalogaj

O Jarniju kao treneru nije mogao puno toga reći, baš kao ni o formi Hajduka. Iz jednostavnih razloga.
“Nijedan se trener ne zadrži dovoljno dugo da bih mogao nešto više reći o njemu. Jarni tu nije dugo. Ima dobar kadar i sada mora nešto napraviti s njim. Kako sam se tek u utorak priključio momčadi, nisam gledao dosta utakmica, a ni zadnju provjeru (pobjeda protiv bugarskog Boteva). Ne znam kako zapravo stojimo… Ali iz priče suigrača čujem kako ima još stvari koje nisu legle na mjesto”, kaže Pandža.
Pravi ispit donosi subotnji gost Poljuda – Rijeka.
“Utakmica u kojoj mi imamo puno više toga za izgubiti. Rijeka ima dobru momčad, bit će to jedna dobra utakmica, nadam se s povoljnim ishodom za nas.”
Iz svega ovoga da se izvući samo jedan zaključak - iako je vraćen u prvi tim, iznad Pandžine sudbine na Poljudu i dalje visi veliki upitnik.

VELEZ1922
February 21st, 2008, 16:40
Bolić: Bajramović operisan

Zlatan Bajramović vezista Schalkea 04 i reprezentativac BiH, morao se podvrgnuti operaciji palca na desnoj nozi.

Ovu informaciju je saopćio menadžer reprezentacije Elvir Bolić koji je razgovarao sa Bajramovićem.

Da, Zlatan je operisan, razgovarali smo prije nekoliko dana, kada se pripremao za operativni zahvat. Selektor Kodro i ja posjetit ćemo ga u Njemačkoj u sklopu naše turneje. Kako stvari stoje, Zlatan neće moći da se pojavi na okupljanju za prijateljski meč protiv Makedonije 26. marta u Zenici.

Bajramović je prije desetak dana govorio:

Povrijeđen sam, boli me palac na desnoj nozi. Ne mogu ni šutirati loptu, niti trčati. Samo vozim bicikl. Ružna povreda, ali šta da se radi.

Da li će povreda utjecati na Vaš status u ekipi, klubu? Govorilo se da ćete produžiti ugovor?

Sada ništa ne znam. Imam ugovor s klubom i profesionalac sam, tako da se tu nema šta kazati. Bilo je dosta govora oko ponuda drugih klubova, ali to zaista ne bih komentirao.

BHFanatico
February 21st, 2008, 19:17
Dzaka should not be called up,first off he isnt good enough.Secondly he choose Germany over BiH to begin with.

he wanted A call up from bosnia but there was none, so what else are u gona do? he played 1 game fro the U21 so what... i think he has enough tallent to be in our squad.

VELEZ1922
February 21st, 2008, 20:16
he wanted A call up from bosnia but there was none, so what else are u gona do? he played 1 game fro the U21 so what... i think he has enough tallent to be in our squad.

Did you read the article?he choose the german U21 over BiH U21 when former coach Bajramovic called him up.The guy sucks anyways.

VELEZ1922
February 21st, 2008, 20:49
and besides there is no room for Dzaka in the midfield,there are at least 10 players better than him.

BozniaN
February 21st, 2008, 21:20
What do you guys think about Barba, is he too old for the WC qualis? Would be nice to have a true leader back in the team.

VELEZ1922
February 21st, 2008, 21:33
id love to have him back but he said he isnt coming back.

BHFanatico
February 21st, 2008, 21:42
itd be awsome to have him back... it would be a real boost in everything... and i think he has still got many years in him even at 36..

VELEZ1922
February 21st, 2008, 22:16
Bayer Leverkusen(Barbarez) and Rangers(Papac) through to the next round,Nurnberg(Miske) out.

Bosanac
February 22nd, 2008, 03:48
very happy that the king scored - he still has what it takes to perform at the top

Regarding this djaka dude, we need to calm down a bit with just calling anyone whose grandfather has some sort of connection to BiH. At this stage it seems like there are 20 names floating around that should supopsedly be called up. It's getting rediculous and we now have a basic skeleton for the NT so there is no need to scout the yellow pages of all countries looking for a Bosnian name. The likes of like Pjanic, Salihovic and Kucukovic, Medunjanin (if only) are worth fighting for but some of the other players people are talking about is a bit too much

BHFanatico
February 22nd, 2008, 04:47
salihovic, kucukovic are not ready for senior team.
Dzaka is 27 or sumn. he is ready and has enough experience and he should at least get called up to the friendlys just to see how well he can play....

Kulin Ban
February 22nd, 2008, 09:02
Although Dzaka seems to belive so himself, he will under the excisting FIFA-rules never play for Bosnia. Neither will Kucukovic. Both players are only eligable for the german nationalteam as neither of them applied to FIFA before they turned 21 to represent Bosnia. In Dzakas case, as he had already turned 21 when the ruling applied in 2003, he had one year to decide on which country to represent at A-level. As he never made an application to FIFA on representing Bosnia - he has now missed out on than opportunity entirely.

Same thing goes for Medunjanin who could only represent Holland in the future. The same rule did cost us Eldin Jakupovic as well. Neither of the latter two attempted to commit to Bosnia before their 21st birthday.

BHFanatico
February 22nd, 2008, 09:10
wait what rule is this, none of them started for the senior team?
and eldin was used by our national team.

Kulin Ban
February 22nd, 2008, 09:30
wait what rule is this, none of them started for the senior team?
and eldin was used by our national team.

The FIFA-rule that says players with dual citizenship has to decide before turning 21 on which country to represent. Jakupovic had to whitdraw from the squad against Norway in Oslo last year as it turned out he was only eligible for Switzerland. He has never played for Bosnia at A-level and never will.

Heres an article on the matter dated from when the ruling appeared back in 2002/2003:

http://livechat.rediff.com/sports/2004/jan/15fifa.htm

"Since January 1, players with dual citizenship or nationality who have not played international football above under-21 level have been eligible to apply to world soccer's governing body to change the country they represent".

This excludes all the players mentioned from the bosnian NT, as none of them attempted to apply to FIFA in time.

Yashimi Nakitu
February 22nd, 2008, 14:51
I watched a bit of Bolic's interview on Hayat last night, it lasted about 15 minutes. I loved everything he said except for one thing. He compares a coban like Salihamidzic to a legend like Barbarez. He said something along the lines that they are equaly important for BIH football :googly: What a retarded comment and what an insult to Barbarez who is 10 times the man Salihamidzic will ever be!

This would certainly anger me if I was Barbarez. The guy is a legend of BIH football and deserves more respect than that. Even Bolic, who I respect a lot, isn't worth a hair on Barbarez's head (well he only has a few left so they are worth a lot ;) ) let alone that coban from Jablanica.

VELEZ1922
February 22nd, 2008, 16:00
Why the anger with Salihamidzic?He has won everything possible CL,Bundesliga,German Cup and soon Serie A.The guy is the hardest working footballer iv seen.A true proffesional in every sense of the word.

VELEZ1922
February 22nd, 2008, 16:05
Piplica: Čekao sam Hrvatsku, a zaigrao za BiH

Bugojanac Tomislav Piplica (39), bivši golman reprezentacije BiH, ove sezone je najstariji igrač njemačke Bundeslige.

Piplica već sezonama golman Energie Cottbusa, u koji je stigao 1998. godine, prkosi godinama i spada u red kvalitetnijih čuvara mreže u Njemačkoj i, što se posebno cijeni, onih koji traju.

Piplica je prošao sve kategorije bugojanske Iskre u kojoj je branio do 1990. godine. Pred početak rata odlazi u Zagreb u istoimeni klub, gdje se ne zadržava dugo, pa ide u Segestu iz Siska. Jedan period svoje karijere Piplica je proveo i u Istri iz Pule.

Piplica je karijeru u Iskri počeo kao desni bek. I dobro mu je išlo, dok ga legendarni trener golmana u Bugojnu Stipe Pejak nije posavjetovao da mu je bolje među stativama.

Pejak je od mene stvorio golmana, i ne samo od mene, već i Fahriju Dautbegovića, Dražena Ladića...

Ovaj 39-godišnji čuvar mreže je bio član one sjajne generacije bivše Jugoslavije koja je osvojila titulu omladinskog prvaka svijeta 1987. godine u Čileu. Zanimljivo je da su svi igrači koji su tada igrali završili karijere, jedino je još Piplica aktivan. Boban je u biznisu, Šuker također, Mijatović je direktor madridskog Reala, Jarni trenira Hajduk.

Bio sam jedan od najmlađih u toj generaciji, a ispred mene su bili golmani Dragoje Leković i Miroslav Žitnjak. Eto, ispade da sam napravio bolju karijeru od njih. Sve je to život. Što se mene tiče, osjećam se sjajno.

Tomo tvrdi da bi mogao braniti bez problema još dvije-tri godine.

Malo je poznato da, iako sam golman, jedan sam od najbržih igrača u ekipi. O eksplozivnosti i da ne govorim.

Cottbus je grad na krajnjem istoku Njemačke, svega tridesetak kilometara od Poljske…

U Energiu sam igrač sa najdužim stažom. Iz sezone u sezonu igrači dolaze i odlaze, samo ja ostajem. Zaista mi je lijepo, došao sam u klub kada su bili drugoligaši, a sada smo u elitnom rangu kaže Piplica.

Energie je skroman klub s budžetom od nekih 20 miliona eura što je sića u odnosu na velikane Bayern, Schalke, Werder, Borussiu Dortmund...

Za reprezentaciju BiH odigrao je svega devet utakmica. Tadašnji selektor Mišo Smajlović prvi mu je pružio šansu. Eliminisan je Adnan Gušo, a na gol je postavljen eksplozivni Bugojanac. Gušo je nakon dugo godina još uvijek ljut, jer smatra da je skinut sa gola samo da bi Piplica potpisao novi ugovor sa Energiem, koji je i uslijedio nakon poziva u reprezentaciju.

Da budem iskren, mislio sam da će me zvati Hrvatska, ali sam na kraju shvatio da ih ne zanimam. Prihvatio sam poziv iz svoje zemlje, Bosne i Hercegovine i nisam se pokajao. Branio sam kod Smajlovića, a onda i kod Bake Sliškovića. Oprostio sam se nakon debakla protiv Rumunije na Koševu kada smo pukli sa 3:0. Nakon toga nisam više imao obraza da branim. Bilo je teško, navijači su se okrenuli protiv reprezentacije, a ja nisam želio da se kola slome na meni. Tada je bilo upitno da li će i Baka ostati selektor, tako da sam se povukao. U reprezentaciji se tada pojavio i jedan Kenan Hasagić, sjajan mladi golman prisjeća se Piplica koji je u karijeri branio na preko 500 utakmica, od toga u Bundesligi na oko 280 mečeva.

Dolaskom Bojana Prasnikara slovenskog trenera na klupu Energia, Piplica je preselio na klupu.

Ma nema veze, jeste mi krivo, ali nije sad posebno. U godinama sam, neka mlađi brane. Meni je drago što sam sa klubom potpisao ugovor do ljeta 2009. godine čime ću zaokružiti punih 10 godina u Energiu. To je za mene veliki uspjeh

Marić najbolji svih vremena

Tomislav Piplica nema dileme kada je u pitanju najbolji golman na našim prostorima svih vremena.

Tata je jedan, a on je Enver Marić. Legendarni Mara je najbolji golman ne samo sa prostora bivše države, već i jedan od najboljih u Evropi. Nikada se neće roditi takav čuvar mreže koji je ulijevao strah u kosti napadačima. Sjećam se kako su drhtali pred njim i Džajić i kompanija, kako je skidao udarce. Ponosan sam što mi je jedno vrijeme bio trener u reprezentaciji BiH. Iza njega je Ivan Katalinić. Od ovih mlađih, sviđaju mi se Buffon i Cech. Kompletni golmani, ali nisu toliko atraktivni smatra Piplica.

Manijak
February 22nd, 2008, 16:18
Maybe because Sali plays for Juve now? ;)

But in regards to Bolic, and Barba for that matter, there is a history there. I don't know if you guys remember but about 6-7yrs ago Barba and Bolic had a big altercation. This was during the time of Miso Smajlovic (the worst manager yet for our NT IMO) There was a lot of problems there, including the manager IMO, but there was also a lot of division. There seemed to be a Barba camp and a Bolic camp. So these guys have had trouble with each other in the past.

I have to say when I heard Kodro was to be manager, hearing all the names he talked about in regards to hiring them, connections he had, they seemed to have a Bosniak feel to it. So I was in no way surprised to see Bolic hired so quickly by Kodro. I have never heard before such a bias to one side when managers were discussing their helpers, or their connections.

I think this is a good direction though. I think these guys will build a team of players that actually want to play for this country.

Yashimi Nakitu
February 22nd, 2008, 17:31
Why the anger with Salihamidzic?He has won everything possible CL,Bundesliga,German Cup and soon Serie A.The guy is the hardest working footballer iv seen.A true proffesional in every sense of the word.

Are you serious? No one is questioning Sali as a footballer but as a human being. There he doesn't even come close to Barba.

VELEZ1922
February 22nd, 2008, 17:48
what dont you like about him as a human being?He gives money to kids in Jablanica,he also helped Velez out with equipment couple of times.No he isnt Barba but he is a decnt guy.

Yashimi Nakitu
February 22nd, 2008, 18:16
I don't like him for the fact that he has ditched the national team. Barba on the other hand has been always there and was a true leader. And unlike Barba, Salihamidzic never really played well for the NT, not at the level that was expected from him. Saying that those 2 are equaly important to BIH football is stupid, don't you agree?

Kulin Ban
February 22nd, 2008, 18:48
Salihovic is back in buisniss after his injury. He has just come on as a substitute towards the end of the game against Freiburg - with Hoffenheim currently leading 2-0. Seems like he almost scored from a free-kick within seconds as well. Ibesivic just came on as well (84th minute). Mirnes Mesic plays for Freiburg btw and both Damir Vrancic and Neven Subotic plays for Mainz who seems to have gone from being 2-0 up against Carl Zeiss Jena to 2-2 minutes from the end. Vrancic just got substituted it seems. Both Mainz and Hoffenheim are challenging for promotion.

Majstor Cevapa
February 22nd, 2008, 23:02
Adnan, and Velez, your avatars are in the Avatar thread.

VELEZ1922
February 22nd, 2008, 23:10
got it,thanks`man

Majstor Cevapa
February 22nd, 2008, 23:20
No problem.

VELEZ1922
February 22nd, 2008, 23:59
http://www.rhein-main.net/sixcms_upload/media/560/subotic.jpg

Neven Subotić: Želim ozbiljan razgovor na temu BiH
Neven Subotić (19) ove sezone je standardni stoper njemačkog drugoligaša Mainza.
Stasiti 1,93 cm visoki Banjalučanin, igra po ukusu trenera Jurgena Kloppa. Mainz zauzima drugo mjesto na tabeli, iza Borusije M’gladbah koja ima utakmicu manje. Neven je sa svega dvije godine napustio rodnu Banja Luku, pred početak ratnih dešavanja u Bosni i Hercegovini i stigao u Njemačku. Jedno vrijeme živio je u Sjedinjenim Američkim Državama; godinu dana u saveznoj državi Utah, a šest godina na Floridi.

- U Americi sam izapravo počeo ozbiljnije da treniram nogomet. Na Floridi mi je trener bio Slobodan Janjuš Čobo, bivši legendarni golman Željezničara, Sarajeva, Dinama te mnogih drugih klubova u bivšoj državi. On je nešto posebno u svakom pogledu, i kao stručnjak, ali i kao čovjek. Nisam ga gledao kada je branio, što je i normalno, jer se nisam ni rodio, ali sam čuo da je bio jedan od najboljih čuvara mreže u bivšoj Jugoslaviji. Ostao mi je u sjećanju jer je i pored 55 godina u sjajnoj formi. Čovjek brani kao da ima 20 godina. To je nešto nevjerovatno

Bundesligu ga je doveo menadžer, koji ga je odmah preporučio Mainzu. Nije dugo trebalo da Subotić skrene pažnju na sebe i pokaže ogromni potencijal. Ove je sezone odlični stoper prema ocijenama medija, ali i većine stručnjaka, definitivno najbolji odbrambeni igrač 2. lige. Za njegove usluge se interesiraju veliki klubovi, među kojima Schalke 04, Werder i Stuttgart.

- Eto, stigao sam prije godinu dana u Mainz. Nakon što sam pokazao koliko mogu, kao nagrada je uslijedio ugovor s klubom do 2011. godine. Za sada sam vrlo zadovoljan. Nemam nikakvih drugih planova, osim da sa Mainzom izborim ulazak u Bundesligu. Što se tiče ponuda, ima ih ali zaista nisam od onih koji se hvale, koji se otvoreno nude putem medija. Sve je u rukama mog menadžera, a ja sam upotpunosti fokusiran na svoj posao – priča Subotić.

Ono što nas najviše zanima je da li bi talentirani stoper, budući da je rođen u Banjaluci, prihvatio eventualni poziv u reprezentaciju BiH?

- Da budem iskren do kraja: nikada nisam razmišljao o tome. Ponekad mi je prošlo kroz glavu kada bih gledao neke detalje sa utakmica bh. reprezentacije. Jedno vrijeme mi je moj saigrač i prijatelj Damir Vrančić koji je bio kandidat u BiH pričao o reprezentaciji. Moje je mišljenje da ne treba žuriti, mada sam otvoren za razgovore.Valjda je korektno da neko dođe kod mene kako bi obavili jedan ozbiljan razgovor. Nemojte me pogrešno shvatiti, drago mi je što razgovaram za medije, ali to nije to. Podrazumijeva se da bih trebao razgovarati sa selektorom, predsjednikom Saveza, kako bi sve imalo dozu ozbiljnosti.

Da li ste imali ili imate ponude od strane nekih drugih nacionalnih Saveza?

- Zaista nebih govorio o tome. Ima nekih kontakata, ali zaista ništa konkretno. Crnogorci su me zvali, kao i iz nogometne federacije Amerike – kazao je Subotić.

Bosanac
February 23rd, 2008, 12:18
Although Dzaka seems to belive so himself, he will under the excisting FIFA-rules never play for Bosnia. Neither will Kucukovic. Both players are only eligable for the german nationalteam as neither of them applied to FIFA before they turned 21 to represent Bosnia. In Dzakas case, as he had already turned 21 when the ruling applied in 2003, he had one year to decide on which country to represent at A-level. As he never made an application to FIFA on representing Bosnia - he has now missed out on than opportunity entirely.

Same thing goes for Medunjanin who could only represent Holland in the future. The same rule did cost us Eldin Jakupovic as well. Neither of the latter two attempted to commit to Bosnia before their 21st birthday.

i am aware of that that is why my post had 'if only' after Medunjanin's name (it was actually meant for both of them)

VELEZ1922
February 23rd, 2008, 19:01
FT Sturm Graz [1 - 2] LASK Linz

25' [1 - 0] S. Muratovic

75' [1 - 1] C. Mayrleb

86' [1 - 2] C. Mayrleb

VELEZ1922
February 24th, 2008, 00:44
U nedjelju će biti poznata odluka
(Datum: 23.02.2008. 12:35)

Bivši kapiten bh. reprezentacije i zvijezda Bayera ruši rekorde. Noge...
odlično služe, u besprijekornoj je kondiciji, sa izuzetnim osjećam za gol. Sergej Barbarez je bio junak pobjede i dvostruki strijelac protiv Galatasaraja. I dobio najveću ocjenu, Sergej je zaradio jedinicu, što je maksimalna ocjena. Ko zna kakav bi bio njegov učinak da je ostao do kraja - izašao je u 65 minuti.

Sergej ni sam ne zna gdje će igrati naredne bundesligaške sezone.

- Možda u Bayeru, možda u Hamburgu, a možda u nekom trećem klubu. Uskoro ćemo ponude baciti na stol. Oni svoju, ja svoju. Porodica mi je u Hamburgu, ne bi mi bilo mrsko da se vratim kući.

Sa HSV-om će se sudariti uskoro na evropskoj sceni. Ko će pobijediti, ima li emocija?

- Emocija nema, makar sam u nesvakidašnjoj poziciji. Igrao sam u Hamburgu, sada sam u Bayeru, a opet me HSV želi natrag. Ipak, ja sam profesionalac, ne zanima me ko je na drugoj strani.

Meho Kodro i Elvir Bolić traže da se vratite u reprezentaciju, da li se nešto promijenilo u međuvremenu.

- I meni je neugodno više ponavljati. Kodro ima mlađih igrača.

To je u redu, ali njima treba lider, neko ko je ljubimac nacije...?

- Nema od toga ništa!

Ako Vam ponude neku poziciju...?

- Koju? Ja sam još uvijek igrač, a sve su pozicije popunjene. Vidjet ću šta hoće od mene. U svakom slučaju, imat će moju podršku, bit ću vatreni navijač, bodrit ću svoje prijatelje zajedno sa Fantikosima. Kao što su oni bodrili mene.

Ipak, ima li nekih naznaka da bi se mogli vratiti u tim?

- Za sada nema. Nazovi me u nedjelju, tada ću ti sve reći - izjavio je Sergej Barbarez novinaru San-a.

VELEZ1922
February 25th, 2008, 07:03
BARBAREZ I PAPAC - Dva Mostarca u osmini finala

Bilo je zabavno igrati večeras, kazao je Sergej Barbarez njemačkim medijima poslije odlične predstave u šesnaestini finala Kupa Uefa, velikoj pobjedi od 5:1 protiv turskog ponosa Galatasaraya, koju je začinio s dva pogotka u prvih pola sata igre.
Iako je već zagazio u 37. godinu života (17. rujna 1971.), nekadašnji kapetan reprezentacije BiH itekako u nogama ima žara - ove sezone odigrao je 16 utakmica u Bundesligi, zabio četiri pogotka, u Kupu Uefa nastupio je sedam puta i postigao dva gola.
“Ovakva pobjeda, i to protiv tako jakog protivnika kakav je Galatasaray, stvarno je nešto posebno. Sad željno iščekujemo utakmicu s Hamburgom”, kazao je Barbarez poslije susreta.
Upravo u dresu HSV-a Barbarez je stekao iznimno cijenjeno ime u svijetu nogometa. Dres kluba protiv kojeg će igrati u osmini finala Kupa Uefa nosio je od 2000. do 2006., odigravši za to vrijeme 174 utakmice i upisavši se u strijelce 65 puta.

Papac će puno značiti reprezentaciji

Mostar će imati još jednog predstavnika u osmini finala Kupa Uefa – Saša Papac s Glasgow Rangersom uspio je izdržati na vrućem Panathinaikosovom terenu. Remi 1:1 bio je Rangersima dovoljan za prolaz (prva utakmica 0:0). Papac je na poziciji lijevog bočnog igrao do 65. minute kada je zamijenjen zbog lakše ozlijede.
“Dobio sam nezgodan udarac u mišić i nisam mogao normalno igrati i trčati, pa sam morao izaći. Ne radi se o težoj ozljedi, ne vjerujem da ću mirovati više od par dana, ali još uvijek je neizvjestan nastup protiv Gretne u nedjelju”, kazao je Papac, naravno sretan zbog prolaska u osminu finala.
“Vjerovali smo u sebe od početka do kraja. Znali smo da nas jedan gol vodi dalje, i s tom mišlju smo odigrali ovu utakmicu. Istina, rano smo primili gol, ali to nam nije narušilo samopouzdanje. Ako sagledamo ove dvije utakmice s Grcima, mislim da smo bili bolji i da smo sasvim zasluženo ostvarili plasman dalje”.
Povratak Saše Papca u državni dres BiH bit će posve sigurno veliko pojačanje. 27-godišnjak je najstandardniji od svih igrača na koje Meho Kodro računa u predstojećim reprezentativnim akcijama. Ove sezone odigrao je već 31 utakmicu na visokoj razini, i to kao nezamjenjivi član udarne postave Rangersa. U osmini finala Glasgow Rangers imat će težak posao protiv njemačkog Werdera.
Treba spomenuti da Nürnberg Zvjezdana Misimovića, koji već neko vrijeme ne igra zbog ozljede skočnog zgloba, nije uspio izbaciti Benficu.

VELEZ1922
February 27th, 2008, 15:35
Gušo raskinuo ugovor na Kipru

Adnan Gušo, reprezentativni golman, nakon samo dva mjeseca, napustio je Kipar.
Gušo (32) je raskinuo ugovor sa kiparskim prvoligašem Olympiakosom iz Nikozije i vratio se u Sarajevo. Jedan od razloga zbog koji je Gušo sporazumno raskinuo ugovor s kiparskim klubom je i činjenica da je povrijedio ligamente koljena i da će morati sa se podvrgne operaciji.

Operacija je neizbježna. Osjećam jake bolove u koljenu. Još nisam siguran da li će operativni zahtav biti izvršen u Sarajevu ili negdje u inozemstvu, kazao je Gušo

VELEZ1922
February 27th, 2008, 20:53
64' Roeselare [1 - 0] Germinal Beerschot

33' [1 - 0] Covic

VELEZ1922
February 27th, 2008, 20:59
Želimo duplu krunu za sto godina postojanja

Većini naših reprezentativaca prvenstva su već pčela. Krajem ovog tjedna jedan od njih - Admir Vladavić kreće u obranu jesenskog naslova.
Njegova Žilina prva je ekipa slovačke Super lige – jesenski dio prvenstva Vladavić i ekipa odradili su poprilično dobro, no drugoplasiranoj Artmediji pobjegli su samo bod, no u godini u kojoj Žilina slavi stogodišnjicu postojanja, plan je ostati ispred pod svaku cijenu. Pripreme odrađene u Turskoj i općenito svi “zimski ogledi” prošli su zadovoljavajuće, forma momčadi je prema Vladaviću na razini potrebnoj za ciljeve koje je zacrtala Uprava.
“Odradili smo dio priprema u Turskoj, igrali neke dobre utakmice. U generalci smo također slovački Tartan Prešov savladali s uvjerljivih 3:0… Ali ne mora to ništa značiti. Tek kad počne prvenstvo znat ćemo u kakvoj smo zapravo formi, premda već sad mogu reći da smo spremni za iskušenja pred nama”, rekao nam je.

U polufinalu Kupa s Artmedijom

Žilina je ove godine više nego ambiciozna. Razlog je jubilej koji ovaj klub proslavlja.
“Slavimo sto godina postojanja kluba, tako da Uprava želi sve – i Kup i prvenstvo. U polufinalu Kupa smo s Artmedijom, a bez obzira što prvu utakmicu igramo kući, mislim da imamo veće šanse proći u finale”, smatra jedan naših internacionalaca u Slovačkoj.
Proljeće Žilina otvara gostovanjem kod pretposljednje ekipe prvenstva Seneca, i tu po Vladaviću ne bi trebalo biti dvojbe glede ishoda…
“Sve osim naše pobjede bilo bi veliko iznenađenje. Bez obzira što Senec igra pred svojom publikom i što su se pojačali, rekao bih da je samo pitanje s kojom ćemo razlikom pobijediti.”

Kodro na pravom putu

Istu razinu samouvjerenosti Vladavić ima i po pitanju svog mjesta u prvom timu: “Da, igram standardno. Moje mjesto nije upitno.”
Što se tiče reprezentacije, tamo Vladavić ima nešto drukčiji status. U odabranu bh. vrstu pozivan je povremeno – iako je bio u kadru, nije igrao dvije posljednje utakmice kvalifikacija za nadolazeći Euro, ali bio je dio Kodrinog tima u Japanu. O izborniku i promjenama u reprezentaciji, naš ofenzivni veznjak - sve najbolje.
“Suvišni su moji komentari o cijeloj situaciji, ne želim da netko shvati da na taj način skupljam poene. Ali ako već želite, reći ću da je cijeli stručni stožer dobar izbor. Radi se odreda o perspektivnim ljudima. Kodro je svakako unio određenu svježinu, zna što radi. Ide u dobrom smjeru i nadam se da će tako i nastaviti, bez obzira nalazio se ja na njegovom popisu ili ne.”

Vidić treba vremena

Vladavić je ove zime za suigrača dobio ime od ranije mu poznato iz Premier lige i reprezentacije. Radi se o stoperu Velimiru Vidiću, koji je stigao iz Širokog Brijega. U redovima lidera slovačke Super lige Vidić se prema Vladavićevim riječima dobro snalazi, no prilagodbu nije u potpunosti završio: “Vida se za poziciju bori s još dva-tri stopera, prikazao je dobre igre u pripremama, ali sigurno da mu još treba vremena za prilagodbu. Ne sumnjam da će s vremenom izboriti svoje mjesto.”

Još jedan igrač Željezničara u Žilini

Ako ste mislili da je s Vladavićem i Vidićem zaključen bh. kadar u Žilini, prevarili ste se. Član ovog kluba je i kadetski reprezentativac BiH Eldar Hasanović, koji je stigao iz Vladavićeva bivšeg kluba Željezničara. “Hvale ga dosta u klubu, no zasad je u B timu. Nema sumnje da ga, ako nastavi s dobrim radom, očekuje svjetla budućnost”, poručuje Vladavić.

VELEZ1922
February 27th, 2008, 21:01
German Cup

F/ET

Wolfsburg-Hamburg 2:1

Wolfsbug are going through to the semis of the German cup,Dzeko came on as a sub in the 66th min,and also hit the post in extra time.

BHFanatico
February 28th, 2008, 02:57
good for dzeko... post is good lol...
where post though? top, side?

i hope they dont play bayern.

Kulin Ban
February 29th, 2008, 11:54
Vladan Grujic is currently in Norway - trying to get a contract with second division side FK Moss.

Bosanac
March 1st, 2008, 01:09
good for dzeko... post is good lol...
where post though? top, side?

i hope they dont play bayern.

posts are on the side of the goal while a bar (or cross bar) is at the top of the goal

BHFanatico
March 1st, 2008, 01:31
what side i mean? explain the frikin goal.

VELEZ1922
March 1st, 2008, 13:29
Mirko Hrgović na izlaznim vratima Hajduka

Čini se da nered u Hajduku poprima sve ozbiljnije razmjere, a posljednji u nizu gafova uprave kluba...
je dovođenje na probu Josipa Lukunića koji je pri HNS-u registrovan kao igrač Karlovca, no prelazni rok za amatere završio je 31. januara. Uz sve to, Hajduk bi mogao ostati i bez bh. reprezentativca Mirka Hrgovića koji ima ponudu iz Japana.

Naime, on pregovara sa Hajdukom da ga puste u Japan i nije otputovao sa ostatkom ekipe u karantenu tako da je neizvjesno hoće li u subotu zaigrati protiv Šibenika. Nakon što je jednom bio na izlaznim vratima te je trebao otići u Napoli, Hrgović ovog puta ima ponudu iz dalekog Japana.

VELEZ1922
March 1st, 2008, 15:55
67' Hannover [1 - 1] Nurnberg

17' S. Cherundolo

28' [1 - 0] A. Bruggink H.J. Pinola

39' J. Stajner

52' [1 - 1] Z. Misimovic

VELEZ1922
March 1st, 2008, 15:56
90' NK Zagreb [4 - 0] Cibalia Vinkovci

25' [1 - 0] S. Ibricic (pen.)

45' [2 - 0] S. Ibricic

60' [3 - 0] D. Piskor

75' [4 - 0] D. Piskor

BHFanatico
March 2nd, 2008, 20:19
misimovic is doing great at nurnburg but they arent doing too well as a team though...
ibricic is great and should be able to do well in any top league.

MaidenMadness
March 2nd, 2008, 20:38
anyways hrgovic is gone. 1.5 million euro to hajduk. 16 month contract with jef united

Bosanac
March 2nd, 2008, 23:03
1.5 million????
Are you serious????

BHFanatico
March 3rd, 2008, 04:05
thats crazy

VELEZ1922
March 3rd, 2008, 15:14
Reprezentativni vikend: Briljantni Ibričić

Od bosanskohercegovačkih reprezentativaca koji nastupaju u inozemstvu proteklog vikenda najviše je pokazao Senijad Ibričić postigavši dva gola za Zagreb i ponijevši epitet igrača utakmice.

Kenan Hasagić (Buyuksehir)
Branio svih 90 minuta za svoju momčad na gostovanju kod Manisaspora. Utakmica je završila podjelom bodova (1:1), a Hasagić je dobio prolaznu ocjenu.

Almir Tolja (FC Saba Battery)
Primio dva pogotka u porazu svoje momčadi na gostovanju kod Zobahana rezultatom 2:1.

Džemal Berberović (PFC Litex Lovech)
Litex remizirao kod prvoplasirane CSKA iz Sofije, a Berberović u igru ušao u 71. minuti.

Emir Spahić (FC Lokomotiv Moskva)
Igrao svih 90. minuta u prijateljskom susretu protiv prvoplasirane momčadi austrijske druge lige Kapfenberga, utakmica završila 1:1.

Branimir Bajić (FC Koblenz)
Prosjedio na klupi čitavu utakmicu protiv Carl Zeiss Jene. Koblenz slavio sa 2:0.

Safet Nadarević (NK Zagreb)
Odigrao na visokom nivou 81. minutu u velikoj pobjedi Zagreba nad Cibaliom sa 4:1.

Veldin Muharemović (Lokern)
Odigrao svih 90 minuta protiv Mouscron (0:0) i propustio najbolju priliku na utakmici.

Saša Papac (FC Glasgow Rangers)
Nije sudjelovao u pobjedi svoje momčadi nad Aberdeenom rezultatom 3:1

Elvir Rahimić (PFC CSKA Moskva)
Odigrao drugo poluvrijeme u prijateljskoj utakmici s Horsensom (0:0).

Zlatan Bajramović (FC Schalke)
Zbog povrede propustio derbi protiv Bayerna u kojem je njegova momčad izgubila s 1:0.

Zvjezdan Misimović (FC Nurnberg)
U igru ušao u drugom poluvremenu i nakon samo sedam minuta postigao izjednačujući pogodak na gostovanju kod Hannovera. Na kraju njegova momčad ipak poražena rezultatom 2:1.

Ivica Grlić (FC Duisburg)
Duisburg poražen na gostovanju kod Herthe s 2:0, Grlić odigrao svih 90 minuta.

Mirko Hrgović (NK Hajduk Split)
Na utakmici protiv Šibenika (2:0) se oprostio od navijača Hajduka i otputovao u Japan gdje će karijeru nastaviti u Jeff Unitedu. Asistirao za drugi pogodak Splićana.

Darko Maletić (FK Partizan Beograd)
Odigrao 70 minuta u vječitom derbiju protiv Crvene zvezde na Marakani. Njegov Partizan doživio težak poraz rezultatom 4:1.

Sejad Salihović (FC Hoffenheim)
Hoffenheim je pobjedom na gostovanju kod Osnabrücka (0:3) nastavio pohod ka vrhu tablice, a svoj doprinos dao je i Salihović odigravši svih 90 minuta i asistiravši za prvi i treći pogodak.

Senijad Ibričić (NK Zagreb)
Postigao dva pogotka u pobijedi Zagreba nad Cibaliom (4:1) i s pravom ponio epitet igrača utakmice. Izašao u 77. minuti ispraćen ovacijama.

Zlatan Muslimović (AC Atalanta)
Nije ulazio u igru na gostovanju kod Udinesea. Atalanta poražena rezultatom 2:0.

Edin Džeko (VfL Wolfsburg)
Odigrao svih 90 minuta u porazu svoje momčadi na gostovanju kod Karlsruhera rezultatom 3:1.

Adnan Čustović (Mouscron)
Zbog žutih kartona propustio susret protiv Lokerena (0:0.

BHFanatico
March 3rd, 2008, 16:25
nice summary

MaidenMadness
March 3rd, 2008, 16:26
1.5 million????
Are you serious????

thats the reported fee

not bad for hajduk

VELEZ1922
March 3rd, 2008, 19:05
Hadžibegić spreman pomoći

Legendarni bh. fudbaler i trener Dijona Faruk Hadžibegić istakao je da se francuski drugoligaš koji je preuzeo u decembru prošle godine nalazi u teškoj situaciji.

Šanse Hadžibegićeve ekipe za očuvanje statusa u Drugoj ligi Francuske malo su poboljšane nakon pobjede nad Clermontom sa 3:1u26. kolu. Ovo je bio prvi trijumf Dijona pod vodstvom našeg stručnjaka nakon tri remija i tri poraza. U preostalih 12 kola tim koji predvodi nekadašnji selektor BiH pokušaće izbjeći tri posljednje pozicije i selidbu u niži rang takmičenja.

Do kraja sezone svi mečevi su za nas kvalifikacioni. Do sada je ekipa dobro igrala, ali je nisu pratili rezultati do duela sa Clermontom. Dijon mora izboriti opstanak jer posjeduje kvalitet, optimista je Hadžibegić.

Prekinuti trošenje ljudi
Njemu je drago što su Meho Kodro i Elvir Bolić dobili povjerenje da predvode reprezentaciju BiH.

Spreman sam pomoći selektoru Kodri, ali prioritet je da Nogometni savez BiH uradi reorganizaciju takmičenja na svim nivoima, od Premijer lige do omladinskih konkurencija. Bez jačanja bh. prvenstva, nema napretka. Naši klubovi ne smiju se zadovoljavati igranjem u pretkolima, već cilj trebaju biti grupna takmičenja Lige prvaka i Kupa UEFA. Sada smo svi na gubitku i fudbal, i sport, i država.

Hadžibegić predlaže sastanak na kojem bi se načinio projekat reorganizacije fudbala u BiH. On ne želi preko novina iznositi ideje i naglašava da se mora prekinuti praksa trošenja ljudi.

Naš stručnjak smatra da se BiH nalazi u teškoj kvalifikacionoj grupi za Svjetsko prvenstvo 2010. godine, ali je i optimista.

Reprezentacija ima kvalitet da se plasira na Mundijal. No, odluka neće pasti samo na terenu, potrebno je stvoriti uslove za uspjeh. Neophodan je program, a nije samo bitno sa kojim rivalima će se igrati prijateljske utakmice. Bh. selekcija ima potencijal da bude najbolja na području bivše Jugoslavije, jer je državni tim sastavljen od internacionalaca koji nastupaju u Njemačkoj, Italiji, Francuskoj...

Za razliku od BiH, Hrvatska je stalni učesnik velikih takmičenja, na kojima su igrali i Srbija, Slovenija.

Fudbalske federacije susjednih zemalja rade puno pametnije i to je osnovni razlog zbog čega imaju bolje rezultate od BiH.

Kadar neiskorišten
Hadžibegić predlaže promjenu kalendara takmičenja, s obzirom na to da je postojeći neadekvatan zbog ogromne pauze. Problemi se mogu riješiti razgovorima.

Bh. savez nije iskoristio 10 posto mogućnosti sadašnjeg igračkog kadra, bivših fudbalera, postojećeg trenerskog kadra, kao i bivšeg stručnog kadra. Rezervoar je ogroman.

Bh. igrači nezapaženi
Proslavljeni as tima sa Koševa upoznat je sa činjenicom da gledaoci dolaze u malom broju na naše stadione.

Živi se od kratkotrajnih uspjeha i bljesaka. Navijačima postaje gotovo svejedno ko će biti prvi, a ko će ispasti. Prije su gledaoci sa uživanjem dolazili na utakmice, a sada idu na stadione kada je vrijeme lijepo. Sarajevo, Željezničar, Velež, Sloboda, Čelik, Leotar, Borac su ostavili značajan pečat u fudbalu bivše države. Historija se ne može izbrisati kao što neki misle.

Sve manje naših igrača može pronaći inostrani angažman, čak i u klubovima koje predvode bh. stručnjaci.

Reprezentacija BiH i naše ekipe nemaju uspjeha, pa je veoma teško da se inostrani timovi odluče za angažovanje naših fudbalera. U stranoj štampi se mogu pročitati rezultati prvenstava Tunisa, Albanije, Azerbejdžana, ali ne i bh. šampionata. Zato se teško neko sjeti igrača sa naših prostora. Predsjedniku kluba izvana je veći rizik dati za transfer bh. fudbalera 500.000 eura, nego tri ili četiri miliona eura za dovođenja Rumuna ili Bugarina. Cilj je povećati interes sponzora ili publike.

Reprezentativac nekadašnje SFRJ ističe da je sada trend dovođenja Japanaca u evropske timove jer njih prate mediji iz ove azijske države.

Uvijek sam za dovođenje naših fudbalera i trenera. Sada je to samo moja želja. Određeni problem je što rukovodstva ne znaju sa kim se treba dogovoriti realizacija transfera, da li sa klubovima, menadžerima ili nekim trećim. Volio bih angažovati našeg kvalitetnog igrača, bilo iz Premijer lige ili iz drugih evropskih liga. Moji saradnici iz Dijona posmatraće utakmice Sarajeva i Željezničara na proljeće, izjavio je za Oslobođenje Hadžibegić, koji je otvoreno govorio o aktuelnoj problematici bh. fudbala.

VELEZ1922
March 3rd, 2008, 23:22
FT Freiburg [1 - 1] Mainz

74' [1 - 0] K. Schlitte

90' [1 - 1] N. Subotic

BHFanatico
March 4th, 2008, 01:27
neven saved their asss

VELEZ1922
March 4th, 2008, 14:52
Safet Sušić novi trener Ankaraspora

Najbolji nogometaš Bosne i Hercegovine svih vremena, Safet Sušić, novi je trener turskog Ankaraspor.

Turski klub je nakon niza loših rezultata odlučio uručiti otkaz Hikmetu Karamanu, a njega će na klupi naslijediti Safet Sušić.

Pred Sušića je postavljen zadatak da spasi klub od ispadanja u drugu ligu. Ankaraspor se nakon 24 kola nalazi na 15 mjestu sa 24 boda.

Sušić bi ugovor s turskim klubom trebao potpisati u srijedu.

VELEZ1922
March 5th, 2008, 02:13
Hrgoviću mjesečno 40 hiljada eura

Mirko Hrgović bh. reprezentativac stigao je u Japan, gdje je obavio ljekarske preglede i potpisao ugovor sa novim klubom, JEF Unitedom.

Mirko je pred polazak na Daleki istok priznao da mu nije baš previše drago što će karijeru nastaviti u Japanu, ali da će ovim ugovorom osigurati egzistenciju.

- Mogao sam ja i ranije u neku od liga petice. U opticaju su bili francuski Le Havre i Rennes, te Koln. Mogao sam u Lecester City i to me privlačilo. Sad sam priželjkivao neki europski angažman, ali nije bilo suđeno. Eto, ovaj JEF United, Hajduk je pobijedio lani u Antaliji, nisam dao gol, ali ih se ne sjećam, znam da su tu bili i Osimi, najprije iskusni Ivica i onda sin mu Amar s kojim sam dosta dobar... Nisam mogao tada ni pomisliti da će to za godinu dana biti i moj klub.

Jasno je k'o dan zbog čega je Mirko Hrgović odabrao odlazak već na polusezoni. Iako mu je Hajduk želio utrostručiti primanja, dobio je poziv iz Japana, a otprije ima dogovor da može otići čim mu dođe prava ponuda.

Hajduku će pripasti blizu 700 hiljada eura na ime obeštećenja. Hrgović će u JEF Unitedu iz Chibe imati mjesečnu platu od 40.000 eura.

- O novu nebih, nije to baš priča koju volim, ali kazat ću da sam vrlo zadovoljan – poentirao je Hrgović i na kraju dodao:

- Bio bih veoma tužan ukoliko bi odlazak u Japan značio oproštaj od reprezentacije BiH. Iskreno se nadam da me Meho Kodro neće prekrižiti, ipak sam dugo u ekipi, bio sam i kapiten – kazao je 29-godišnji bivši igrač Hajduka, Wolfsburga, Širokog Brijega i Gamba Osake.

