Albanian Mark Zefi in Guiness World Records - Xtratime Community
 
LinkBack Thread Tools Rate Thread Display Modes
post #1 of 6 (permalink) Old February 1st, 2006, 04:37 Thread Starter
Premier Player
 
tirona_star's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Location: Tirana, Albania
Teams: FK TIRANA - ALBANIA
Posts: 2,141
Albanian Mark Zefi in Guiness World Records

Sport: 37 vjecari Mark Zefi kerkon te permiresoje rekordin Gines


Data e Publikimit: 30/01/2006

Autori i Lajmit:
BP
vjeēari Mark Zefi, nga fshati Juban i Shkodrės kėrkon tė pėrmirėsojė rekordin Gines nė mbajtjen e topit me kokė. Falė aftėsive tė tij tė jashtėzakonshme, nė Shkodėr atė kanė filluar ta qaujnė "fenomeni", sepse i tillė ėshtė.
Turmat e mėdha tė njerėzve qėndrojnė pėr orė tė tėra duke e ndjekur me kureshtje si e mban topin me kokė pa i rėnė nė tokė. E godet me kokė, me supe, me kėmbė e gjunjė, duke e xhungluar atė mrekullisht, pastaj vrapon gjithnjė nėn shoqėrimin e goditjeve tė topit me kokė. Tė gjitha kėto i ka bėrė nė fushėn e stadiumit "Loro Boriēi", ndėrkohė qė mė pas habiti tė gjithė kur, sėrishmi me topin e tij mbi kokė kaloi nė shkallėt e stadiumit, nė ato tė tribunave tė brendshme dhe pastaj edhe nga jashtė, duke u ngjitur dhe zbritur pa i rėnėn asnjėherė topi nė tokė. E gjitha kjo shfaqje u dha pėr publikun e pranishėm nė mjediset e stadiumit, ndėrkohė qė me kėrkesėn e qytetarėve, ai kaloi edhe nė qytet, duke pėrshkuar rrugėt kyesore tė tij nėn ritmin e goditjeve tė topit me kokė.
"Jetoj nė Greqi prej disa vitesh dhe atje mė lindi pasioni pėr kėtė lloje disipline xhunglim, tha Marku . Stervitem ēdo ditė nga pesė orė. Publiku grek mė njeh mirė sepse njė gjė tė tillė e bėj edhe nė rrugėt e Greqisė, por edhe nėpėrmjet komenteve tė shtypit vendas. Kam avancuar aq shumė sa jam i bindur se kam forca tė pėrmirėsoj rekordin botėror nė mbajtjen e topit me kokė pa rėnė nė tokė. Pėr kėtė i kam shkruar Federatės Botėrore tė Rekordeve Gines nė Angli dhe nga ata kam marrė konfirmimin zyrtar se mė mirėpresi. Do tė vazhdoj edhe pėr 2-3 muaj stervitjen time intensive dhe nga pranvera mendoj tė konkuroj. Akoma nuk e kam vendsosur se ku, por dėshira e imė ėshtė ta bėj nė Shqipėri, nė Shkoder, pse jo edhe nė fshatin tim tė lindjes, nė Juban", perfundoi ai.

tirona_star is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 6 (permalink) Old February 1st, 2006, 04:49
Star Player
 
Benny's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: NY
Teams: Juventus, Shkėndija
Posts: 4,323
What is the record though? I hate articles when they're incomplete!!

Or is this a new thing?
Benny is offline  
post #3 of 6 (permalink) Old February 3rd, 2006, 19:40
International
 
RedandBlack's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: NY
Teams: Albania, Red Bulls NY,
Posts: 5,778
I remember this..didn't he travle the farthest distance while juggling a soccer ball?

DULCE ET DECORUM EST PRO PATRIA MORI

ILLYRICUM TOTO SUPERUS

RROFT SHQIPERIA
RedandBlack is offline  
 
post #4 of 6 (permalink) Old February 3rd, 2006, 22:42
Forum Manager
International
 
Join Date: 11 2004
Teams: Multiethnic Republic of Kosovo
Posts: 6,606
Quote:
Originally Posted by Hennessy
good luck to him but i hope he dont make it cuz he support chelsea YA SCUM
That's a foolish thing to say, so what if he supports Chelsea, hope he does make it, not because he supports Chelsea, but because he is Shqiptare.
Madman is offline  
post #5 of 6 (permalink) Old February 3rd, 2006, 23:47
Legend
 
Minotti's Avatar
 
Join Date: 08 2002
Location: Malmö,Sweden
Teams: Albania NT, Parma
Posts: 15,636
a pretty stupid record if u ask me...

I don't have a sig.
Minotti is offline  
post #6 of 6 (permalink) Old February 4th, 2006, 20:30
Forum Manager
Legend
 
Doctor's Avatar
 
Join Date: 11 2004
Location: Komiteti Qendror
Teams: People's Socialist Republic of Albania
Posts: 13,397
Quote:
Originally Posted by Hennessy
good luck to him but i hope he dont make it cuz he support chelsea YA SCUM
Nga e di ti o plak qe ai eshte chelsea fan? , me duket se ja kan dhen sa per foto
Doctor is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in

Human Verification

In order to verify that you are a human and not a spam bot, please enter the answer into the following box below based on the instructions contained in the graphic.
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes Rate This Thread
Linear Mode Linear Mode
Rate This Thread:Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome