Xtratime Community banner

Youth NTs

662K views 13K replies 244 participants last post by  Red_Bandit 
#1 ·
Double boosts for Serbia and Montenegro



Serbia and Montenegro began the UEFA European Under-19 Championship second qualifying round in emphatic style with a resounding 4-0 victory against Norway in Knokke-Heist.



Igor Burzanovic (left) scored twice in Serbia and Montenegro's win


Irish test
The result will leave Miodrag Martac's team in good heart for their meeting with the Republic of Ireland, beaten 1-0 by Belgium on Wednesday, on Friday. Norway coach Knut Tørum faces a difficult task as he attempts to lift his side for the match against the mini-tournament hosts, which also takes place on 21 May.

Peerless Purovic
Two goals from Milan Purovic midway through the first half put Serbia and Montenegro in complete control at the KFC Heist stadium. The forward opened the scoring in the 21st minute and doubled the lead five minutes later.

Burzanovic boost
Igor Burzanovic effectively wrapped up the win with a third goal five minutes before half-time, and the same player rounded off a fine team display in the final minute, scoring his second and Serbia and Montenegro's fourth of the match.


NAPRED PLAVI !

:star: :star: :star:
 
See less See more
#3 ·
Irci nadigrali "plave" omladince

Republika Irska - SCG 3:1 (1:1)
Grej 19', MekStej 65', Jejts 90' - Puroviæ 26'

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije i Crne Gore (igraèi roðeni 1985. godine i kasnije) je posle pobede nad Norveškom od 4:0 pretrpela poraz od Republike Irske u odluèujuæem kvalifikacionom ciklusu za odlazak na Evropsko prvenstvo.
 
#6 ·
Belgija je dobila Norvezane 1-0. Belgiji je dovoljan neresen rezultat da se kvalifikuje. Ako Irci izgube od Norvezana ili odigraju nereseno, mi prolazimo ako pobedimo Belgiju (bez obzira na rezultat). Ako pobedi Irska, nasi moraju da tuku Belgijance sa tri gola razlike da bi osigurali prolaz, a i neke druge kombinacije su moguce...u svakom slucaju treba pobediti Belgiju.
 
#7 ·
Ovo lici na izgubljene kvalifikacije. Ocigledno da je Norveska sabiji tim koji svi u grupi pobedjuju. Iraska i Belgija najverovatnije idu dalje. Doduse na U19 nivou preokreti i visoki rezultati su moguci. Medjutim, nas tim dolazi iz zemlje u kojoj je omladinski fudbal poslednjih godina na vrlo niskom stepenu razvoja. Tu se uglavnom igra na talenat, finesu, potez, inspiraciju, inat. N ataj nacin se dobija jedna, najvise 2 utakmice posle cega dolazi do velikog pada. Taktika, strategija i kefalo su nesto sto nas tim slabo koristi.
 
#8 ·
Ne mogu Irska i Belgija ici dalje jer na zavrsni turnir ide 8 ekipa dakle dalje ide samo prvoplasirani. Belgija je tukla Norvesku jedva, sve je moguce.
 
#9 ·
SCG 0 - Belgija 1. Toliko o mladim talentima. U grupi u kojoj su igrale reprezentacije Irske, Belgije, Norveske, nacija koje kod nas bije glas da nisu talentovane i da igraju industrijski "trkacki" fudbal, nasi su uspeli samo da pobede Norvesku. Tipicno za stanje u nasem fudbalu: od svih selekcija pocevsi od U17 pa do senoirske, nasi fudbaleri uglavnom dozivljavaju neuspeh za neuspehom. Sto dokazuje da je danasnji SCG fudbal jedan od najgorih u Evropi.
 
#13 ·
Kipar, Moldavija, Jermenija, Estonija, Litvanija :D

OK, yes we lost to Belgium 1-0, but Belgium also defeated Italy 3-1 earlier on in the qualifying so I don't think they exactly suck. So no our U19 team isn't great but it isn't that terrible.

If you look at other results, the Czechs finished behind Israel in their group (Italy qualified from that one), England ended up behind Slovenia and Ukraine, Romania ended with exactly zero points, Portugal finished behind Slovakia...
 
#14 ·
Vidim da si potegao cak u Aziju (Kipar, Jeremnija) da nadjes 5 gorih od nas, mada su ove zemlje fudbalski u Evropi buduci da su clanovi UEFA. Cak se ni nasih susedan nisi dotakao. Pitanje je bilo sveukupno gori, ne samo u U-19. Cinjemica je da vise sa sigurnoscu ne mozes da tvrdis da je nas NT fudbal bolji od svajcarskog, irskog, slovenackog, makedonskog, BiH, albanskog, latvijskog, izraelskog, austrijskog, madjarskog, grckog, finskog,... za koje smo do ne tako davno bili tata-mate i uzimali ih kao lake sparing-partnere govori o sunovratu. Ne postoji takmicenje na kojem su nasi fudbaleri, na bilo kakvom nivou, postigli neki vidjeniji uspeh (cetvrtfinale, polufinale, finale). Najbolje sto smo postizali od 1998. naovamo je da smo se 4 puta kvalifikovali na zavrsni deo znacajnog turnira: 2 puta seniori, jedanput omladinci i jedanput mladi. I to je sve. Ali duplo je vise turnira na koje se nismo ni kvalifikovali.
 
#15 · (Edited)
Pa dobro ja sam se uglavnom osvrnuo na U19 sto je inace i bila tema. To da je nasa 'A' selekcija blagi uzas, to valjda znamo.
Eto, potegao sam dno dna jer si sam krenuo sa spominjanjem Andore i slicnih. Mogu da kazem da sam siguran da smo bolji od Velsa :D Smatram da smo bolji i od Albanije pa i od S. Irske u punom sastavu. A Grcka i Svajcarska u ovom trenutku jesu nazalost bolji od nas, to je sigurno, ali ne samo zato sto smo mi nazadovali: i oni su napredovali.


P.S. Btw Kipar je u EU i u ovom trenutku jedno 10x vise u Evropi nego mi, nazalost (a Jermenija nije samo fudbalski clan Evrope vec je i u Savetu Evrope).
 
#16 ·
Couldnt find the old thread (I remember there was one?) so I'll just post this info here.

Our U17's playing their decisive qualifier against the Croats today, the results so far:

Serbia and Montenegro 6 - 0 Andorra
Croatia 3 - 2 Albania
Croatia 11 - 0 Andorra
Albania 1 - 4 Serbia and Montenegro :D
 
#23 ·
under 17's that's '88 generation, it's so weird when watching people younger than you play football. I know only after watching this year's undr 17s how it feels. :D
 
#24 ·
"Plavi" ubedljivi protiv Hrvata
01.10.04. 23:05

Na kraju prvog kvalifikacionog turnira za odlazak Evropsko prvenstvo fudbalera mlađih od 17 godina, reprezentativci Srbije i Crne Gore su savladali Hrvatsku sa 3:1 i tako osvojili prvo mesto u svojoj grupi.

:cool:
 
#26 ·
Well... nothing new there at all, a fully expected win and i've heard very good things about this generation of players so let's hope they keep on track and carry on how they are going.
 
Top