VELEZ1922
March 5th, 2008, 19:28
Sretan sam zbog gola, nesretan zbog poraza

Zvejzdan Misimović na najbolji je mogući način okončao oporavak od ozljeda prepone i skočnog zgloba, koje su ga protekli mjesec i pol odvojile od terena.
Vezni igrač Nürnberga i reprezentacije BiH protekli je vikend odigrao čitavo drugo poluvrijeme protiv Hannovera i zabio je izjednačujući gol, ali njegova momčad na koncu je poražena s 2:1. Sretan je zbog povratka na teren, ali nesretan zbog novog poraza Nürnberga, koji polako tone sve dublje, i pred Misimovićem i društvom je teško razdoblje spašavanja od ispadanja u niži rang.
“Sretan sam što su ozljede prošlost. Poslije utakmice sam malo osjetio bolove u preponi, ali ništa ozbiljno. To je normalno. A zglob je izdržao sve napore bez problema. Sad slijedi povratak u pravu formu i nadam se sve boljim igrama. Dobro je što sam odmah na povratku postigao gol, ali nažalost, to nije bilo dovoljno za dobar rezultat”, izjavio je Misimović.
Nürnberg se nalazi na 17. poziciji, u zoni ispadanja. Strahujete li od ispadanja?
“Trebali bi se izvući. Ali već duže vremena govorimo da bi se trebali izvući. Došlo je vrijeme da počnemo osvajati bodove. To je jedini način.”
Dolazi vam jaki trećeplasirani HSV s odličnim Ivicom Olićem i Rafaelom van der Vaartom u napadu. Možete li im pokvariti računicu?
“Oni u četvrtak imaju tešku utakmicu s Bayer Leverkusenom u Kupu Uefa. To bi mi morali iskoristiti i napasti ih. Bodovi su nam jako važni, moramo pobjeći iz opasne zone”, izjavio je Misimović.
Povratak Misimovića na travnjak obradovao je i izbornika Mehu Kodru, koji će 26. ožujka protiv Makedonije moći računati na njegove usluge.

DJ Bungi
March 5th, 2008, 21:47
Barbarez fired up for all-German affair

http://www.uefa.com/competitions/uefacup/fixturesresults/round=15121/match=301950/report=pr.html

BHFanatico
March 6th, 2008, 03:17
hes gona score, players mostly always do against their former clubs.

Bosanac
March 6th, 2008, 04:35

which one is it? mostly or always?

Majstor Cevapa
March 6th, 2008, 05:06
Oh, Great Philosopher how did you figure this one out?:finger:

VELEZ1922
March 6th, 2008, 07:06
Friendly

FC Moscow-Kapfenberg 1:0 (Krunic)

BHFanatico
March 6th, 2008, 14:23
Oh, Great Philosopher how did you figure this one out?:finger:

by actually watching football matches :wallbang:

DJ Bungi
March 6th, 2008, 23:01
Liverpool i Arsenal u borbi za Miralema Pjanića

Vodeći ljudi dva engleska prvoligaša, Liverpoola i Arsenala odlučni su da u svoje redove dovedu napadača francuskog Metza Miralema Pjanića. 17-godišnji Miralem Pjanić danas je jedan od najtalentovanijih mladih nogometaša Evrope, koji je nedavno dobio i bosanskohercegovačko državljanstvo.

Kako izvještavaju strani sportski web portali, Arsene Wenger je već poslao svoje skaute da u narednim sedmicama promatraju 17-godišnjeg Pjanića i pokušaju ga dovesti u Arsenal. Za Miralema se interesuje i Liverpool, a poznato je da bi ga u svoje redove htjeli dovesti i drugi evropski klubovi.

Talentovanog Miralema Pjanića, mnogi mediju nazivaju "bosanskim wunderkindom".

http://www.sarajevo-x.com/clanak/080306126

VELEZ1922
March 7th, 2008, 00:13
Subotića vrbuju iz Srbije, Kodro ne reaguje

Neven Subotić (20), odlični stoper njemačkog drugoligaša Mainza, mogao bi obući dres mlade reprezentacije Srbije.

Ovaj dečko, rođen u Prnjavoru (dakle u BiH), prema najavama Slobodana Krčmarevića, selektora U-21 tima naših istočnih komšija, izrazio je želju da igra za orliće.

Provjerili smo kod Subotića koji je demantirao da se obećao bilo kojoj reprezentaciji.

- Nisam nikome obećao da ću igrati, ni Srbiji, ni Bosni, ni Crnoj Gori, ni Americi, ali ni Njemačkoj. Rođen sam u Bosni i Hercegovini, dakle Bosanac sam, međutim, još uvijek se nisam odlučio za koju ću reprezentaciju igrati. Moja odluka je da sačekam kraj sezone, kada ću donijeti definitivnu odluku za koga ću igrati – kazao je Subotić.

U Srbiji su činjenicu da je Prnjavor u Republici Srpskoj - koja je dio Bosne i Hercegovine – iskoristili da promoviraju Subotića u svog reprezentativca. Valjda se kod njih podrazumjeva da ako je iz RS-a, treba igrati za Srbiju.

Iz Nogometnog Saveza BiH bez ikakve rakcije. Nedavno su u Njemačkoj boravili selektor Meho Kodro i njegov asistent Elvir Bolić. Razgovarali su sa Misimovićem, Bajramovićem, Bešlijom, Grlićem, Barbarezom..., ručali, večerali, ali sa Subotićem, Marinom, nisu niti telefonski pričali. Da li iako zna odgovor zbog čega se uporno, ali godinama unazad, gotovo svi naši selektori ignorantski odnose prema talentima iz Bosne i Hercegovine koji igraju širom Evrope?!

Bolić je na konstataciju da bi se trebali pratiti bh. talenti, rekao da ne može Kodro sve da stigne, ali da postoji spisak interesantnih igrača koji će svakako biti provjereni.

Nadamo se da će se to desiti što prije. Vrijeme neumitno curi...

VELEZ1922
March 7th, 2008, 00:26
Elmin Kurbegovic: Naslijednik Elvira Rahimica?

Elmin Kurbegovic, vezni igrac svedskog Elfsborga, jedan je od rijetkih koji su prosli kompletnu omladinsku skolu ovog svedskog prvoligasa i da su dogurali do A-tima. Elfsborg iz Boråsa, grada 60 kilometara udaljenog od poznatijeg Göteborga, je ekipa koja je izgradnjom novog stadiona 2005. dozivjela nevjerovatan uspon, od prosjecnog prvoligasa do prvaka Svedske i treceg pretkola Lige Prvaka te ulaska u grupnu fazu kupa UEFA u roku od tri godine.

Razloga za ovakav razvoj situacije je mnogo. Prvo je cijeli grad stao iza kluba, prosjecna posjeta je skocila sa jedva 7000 na zavidnih 11000, uduplali su primanja od sponzora, sa 3 miliona KM na 6 miliona sto im je omogucilo da dovedu odnosno vrate u svoje redove, prvo, Andersa Svenssona iz tadasnjeg Premierligasa Southamptona pa onda i Mattiasa Svenssona iz Charltona. Malo nakon toga kupljen je i "nas" talentovani 19-godisnjak, Denni Avdic iz danskog Brödbyja. Na to sve su doveli i drugog strijelca lige 2006. Jamesa Keane-a iz engleskog Portsmoutha koji je bio posudjen GAIS-u.

Prvenstvo su osvojili 2006. sa najmanjom mogucom razlikom, bili su za bod ispred poznatijeg AIK-a a 2007. su sezonu zavrsili na cetvrtom mjestu nakon psihickog pada ekipe u kasnu jesen prouzrokovanog teskim porazima od Valencije (0-3) pa onda i od Fiorentine (1-6).

Za Elfsborg nastupaju jos i treci golman Svedske reprezentacije, Johan Wiland, nekadasnji kapiten mlade selekcije Svedske Johan Sjöberg, Anders Svensson, "alfa i omega" zuto-crnih iz Boråsa sa preko 80 nastupa za najbolju selekciju Svedske, Teddy Lucic, "penzionisani" reprezentativac Svedske sa 70 i kusur nastupa za A-tim Svedske, Jari Ilola, Finski reprezentativac sa 50-ak utakmica za Finsku te Helgi Danielsson, reprezentativac Islanda. Kad se tu jos dodaju povremeni reprezentativci Svedske poput Fredrika Berglunda, Mattiasa Svenssona, Stefana Ishizakija i Daniela Mobaecka, shvaticete da Elfsborg ima mjesta u samom vrhu skandinavskog fudbala.

Medju svim tim "zvjezdama i zvjezdicama" ima i jedan Bosanac. Tacnije, imaju dvojica no ova prica je o jednom od njih, Elminu Kurbegovicu, 20-godisnjaku iz Kotor Varosa, koji je u Svedsku dosao 1992. kao jedan od 50 hiljada izbjeglica koliko ih je Svedska primila ratnih godina. U Elfsborgu je postao "inventar", u klubu je od svoje 13. godine, prosao je kompletnu skolu zuto-crnih i ove godine je svojim igrama u pripremnom periodu pokazao da se na njega mora najozbiljnije racunati. Protiv Bröndbyja je asistirao za oba pogotka Dennija Avdica, protiv Häckena je dominirao zajedno sa iskusnijim kolegama A. Svenssonom i Ilolom, postigao je gol a imao je ponovo i asistenciju. Ovih dana je u Spaniji gdje se njegov klub nalazi na pripremama pred predstojecu sezonu.

Pitali smo ga o ambicijama pred pocetak sezone..

- Nakon sto sam dobio trenerovo povjerenje u svih 5 do sad odigranih utakmica u pripremnom periodu, mislim da sam mu pokazao da moze da najozbiljnije da racuna na mene i nadam se da cu ove sezone dobiti sansu od pocetka da pokazem sta znam.

Kako se snalazis sa suigracima, ipak okruzen si sa starim iskusnim "vukovima" koji znaju sve o lopti..

- Istina, sve su to dobri igraci, pogotovo Anders Svensson od kojeg svaki dan mogu nauciti po nesto novo. Pomaze mi svojim savjetima i drago mi je sto imam jednog tako dobrog igraca pored sebe. Izvan terena je skroz stalozen i miran covjek koji se zna nositi sa svojom slavom jer ipak nije mala stvar biti standardan u veznom redu redovnih ucesnika evropskih i svjetskih prvenstava.

Trenutno si u Spaniji na pripremama. Da li si i dalje u istoj formi kao sto smo imali priliku da te gledamo protiv Bröndbyja odnosno Häckena?

- Upravo smo danas igrali protiv CSKA Moskve, savladali su nas sa 4-0 iako smo, po meni, pruzili dosta dobru partiju. Igrao sam drugo poluvrijeme i islo me je relativno dobro, nisam razocarao. Imao sam priliku i da zaigram protiv naseg reprezentativca Elvira Rahimica.(Mali fotnot: Na terenu nije bilo Andersa Svenssona a Denni Avdic je propustio idealnu priliku u prvom poluvremenu medjutim nije uspio savladati golmana CSKA)

Inace, kakvi su Elminovi zivotni planovi mimo fudbala?

- Osim fudbala, studiram, upisao sam IT - pedagogiju. Ide me do sad i skola i fudbal dobro. Mislio sam da napravim malu pauzu na fakultetu pa da se mogu 100% skoncentrisati na fudbalsku karijeru. I onako mi je ostala jos samo godinu dana studija. Vidjecemo sta ce biti..

Neizbjezna tema, reprezentacija. Jesi li do sad nastupao za omladinske selekcije Svedske?

- Nisam nikada igrao za neku od Svedskih reprezentacija.

U slucaju poziva selektora U21 reprezentacije Bosne i Hercegovine, da li bi se odazvao?

- Naravno da bih, iako do sad nismo imali nikakvog kontakta..

Za kraj, gdje je Elmin za 5 godina?

- (smijeh) Ko zna, mozda u veznom redu CSKA iz Moskve. Do tada ce i Elvir Rahimic prestati igrati a nosimo i isti broj na dresu (25). Elmin mjesto Elvira, i imena su nam slicna!:)

Elminu zelimo puno srece i nadamo se da mu Elfsborg nece biti zadnja stanica u njegovoj profesionalnoj karijeri. A sto se CSKA tice i sna "Elmin umjesto Elvira", citirao bih stari dobri Adidas "Impossible is nothing"..

BHFanatico
March 7th, 2008, 02:02
Liverpool i Arsenal u borbi za Miralema Pjanića

Vodeći ljudi dva engleska prvoligaša, Liverpoola i Arsenala odlučni su da u svoje redove dovedu napadača francuskog Metza Miralema Pjanića. 17-godišnji Miralem Pjanić danas je jedan od najtalentovanijih mladih nogometaša Evrope, koji je nedavno dobio i bosanskohercegovačko državljanstvo.

Kako izvještavaju strani sportski web portali, Arsene Wenger je već poslao svoje skaute da u narednim sedmicama promatraju 17-godišnjeg Pjanića i pokušaju ga dovesti u Arsenal. Za Miralema se interesuje i Liverpool, a poznato je da bi ga u svoje redove htjeli dovesti i drugi evropski klubovi.

Talentovanog Miralema Pjanića, mnogi mediju nazivaju "bosanskim wunderkindom".

http://www.sarajevo-x.com/clanak/080306126

I would love to see him at any of the clubs.. but i see him getting more skill from liverpool with greats like gerard, alonso, kewell, babel and ect.

at arsenal i think he would get more playing time later on and still great help from the players who are all very good..

any of these two would be a good choice for him.. i would loan him out for a season though to some dutch club though...

Subotića vrbuju iz Srbije, Kodro ne reaguje

Neven Subotić (20), odlični stoper njemačkog drugoligaša Mainza, mogao bi obući dres mlade reprezentacije Srbije.

Ovaj dečko, rođen u Prnjavoru (dakle u BiH), prema najavama Slobodana Krčmarevića, selektora U-21 tima naših istočnih komšija, izrazio je želju da igra za orliće.

Provjerili smo kod Subotića koji je demantirao da se obećao bilo kojoj reprezentaciji.

- Nisam nikome obećao da ću igrati, ni Srbiji, ni Bosni, ni Crnoj Gori, ni Americi, ali ni Njemačkoj. Rođen sam u Bosni i Hercegovini, dakle Bosanac sam, međutim, još uvijek se nisam odlučio za koju ću reprezentaciju igrati. Moja odluka je da sačekam kraj sezone, kada ću donijeti definitivnu odluku za koga ću igrati – kazao je Subotić.

U Srbiji su činjenicu da je Prnjavor u Republici Srpskoj - koja je dio Bosne i Hercegovine – iskoristili da promoviraju Subotića u svog reprezentativca. Valjda se kod njih podrazumjeva da ako je iz RS-a, treba igrati za Srbiju.

Iz Nogometnog Saveza BiH bez ikakve rakcije. Nedavno su u Njemačkoj boravili selektor Meho Kodro i njegov asistent Elvir Bolić. Razgovarali su sa Misimovićem, Bajramovićem, Bešlijom, Grlićem, Barbarezom..., ručali, večerali, ali sa Subotićem, Marinom, nisu niti telefonski pričali. Da li iako zna odgovor zbog čega se uporno, ali godinama unazad, gotovo svi naši selektori ignorantski odnose prema talentima iz Bosne i Hercegovine koji igraju širom Evrope?!

Bolić je na konstataciju da bi se trebali pratiti bh. talenti, rekao da ne može Kodro sve da stigne, ali da postoji spisak interesantnih igrača koji će svakako biti provjereni.

Nadamo se da će se to desiti što prije. Vrijeme neumitno curi...

at least he said hes bosnian :eek:

VELEZ1922
March 7th, 2008, 02:06
As much as i hate Arsenal and Wenger going there would help his career tremendously,that tool Wenger is second to none when it comes to development of young players,he's still an a-hole though.

BHFanatico
March 7th, 2008, 02:09
true that, i dont wanna see miralems tallent wasted at metz, they are too bad for him, even if he keeps starting i would start getting pissed if we were losing every game... and then relegation, so i think he will be baught for a pretty big sum by arsenal (who have shown more interest) then liverpool...

then dzeko goes to arsenal too :)

barbarez01
March 7th, 2008, 04:32
true that, i dont wanna see miralems tallent wasted at metz, they are too bad for him, even if he keeps starting i would start getting pissed if we were losing every game... and then relegation, so i think he will be baught for a pretty big sum by arsenal (who have shown more interest) then liverpool...

then dzeko goes to arsenal too :)

as metz are going to get relegated with the player already wanting to leave the club they wont be in any position to ask for a pretty big sum.. no club wants a player that simply doesnt want to play for them so they must sell and getting relegated doesnt help them one bit.

BHFanatico
March 7th, 2008, 05:49
who said he didnt wanna play for them???
pijanic hasnt expressed anything, he signed a new contract with metz recently and any idiot could tell they were gona get relegated... so maybe he wouldnt mind staying.. who knows..

Kulin Ban
March 7th, 2008, 13:01
Neizbjezna tema, reprezentacija. Jesi li do sad nastupao za omladinske selekcije Svedske?

- Nisam nikada igrao za neku od Svedskih reprezentacija.

U slucaju poziva selektora U21 reprezentacije Bosne i Hercegovine, da li bi se odazvao?

- Naravno da bih, iako do sad nismo imali nikakvog kontakta..

http://www.elfsborg.se/modules/football/admin/common/GetFile.aspx?ImageID=114&ImageSize=1

Hopefully the U-21 coach (Branimir Tulic?) gets the message. Very promising player.

barbarez01
March 7th, 2008, 15:24
who said he didnt wanna play for them???
pijanic hasnt expressed anything, he signed a new contract with metz recently and any idiot could tell they were gona get relegated... so maybe he wouldnt mind staying.. who knows..

he said he didnt want to play in the French 2nd division.. indirectly saying that he will most probably be moving.. on loan or permanent transfer who knows.

VELEZ1922
March 7th, 2008, 16:12
Sušić: Poziv iz Turske zatekao me u šetnji Milanom

Da su nogometnim trenerima koferi uvijek spremni, potvrđuje primjer Safeta Sušića.

Nakon odlaska iz Rizespora, bh. stručnjak je namjeravao do kraja sezone odmarati u Parizu. Protekli je vikendPape bio u šopingu u Milanu, a onda je jedan poziv promijenio njegove planove.

- Nazvao me prijatelj i moj saradnik iz Turske i rekao da me čekaju u Ankari. Prošetao sam sa suprugom i kćerkom Milanom, potom se vratio za Pariz. Evo, sada ste me dobili na prvom treningu sa ekipom. Tek toliko da upoznam igrače. Napravio sam međusobnu trening utakmicu da vidim čime raspolažem - rekao nam je Sušić.

Nije mu krivo što je prekinuo odmor.

- Ja ne trčim za svakom ponudom. Znate i sami da sam po dvije tri godine bio bez angažmana, iako sam imao ponude iz Katara, Tunisa, Arabije, Emirata... Izbjegavao sam angažmane u manjim sredinama, međutim, Ankaraspor je izazov.

Možete li izboriti opstanak, s obzirom da je klub u opasnoj zoni?

- Nadam se da ću uspjeti. Iza nas su još samo tri tima, a toliko ispada. Imam vrlo težak raspored. Kući nam dolaze Galatasaray, Fenerbahce, Trabzon, ekipe iz gornjeg dijela, koje se bore za pozicije koje vode u Evropu. Za mene je svaka utakmica meč lopta.

Koja je bolja ekipa, Rizespor ili Ankaraspor?

- Tu su negdje. Ovu ekipu još nisam dobro upoznao, iako sam jednom pobijedio, a jednom remizirao sa Ankarom.

A, gradovi, Ankara ili Rize?

- To se ne može porediti. To vam je kao Pariz i Kakanj. Kada sam bio trener u Rizeu, kao da sam u kasarni. Ipak, Ankara je veliki grad. Pravi evropski.

Sušić je u dva navrata vodio Rizespor. Bio je trener Konjaspora, vodio je Istanbulspor, Adanu, Ankaraguču...

- Primičem se Istanbulu. Želja mi je da vodim nekog od istambulskih velikana. Dobro je što se moj rad prati i cijeni.

Safet je oduševljen i infrastrukturom svog novog kluba?

- Klub ima veliki sportski centar gdje dolaze mnoge ekipe na pripreme. Gradonačelnik Ankare je i predsjednik kluba. Problem je što nema publike. Eto, sada kada nam dođu Galatasaraj i Fenerbahce, doći će desetak hiljada njihovih navijača i tri, četiri naših. Želja mi je da ostanemo u ligi i da vratim navijače na stadion - izjavio je za San Safet Sušić.

Milan staromodan

Pape je komentirao utakmice Lige prvaka.

- Milan je stara i pročitana ekipa. Igra staromodno. Arsenal je sa lakoćom izborio prolaz, jer imaju brže igrače. Čelzi je očekivano izbacio Olimpijakosa. Real me razočarao. Mislio sam da će proći Romu. Ovo je težak udarac i za Milan i Real. Šalke je ugodno iznenađenje. Ipak, najveći rezultat napravio je Ziko sa Fenerbahčeom, koji je eliminisao Sevilju. To je najveći rezultat jednog turskog kluba u Ligi prvaka. Nikad nisu bili među osam najboljih - podvukao je Sušić.

VELEZ1922
March 7th, 2008, 16:37
Four coaches approached to take over Tunisia

TUNIS, March 7 (Reuters) - Tunisia have approached four French-based coaches as possible replacements for Roger Lemerre, whose contract with the national team runs out in June.

The Tunisia Football Federation said on Friday it had approached former French internationals Luis Fernandez and Jean Tigana, the former French national team assistant coach Guy Stephan and Vahid Halilhodzic, who was a Yugoslav international.

Officials said all four had expressed interest in the position which will become vacant after last month’s decision not to renew Lemerre’s contract when it expires in June.

Lemerre, 66, took over as Tunisia coach in 2002. Under his guidance, the north Africans won the 2004 African Nations Cup on home soil and qualified for the 2006 World Cup finals but they were eliminated at the quarter-final stage of this year’s Nations Cup in Ghana.

The Tunisians play the Ivory Coast in Evry, France, on March 26 as they prepare for the start of the 2010 World Cup qualifiers in June

VELEZ1922
March 8th, 2008, 01:20
U Škotskoj nema druženja kao u Bosni

Iako je karijera Hasana Salihamidžića impresivna, premda je Sergej Barbarez utisnuo snažan pečat u Bundesligi, te u godinama kada mnogi obilaze banje, on juri rekorde, karijera Saše Papca najbolji je dokaz kako se iz "bosanskih gudura" može doći pred reflektore slave. Donedavno je igrao po Čitluku, Bugojnu, Banovićima, a posljednjih godina jedan je od najboljih defanzivaca u slavnom Glazgov Rendžersku. Papac je jedan od najzaslužnijih za pobjedu nad Verderom, jer je uspješno krotio Vranješa i Diega, koji su bili bespomoćni, ali i pomagao napadačima.
"Bosanski Nesta"
Nakon utakmice "Bosanski Nesta" je pričao o svojoj karijeri, ambicijama Glazgova, o reprezentaciji...
- Evo me još sam u krevetu. Nisam dugo zaspao. Tako je uvijek nakon utakmice - bespotrebno se ispričava stoper, bočni ili vezni po potrebi.
Jeste li negdje proslavili pobjedu nad Verderom?
- Nismo. Nema toga ovdje. U Škotskoj nema druženja kao u Bosni. Nakon utakmice svako ide na svoju stranu. Ovdje je surovi profesionalizam.
Očito vam godi takvo okruženje?
- Profesionalac sam i ne zanima me noćni život. Istina, u Austriji je bilo drugačije. Gdje god izađeš čuješ naš jezik. Onda, puno je kafića, restorana, diskoteka koje drže naši ljudi. U Austriji je najteže naučiti jezik, jer si uglavnom sa svojima. U Škotskoj sam upoznao tek jednu gospođu sa naših prostora. Od igrača sa ovih prostora jedini sam na "Otoku". Donedavno je bio i Bešlija.
Napokon imamo pravu "repku", respektabilan stručni štab. Kako komentirate mogući povratak Sergeja Barbareza?
- Barba je duša reprezentacija i ne može bez toga. Drago mi je zbog Kodre i Bolića, ali i svih koji će ponovo biti u reprezentaciji.
Možemo li pobijediti Špance. Proteklih godina smo se zadovoljavali remijem i "dostojnim" otporom?
- Ne treba unaprijed praviti kalkulacije i sabirati bodove. Treba odrađivati utakmicu po utakmicu. Evo, ja sada mislim samo na Hibernian, sa kojim igramo četvrtfinale škotskog kupa. Kada je reprezentacija u pitanjum, mislim na Makedoniju. U inozemstvu sam naučio da je najvažnija prva naredna utakmica.
Hota traži dojave
Imate šansu osvojiti sva tri trofeja u Škotskoj?
- U jednom smo kupu izborili finale. Čeka nas Dandi Junajted. U drugom nam je prepreka Hibernian. Ako u jednom pobijedimo, možemo u Evropu. U prvenstvu imamo četiri boda više od Seltika. Za dvadesetak dana igramo sa Seltikom. Pobjeda bi nas učvrstila na prvoj poziciji i trasirala put ka tituli. Tri trofeja u jednoj sezoni, bio bi sjajan učinak.
Čujete li se sa prijateljem iz Austrije, sa Almedinom Hotom?
- Naravno da se čujemo. Hota me zna ponekad nazvati i pitati za rezultate zbog kladionica, premda se ja ne kladim. Igram na sigurno, vjerujem samo ono što ostvarim na terenu.
Koga bi ste željeli za suparnika u narednom kolu Kupa UEFA -e?
- Volio bih da dobijemo Bajer. Najviše zbog Barbareza, da se vidi ko je bolji. Mada se zna da bi Glazgov izašao kao pobjednik. Sergej i ja smo i kao klinci igrali po mostarskim mahalama. Iz istog smo naselja, on je nešto stariji. Kada me prvi put vidio na reprezentativnom okupljanju, a od tada je prošlo desetak godina, pitao je: otkud tebe ovdje? Pamti me kao "žgolju", nije bilo metar u meni. Eto, što je nogomet. Postali smo saigrači u reprezentaciji - otkrio nam je Papac, profesionalac i jedan od najboljih defanzivaca u Evropi.

S. Sinanović

Arapović, Slišković, Smajlović...

Saša se prisjetio svojih selektora.

- Husnija Arapović me vodio na turneji u Maleziji i Indiji. Bila je to sjajna generacija. Sa finala u Indiji, danas je malo aktivnih. U toj ekipi su bili još Gušo, Joldić, Rizvić, Kavazović, Nedić, Ikanović... Za neke ne znam gdje su danas. U A timu sam debitirao kod Smajlovića, a potpuno se dokazao kod Sliškovića. Pratim koliko mogu dešavanja na bh. sceni. U Mostaru sam rođen, a u Širokom sam igrao, a trenirao sam u ranim godinama u Veležu. Sa Bubalom sam igrao u Karntenu, igrao sam u klubovima i selekcijama i sa Šilićem, Marićem i Ivankovićem. Sjajni su igrači i momci - hvali Saša svoje "frendove" i bivše saigrače.

Kulin Ban
March 8th, 2008, 14:47
Grlic has given Duisburg the lead against Rostock!

VELEZ1922
March 8th, 2008, 18:06
76' Zilina [2 - 0] Trnava

5' [1 - 0] A. Vladavic

48' [2 - 0] A. Vladavic

VELEZ1922
March 8th, 2008, 18:15
FT HNK Sibenik [4 - 2] Medimurje

4' [1 - 0] I. Bulat (pen.)

52' [2 - 0] I. Bulat

54' [3 - 0] K. Makarin

68' [3 - 1] I. Babic

70' [3 - 2] d.S.S. Eliomar

90' [4 - 2] E. Zec

VELEZ1922
March 8th, 2008, 23:54
Dva gola Vladavića

Admir Vladavić, bh. reprezentativac bio je junak pobjede svoje Žiline protiv Trnave 2:1.

Bivša zvijezda Željezničara postigao je oba gola za svoj tim. Prvo je zatresao mrežu u 5. minuti utakmice.

Početkom drugog poluvremena, u 48. minuti, Vladavić je postigao i svoj drugi gol.

Sjajni Mostarac bio je prvo ima utakmice, a nakon ove pobjede Žilina je i dalje u vodstvu na tabeli slovečkog prvenstva ispred Artmedije.

Za ekipu Žiline je od prve minute igrao i bivši stoper Širokog Brijega i Zrinjskog, te bh. reprezentativac Velimir Vidić.

VELEZ1922
March 9th, 2008, 17:43
Misimovic just missed a pk for Nurnberg,very weak effort

VELEZ1922
March 10th, 2008, 15:43
Vladavić za Sportin: Već imam konkretnih ponuda

Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Admir Vladavić, bio je junak pobjede svoje Žiline protiv Trnave rezultatom 2:1. Oba pogotka postigao je Vladavić i s razlogom je ponio epitet igrača utakmice.

Sa Žilinom vam ide jako dobro. Prvi ste na tablici i već 14 utakmica, računajući i Kup, ne znate za poraz...

Protiv Trnave smo odigrali jako tešku utakmicu. Bilo je tu svega, njihovi navijači su pravili probleme, ali smo na kraju pobijedili i to je jedino bitno. U prvom kolu nastavka smo kiksali na gostovanju kod Seneca, odigrali smo samo 0:0. Tu smo utakmicu trebali pobijediti, tako da bi sada imali više od jednog boda prednosti nad Artmediom, koja nam je jedini pratitelj, kaže Admir Vladavić na početku razgovora za Sportin.ba.

Pored vas, u Žilini još igraju bivši igrač Širokog Velimir Vidić, te Eldar Hasanović, koji je došao iz Željezničara. Kako su se oni snašli u novoj sredini?

Hasanović još nije dobio certifikat iz Željezničara, tako da još nije u kombinaciji za sastav. U ovoj sedmici bi trebao doći certifikat i ne sumnjam da će biti među osamnaest igrača. Što se tiče Vidića on je jako dobro odigrao čitavu utakmicu protiv Trnave. Naš standardni stoper se ozlijedio na treningu, pa je Vidić dobio šansu koju je dobro iskoristio. Trener ga je pohvalio poslije utakmice i vjerujem da će se on brzo nametnuti stručnom štabu.

Sa slovačkim klubom vas ugovor veže na još dvije i pol dana. Imate li ponuda za promjenu sredine i razmišljate li o odlasku?

Konkretnih ponuda već imam, ali ne bih još govorio o tome. U Žilini igram skoro svaku utakmici i većinom sam među boljima na terenu što ovdje ne prolazi neopaženo. Razmišljam o odlasku, ali o tome ćemo kada dođe vrijeme, rekao je Vladavić, koji je do sada u prvenstvu postigao pet pogodaka za Žilinu.

Reprezentaciju BiH uskoro očekuje prijateljska utakmica s Makedonijom. Poziv vas, vjerujemo, neće zaobići…

Kodru poštujem kao velikog čovjeka i igrača i poštovat ću svaku njegovu odluku.

Što može BiH u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo?

Grupa je svakako veoma teška, ali svjedoci smo da u nogometu ne pobjeđuje uvijek favorit. Sve zavisi od nas. Budemo li pravi vjerujem da možemo ostvariti uspjeh.

Jeste li upoznati sa dešavanjima u Premijer ligi BiH?

Naravno, pratim Premijer ligu. Skoro svaki dan se čujem s nekim od bivših suigrača. Velež je sada imao utakmicu u kojoj je morao pobijediti. Slavili su protiv Čelika sa 2:0, Željo je pobijedio Orašje. Uglavnom, dobro je… Mojim klubovima ide, kaže bivši igrač Veleža i Željezničara.

VELEZ1922
March 10th, 2008, 15:45
Reprezentativni vikend: Grlić i Vladavić strijelci

Nastavljamo sa praksom praćenja učinka bosanskohercegovačkih reprezentativaca koji nastupaju u inozemstvu.

Protekli vikend obilježio je Admir Vladavić, koji je sa dva pogotka donio svojoj Žilini važna tri boda u borbi za prvo mjesto. Opširniji razgovor s Vladavićem možete pročitati OVDJE.

Spomenimo da se u strijelce upisao i Ivica Grlić, dok je Zvjezdan Misimović propustio realizirati kazneni udarac.

Branio svih 90 minuta za Buyuksehir. Njegova momčad pobijedila Konyaspor s visokih 5:0, a Hasagić je dobio vrlo dobru ocjenu.

Saba s Esteghlalom remizirala odigravši 0:0. Tolja branio svih 90. minuta.

Litex pobijedio Vihren s 2:0. Berberović nije igrao.

Lokomotiv poražen u ruskom Super Kupu od Zenita. Spahić odigrao svih 90. minuta.

Koblenz poražen na gostovanju kod Kolna s 1:0, a Bajić se našao u početnoj postavi i odigrao je 57. minuta.

Ivan Radeljić (Cottbus)
Odigrao svih 90. minuta za svoju momčad na gostovanju kod Wolsburga (3:0).

Zagreb remizirao kod Osijeka odigravši 1:1. Nadarević u igri proveo svih 90 minuta.

Veldin Muharemović (Lokeren)
Lokeren poražen na gostovanju kod Brusselsa (2:0). Muharemović se našao u početnoj postavi, ali je zamijenjen na pauzi između poluvremena.

CSKA slavila na gostovanju kod Rubina s 1:0. Rahimić odigrao svih 90 minuta.

Zbog povrede propustio gostovanje kod Bielefelda na kojem je njegova momčad slavila s 2:0.

Propustio najbolju priliku da svojoj momčadi donese sva tri boda u derbiju protiv HSV-a. Naime, Nurnberg je u 42. minuti imao jedanaesterac, ali pogotka nije bilo pošto je slabi udarac Misimovića vratar Rost zaustavio bez problema.

Postigao jedini pogodak za Duisburg u susretu protiv Hanse (1:1).

Darko Maletić (FK Partizan Beograd)
Poslije debakla protiv Zvezde u prošlom kolu preseljen na klupu. Partizan pobijedio Smederevo s 1:0.

Hoffenheim nastavlja put ka vrhu. S minimalnih 1:0 pobijedili su Paderborn, a Salihović je odigrao svih 90. minuta. Spomenimo da je Vedad Ibišević ušao u igru u 20. minuti umjesto Tebera.

Igrao do 79. minute. Sudjelovao u jedinom pogotku za Zagreb kojeg je postigao Mujdža.

Atalanta poražena kod Torina s 1:0, Muslimović nije bio u kombinaciji za sastav.

U igru ušao u 55. minuti. Wolfsburg pobijedio Cottbus s 3:0.

Iako se nije upisao u strijelce bio je jedan od ključnih igrača u velikoj pobjedi Mouscrona nad Anderlechtom (2:0). U 80. minuti zaradio žuti karton.

Admir Vladavić (MŠK Žilina)
Postigao dva pogotka za svoj klub u derbiju protiv Trnave. Iz igre izašao u 83. minuti.

VELEZ1922
March 10th, 2008, 15:52
Da sam isticao svoje hrvatstvo bolje bi prošao

Vlatko Glavaš, bivši as Fortune iz Dizeldorfa, nekadašnji kapiten i trener reprezentacije, sa svim stručnim referencama, trenutno je bez angažmana. Glavaš je figurirao kao kandidat za selektora A tima, ali nogometna vlada nije ga izabrala. Satisfakcija mu je podrška igrača, javnosti... Uvijek Bosanac -Iskreno, očekivao sam bolji tretman od strane pojedinaca koji danas vedre i oblače u bh. Savezu – priznaje Glavaš. Neko drugi na njegovom mjestu, mahao bi svojom nacionalnošću. -Činjenica je da se bira po nacionalnom ključu. Izgleda ja nisam dovoljno veliki Hrvat. Pa, ja sam igrao za reprezentaciju kada i neki Bošnjaci nisu smjeli ili želji. Sigurno da bih bolje prošao da sam se i sada gurao kao Hrvat, da sam isticao svoje hrvatstvo. Nisam i nije mi žao. Opet bih uradio isto. Ja sam Bosanac i Hercegovac i uvijek ću to biti, gdje god budem živio i igrao. Pušina i Jelić Kao i većina sportske javnosti i Vlatko je užasnut što je mlada reprezentacija povjerena nogometnim anonimusima. -Ne znam koje to reference ima Tulić, pa je izabran. Gdje je igrao, šta je osvojio, koga je otkrio. Fakat mi nije jasno kako je čovijek prošao. Kada malo bolje razmislim i ne čudi mi to. Meni više znači što me cijene i podržavaju i Salihamidžić i Barbarez i novi i mlađi, poput Bajramovića, Džeke, Hasagića... Ja sam bio dobar i sa Pušinom, kojeg izuzetno cijenim i kao čovijeka i sportskog radnika, ali i sa pokojnim Milanom Jelićem. Nemam loše relacije sa Čolakovićem i Dominkovićem, niti sa Čekom, ali ja nisam od trenera koji će moliti za angažman. Prema meni nemaju nikakve obaveze, meni je srce puno da je reprezentacija koju smo vodili Slišković, Kuruzović i ja, bila voljena u svim dijelovima BiH, da smo digli naciju na noge, da smo usrećili i Dominkovića i Čolakovića i sve ljude oko Saveza – izjavio je za «San» Vlatko Glavaš, koji je bio kapiten bh. reprezentacije u pobjedi protiv Italije, zatim na utakmici sa Brazilom u Manausu (1996. godine), kontra Ronalda, Đovanija, Kafua, Ze Roberta... S.S.

VELEZ1922
March 10th, 2008, 17:14
http://img167.imageshack.us/my.php?image=41257083bf9.jpg

Kulin Ban
March 10th, 2008, 17:21
Grlics magnificent goal on saturday here:

http://rojadirecta.com/foros/viewtopic.php?t=36734

Senior Tigr
March 10th, 2008, 20:11
CSKA slavila na gostovanju kod Rubina s 1:0. Rahimić odigrao svih 90 minuta.
Russian league didn't start yet, last match against Rubin was played in November (yes, it was 1:0 and Rahimic have played).

VELEZ1922
March 10th, 2008, 20:22
Russian league didn't start yet, last match against Rubin was played in November (yes, it was 1:0 and Rahimic have played).

Thanks for the heads up,with BH "journalists" you never know what your getting.

VELEZ1922
March 10th, 2008, 20:46
Ako Ivica to bude htio, vratit ćemo se u BiH

Nakon što je u novembru prošle godine pretrpio moždani udar, legendarni BH stručnjak Ivica Osim uspješno se oporavlja u Japanu. Porodica je podredila sve kako bi se popularni "Štraus" u potpunosti oporavio. Tako je i Amar Osim život trenutno sveo na relaciju bolnica-kuća. Planovi o budućnosti još uvijek nisu osmišljeni, jer se čeka potpuni oporavak "Švabe".

- Ivica se osjeća dosta bolje. Nekako smo kao porodica svi na mrtvoj tački. Čekamo potpuni oporavak oca, pa ćemo razgovarati o budućnosti. Poštovat ćemo njegovu želju, i ako on bude htio da se vrati u BiH to ćemo i učiniti - kaže za „As“ Amar Osim.

Donedavni trener JEF Uniteda ne razmišlja previše o tome što je bez angažmana.

- Previše sam zaokupiran oporavkom i rehabilitacijom oca, pa i ja samo tapkam u mjestu. Ne želim gledati previše unaprijed dok se Ivica neoporavi u potpunosti - dodao je Amar.

Kao i obično Amar redovno prati dešavanja u Željezničaru s kojim je dominirao u vrijeme dok je bio trener plavih.

- Upućen sam u sva dešavanja u vezi Željezničara. Znam i da je derbi odgođen. Simu Krunića poznajem jako dobro. On ima moju podršku - zaključio je mlađi Osim.

HajdukSplit
March 10th, 2008, 21:18
Ivan Radeljic got a 5.5 rating for Energie :lala: In Germany their rating system is 1-6 where 6 is thr worst. Don't know how the hell he wound up in the Bundesliga and actually starting, but Energie also aren't a serious club

barbarez01
March 11th, 2008, 07:22
Ivan Radeljic got a 5.5 rating for Energie :lala: In Germany their rating system is 1-6 where 6 is the worst. Don't know how the hell he wound up in the Bundesliga and actually starting, but Energie also aren't a serious club

haj to je dobar rating za njega.. ja sam mislio da ce on dobiti 7 iako je nema..

VELEZ1922
March 11th, 2008, 15:42
I bod protiv HSV-a je dobar

Šest utakmica zaredom Nürnberg ne zna za pobjedu. Momčad Zvjezdana Misimovića ni protekli vikend nije uspjela prekinuti taj niz.
Bez obzira na taj podatak, veznjak reprezentacije BiH remi s HSV-om ocjenjuje realnim rezultatom, iako, Misimović je propustio realizirati jedanaesterac i odvesti svoju momčad do pobjede.

Barbarez vs Misimović

“Momčad je funkcionirala dobro, pogotovo u prvom poluvremenu kada smo igrali zaista kompaktno. Nažalost, golman Rost mi je obranio jedanaesterac, ali bez obzira na to neriješen rezultat je najrealniji. Na koncu, moramo biti zadovoljni osvojenim bodom jer je HSV jedna od najjačih ekipa Bundeslige”, izjavio je Misimović.
Nürnbergu prijeti ispadanje, a negativni niz mogao bi se još produžiti jer idući vikend Misimović i društvo gostuju zahuktalom Bayer Leverkusenu, koji lovi poziciju za plasman u Ligu prvaka.
“Moramo nešto napraviti u Leverkusenu. Bit će jako teško, odlična su momčad, ali nema nam druge ako mislimo ostati u Ligi”, kaže Misimović.
Za Bayer u nedjelju nije nastupio Sergej Barbarez, odrađivao je žute kartone, ali će posve sigurno zaigrati protiv Nürnberga.

Džeko želi u finale Kupa

Od bh. kolonije u Bundesligi uspješan vikend imao je mladi napadač Edin Džeko, čiji je Wolfsburg s 3:0 svladao Energie Cottbus. Džeko je ovaj put susret započeo na klupi, ali je odigrao 35. minuta drugog poluvremena. Trener Felix Magath na raspolaganju ima tri napadača, Ljuboju, Grafitea i Džeku, koje rotira od utakmice do utakmice. Pred Wolfsburgom je vatreni tjedan. Za vikend je na rasporedu gostovanje drugoplasiranom Werderu, a potom i lideru Bayernu u polufinalu kupa.
“Baš zato nam je bila važna pobjeda nad Cottbusom, da vratimo samopouzdanje pred dva nadolazeća velika derbija. Radujem se utakmicama u Bremenu i Münchenu. Iako nismo favoriti, ako želimo u Europu moramo pobjeđivati. Naš cilj u Kupu jest plasman u finale”, kazao je Džeko.
U Bundesligi sve više se nameće i Ivan Radeljić, koji je ponovno odradio punu minutažu u dresu Cottbüsa. Iako je po vokaciji stoper, trener Bojan Prašnikar najčešće ga koristi na poziciji desnog bočnog.
Za Duisburg je zabio Ivica Grlić, povratnik u reprezentaciju BiH. Prepoznatljivo i u njegovom stilu – precizno iz slobodnog udarca. Nažalost, zbog vrlo neugodne ozljede nožnog palca i operacije, veznjak Schalkea Zlatan Bajramović još nije u trenažnom ritmu.

Manijak
March 12th, 2008, 18:14
Barbarez scores in 19th minute to give Leverkusen the lead over his former club Hamburg. That must hurt.

BHFanatico
March 12th, 2008, 18:40
i told you barbarez with score against his former team

BHFanatico
March 12th, 2008, 18:43
i hope everything goes well and he can play in th WC qualifying.

Bosanac
March 13th, 2008, 01:28
i almost always hope so :excited:

rilla_
March 13th, 2008, 03:33
i almost always hope so :excited:hahah, oh man, bosanac on a roll :thumbsup:

barbarez01
March 13th, 2008, 06:18
Sergej Barbarez is KiNG!

Bosanac
March 13th, 2008, 06:56
hahah, oh man, bosanac on a roll :thumbsup:

:thumbsup:

VELEZ1922
March 14th, 2008, 16:58
Barbarez : Sanjam evropsko finale

Bosanskohercegovački internacionalac i nekadašnji kapiten nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Sergej Barbarez jedan je od najzaslužnijih za plasman njemačkog Bajera iz Leverkuzena u četvrtfinale Kupa UEFA. "Apotekari" su u revanš-susretu osmine finala najmasovnijeg klupskog takmičenja na kontinentu s Hamburgom, u čijem je dresu Barbarez nekada igrao, branili prednost od 1:0 iz prvog meča. Već u 18. minuti bilo je izgledno da će Bajer izboriti nastavak, jer se tada u listu strijelaca upisao bh. internacionalac. Iako je njegov tim na kraju izgubio s 2:3, Bajer je prošao zahvaljujući pobjedi bez primljenog gola na svom terenu (1:0). Ipak, za Sergeja se nije baš moglo reći da je slavljenik.

- Šteta je što samo jedan tim nastavlja takmičenje. Imali smo sreće pa smo izborili četvrtfinale - riječi su 36-godišnjeg Barbareza.

Šest godina u dresu Hamburga, iz kojeg je došao u redove Bajera, nisu kratak period, što se i vidjelo kako na navijačima, tako i na Barbarezu.

- Navijači Hamburga zaslužuju najveće poštovanje. Iako sam se nadao da kao bolji napustimo teren, nisam želio postići gol - izjavio je Barba, koji je, nakon postizanja pogotka, rukom sakrio oči.

Na pitanje o dometima njegovog tima, kratko je odgovorio:

- Sanjam finale.

U sjedištu Evropske nogometne federacije (UEFA) u švicarskom Nionu danas će biti obavljen žrijeb četvrtfinala i polufinala Lige prvaka te četvrtfinala Kupa UEFA.

VELEZ1922
March 14th, 2008, 17:02
Barbarez protiv Papca tek u eventualnom finalu

Leverkusen će u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa UEFA ugostiti Zenita, a Glasgow Rangers Sportinga. Bayern igra s Getafeom...

Parovi 1/4 Kupa UEFA su:

1. Leverkusen - Zenit
2. Gl.Rangers - Sporting
3. Bayern - Getafe
4. Fiorentina - PSV

Parovi polufinala Kupa UEFA:

POBJEDNIK 3 - POBJEDNIK 1
POBJEDNIK 4 - POBJEDNIK 2

Prve četvrtfinalne utakmice Lige prvaka su na programu 3.4. 2008. dok je uzvrat sedam dana kasnije. Polufinale se igra 24.4. (uzvrat 1.5.) dok je finalna utakmica zakazana za 14.5. u Manchesteru.

VELEZ1922
March 14th, 2008, 22:59
Gušo: Povratak na teren za pet mjeseci

Bivši golman bh. reprezentacije Adnan Gušo, operisao je u srijedu u Rijeci meniskus i kružne ligamente koljena.

Operativni zahvat obavio je poznati doktor Boris Nemec, a pored poznatog čuvara mreže pod nož je morao i najbolji bh. džudist, budući učesnik Olimpijskih igara u Pekingu, Amel Mekić.

Gušo se jučer vratio kući u Sarajevo i sada mu predstoji period rehabilitacije.

- Osjećam bolove, ali to je normalno. Doktor Nemec mi je kazao da ću za pet mjeseci biti spreman za utakmice. Takva vijest mi je ulila veliko samopouzdanje, jer želim nastaviti karijeru – priča Gušo.

On je priznao da su ga već zvali iz Rumunije, gdje je ostavio dubok trag u pet godina boravka, a za taj period promjenio je četiri kluba.

Adnana je zvao i Georg Popesku, legenda rumunskog nogometa, sadašnji menadžer i poželio mu brzo ozdravljenje.

- Sigurno je da u Rumuniji uvijek mogu pronaći klub. Imam 32 godine i ne pada mi na pamet da prekidam karijeru. Želim braniti još najmanje pet godina – govori Gušo.

Nije želio da komentira novog selektora Mehu Kodru.

- Znamo se, čak smo odigrali nekoliko utakmica zajedno. To što mi se nije javio jeste pitanje za njega, a ne za mene. Ipak sam u posljednjim kvalifikacijama branio dobro. Ipak, na nepravde sam u karijeri navikao, tako da me ništa ne može iznenaditi. Reprezentaciji želim sve najbolje – kazao je Gušo.

BHFanatico
March 15th, 2008, 08:31
more...

VELEZ1922
March 15th, 2008, 21:49
Mouscron [3 - 1] Charleroi

22' [1 - 0] W. Baseggio

48' [1 - 1] J. Akpala

52' [2 - 1] A. Custovic

59' [3 - 1] I. Ouali

Kulin Ban
March 15th, 2008, 21:55
NK Rijeka [0 - 1] NK Zagreb

10' [0 - 1] S. Ibricic

VELEZ1922
March 15th, 2008, 22:02
FT NK Zadar [3 - 1] Inter Z.

12' [1 - 0] Z. Terkes

26' [2 - 0] Z. Terkes

81' [3 - 0] R. Mislov

88' [3 - 1] M. Rasic

BHFanatico
March 15th, 2008, 23:12
pjanic scored today... :)

Zloca
March 16th, 2008, 04:01
both the fackin clowns are gone..hel.l yea

VELEZ1922
March 16th, 2008, 16:01
FT Hoffenheim [1 - 0] Erzgebirge Aue

46' [1 - 0] V. Ibisevic

VELEZ1922
March 16th, 2008, 16:08
Saša Papac: Znamo kako igrati Kup Uefa

Udaraca prema vratima – 42, udaraca iz kuta – 18, posjed lopte – 72 posto... Impresivna statistika koja ipak nije bila dovoljna Werderu da protiv ratobornih i discipliniranih Glasgow Rangersa izbori plasman u četvrtfinale Kupa Uefa.
Werder je u uzvratu pobijedio 1:0, ali Rangersi su prošli zahvaljujući pobjedi od 2:0 u prvoj utakmici odigranoj na njihovom Ibroxu. Obrana Rangersa bila je na mukama, a za minimalan poraz mogu ponajviše zahvaliti vrataru McGregoru koji je branio doista fantastično.

Najlošija predstava u Europi

Svoju ulogu na lijevom boku ponovno je dobro odradio Saša Papac, reprezentativac BiH, koji je na terenu proveo čitavu utakmicu, a škotski izvjestitelji ocijenili su ga sedmicom. Veću ocjenu dobili su samo vratar Allan McGregor te Carlos Cuellar – ocijenjeni devetkama.
“Bila je to naša najlošija utakmica ove sezone u Europi”, kazao je Papac poslije Werdera.
“Stalno su nas napadali, Werder je imao mnoštvo prilika, desetak udaraca prema golu, mi smo se opredijelili na obranu i cilj je bio da ostanemo neporaženi. Primili smo jedan gol i izgubili, ali cilj smo ostvarili. Može se reći da smo imali i sreće”, izjavio je naš reprezentativac.
U četvrtfinalu Rangerse očekuje portugalski Sporting, a prođu li i tu prepreku, momčad Waltera Smitha u polufinalu će zaigrati protiv boljeg iz susreta Fiorentina – PSV.
“Loša igra protiv Werdera zaboravljena je odmah nakon izvlačenja parova. Sporting? Mogli smo proći i bolje, ali i gore. U svakom slučaju, vjerujemo u svoje mogućnosti i nadamo se prolazu dalje. Kroz dosadašnje utakmice definitivno smo pokazali da znamo kako igrati ovo natjecanje. Možemo svakoga izbaciti u dvije utakmice”, kazao je Papac, kojeg u nedjelju čeka finale škotskog Liga kupa protiv Dundee Uniteda.
“Nema odmora”, kratko će Papac.

Barbarez na Zenit

Ždrijeb je otklonio mogućnost bosanskohercegovačkog duela u polufinalu. Sergej Barbarez će s Bayer Leverkusenom za polufinale morati proći neugodni ruski Zenit, koji je zakomplicirao život francuskom Marseilleu. Uspije li u tome, Bayer će odmjeriti snage s boljim iz susreta Bayern – Getafe.
Prve utakmice četvrtfinala na rasporedu su 3. travnja, a uzvrati 10. travnja. Polufinale je na rasporedu 24. travnja i 1. svibnja, dok se finale igra 14. svibnja na stadionu Manchester Cityja.

VELEZ1922
March 16th, 2008, 17:30
29' Bayer Leverkusen [1 - 1] Nurnberg

6' [1 - 0] K. Haggui

12' [1 - 1] Z. Misimovic

VELEZ1922
March 17th, 2008, 02:37
Damjanović debitirao, Krunić povrijeđen

Proteklog vikenda počelo je nogometno prvenstvo Rusije. U prvom kolu najveće iznenađenje priredio je Amkar Perm koji je u gostima savladao Himki naših Trivunovića, Blatnjaka i Maksumića sa čak 0:3.

Vule Trivunović odigrao je kompletan meč i u 76. minuti dobrio žuti karton. Dragan Blatnjak na terenu je proveo svih 90 minuta, dok Maksimović nije igrao.

Spartak Nalčik savladao je na svom terenu Saturn sa 2:1. Za gostujući ekipu bivši bh. reprezentativac Marko Topić igrao je prvih 45. minuta bez zapaženijeg učinka.

Krila Sovjetov slavila su u gostima u Groznom protiv Tereka rezultatom 0:3. Bila je to prva nogometna utakmica u 1. ligi Rusije nakon 14 godina koja je odigrana u glavnom gradu Čečenije. Za Terek u kombinaciji nisu bili bh. igrači Damir Memiševića i Darko Martinović.

CSKA bez našeg Elvira Rahimića koji nije ulazio u igru, nije uspjela pobjedom otvoriti sezonu. Na svom terenu bivši ruski prvak remizirao je sa novajlijom u ligi – Šinikom. Rezultat je glasio 1:1.

Luč Energija sa novim trenerom Zoranom Vulićem odigrala je neriješeno 1:1 protiv Moskve. Dario Damjanović odigrao je cijelu utakmicu veoma dobro. Kod Moskve Branislav Krunić je počeo meč, ali je u 18. minuti, prema navodima ruskih medija, zbog povrede morao napustiti teren. Veliko iznenađenje priredio je Rubin Kazan u Moskvi, koji je slavio sa 0:1 protiv Lokomotiva našeg Emira Spahića. Novi kapiten naše selekcije proveo je na terenu svih 90 minuta i odigrao veoma dobar meč.

VELEZ1922
March 17th, 2008, 19:25
RV: Majstorija Ibričića, osmi gol Čustovića

Nastavljamo sa praksom praćenja učinka bosanskohercegovačkih reprezentativaca koji nastupaju u inozemstvu.

Branio svih 90 minuta za svoju momčad na gostovanju kod Kasimpasa (1:0). Dobio tek prolaznu ocjenu.

Saba danas gostuje koo Esteghlala.

Litex slavio na gostovanju kod Levskog s 1:0. Berberović nije igrao.

Veliko iznenađenje priredio je Rubin Kazan u Moskvi, koji je slavio sa 0:1 protiv Lokomotiva našeg Emira Spahića. Novi kapiten naše selekcije proveo je na terenu svih 90 minuta i odigrao veoma dobar meč.

Saša Papac (Rangers)
Saša Papac je igrao do 61. minuti za Rangerse koji su boljim izvođenjem jedanaesteraca svladali Dundee United i osvojili škotski Liga Kup.

Koblenz slavio na gostovanju kod Furtha s 1:0, a Bajić nije igrao.

Ivan Radeljić (Cottbus)
Cottbus priredio prvorazredno iznenađenje i sa 2:0 savladao favoriziranog Bayerna. Radeljić odigrao čitavu utakmicu, a u 28. minuti je zaradio žuti karton.

Odigrao čitavu utakmicu za svoju momčad na gostovanju kod Rijeke (1:1). U 58. minuti skrivio jedanaesterac zbog čega je zaradio i žuti karton. Na njegovu sreću, Đalović je bio neprecizan s bijele točke.

Veldin Muharemović (Lokeren)
Lokeren s 1:0 pobijedio Dender. Muharemović odgledao s klupe čitavu utakmicu.

CSKA bez našeg Elvira Rahimića koji nije ulazio u igru, nije uspjela pobjedom otvoriti sezonu. Na svom terenu bivši ruski prvak remizirao je sa novajlijom u ligi – Šinikom. Rezultat je glasio 1:1.

Zbog povrede propustio utakmicu protiv Duisburga (2:1).

Postigao jedini pogodak za Nurnberg na gostovanju kod Leverkusena (4:1). Par minuta prije postizanja pogotka propusti jednu dobru priliku.

Duisburg poražen na gostovanju kod Schalkea (2:1). Grlić izašao iz igre u 73. minuti.

Hoffenheim pobijedio Erzgebirge Aue s 1:0, a Salihović je igrao do 76. minute.

Postigao prekrasan pogodak škaricama za vodstvo Zagreba na gostovanju kod Rijeke s 1:0. Iz igre izašao u 83. minuti.

Atalanta s 4:1 pregazila Empoli. Muslimović prosjedio na klupi čitavu utakmicu.

Wolfsburg iznenadio na gostovanju kod Werdera i slavio s 1:0. Džeko nije ulazio u igru.

Postigao drugi pogodak za Mouscron u pobjedi nad Charleroiom od 3:1. Imao i dobar pokušaj loba protivničkog vratara, ali je zamalo bio neprecizan.

Admir Vladavić (MŠK Žilina)
Žilina s 2:0 slavila na gostovanju kod Dubnice, a Vladavić je iz igre izašao u 80. minuti. Spomenimo da je potencijalni reprezentativac Velimir Vidić odigrao vrlo dobro svih 90 minuta.

Vedad Ibišević (FC Hoffenheim)
Ušao u igru u drugom poluvremenu i odmah zabio odlučujući pogodak na utakmici za pobjedu nad Erzgebirge Aueom

Pape
March 18th, 2008, 00:30
Custovic scored his first goal since the beginning of December. Hopefully he'll now get back in form quickly. I watched that Cottbus-Bayern game and what this summary fails to report is that Radeljic committed a foul on Toni in the box. Luckily for Cottbus, Ribery missed that penalty. Furthermore, our "star international" was so bad in that game that I was barely able to watch it.
Why wasn't Rahimic playing for CSKA??

Senior Tigr
March 18th, 2008, 01:40
Why wasn't Rahimic playing for CSKA??

Coach decided to choose other defensive midfielders for this match.

Pape
March 19th, 2008, 09:14
Well, that is quite obvious, don't you think?;)

Jokes aside, the reason I was wondering why he didn't play is the fact that Rahimic (apart from his suspensions and injuries) is one of the players who are almost always in CSKA's starting 11.
Did he lose his place on the squad?

VELEZ1922
March 19th, 2008, 19:36
FT Medimurje [2 - 3] NK Zadar

23' [0 - 1] Z. Terkes

43' [0 - 2] Z. Terkes

61' [0 - 3] M. Tomasov

69' [1 - 3] J. Milardovic (pen.)

74' [2 - 3] I. Babic
--------------------------------------------------------

Terkes is on fire,thats 15 goals this yr in the HNL which has him tied with a Hajduk player for 1st.Kodro should give him a shot,hes better than any of the BiHPL fwds and Skoro

VELEZ1922
March 19th, 2008, 20:24
39' Zurich [1 - 0] Sion

25' [1 - 0] E. Tahirovic

VELEZ1922
March 20th, 2008, 20:15
FT Aris Saloniki [1 - 0] Xanthi Skoda

72' [1 - 0] S. Jahic

Bosanac
March 21st, 2008, 12:08
to sanele

Kulin Ban
March 21st, 2008, 18:02
Amer Osmanagic (Partizan Beograd) seems to have decided to represent Serbia. :wth:

http://www.turboimagehost.com/p/199655/amer-ili-srbin.jpg.html

VELEZ1922
March 22nd, 2008, 01:23
Amer Osmanagic (Partizan Beograd) seems to have decided to represent Serbia. :wth:

http://www.turboimagehost.com/p/199655/amer-ili-srbin.jpg.html

and I thought Ibrahimovic was the biggest piece of shit around.This guy better not show his face in BiH.

VELEZ1922
March 22nd, 2008, 01:49
Bajramović: Oporavak ide bolje od predviđenog

Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Zlatan Bajramović, uspješno se oporavlja od povrede palca desne noge.

Oporavak ide bolje od predviđenog. Nadam se da ću sljedeće sedmice početi trčati i lagano trenirati, kaže Zlatan Bajramović.

Njegov Schalke ponovno je u igri za poziciju koja vodi u Ligu prvaka…

Pred nama su dva teška gostovanja, ali vjerujem da možemo na kraju biti drugi ili treći, te izboriti plasman u Ligu prvaka, rekao je Bajramović dodajući da ni najveći optimisti ne vjeruju da Schalke može izbaciti Barcelonu u četvrtfinalu Lige prvaka.

To bi bila prvorazredna senzacija. Kao da Bosna i Hercegovina izbaci Brazil.

Bajramović kaže da mu je žao što neće biti na okupljanju reprezentativaca pred utakmicu sa Makedonijjom, ali da će biti prilika za novo druženje.

VELEZ1922
March 22nd, 2008, 02:12
Bosanac junak Soluna

Solun slavi Duška Bajevića i Sanela Jahića. Prvi je trener, najtrofejniji u Grčkoj, a drugi je Sanel Jahić, pojačanje Arisa. Bajević i Jahić su odveli Arisa u polufinale grčkog Kupa. Doskorašnji "univerzalac" Želje preko noći je postao prva zvijezda u svlačionici Arisa, ljubimac navijača. Golom protiv Ksantija izborio je za svoj tim polufinale. Jahić je nakon prespavane noći, za "San" referirao o zbivanjima u grčkom nogometu, o golu vrijednom Evrope, o druženju sa Bajevićem, reprezentaciji BiH...

Ko ga zove iz Želje?

Poklopilo Vam se, pobijedili ste i Vi i Željezničar, Vaš doskorašnji klub?

- Baš sam sretan. Prije utakmice bio sam na vezi sa svojim prijateljima i bivšim saigračima, Joldićem, Kuduzovićem, Bekrićem... Poželjeli smo jedni drugima sreću. Prvo su oni slavili, a onda sam i ja. Postigao sam rijetko viđen gol, desnom nogom iz voleja. Meni je jedan od najdražih, jer nas je odveo u polufinale. Navijači su paradirali Solunom, skandirali meni i Bajeviću - priča Jahić.

Nadomak je Evrope. Objašnjava i kako?

- Trenutno smo četvrti, a pet timova ide u plej off. Ustvari, prvi ide direktno u Ligu prvaka, a prvoplasirani tim iz plej ofa, koji počinje 14. aprila ide, u pretkolo Lige prvaka. Nama je najvažnije da izborimo poziciju koja vodi u Evropu. Do cilja možemo kroz ligu, ali i Kup.

Kako?

- Pa, u polufinalu nas čeka Atretios, koji se bori za opstanak. Igraju se dvije utakmice. Nema dileme oko ishoda. U drugom paru Olimpijakos igra sa jednim slabijim timom, tako da je izvjesno da ćemo mi i Olimpijakos u finale. Igra se jedna utakmica i to u Solunu. To je naša prednost. Čak i ako izgubimo finale, a Olimpijakos bude prvak, što je izvjesno, idemo kao finalisti u Kup UEFA -e.

Možda se u Evropi "sudarite" sa Željom?

- Niko sretniji od mene. Naravno, Aris je kvalitetniji, ima veći budžet, iskustvo, ali bi bilo zanimljivo da se nađemo u Evropi.

Ko je najzaslužniji za Vaš i uspjeh Arisa?

- Bajević je čudo od trenera. On je najtrofejniji i najbolji trener u Grčkoj. Predsjednik je godinama priželjkivao da dovede Bajevića. I navijači su ga tražili. Zato ga danas slave. Duško je osvajao trofeje i kao igrač i trener, sa AEK -om, Olimpijakosom, Paokom... U Aris je doveden iz istih razloga.

Kada bi pravili rang listu trenera koji su Vas vodili, kako bi ona izgledala?

- Iako imam visoko mišljenje o Osimu, Alispahiću, Hadžiabdiću, Starovlahu, Odoviću.., ali je Bajević najbolji. Po svemu je ispred ostalih.

Neka ne brine Hasagić

Družite li se izvan terena?

- Bajević mi je najviše pomogao, on me doveo, podržava me stalno. Na terenu, na treninzima i utakmicama dosta pričamo o svemu, naravno o nogometu najviše. Bajević je nogometni princ. Nije tek tako dobio nadimak princ sa Neretve.

Kakav je Vaš status u Arisu?

- Imam ugovor još dvije godine, ali i klauzulu da mogu otići uz obeštećenje od 900. 000 eura. Međutim, klub mi već sada nudi novi ugovor. Iskreno i meni je super ovdje.

Meho Kodro je nagradio Vaše dobre partije. Gdje se vidite u reprezentaciji?

- Hvala selektoru što me pozvao. Ovdje igram desnog beka u liniji, stopera i veznog. Iako najviše volim igrati na desnom boku, svejedno mi je gdje će me forsirati selektor. Neka ne brine samo Hasagić, jer me golmanska pozicija ne zanima - izjavio je u šali Sanel Jahić, jedan od najboljih bh. igrača na internacionalnoj sceni.

S. Sinanović

Minela i Džan

Sa Sanelom su u Grčkoj, supruga Minela, bivša manekenka i sin Džan.

- Sin Džan nam je najveća sreća u životu. Lijepo nam je. Ustvari, prelijepo. Minela ne radi, nema potrebe, kući je pazi i odgaja sina i daje mi podršku. Ona je jako zaslužna za moj uspon - odaje Sanel priznanje svojoj supruzi, koju je upoznao u jednoj sarajevskoj kladionici. Priznaje da mu je Minela najveći dobitak u životu.

Kulin Ban
March 22nd, 2008, 15:44
Miske has just equalised for Nürnberg against Bochum. 1-1 after 8 minutes!

VELEZ1922
March 22nd, 2008, 15:52
45' NK Zadar [1 - 0] NK Osijek

39' [1 - 0] Z. Terkes

BozniaN
March 22nd, 2008, 16:04
16? goals, not bad at all :thumbsup:

Kulin Ban
March 23rd, 2008, 10:09
Zelimir Terkes cant be far away from a call up to the NT. With our current striking options struggling to get playing time it could be worth a shot to see what he can achieve at international level. We could do with atleast one striker currently on form.

And, by the way:

Mattersburg [1 - 1] Sturm Graz

21' [1 - 0] G. Sedloski

82' [1 - 1] S. Muratovic

Adnan Mravac is struggling with injury and didnt figure for Mattersburg. I was in in Vienna earlier this week (watched the city derby between Rapid and Austria amongst other things) and the Rapid-supporters I met all seemed to think he was a good central defender. He might even get his chance on the austrian nationalteam after the Euro 2008 is over. Upon til then Hickersberger will stick with his current players.

Kulin Ban
March 23rd, 2008, 23:00
AA Gent [2 - 3] Anderlecht

23' [0 - 1] S. Vlcek

37' [0 - 2] S. Vlcek

63' [0 - 3] N. Frutos (pen.)

88' [1 - 3] D. Foley

89' [2 - 3] A. Haznadar

VELEZ1922
March 24th, 2008, 05:40
U Italiji ću završiti karijeru

I bez Juventusa Hasan Salihamidžić je izgradio impresivnu karijeru. U njegovoj su kolekciji brojni trofeji. Braco je sa Bajernom osvajao Bundesligu, njemački kup i super kup, Ligu prvaka, bio internacionalni prvak. Nikad niti jednom bh. nogometašu nije to pošlo za rukom. Ko zna hoće li neko ponoviti Salihamidžićev uspjeh. Nije to kraj njegove briljantne karijere. Dolaskom u Juventus našao je nove motive.

Želim biti prvak Italije. Možda mi se ta želja neće ostvariti u prvoj sezoni, ali do kraja mog ugovora, želim biti prvak sa Juventusom - optimista je Braco, koji je bio jedan od najboljih u redovima «zebri» u pobjedi nad Interom.

(Ne) žali za Ligom prvaka

Pobjeda je malo iznenađenje, zar ne?

Kako za koga. Kada igraš u Italiji sve je moguće. Ipak, lijep je osjećaj pobijediti Intera, koji je prvak. Pobjedom smo nastavili naš dobar nit posljednjih utakmica.

Da li je pitanje prvaka riješeno?

Iako Inter ima veliku prednost, sve je otvoreno. Mi nemamo imperativ, premda nam je cilj zadržati sadašnju treću poziciju, koja također vodi u Ligu prvaka. Iskreno priželjkujem da ćemo sezonu završiti kao drugi.

Kako Vam je, nakon skoro deset godina, igrati samo domaću ligu?

Malo jeste neobično. Nedostaje mi Liga prvaka, ali na drugoj strani je i dobro. Dobro mi dođe da odmaram organizam, jer sam proteklih godina igrao na svim frontovima; domaće prvenstvo i kup, Evropu i za reprezentaciju. Sada sam rasterećen i koncentriran da ostvarim što bolji rezultat u «calciu».

Ko će pobijediti u Ligi prvaka, imate li favorite?

- Nemam favorita, iako mi je Liverpul drag. Liverpul može osvojiti Ligu prvaka. Jasno je da Englezi dominiraju. Ovo je njihova sezona.

Kako je bilo na sastanku sa Mehom Kodrom i Elvirom Bolićem?

Super. Pričali smo o svemu. Najviše o godinama kada smo zajedno gradili reprezentaciju. Prisjetili smo se zgoda i nezgoda, utakmica i pobjeda nad Italijom, Danskom...

Hvali Musića

Premda znam za Vaš stav, ali javnost se nada Vašem povratku?

Više puta sam vam rekao da ne treba podgrijavati priču o mom povratku. Reprezentacija je za mene završena priča. Drago mi je da su Kodro i Bolić tu. Želim da uspiju, da ostvare ono što nismo ostvarili kao igrači, da odvedu reprezentaciju na neko veliko takmičenje. Bit ću sretan kao da sam i ja sudjelovao u tome.

Jeste li u kontaktu sa Vedinom Musićem?

- Čuo sam se sa «Musom». Još uvijek se dobro drži.

Planirate li neki novi transfer, nakon Juventusa, gdje se vidite za tri četiri godine?

Ne razmišljam tako daleko. Kada sam igrao u Bajernu, živio sam za uspjeh Bavaraca. Sada sam sto posto u Juventusu. Kako stvari stoje, u Italiji ću završiti karijeru - izjavio je Hasan Salihamidžić, sportska i ljudska gromada, koji se afirmirao i potvrdio u Bundesligi, a dolazak u slavni Juventus kruna je Bracine karijere.

S. Sinanović

O novinarima

Braco je uvijek bio zahvalan sagovornik. Besprijekorna suradnja u oba pravca godinama traje. Zanimalo nas je kako surađuje sa italijanskim novinarima.

- Nemam nikakvih poteškoća. Naprotiv. Saradnja je odlična. Kakva je bila i dok sam bio u Bajernu. Igračima nije uvijek drago ići na intervjue, ali meni to nikad nije predstavljao problem. Razumijem posao i potrebu novinara. Uostalom, vi najbolje znate da sam uvijek bio korektan i prema bh. novinarima - podvukao je Braco. Zapravo Salihamidžić je bio super korektan!

VELEZ1922
March 25th, 2008, 20:22
Osim napustio bolnicu

Bivši selektor reprezentacije Japana, Ivica Osim napustio je bolnicu nakon pretrpljenog moždanog udara kojeg je doživio 16. novembra prošle godine.

Osim se vratio svojoj kući u Tokyo i posjećivat će bolnicu jednom ili dva puta sedmično zbog nastavka terapije.

Ivica Osim je sa reprezentacijom bivše Jugoslavije igrao u četvrtfinalu Svjetskog prvenstava 1990. godine, gdje su pretrpili poraz od Argentine, koja je bila bolja nakon izvođenja jedanaesteraca.

U Japan je došao 2003 godine, gdje preuzeo ekipu JEF Uniteda. Kao selektor reprezentacije Japana zabilježio je trinaest pobjeda, dva neriješena rezultata te pet poraza.

Zbog pretrpljenog moždanog udara, fudbalski savez Japana je morao naći zamjenu pa je novi selektor postao Takeshi Okada.

VELEZ1922
March 25th, 2008, 20:23
IN MEMORIAM: Goran Miljanović (1956. – 2008.)

Danas je u 52. godini života nakon teške bolesti u Belgiji preminuo Goran Miljanović dugogodišnji igrač FK Slobode.

Goran Miljanović je rođen 2. oktobra 1956. godine u Šibošnici kod Lopara, gdje je i počeo nogometnu karijeru u kojoj je najviše uspjeha imao upravo kao igrač Slobode.

Na Tušanj je došao 1978. godine u vrijeme velikog uspona FK Sloboda i zadržao se punih deset godina, a za taj period je odigrao preko 350 zvaničnih utakmica u „crveno-crnom“ dresu. Nakon toga je prešao u redove belgijskog Lirsa gdje je i okončao karijeru, te tamo i nastavio živjeti do iznenadne i prerane smrti.

Upravni odbor i menadžment kluba su porodici Miljanović izrazili saučešće, a termin sahrane koja će se obaviti u Miljanovićevom rodnom mjestu će biti određen naknadno.
--------------------------------------------------------------------------------------
RIP

Kulin Ban
March 28th, 2008, 10:36
According to Kicker.de Salihovic is expected to start tonights game for Hoffenheim against Augsburg. Ibisevic has picked up to many yellow cards and will be suspended.

saraj123
March 28th, 2008, 13:37
That good for Salihovic and a chance for him to impress

Kulin Ban
March 28th, 2008, 18:40
Turns out he doesnt play after all. Will be out for 14 days it seems. Contrary to what Kicker.de claimed earlier today Ibisevic plays for Hoffenheim.

VELEZ1922
March 28th, 2008, 19:59
FT Hoffenheim [2 - 0] Augsburg

60' [1 - 0] V. Ibisevic

73' [2 - 0] V. Ibisevic

Yashimi Nakitu
March 28th, 2008, 20:07
Nice!

My brother follows Hoffenheim closely since a few weeks and he also watched today's game. I'm sure he'll be happy.

Kulin Ban
March 29th, 2008, 07:41
Nice!

My brother follows Hoffenheim closely since a few weeks and he also watched today's game. I'm sure he'll be happy.

With either Grlic and Radeljic (or both) quite likely getting relegated this season I do hope Ibisevic and Salihovic gets promoted to the 1. Bundesliga with Hoffenheim. Atleast now that 1860 München are totally out of the race. Both players belongs on top level. As for Nürnberg I`m much more calm as Misimovic probably will either remain in the 1. Bundesliga by joining a new club or move abroad if "Der Club" goes down. Getting Mainz with the Vrancic-brothers as well as Subotic (as long he commits to Bosnia that is) promoted would be beneficial for Bosnia I think.

BozniaN
March 29th, 2008, 15:08
Vedo goals: http://www.youtube.com/watch?v=p3q29T_qkus

MaidenMadness
March 29th, 2008, 16:15
misimovic scored for nurnberg against bayern

VELEZ1922
March 29th, 2008, 16:19
Great goal by Miske,Kahn was helpless

VELEZ1922
March 30th, 2008, 19:15
FT Tatabanya [1 - 3] FC Fehervar

26' [0 - 1] Á. Koller

44' [0 - 2] A. Polonkai

52' [0 - 3] J. Dajic

73' [1 - 3] B. Ferenc

Yashimi Nakitu
March 30th, 2008, 19:21
Does anyone know where to see Miske's goal? I heard it was an amazing one.

MaidenMadness
March 30th, 2008, 19:42
here you go boyo

EmJET-A1jxc

Yashimi Nakitu
March 31st, 2008, 03:10
Thank you :D

Kulin Ban
March 31st, 2008, 07:00
Yesterdays free kick-goal from Ivica Grlic vs Werder Bremen could be seen here:

http://rojadirecta.com/foros/viewtopic.php?t=38085

Majstor Cevapa
March 31st, 2008, 07:05
Wow, what a great curling shot! I'd love to see him back on the NT.

saraj123
March 31st, 2008, 10:52
Very nice goal !!!

VELEZ1922
April 1st, 2008, 04:20
Sergej Barbarez u subotu ruši rekord star 31 godinu

Iako nije igrao na Bilinom polju, premda se oprostio od reprezentacije, on je ostao ljubimac bh. navijača. Sergeju Barbarezu se skandira na svakoj utakmici bh. reprezentacije. I Nijemci mu se klanjaju. U poznim godinama postavlja nove letvice u Bundesligi. Njegova je karijera impresivna. Igrao je za ”gigante” poput Borusije iz Dortmunda, za HSV, a sada nastupa za Bayer iz Leverkuzena. Ali ni sa jednim timom nije osvojio niti jedan trofej. Jedini koji posjeduje je kada je 2001. godine postao najbolji strijelac lige sa 21. pogotkom. Zlatna kopačka je plod njegovog individualnog nogometnog umijeća, golgeterskog instikta, spretnosti pred suparničkom golom…

Sada, skoro neprimjetno, Sergej Barbarez je na najboljem putu da sruši jedan "vječiti” rekord, i to legendarnog i već pokojnog Danca Ole Bjornmosena, koj je igrajući za Verder i HSV do 1977. godine postao stranac sa najviše nastupa (323 utakmice) u Bundesligi.

Protekle subote ”Seržinjo” je protiv Frankfurta odigrao svoju već 322 partiju, i ako u narednog vikenda protiv svog bivšeg kluba Borusije iz Dortmunda, bude u sastavu Leverkuzena, zlatnim slovima biti će upisano njegovo ime u analima Bundeslige.

U društvu asova

- Nema razloga da ne počnem utakmicu protiv Borusije. Nemam tremu niti specijalni motiv, jer se ne opterećujem rekordima, ali mi je drago da ulazim u istoriju Bundeslige - izjavio je za "San” Sergej Barbarez.

Na listi 25. igrača sa najviše nastupa, još su četiri igrača aktivna koji igraju u Bundesligi. Thiam je treći sa 311. odigranih utakmica, Dede je sedmi sa 281. utakmicom, Kobijašvili je 16. sa 253 utamice i Ze Roberto je 21. sa 247. utakmica. Naš Hasan Salihamidžić, je i pored svojih čestih i teških povreda, koje su ga i po više mjeseci izbacivale van terena, došao na impresivnu cifru od 306. utakmica i nalazi se na odličnom 5. mjestu.

Sergej je u ”igri” za još jedan rekord. Sa 95. golova je sedmi inostrani igrač bundeslige.

Bajer prioritet

- Najprije želim biti zdrav, spreman, a potom da se upišem u "Klub 100”. Možda bih taj rekor dostigao da mi na prvom mjestu nije usphjeh mog tima. Koliko god mi je drag svaki gol, ipak sam sretniji kada moj tim pobjedi - kaže Sergej.

Magičnu granicu preko 100. golova inozemnih stijelaca prekoračila su samo 4. igrača. Rekorder je neprikosnoveni Brazilac Elber sa 133 gola, slijede ga Švicarac Šapizat i Brazilac Ailton sa 106. a najbliži Barbarezu je Peruanac Pizaro sa tačno 100. golova.

Meho Kodro još uvijek se nada povratku Barbareza u državni tim.

- Nikom ne koristi podgrijavanje nade. Istina je da su mi Kodro i Bolić širom otvorili vrata. Želim da Kodro i Bolić uspiju u zajedničkom projektu. Kako su kvalifikacije tek na jesen, meni je sada prioritet da sa Bajerom izborim poziciju koja vodi u Evropu. Cilj je biti peti, premda možemo možda i do pretkola Lige prvaka - priželjkuje Barbarez.

Edin Solak

”Miske” jedini spas

Misimovićev Nirnberg, koji nije osjetio slast pobjede na domaćem terenu od oktobra 2007. godine u subotu igra u gostima igra protiv zahuktalog Frankfurta koji opasno juriša prema poziciji koja vodi u Evropu. Ukoliko Nirnberg ne pobjedi mogli bi se početi planirati za slijedeću sezonu u drugoj ligi i pored toga što su se pojačali sa zvučnim imenima, poput Misimovića, Karisteasa, Kolera… Na pitanje njemačkog novinara da prokomentariše igru Misimovića protiv Bajerna trener Nirnberga Von Hesen je dao zanimljivu izjavu:

- U svom sivilu Misimović je jedina svijetla tačka u našem timu. Odigrao je fantastično i pored toga što je u srijedu za svoju reprezentaciju proveo više od 80 minuta na terenu. Nadam se da će nastaviti sa odličnim partijama, jer samo uz raspoloženog Misimovića možemo sačuvati prvoligaški status - rekao je Hesen.

VELEZ1922
April 3rd, 2008, 16:32
Zadovoljan sam u Zadru

Nakon 26 kola Prve Hrvatske nogometne lige na vrhu liste strijelaca nalaze se dva igrača, Hajdukov Nikola Kalinić, za kojeg se navodno otimaju mnogi europski klubovi, i Želimir Terkeš, 27-godišnji Čapljinac koji nosi dres Zadra.
Ovaj potonji godinu i pol dana je nosio dres mostarskog Zrinjskog iz kojeg je otišao u ljeto 2003., nakon sezone u kojoj je postigao deset pogodaka. Godinu dana je nosio dres zaprešićkog Intera iz kojeg je prešao u Zadar u kojem je već četvrtu sezonu.
“Čim sam u Zadru četiri godine, jasno da sam zadovoljan”, kaže Terkeš i dodaje:
“Na kraju sezone mi ističe ugovor, tako da postoji mogućnost da nastavim karijeru u inozemstvu, ali iskren da budem, nisam previše opterećen eventualnim odlaskom.”
Terkeš je ove sezone bez sumnje prvo ime Zadra, a ne treba zaboraviti da je bio i najzaslužniji za povratak ovog kluba u Prvu HNL. Naime, u doigravanju s Pulom Terkeš je u dvije utakmice (3:0, 3:2) postigao tri pogotka.
“Sretan sam prije svega zbog dobrih rezultata Zadra, a naravno da mi je drago i što meni dobro ide. Nakon dvije sezone u Drugoj ligi svi su očekivali da se opet borimo za ostanak, a mi sedam kola prije kraja čvrsto držimo poziciju u gornjem dijelu tabele.”
Hoćeš li na kraju sezone završiti ispred Kalinića?
- Ako završim, dobro, a ako ne završim – opet dobro.
Dok si nosio dres Zrinjskog, bio si standardan u mladoj reprezentaciji BiH, ali za A reprezentaciju nisi nikad debitirao. Očekuješ li poziv Mehe Kodre?
- Odgovor je isti kao i na prethodno pitanje. Ako dobijem poziv, rado ću se odazvati, ali neću biti razočaran ako ga ne dobijem.
“Terkešov” Zrinjski i ovaj današnji nemaju puno dodirnih točaka?
- Davno sam otišao, na ljeto će biti pet godina. Već u sljedećoj sezoni (2003./2004.) momčad je praktički bila potpuno nova, a vremenom se skroz izmijenila. Od igrača s koji su igrali sa mnom danas je u Zrinjskom samo Mario Ivanković.
Pratiš li Premier ligu?
- Pratim rezultate iako se praktički znaju i prije utakmice. Domaćini pobjeđuju u devedeset posto utakmica, završio je Terkeš.
M.P.

VELEZ1922
April 3rd, 2008, 16:34
Ružna sjećanja na Zenicu 2006.

Saša Papac dobro zna Yurija Baskakova, ruskog arbitra, koji će večeras suditi četvrtfinale Kupa Uefa između Glasgow Rangersa i Sportinga.
Baskakova je dobro upoznala i bh. nogometna javnost koja je svjedočila njegovim katastrofalnim odlukama na kvalifikacijskoj utakmici BiH – Grčka u listopadu 2006. otkad je sve krenulo nizbrdo i do dan danas se kotrlja istom nizinom. Grčka je na Bilinom Polju pobijedila s 4:0, a režiser rezultata bio je ruski sudac koji je u 9. minuti dosudio nepostojeći jedanaesterac za Grke, a potom u 49. minuti bezrazložno crvenim kartonom isključio Sašu Papca. Naime, naš reprezentativac nije bio ni blizu mjesta prekršaja koji je napravio Emir Spahić! Poslije toga priču znate… Reprezentacije se raspala, otišao je Slišković, 13 igrača se pobunilo protiv Saveza, a trenutačno bh. vrsta osam utakmica uzastopno ne zna za pobjedu i s novim izbornikom Mehom Kodorm pokušava stati na stabilne noge.

Čuvajte se Baskakova

Baskakov ima dosta crnu sudačku povijest, a škotski Daily Recored uoči sraza Rangersa i lisabonskog Sportinga posvetio mu je puno pažnje, navodeći masu primjera u kojima je Rus oštetio brojne klubove diljem Europe, između ostalih i Bayern München protiv Milana prošle godine. Karl Heinz Rummenigge poslije je tražio od Uefe da Rusu bukvalno zabrani suđenje, ali krovna organizacija europskog nogometa i dalje mu poklanja iznimno važne utakmice.
“Nema mi mržeg suca. Nadam se da će ako bude griješio, griješiti u naši korist”, našalio se Papac uoči utakmice sa Sportingom.
Branič Rangersa propustio je prijateljsku utakmicu BiH – Makedonija zbog bolesti, ali se na vrijeme oporavio za četvrtfinale sa Sportingom.
“Zdrav sam, sve je O.K., vjerujem da ću igrati”, kazao je Papac.

Svaka pobjeda je dobra

Trener Rangersa Walter Smith najavio je posebnu taktiku za Portugalce.
“Mi igrači ne znamo ništa o taktici do jedno sat i pol prije utakmice. Možemo nagađati sastav, ali svih 25 igrača uvijek se ravnopravno nada da će igrati. Jasno je da nam je cilj pobijediti i vjerujem da ćemo to i ostvariti. Odgovarala bi nam bilo kakva pobjeda, pa i minimalna, a idealno bi bilo da uspijemo sačuvati mrežu netaknutom”, izjavio je Papac.
Trener Smith smatra da Sporting nije kvalitetniji od Werdera kojeg su Rangersi izbacili u osmini finala.
“Nadam se da ćemo Sportingu prouzročiti više problema nego Werderu. Dobro nam ide natjecanje u nokaut fazi. Pronašli smo način igranja u dvije utakmice, koji nam donosi rezultat, ali za Sporting ćemo unijeti neke taktičke promijene”, najavio je trener Rangersa.

VELEZ1922
April 3rd, 2008, 17:00
Zbog novinara ne bih samostalno vodio klub u Engleskoj

Mostarac Boro Primorac, ''sjena'' Arsena Vengera, ušao je u dvanaestu godinu rada u Arsenalu.

Primorac i Venger znaju se od 1990. godine kada je naš trener vodio Kan, a legendarni Francuz Monako. Dodatno ih je zbližila afera u francuskom nogometu 1993. godine, kada je kontroverzni Bernar Tapi gazda Olimpik Marseja odlučio potplatiti trojicu igrača Valensiena koji je tada vodio upravo Boro Primorac. Bila je to utakmica posljednjeg kola prvenstva, a Tapi je htio odmoriti glavne zvijezde ekipe uoči obračuna sa Milanom u okviru finala Lige prvaka. Navodno su trojica igrača Valensiena dobila po 50 hiljada dolara, a Marsej je slavio sa 1:0 i postao prvak. Jedan od igrača Valensiena sve je priznao svom šefu Primorcu koji je na sudu svjedočio protiv Tapia rekavši da ga je on ''pokušao podmititi kako bi držao jezik za zubima''.

Poziv Vengera

Zašto je Venger bitan u ovoj priči? Tada je slavni trener vodio Monako i očekivao je da će klub iz kneževine biti novi šampion, budući da je zauzeo 2. mjesto, a očekivalo se da će Olimpiku biti oduzeta titula. Međutim, ništa se nije desilo i Venger je ostao još jednu sezonu u Monaku, a onda je razočaran napustio Francusku i otišao u Japan. Primorac je ostao u Francuskoj gdje, iako nije dokazano da je kriv, nije mogao pronaći posao. Venger ga je pozvao u Nagoju gdje su radili zajedno 18 mjeseci.

Kada je Venger na početku sezone 1996. godine dobio ponudu da postane glavni menadžer Arsenala, on je nakon pola godine Primorca doveo za trenera prvog tima.

- Ja sam jedan od deset trenera koje vodi Pat Rajs, Vengerov zamjenik. Treći sam čovjek u stručnom štabu, ali direktno odgovoran za prvi tim. Radim sve što mi Venger kaže, ponekad u klubu ostajem i po 14 sati. Teško je biti trener Arsenala, ali sam izuzetno ponosan što radim u ovakvom klubu - kaže Primorac.

Odlično u Londonu

Arsenal je nakon sjajnog starta u sezonu, zauzeo prvo mjesto. Sve je izgledalo sjajno, do povrede hrvatskog reprezentativca Eduarda.

- Eduardo je sjajan dečko i odličan igrač. Povrijedio se kad je bio u najboljoj formi i kad nam je bio najpotrebniji. Sada su nam se povrijedili Sanja, Senderos i Hleb. Imamo dosta problema, ali Bože moj... - govori Primorac.

Bivši odbrambeni igrač Veleža nije samo trener; on je i skaut koji gleda protivnike Arsenala, ali i igrače interesantne ''topnicima''.

- Prošle srijede sam gledao jednu utakmicu, ali ne smijem kazati koju. Zanimljivi su nam neki igrači, pa ih pomno pratimo, ne samo ja, već i ostali treneri. Naravno, Venger će donijeti odluku.

Da li ste možda gledali nekog igrača iz BiH?

- Posljednji put kad smo razgovarali, "navukao" si me, pa sam rekao za Pjanića i Džeku. Ali, sada neću ništa da govorim, jer ne smijem.

Vi ste, očito, svoju sudbinu vezali za Arsenal?

- Za sada mi je ovdje prekrasno. Ipak sam 12 godina u Londonu. Gdje da odem raditi? Možda da se vratim u BiH ili Hrvatsku? Ne pada mi napamet!

Mostar sve ljepši

Da li biste samostalno vodili neki klub?

- Ne vjerujem! Teško bi se snašao ovdje u Engleskoj. Navikao sam da radim u tišini. Iskreno, ne volim novinare, jer vidim šta sve moraju raditi treneri i igrači ovdje u Engleskoj, koliko se ratuje s medijima. Trener treba biti dobar poznavatelj nogometa, ali menadžer mora znati puno stvari.

Koliko često dolazite u rodni Mostar?

- Uglavnom preko ljeta. Prvo odem na grob svojih roditelja. Uživam u gradu, vidim da je sve ljepši. Mostar je dio mene, Velež me je stvorio i da nije Veleža, ne bi bilo ni mene. Isto važi za Split, gdje sam proveo jedan dio karijere u Hajduku.

Očekivali smo Vas na 5. Svjetskom prvenstvu bh. dijaspore u malom nogometu?

- Nisam ni znao da se igra, nisu me pozvali. Ne znam da li bih imao vremena, ali bih se potrudio da dođem. Drago mi je što se naši ljudi okupljaju i druže. Nevolja je natjerala naš narod da napusti svoju zemlju i sreću potraži negdje drugo.

E. Delić

Povratak u Mostar

- Razmišljam da se za nekoliko godina, kada se zasitim svega, vratim u Mostar sa suprugom Nadom. Živio bih na relaciji Mostar-Split-Kan. Nikada se nisam navikao na život u Londonu, iako je ovdje jako lijepo. Često kažem da živim u Francuskoj, u Kanu, a da radim u Londonu.

Htio se vratiti u Mostar

Primorac je počeo sa 14 godina igrati nogometa u Mostaru.

- Igrao sam prvo za mladu selekciju BiH, a onda i Jugoslavije. Nogomet je moj život. U momentima kada mi je bilo najteže u karijeri, početkom 1990-tih u Francuskoj, htio sam sve ostaviti i vratiti se u Mostar. Zahvaljujući mojim prijateljima Arsenu Vengeru i Luisu Fernandezu, upisao sam trenersku školu i postao trener.

Pape
April 3rd, 2008, 19:26
Leverkusen just got slaughtered in their own Bayarena by Zenit St.Petersburg. 1-4 the final score...:dazed: That's what you get not starting Barbarez, mr.Skibbe!:nono:

VELEZ1922
April 3rd, 2008, 19:47
I saw that game ,Leverkusen were shite,I dont see why Barba didnt start,Gekas didnt do anything.I hope Papac and Rangers fare better.

VELEZ1922
April 5th, 2008, 14:48
89' Saturn [1 - 1] Lokomotiv Moscow

9' [1 - 0] M. Topic

45' [1 - 1] D. Bilyaletdinov

45' Rodolfo

51' D. Torbinsky

Yashimi Nakitu
April 5th, 2008, 14:54
Dzeko just assisted a goal for Wolfsburg with his head. I'm watching the game but I have to go in a few minutes. Let's hope he scores one too.

VELEZ1922
April 5th, 2008, 15:35
35' Watford [1 - 0] Coventry C.

7' [1 - 0] N. Ellington

VELEZ1922
April 5th, 2008, 16:36
90' Eintracht Frankfurt [1 - 3] Nurnberg

1' P. Ochs

3' [1 - 0] M. Fink

18' [1 - 1] A. Charisteas

40' M. Russ

43' H.J. Pinola

49' [1 - 2] R. Vittek

83' [1 - 3] Z. Misimovic

Dmitriy
April 5th, 2008, 16:53
Topic's goal was real nice from what I hear, I'll post it on here if I get the chance.

Yashimi Nakitu
April 5th, 2008, 18:03
My little cousin says Dzeko assisted another one. Good to see him starting and playing well.

Pape
April 5th, 2008, 18:14
35' Watford [1 - 0] Coventry C.

7' [1 - 0] N. Ellington
http://www.sarajevo-x.com/forum/images/smilies/bih.gif
:D

Pape
April 5th, 2008, 19:30
Miske was by far the best man on the pitch in today's Nürnberg win over Frankfurt. Apart from his goal he also assisted for Charisteas' 1-1 and he had some very nice passes to his teammates.

Yashimi Nakitu
April 5th, 2008, 20:33
I don't want to repeat myself but Miske is easely our best player.

bosnianfan000
April 5th, 2008, 21:40
Misimovic scored a goal and assisted today. He has 10 goals to his name so far in Bundesliga season, tied with Klose, Olic, van der Vaart, and Gekas despite him being only a midfielder.

Dzeko assisted 2 goals today. He may have not scored for a while, but he's been assisting almost every game.

Miralem Pjanic scored in the last minute to tie the Lens 1-1 Metz game. Felt sorry for the right midfielders of Lens, Pjanic was a total nightmare for them.

Zlatan Bajramovic is still recovering from injury so he didn't get to play for Schalke today but Schalke won nevertheless.

Croatian league was postponed for next week due to the death of Hrvoje Custic. There are currently 24-28 Bosnians playing in Croatian league (?). Not sure but I know there's 24 or more. Bosnian striker Terkes is currently top scorer of Croatian league, he has more goals than Balaban, Tadic, Modric, Kalinic, and all those other good Croatian players.

bosnianfan000
April 5th, 2008, 21:43

lol easily, I hope you know our midfield is so packed that about 2-3 months ago I thought of placing Misimovic as substitute but now he proved me wrong. He, for me, is the best midfielder for our team, but hell no not easily.

Yashimi Nakitu
April 5th, 2008, 21:51
lol easily, I hope you know our midfield is so packed that about 2-3 months ago I thought of placing Misimovic as substitute but now he proved me wrong. He, for me, is the best midfielder for our team, but hell no not easily.

Then our opinions differ. I rate Misimovic very very highly. Despite not having a really good season by his standards, he still scored 12 goals (DFB pokal included) in 25 games. I rate him as one of the best mids in the bundesliga and I don't think anyone else from our NT comes close to his quality. Maybe Bajramovic but he's constantly injured lately. Barbarez and Salihamidzic stopped playing for the NT so I don't include them. Muslimovic barely plays for his club, Dzeko, Salihovic and Ibricic are still developing. Spahic and Papac are solid defenders but not in the league of Miske when it comes to quality. Rahimic is very good but is getting older.

Did I forget anyone?

Yashimi Nakitu
April 5th, 2008, 21:52
Misimovic scored a goal and assisted today. He has 10 goals to his name so far in Bundesliga season, tied with Klose, Olic, van der Vaart, and Gekas despite him being only a midfielder.

Dzeko assisted 2 goals today. He may have not scored for a while, but he's been assisting almost every game.

Miralem Pjanic scored in the last minute to tie the Lens 1-1 Metz game. Felt sorry for the right midfielders of Lens, Pjanic was a total nightmare for them.

Zlatan Bajramovic is still recovering from injury so he didn't get to play for Schalke today but Schalke won nevertheless.

Croatian league was postponed for next week due to the death of Hrvoje Custic. There are currently 24-28 Bosnians playing in Croatian league (?). Not sure but I know there's 24 or more. Bosnian striker Terkes is currently top scorer of Croatian league, he has more goals than Balaban, Tadic, Modric, Kalinic, and all those other good Croatian players.

Welcome to the forum :thmbup:

Kulin Ban
April 5th, 2008, 21:53
Lens [1 - 1] Metz

34' [1 - 0] O. Monterubbio (pen.)

90' [1 - 1] M. Pjanic

Kulin Ban
April 5th, 2008, 22:12
Welcome to the forum :thmbup:

You`re gonna regret this one. Prepare for "LOL", "Oh, boy" and other stupid cartoonish expressions as well as statements of the bleedin`obvious overflowing Xtratimes bosnian section.

Grobari
April 5th, 2008, 23:45
Darko Maletić played in the "Večiti Derbi" which ended in a draw (surprise :wallbang:) Don't remember seeing too much of him to be honest.

Yashimi Nakitu
April 5th, 2008, 23:46
Darko Maletić played in the "Večiti Derbi" which ended in a draw (surprise :wallbang:) Don't remember seeing too much of him to be honest.

He has been great in our last game. How does he generally play in the league?

Grobari
April 5th, 2008, 23:47
I think he doesn't play too bad, squad member. Has had his moments, in the last večiti derbi for example. :wallbang:

Grobari
April 6th, 2008, 00:17
Here is a video compilation of Darko Maletić. Random music choice though :D

http://youtube.com/watch?v=1u00MA7r1fs

bosnianfan000
April 6th, 2008, 03:01
Today's game, Dzeko dribbled through a player and shot but the goalkeeper made an amazing save to his left and tipped the ball away. Minutes later, a cross came in and Dzeko headed it but goalkeeper again tipped it away. It was an unbelievable save. Very unlucky Dzeko :( But then Dzeko's first assist came when he flicked the ball with his head for Dejagah to score. His second assist was spectacular. He would sprint down the flanks, totally overran his opponent and created a beautiful cross while at full speed without stopping the ball. Awesome game for Dzeko. He was rated second highest for his performance from both Wolfsburg and Hannover.

Misimovic created the corner that Charisteas scored from. Then Misimovic dribbled past 2 players on the left wing, and passed the ball to Vittek, who scored. Then Misimovic scored himself after a cross came in and he slipped but still reached the ball and hit it at ground level from 14 meters out. 1 goal and 2 assists. Great game for him. He was named man of the match.

Bosanac
April 6th, 2008, 07:31
http://www.sarajevo-x.com/forum/images/smilies/bih.gif
:D

lol

Bosanac
April 6th, 2008, 07:32

you are right but please stop repeating yoruself

:)

Bosanac
April 6th, 2008, 07:35
Today's game, Dzeko dribbled through a player and shot but the goalkeeper made an amazing save to his left and tipped the ball away. Minutes later, a cross came in and Dzeko headed it but goalkeeper again tipped it away. It was an unbelievable save. Very unlucky Dzeko :( But then Dzeko's first assist came when he flicked the ball with his head for Dejagah to score. His second assist was spectacular. He would sprint down the flanks, totally overran his opponent and created a beautiful cross while at full speed without stopping the ball. Awesome game for Dzeko. He was rated second highest for his performance from both Wolfsburg and Hannover.

Misimovic created the corner that Charisteas scored from. Then Misimovic dribbled past 2 players on the left wing, and passed the ball to Vittek, who scored. Then Misimovic scored himself after a cross came in and he slipped but still reached the ball and hit it at ground level from 14 meters out. 1 goal and 2 assists. Great game for him. He was named man of the match.

if you are not BHF in disguise ;) then welcome to the forum and thats a great team you folow

Majstor Cevapa
April 6th, 2008, 07:55
No he isn't, he is Nermin Bilibic, I think.

Kulin Ban
April 6th, 2008, 08:17
No he isn't, he is Nermin Bilibic, I think.

Even worse.

VELEZ1922
April 6th, 2008, 08:20
why is it worse?

Kulin Ban
April 6th, 2008, 08:26
why is it worse?

Because I know very well what he is capable of on a forum. Still, he deserves an honest chance to prove himself in these new surroundings though. He might have matured since last time I came across his name on a forum whos name we must not mention.

Majstor Cevapa
April 6th, 2008, 08:36
He is the ultimate troller. He got 5000 posts in like 3 months.

Yashimi Nakitu
April 6th, 2008, 11:40
you are right but please stop repeating yoruself

:)

Stop harassing us members or I'll have to take some action :strong:

Bosanac
April 6th, 2008, 12:59
Stop harassing us members or I'll have to take some action :strong:

sorry :(

bosnianfan000
April 6th, 2008, 17:28
Sasa Papac played all 90 minutes for Rangers today but the game ended 3-3 against Dundee United. Papac has been playing 90 minutes for the past 10-15 games I think. One of the most consistent players in Rangers.

Ever since Sanel Jahic arrived at Aris (4th best side in Greece after AEK, Olympiacos, and Panathinaikos) from Zeljeznicar, he has been subbed off/on once and has played about 18 games so far if you include cup matches too.

Muslimovic isn't even in bench because he's injured and won't be able to play.

Bajramovic is still out from that knee injury but I think he's back on training ground.

Damjanovic played all 90 minutes in Russia league with Luch Energia. Elvir Rahimic played all 90 minutes for CSKA Moscow yesterday. Topic scored against Lokomotiv Moscow but Saturn still lost 2-1. Spahic played all 90 minutes for Lokomotiv who are second in the table right now. Russian league is where Bosnians shine and Russian league is getting better and better.

And if you're honestly a die hard Bosnian aboard fan and you want some minor news, I'll also give you scorers from Slovenian league lol. Bosnians Jolic scored for Factor to win 1-0, Demirovic scored twice against Koper while Bozic scored last minute goal for Koper. Koper wins 4-2. lol Demirovic is 34 years old and he scored like 5 goals in last 2 games in Slovenian league.

Kulin Ban
April 6th, 2008, 20:27
http://fotball.adressa.no/multimedia/archive/00065/Samir_Saric_bredde_65608d.jpg

Anyone remember former Sarajevo-player Samir Saric? The 23 year old left Bordo-bijeli for swedish side Umeĺ a few years ago and then moved on from there to join norwegian club Lřv-Ham (2nd division) last year. Ever since he arrived he has impressed thoroughly and is widely regarded as their best player. He bagged a handful of goals last season and scored again when the new season started today. Could very well move on to a norwegian top division side during the transfer window in July or as soon as this season ends.

Majstor Cevapa
April 6th, 2008, 21:14
Is there any chance of him going to a different country?Bundesliga 2?

Kulin Ban
April 6th, 2008, 21:17
Is there any chance of him going to a different country?Bundesliga 2?

Not directly from norwegian second division. He will have to prove himself at the highest level in Norway before he even starts thinking of moving abroad. Seems like his record last season says 10 goals in 22 matches btw.

VELEZ1922
April 6th, 2008, 23:07
FT KamAZ [2 - 1] Mashuk-KMV

47' [0 - 1] A. Volobuer

87' [1 - 1] Skorokhodov

90' [2 - 1] Z. Zeba

bosnianfan000
April 6th, 2008, 23:12
lol Kamaz is in 2nd league of Russia.

Dmitriy
April 7th, 2008, 15:39
Great back heel flick by Topic to score his goal yesterday. I'd post it but the link is in cyrillic and you guys would struggle to find it maybe. Never the less a very nice goal.

Kulin Ban
April 7th, 2008, 15:45
I'd post it but the link is in cyrillic and you guys would struggle to find it maybe.

Give it a shot, Dmitriy.

Dmitriy
April 7th, 2008, 15:49
Including the videos that don't work it's about the 14th-15th video on the page.

http://www.sports.ru/blog/tv/4449207.html

Kulin Ban
April 7th, 2008, 15:57
Including the videos that don't work it's about the 14th-15th video on the page.

http://www.sports.ru/blog/tv/4449207.html

Easy, peasy ;) Nice goal by Topic. He was like this massive talent that just never made it in Germany.

While youre here. What does people think of Branislav Krunic in Russia?From what I`ve noticed he seems to play on a regular basis for FC Moscow.

Kulin Ban
April 7th, 2008, 16:00
Edit.

Dmitriy
April 7th, 2008, 16:05
Easy, peasy ;) Nice goal by Topic. He was like this massive talent that just never made it in Germany.

While youre here. What does people think of Branislav Krunic in Russia?From what I`ve noticed he seems to play on a regular basis for FC Moscow.

I honestly hate FC Moscow and I rarely watch them so I'm not the best authority on their players.

Emir Spahic is one of Russia's most promising defenders though. I can see him moving to a big western European league in several years.

Kulin Ban
April 7th, 2008, 16:20
I honestly hate FC Moscow and I rarely watch them so I'm not the best authority on their players.

Emir Spahic is one of Russia's most promising defenders though. I can see him moving to a big western European league in several years.

You just hate FC Moscow or does your disliking include every other Moscow-based team besides CSKA?

Kulin Ban
April 7th, 2008, 16:49
http://www.sportin.ba/SlikeVijesti/misimovic_nurnberg.jpg

Misimović: Ostajemo u Bundesligi

U šest posljednjih utakmica pogodio sam pet puta. Dao sam gol Hannoveru, promašio penal protiv HSV-a, pa onda četiri utakmice za redom postigao po pogodak. - kaže Misimović.

Selektor nogometne reprezentacije BiH Meho Kodro definitivno će biti na slatkim mukama u narednim utakmicama. Naime, bh. reprezentativci kako međunarodna prvenstva ulaze u završnice igraju sve bolje i bolje, a najbolji od svih je Zvjezdan Misimović, koji je, iz samo Kodri znanih razloga, izgubio kapitensku traku koju je nosio većim dijelom proteklih kvalifikacija.

No, vratimo se Misimoviću, koji u posljednjih nekoliko kola definitivno briljira. U stvari, njegov zvjezdani hod u Bundesligi počeo je nakon što je promašio jedanaesterac protiv Hamburgera. Od tog susreta naš reprezentativac čak se četiri puta u četiri utakmice upisao u listu strijelaca i svoj golgeterski konto, uprkos povredi leđa, zbog koje je pauzirao veliki broj utakmica, povećao na 10 postignutih pogodaka. U susretu protiv Eintrachta Misimović je imao i dvije asistencije, i ukoliko njegov Nurnberg ostane ove sezone u Bundesligi, to će biti isključivo zahvaljujući pogocima i asistencijama našeg internacionalca.

U šest posljednjih utakmica pogodio sam pet puta. Dao sam gol Hannoveru, promašio penal protiv HSV-a, pa onda četiri utakmice za redom postigao popogodak, rezimira Misimović i tvrdi da je njegova ekipa u većini susreta bila bolja od protivnika, ali...

Iako smo dobro igrali, imali smo dosta pehova, pa bi utakmica umjesto našom pobjedom završavala remijem, kaže Misimović.

Eintracht je ekipa iz gornjeg dijela tabele, koja odlično igra na domaćem terenu. Tako je zapravo bilo sve do dolaska našeg internacionalca. – piše Oslobođenje.

Oni su bili bez pritiska u ovom susretu, za razliku od nas koji smo morali pobijediti. Gori nam pod nogama i sa ova tri boda i dalje smo u utrci za opstanak.

Iako je i u protekloj sezoni briljirao u dresu Bochuma, Misimović kaže da igra najbolju sezonu u Bundesligi.

Nisam odradio pripreme sa ekipom zbog povrede leđa, tako da mogu biti jako zadovoljan svojom formom. Iz kola u kolo se osjećam sve bolje i uvjeren sam da ću do kraja sezone postići još poneki pogodak, govori nam desetka Nurnberga, koji trenutno razmišlja samo o svojoj ekipi.

Moramo ostati u ligi. Kada pogledaš imena koja nastupaju za Nurnberg, mi smo za Kup UEFA, a ne za Drugu ligu. Međutim, sami smo krivi i u posljednjih sedam utakmica jednostavno moramo dati sve od sebe za opstanak.

Prva naredna prepreka je Wolfsburg našeg Edina Džeke...

Gledao sam ga protiv Hannovera. Stvarno je super odigrao. Imao je dvije asistencije. Nadam se da protiv nas neće igrati dobro, a ako mi budemo igrali kao u posljednje dvije utakmice, sigurno ćemo ih pobijediti, smatra Misimović, koji nam je prokomentarisao i prekid koji su izazvali navijači Nurnberga u Frankfurtu. Prekid je trajao 20-ak minuta.

Ma to su budalaštine. Takvi navijači ne bi trebali dolaziti na utakmice, a digla se jako velika prašina oko toga. Kod mene u klubu su svi uzbuđeni zbog toga, ali ja sam već navikao na prekide zbog baklji, tako da se ne uznemiravam previše, uz osmijeh je rekao Misimović, koji ugovor sa Nurnbergom ima do 2011. godine, ali...

Nemam ugovor za Drugu ligu, ali zaista nisam razmišljao o ponudama nekih drugih klubova. Interesuje me samo Nurnberg i ostanak u Bundesligi, a za ostalo ima vremena, mišljenja je bh. reprezentativac za kojeg se, barem prema njemačkim forumima, interesuje Hamburger SV. Naime, na jednom od foruma navijača HSV-a Misimović se pominje kao idealna zamjena za Rafaela van der Vaarta, za kojeg se interesuju mnogi evropski klubovi.

Dmitriy
April 7th, 2008, 19:33
You just hate FC Moscow or does your disliking include every other Moscow-based team besides CSKA?

My hate for FC Moskva is different. They're an artificial club with and anti-football coach. Nothing personal against their fans or anything like that.

VELEZ1922
April 7th, 2008, 19:36
Whats going on with Rahimic at CSKA, did he lose his starting spot?

Dmitriy
April 7th, 2008, 19:40
Whats going on with Rahimic at CSKA, did he lose his starting spot?

He did for the first 3 games but played the full 90 on Saturday. He's getting older and has been one of our most loyal servants ever.

Just two years ago he was named best defeinsive mid in Russia and was under consideration for the league's best player. Problem is, people are critizising CSKA for our lack of goals and whant more creative players in the team.

Bosanac
April 8th, 2008, 00:58
miske for captain :proud:

VELEZ1922
April 8th, 2008, 02:54
Papac na sedam viška, Vladavić ostaje bez titule

Proteklog vikenda većina igrača na koje selektor našeg A tima računa, igrala je za svoje klubove. Ono što svakako raduje jeste činjenica da je veliki broj njih ostao neporažen i da su, kako njihovi klubovi, tako i naši reprezentativci u dobroj formi. Jedini poraženi su nakon proteklog vikenda Kenan Hasagić, Elvir Rahimić, Dario Damjanović i Admir Vladavić. Interesantno, sva četiri kluba za koje nastupaju naši internacionalci su poražena minimalno, sa jednim golom razlike.

Kenan Hasagić (Istanbul B. B.) - Njegov tim kao domaćin, poražen je od Ankaraspora (0:1), kojeg sa klupe vodi Safet Sušić. Hasagić je branio cijeli meč. Ipak, IBB je uprkos porazu i dalje u sredini tabele, na 10. poziciji, daleko od zone ispadanja.

Spahić slavio, Topić zabio

Emir Spahić (FC Lokomotiv Moskva) - Proveo je na terenu svih 90 minuta u gostujućem meču Lokomotiva kod Saturna. Spahićeva ekipa slavila je 2:1. Za domaći sastav strijelac jedinog gola bio je Marko Topić.

Branimir Bajić (FC Koblenz) - Stoper našeg „A“ tima odigrao je cijelu utakmicu protiv Ofenbaha. Na kraju je bilo 1:1.

Saša Papac (Glasgow Rangers) - Nezamjenjiv u zadnjoj liniji Rendžersa. U remiju protiv Dandija odigrao kompletan meč. Nedjeljnim remijem u gostima protiv Dandija, otišli su na sedam viška u odnosu na Seltik. Titula je sve bliža.

- Pritisak je na Seltiku, bod protiv Dandija je ogroman - izjavio je Papac u glavnom intervjuu nakon meča na oficijelnom veb-sajtu Rendžersa.

Samir Merzić (Teplice) - Odigrao 90 minuta u remiju Teplica kod kuće protiv Olomuca. Za razliku od jeseni, kada su bili u samom vrhu tabele, polako posustaju.

Sanel Jahić (Aris) - Duško Bajević mu i dalje vjeruje. Svih devedeset minuta protiv Iraklisa to potvrđuje. Ipak, krajnji rezultat 2:2 nije ono što su očekivali.

Elvir Rahimić (CSKA Moskva) - Igrao svih 90 minuta u iznenađujućem gostujućem porazu CSKA (0:1) od novajlije u ligi, Tereka iz Groznog. Dan ranije, proslavio 32. rođendan.

Zvjezdan Misimović (FC Nurnberg) - Nirnberg je u Frankfurtu savladao Ajntraht s 3:1, a najbolji pojedinac na terenu bio je naš reprezentativac. Prvo je asistirao grku Haristeasu, a onda postigao gol za konačnih 3:1.

Darko Maletić (FK Partizan Beograd) - Igrao solidno svih 90 minuta za svoj tim u velikom derbiju protiv Crvene Zvezde (1:1) i zaradio žuti karton u 26. minuti.

Sjajni Džeko

Dario Damjanović (Luch Energija) - Dvostruki strijelac protiv Makedonaca igrao je cijeli meč koji je Luč Energija izgubila na gostovanju protiv Krila Sovjetova (1:2).

Edin Džeko (VfL Wolfsburg) - Volfsburg je savladao Hanover sa 3:2, a Džeko je zabilježio dvije asistencije. Oba puta naš reprezentativac gol je namjestio Deđagahu.

Admir Vladavić (MŠK Žilina) - Igrao cijeli derbi slovačkog prvenstva protiv Artmedije (0:1). Gol gostiju iz 10. minuta pokušavali su anulirati do kraja utakmice, ali bezuspješno.

- Bila je to ključna utakmica prvenstva. Mislim da smo izgubili titulu. Artmedija će dobiti sve utakmice do kraja - bio je razočaran jedan od najboljih Kodrinih pulena protiv Makedonaca na Bilinom polju.

Vedad Ibišević (FC Hoffenheim) - Ušao u igru u 68. minuti utakmice protiv Kaizerslauterna i asistirao za konačnu pobjedu njegovog sastava. Pobjedom u gostima protiv «Kajzera» Ibišević i Salihović, skoro sigurno ulaze u Bundesligu. Sedam kola prije kraja, imaju velikih pet bodova viška u odnosu na Kelna, a samo bod manje od lidera Borusije (D).

E. Delić

Bajramović, Krunić i Salihović van stroja

Zlatan Bajramović (FC Schalke), Branislav Krunić (FC Moskva) i Sejad Salihović (FC Hoffenheim) zbog ozljeda nisu učestvovali u akcijama njihovih ekipa prošlog vikenda. Senijad Ibričić i Safet Nadarević (NK Zagreb) i ostali naši igrači u Hrvatskoj, zbog tragično preminulog mladog nogometaša Zadra, Hrvoja Ćustića, nisu izlazili na teren. Kolo u Hrvatskoj je otkazano. Zlatana Muslimovića (AC Atalanta) nije bilo ni na klupi u porazu od Intera kod kuće (0:2).

Kodro bez utakmice?

Premda selektor može biti zadovoljan formom bh. reprezentativaca, ipak je Meho Kodro zabrinut. Zato što još uvijek ne zna ime suparnika sa kojim bi bh. reprezentacija trebala igrati u majskom (Fifinom) terminu. Slovenija nam je uvalila «košaricu». Ima, doduše još selekcija koje bi igrale, ali čelništvo NSBiH pažljivo razmatra ponude. Iako najbolje plaćaju preokeanske zemlje, selektoru se ne ide izvan Evrope. Iskustvo iz Japana opominje. Kodro nikako ne želi propustiti termin u maju, a Savez bi najradije prihvatio ponudu neke od reprezentacija koje će igrati na EP u Austriji i Švicarskoj. Dobro plaćaju, a nije sramota od takvih izgubiti.

VELEZ1922
April 9th, 2008, 01:43
Nedam PSG-u svoje milione

Na je­dnom od pa­ri­ških su­do­va, da­nas je ne­obi­čan sud­ski spor. PSG pro­tiv svog ne­ka­daš­njeg tre­ne­ra. Va­hid Ha­lil­ho­džić, je­dan od naj­bo­ljih tre­ne­ra u Fran­cus­koj, odlu­kom su­da os­tao je bez dva mi­li­ona eura, ko­li­ko je tre­bao do­bi­ti na­kon ra­zla­za sa PSG. Ha­lil­ho­džić je naj­pri­je do­bio taj no­vac, po­tom je sud na­lo­žio da sve vra­ti na klup­ski ra­čun. Va­ha je za "San" ko­men­ti­rao sud­ski spor, kam­pa­nju ko­ju pro­tiv nje­ga vo­di odre­đe­ni lo­bi­ji, te za­što ni­kad vi­še ne­će ni­šta bez advo­ka­ta.

Na­pa­da­ju me, a upro­pas­ti­še klub

Ka­kvu odlu­ku oče­ku­je­te da­nas?

- Oče­ku­jem po­zi­ti­vnu, jer je sve na mo­joj stra­ni, ali ni­sam op­ti­mis­ta - izja­vio je Ha­lil­ho­džić na po­čet­ku raz­go­vo­ra za "San".

Za­što nis­te op­ti­mis­ti?

- Za­to što se pro­tiv me­ne mje­se­ci­ma vo­di bru­tal­na kam­pa­nja, sa ci­ljem da iz­gu­bim spor, da se odre­knem za­ra­de ko­ja mi pri­pa­da.

Ko vo­di kam­pa­nju pro­tiv Vas?

- Vo­de je odre­đe­ni lo­bi­ji, ima tu sva­ka­kvih lju­di. Oni ne že­le do­bro PSG, već sa­mo se­bi. Da je to ta­ko ar­gu­men­ti­rat ću ovim pri­mje­rom. Ka­da sam vo­dio PSG, osvo­jio sam Kup, bio vi­ce­prvak, igra­li smo u Li­gi prva­ka, ima­li smo dru­gi naj­bo­lji re­zul­tat u klup­skoj po­vi­jes­ti, a me­ne su stal­no na­pa­da­li. Da­nas PSG pri­je­ti ispa­da­nje, ne­ma pu­bli­ke, ne­ma igre, a ni­ko ne kri­ti­ku­je ni­ti tre­ne­ra, ni­ti Upra­vu.

Ka­ko to objaš­nja­va­te?

- Ne­da­vno mi je je­dan Fran­cuz, ina­če moj pri­ja­telj, pri­znao da po­je­din­ci ni­su do­zvo­li­li da stra­nac, po­go­to­vo Boš­njak, bu­de gla­vni me­na­džer klu­ba. Je­dnos­ta­vno ni­su se mi­ri­li sa tim dok me ni­su otpus­ti­li. Po­je­di­nim lo­bi­ji­ma sme­tao je moj pri­ja­telj bi­zni­smen Fran­sis Gaj, pa su sve či­ni­li da ne ku­pi naj­ve­ći pa­ket di­oni­ca.

Već go­di­nu da­na ste bez an­ga­žma­na, umjes­to na klu­pi Vi ste u su­dni­ci. Ka­ko se osje­ća­te u ta­kvom okru­že­nju?

- Osje­ćam se gro­zno, jer ni­kad pri­je ni­sam bio u su­dni­ci. Na­ža­lost, ovo mi je do­bra ško­la, po­uka, gor­ko is­kus­tvo. Ni­šta vi­še ne­ću po­tpi­sa­ti bez advo­ka­ta. Ov­dje ri­ječ ni­šta ne zna­či. Ako ho­ćeš da si bez­bri­žan, mo­raš vo­di­ti ra­ču­na o sva­kom za­re­zu, o sva­koj si­tni­ci. Ja sam bio i neo­pre­zan.

Da li ste ra­zmiš­lja­li da di­gne­te ru­ke od sve­ga?

- Is­kre­no, ni­sam oče­ki­vao da će moj spor po­pri­mi­ti ova­kve raz­mje­re. Mi­slio sam da će sve za­vrši­ti ci­vi­li­zi­ra­no. Na­ža­lost, shva­tio sam da sme­tam po­je­din­ci­ma kao us­pje­šan tre­ner. On­da sam se za­ina­tio i re­kao: Ne dam svo­je mi­li­one! Po­go­to­vo što sam shva­tio da me že­le po­ni­zi­ti, pot­ci­je­ni­ti, oma­lo­va­ži­ti mo­je us­pje­he, pa i ljud­sko dos­to­jan­stvo.

Zar je Fran­cu­zi­ma ne­po­zna­ta či­nje­ni­ca da ste no­si­lac olim­pij­ske ba­klje, or­de­na Le­gi­je čas­ti, da ste Ši­ra­kov pri­ja­telj..?

- Ka­žem ti, po­je­di­ni lo­bi­ji gle­da­ju sa­mo svoj in­te­res i ne bi­ra­ju sred­stva da me kom­pro­mi­tu­ju. Tu su uklju­če­ni ne­ki biv­ši tre­ne­ri, igra­či, čel­ni­ci klu­ba, a naj­vi­še im po­ma­žu po­je­di­ni no­vi­na­ri. Idu do­tle da po me­di­ji­ma pro­tu­ra­ju pri­ču ka­ko ho­ću da fi­nan­sij­ski uni­štim PSG, da tra­žim mi­li­one eura dok lju­di gla­du­ju… Pi­šu sva­ka­kve glu­pos­ti.

Ne­pri­ja­tna si­tu­aci­ja

Ni­kad ra­ni­je nis­te go­vo­ri­li sa to­li­ko gor­či­ne. Ima li smi­sla Vaš op­sta­nak u Fran­cus­koj?

- Ta­čno je da ni­kad ni­sam go­vo­rio ova­ko, jer ni­sam znao ka­kve se sve po­dle igre igra­ju. Tek sa­da, sa dis­tan­ce, kao akter je­dnog mon­ti­ra­nog sud­skog spo­ra, vi­dim na šta su sve lju­di spre­mni. Ni­je mi pri­ja­tno iza­ći na uli­cu, ka­da vi­dim šta po­je­din­ci pi­šu. Mno­gi i ne zna­ju pra­vu is­ti­nu. Ipak, ma šta i ma ko­li­ko pi­sa­li ne­is­ti­ne, oni mi ne mo­gu na­udi­ti. Zna se ko je Va­ha, o me­ni su Fran­cu­zi pi­sa­li knji­ge, sni­ma­li fil­mo­ve, do­bi­tnik sam naj­ve­ćih pri­zna­nja, bio sam gost pred­sje­dni­ka, osvo­jao sam tro­fe­je, bio naj­bo­lji stri­je­lac i šam­pi­on kao igrač, vo­dio ti­mo­ve u Li­gi prva­ka…

Im­pre­si­vna ka­ri­je­ra! Dok ka­da mi­sli­te odma­ra­ti?

- Iako ni­kad ni­sam imao du­ži odmor, on mi je do­bro do­šao. Naj­pri­je da se do­bro odmo­rim, po­tom da bo­lje sa­gle­dam ka­ko se mo­že ne­vin nas­tra­da­ti. Ra­ni­je to ni­sam pri­mje­ći­vao, jer sam po ci­je­li dan pro­vo­dio na te­re­nu. Imam i sa­da dos­ta po­nu­da, ka­ko iz Fran­cus­ke, ta­ko i od klu­bo­va i re­pre­zen­ta­ci­ja, od Tur­ske, do Ara­bi­je - izja­vio je za naš list Va­hid Ha­lil­ho­džić, naj­tro­fej­ni­ji i na­jus­pje­šni­ji bh. struč­njak.

S. Si­na­no­vić

Ot­kaz, a ne bi­jeg

- Me­ni po­ku­ša­va­ju im­pu­ti­ra­ti da sam ab­di­ci­rao, što je ne­is­ti­na. Po­tpu­na laž. Ni­su ima­li strplje­nja, ni­su mi da­li da za­vršim po­sao. Klub je bio u re­zul­tat­skoj kri­zi, ali sa ja­snom vi­zi­jom za bu­du­ćnost. Oni su me otpus­ti­li, a ja sam na­pi­sao pi­smo ko­je su oni pri­hva­ti­li kao na­čin ispu­nje­nja oba­ve­za. Na­ža­lost, sud to ni­je uva­žio, pa je na­lo­žio da vra­tim pa­re. Ja sam to vra­tio i sa­da oče­ku­jem da sud pre­su­di u mo­ju ko­rist i za­klju­či ovaj, za me­ne, ne­že­lje­ni spor - ka­že Ha­lil­ho­džić.

Kulin Ban
April 9th, 2008, 19:14
http://fotball.adressa.no/multimedia/archive/00065/Samir_Saric_bredde_65608d.jpg

Anyone remember former Sarajevo-player Samir Saric? The 23 year old left Bordo-bijeli for swedish side Umeĺ a few years ago and then moved on from there to join norwegian club Lřv-Ham (2nd division) last year. Ever since he arrived he has impressed thoroughly and is widely regarded as their best player. He bagged a handful of goals last season and scored again when the new season started today. Could very well move on to a norwegian top division side during the transfer window in July or as soon as this season ends.

Heres a fresh video-interview with Samir Saric (partly in norwegian/partly in english) where he towards the end speaks about how he wants to secure a move to reigning norwegian champions SK Brann who also knocked Dinamo Zagreb out of this seasons UEFA-cup. Both his current club and SK Brann comes from the same norwegian city (Bergen) and I suppose he has gotten signals that they will be watching him closely this season.

http://fotball.bt.no/webtv/?id=90137&autoplay=1&category=Nyheter&page=0

VELEZ1922
April 9th, 2008, 22:02
FT Dinamo Zagreb [3 - 1] NK Zagreb

30' [1 - 0] M. Mandzukic

43' [2 - 0] J. Tadic

59' [2 - 1] S. Ibricic

90' [3 - 1] D. Vugrinec

VELEZ1922
April 10th, 2008, 04:22
Ivica Osim se vraća u Sarajevo

Stanje našeg nogometnog stručnjaka Ivice Osima svaki dan je sve bolje i bolje. Kako saznajemo svakodnevne terapije poboljšavaju njegovo zdravstveno stanje i već je u mogućnosti pratiti i utakmice.

Osimu još nije preporučeno daleko putovanje, tako da od skorijeg dolaska u Sarajevo još nema ništa.

Njegovo zdravstveno stanje je puno bolje, što nas sve veoma raduje. Svakodnevna terapija se pokazala dosta efektna i on je sada dosta pokretljiviji. Doktori mu nisu predlagali gledanje utakmica, ali se danas i to promijenilo. Ivici to znači sve u životu, jer znamo koliko on voli fudbal. Porodica je tu s njim i svi ga pazimo kao malo dijete. On je izrazio želju da se vratimo u Sarajevo i to bi se ovog ljeta moglo i desiti, istakao je za as mlađi Osim Amar.

Uskoro i Amar u pogonu

Amar je trenutno bez angažmana u Japanu. Imao je ponude nekih klubova, ali kaže da se trenutno posvetio samo porodici.

Trenutno o tome ne razmišljam, ali kada se na ljeto vratim u BiH obavit ću razgovore o svom budućem angažmanu, dodao je Amar.

Majstor Cevapa
April 10th, 2008, 04:40
Good job on the recovery, it would be so cool if he worked alongside Kodro.

VELEZ1922
April 10th, 2008, 22:47
Papac sa Rangersima u polufinalu Kupa UEFA

Naš Saša Papac sa svojim Glasgow Rangersom plasirao se u polufinale Kupa UEFA, jer su večeras u Lisabonu pobijedili Sporting, rezultatom 2:0. U polufinalu igraće protiv Fiorentine. Prva utakmica je 24. aprila u Firenzi, a revanš u Škotskoj 1. maja. Papac je fantastično odigrao cijelu utakmicu, bez greške! U velikoj borbi na terenu, gdje naš reprezentativac nije štedio ni posljednji atom snage zaradio je žuti karton u 85. minutu meča.

Kulin Ban
April 11th, 2008, 13:22
BHF has presented a list of young players of bosnian origin playing in Germany, Austria and Switzerland. Although the have missed out on a few in Switzerland (Like Izet Hajrovic (1991) at Grashoppers Zürich) it still makes interesting reading.

Germany:

Goalkeepers:
Zlatan Alomerovic rod. 15.06.1991 Borussia Dortmund U17
Haris Mesic rod. 16.05.1990 VFB Stuttgart U19
Alen Arnautovic rod. 10.06.1989 TSG Hoffenheim U19
Jasmin Fejzic rod. 15.05.1986 Eintracht Braunschweig

Defenders:
Admir Terzic rod. 19.09.1992 Alemannia Aachen U17
Salem Memic rod. 04.11.1991 Arminia Bielefeld U17
Damir Coric rod. 11.05.1991 Hertha BSC Berlin U17
Sasa Strujic rod. 08.12.1991 Alemannia Aachen U19
Dalio Memic rod. 21.03.1990 TSG Hoffenheim U19
Ermin Bicakcic rod. 24.01.1990 VFB Stuttgart U19
Denis Manfagic rod. 12.12.1989 Eintracht Franfurt U19
Marin Mandic rod. 11.08.1988 Werder Bremen II
Neven Subotic rod. 10.12.1988 FSV Mainz 05

Midfield:
Marcel Avdic rod. 28.02.1991 Stuttgarter Kickers U17
Damir Agovic rod. 15.08.1989 Eintracht Frankfurt U19
Emir Bajric rod. 30.01.1990 Schalke 04 U19
Zlatko Muhovic rod. 08.11.1990 VFL Leverkusen U19
Dino Bisanovic rod. 13.03.1990 1. FC Köln U19
Ajdin Zeric rod. 12.04.1988 1. FC Kaiserslautern U23
Milko Trisic rod. 22.01.1987 Arminia Bielefeld II
Zlatko Janjic rod. 07.05.1986 Arminia Bielefeld II
Nedim Hasanbegovic rod. 22.04.1989 Schalke 04 II
Dejan Lazarevic rod. 10.05.1986 Bayer Leverkusen II
Kristijan Grujicic rod. 17.04.1988 SpVgg Unterhaching
Midtbane Mario Vrancic rod. 23.05.1989 FSV Mainz 05

Strikers:
Sinan Andic rod. 28.05.1987 TSG Hoffenheim II
Denis Omerbegovic rod. 11.03.1986 Borussia Dortmund II
Sanel Rahic rod. 21.08.1988 TuS Koblenz

Austria:

Nedeljko Malic rod. 15.05.1989 SV Mattersburg
Semsudin Mehic rod. 18.01.1989 Rapid Wien II
Dejan Maric rod. 10.10.1989 Sturm Graz II
Salih Alic SK rod. 10.03.1988 Austria Kärnten II
Haris Bukva rod. 15.03.1988 SK Austria Kärnten
Anel Hadzic rod. 16.08.1989 SV Ried
Arvedin Terzic rod. 02.04.1989 Rapid Wien II
Alen Selmanovic rod. 09.04.1986 Rapid Wien II
Elmir Hrustanbegovic rod. 06.06.1990 SV Mattersburg II
Mihret Topcagic rod. 21.06.1988 SK Austria Kärnten II
Elvis Polic rod. 04.04.1990 LASK Linz II
Ozren Peric rod. 04.04.1987 Sturm Graz

Switzerland:

Rene Borkovic rod. 21.04.1991 FC Zürich U19
Ermin Alic rod. 06.01.1989 FC Basel U21
Mirzet Mehidic rod. 21.08.1989 FC Luzern U21
Emra Tahirovic rod. 31.07.1988 FC Zürich
Goran Antic rod. 04.07.1985 FC Aarau

VELEZ1922
April 11th, 2008, 19:36
Salihović: Bez razmišljanja sam izabrao BiH

Dobrim igrama u njemačkom drugoligašu Hoffenheimu, Sejad Salihović je zaradio poziv u reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

U ljeto 2006. godine Salihović je iz berlinske Herthe prešao u maleni Hoffenheim…

Za mene kao mladog igrača bilo je veoma značajno da igram, a u Herthi nisam dobivao pravu priliku. Gledajući unatrag mislim da je to bio pravi potez, kaže Salihović.

Igrati za reprezentaciju svoje zemlje je nevjerojatan osjećaj. To se riječima ne može opisati, rekao je Salihović, koji je koncem prošle godine debitirao za A reprezentaciju naše zemlje.

Salihović dodaje kako za njega nije bilo dvojbe koga izabrati – Njemačku ili Bosnu i Hercegovinu.

Za mene nikad nije bilo dvojbe i bez razmišljanja sam odabrao BiH, kaže Salihović u razgovoru za transfermarkt.de.

Kulin Ban
April 11th, 2008, 19:44
Dzeko was brought down and got Wolfsburg a penalty against Nürnberg but Marcelinho missed it. Still 0-0 with 10 minutes played but Dzeko looks a lot sharper than he has done lately. Miske plays for Nürnberg.

GERS
April 11th, 2008, 19:57
Your man PAPAC is like a new man since we changed managers, Uefa Cup semi's, unbelievable!!:thumbsup: