Turgay Vardar Team News & Press Centre - Xtratime Community
 2Likes
Reply

LinkBack Thread Tools Display Modes
post #1 of 3295 (permalink) Old September 22nd, 2005, 23:47 Thread Starter
Legend

Hagi's Avatar

Teams: Galatasaray, PSV
Turgay Vardar Team News & Press Centre

I'm missing a thread where we can put some daily things in about the club, which on their own wouldn't warrant a new thread.

Umit Karan TV interview at Lig TV was a nice personal one-on-one. The subjects were from football to the cooking skills of his wife ('kuru fasulye yapti geçen' )
He likes to score difficult and/or volley goals (we know ) and admires Ronaldinho. He sees himself as a team player and not necessarily a goalscorer although he would like to score his hundredth goal for gala this season (hmm that means he should at least score 20 somewhat more ) He thinks we have the best team, especially in terms of having quality backup players who would make a decent second team on their own.

Gerets apparently is a real hard ass disciplinarian who gives them a hard time indoors but has a soft face outdoors. He also speaks with alot of respect about Terim and will work hard until he deserves a callup for the national team

All in all, the interview provided us with a good personal profile of our top scorer of the moment. His words about their motivation to win gave me even more hope we will take the title this season

Losing, drawing and winning just like my team are
Hagi is offline  
Sponsored Links
Advertisement

post #2 of 3295 (permalink) Old September 23rd, 2005, 00:17
International

D-lite's Avatar

Teams: BESIKTAS
Umit Karan is such an opportunist
But he's a damn good player-kudos to him

'The Besiktas jersey gives me incredible strength, peace, and trust.'
Gökhan Güleç
D-lite is offline  
post #3 of 3295 (permalink) Old September 23rd, 2005, 10:19
minasstr f posterior
Legend

fats's Avatar

Teams: U.C.Sampdoria
umitttt karraan rules !his true dedication to the club cud be seen in defeat to tromso muddy face and all that.this year he will be topscorer in the league.
fats is offline  

post #4 of 3295 (permalink) Old September 28th, 2005, 10:10 Thread Starter
Legend

Hagi's Avatar

Yup, it's very admirable he stuck with the club even when he couldn't get into the first team with Hagi and was loaned out. He's a great finisher and I hope he'll give us good service for the coming years.

Hmmm, what else is new then?
- Necati is getting a divorce,
- Hasan Sas is getting a baby.
- Sukur is happy 'cause Anelka asked for his shirt at last years cupfinal( )
- Expectations are high for the Tromso match.

Mostly high standing news I must admit

Hagi is offline  
post #5 of 3295 (permalink) Old September 28th, 2005, 11:33
Legend

yenibey's Avatar

Teams: Fenerbahçe, Türkiye
Quote:
Originally Posted by Tva
- Hasan Sas is getting a baby.
As in "adopting"? Or are he and his g'friend/wife expecting?
You make it sound like he's been seen in Beyoglu window shopping

"Serious sport has nothing to do with fair play. It is bound up with hatred, jealousy, boastfulness, disregard of all rules, and sadistic pleasure in witnessing violence: in other words it is war minus the shooting."
yenibey is offline  
post #6 of 3295 (permalink) Old September 28th, 2005, 11:48 Thread Starter
Legend

Hagi's Avatar

Hmm, I think laziness made me copy the sentence structure from necati's pending divorce

Sas and partner were expecting and the last one popped out a healthy young boy called Yusuf Deniz. Our star is fruitfull as well

Hagi is offline  
post #7 of 3295 (permalink) Old September 28th, 2005, 16:33 Thread Starter
Legend

Hagi's Avatar

Eski AÇik Sari Desene

Her Cimbomluya (ve ligtv abonesi olanlara p) duyrulur..

LigTv will show a documentary about Fatih Terim at Galatasaray. We will get 'behind the scene' images. Of how the team prepares for matches and Terim's motivational speeches before the games. From what I've seen in the announcements on LigTv it looks very promising.

Date: 30 sep, Friday at 2230 (Turkish Time).

Last edited by Hagi; September 28th, 2005 at 16:39.
Hagi is offline  
post #8 of 3295 (permalink) Old September 28th, 2005, 17:21
Premier Player

Maestro's Avatar

Teams: Galatasaray
Quote:
LigTv will show a documentary about Fatih Terim at Galatasaray. We will get 'behind the scene' images. Of how the team prepares for matches and Terim's motivational speeches before the games. From what I've seen in the announcements on LigTv it looks very promising.
Its called "Eski Acik Sari desene" and I get goosebumps everytime I watch Terims peptalk before each game.

Check it out, its very galafans duty!
Maestro is offline  
post #9 of 3295 (permalink) Old September 29th, 2005, 16:53 Thread Starter
Legend

Hagi's Avatar

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, bu gece saat 23.15'te, Fatih Altaylı'nın sunduğu 'Teke Tek' programına konuk olacaktır. Medya mensuplarına duyurulur. Galatasaray Spor Kulübü İletişim Koordinatörlüğü

@ATV

Last edited by Hagi; September 29th, 2005 at 17:04.
Hagi is offline  
post #10 of 3295 (permalink) Old October 7th, 2005, 08:54
Honourable Mention, April Photo Contest 2008
Forum Manager
Legend

buzyb's Avatar

interesting things from hakan sükür:

Forma Karan’ın hakkıydı ama söyleyemedim!"
Kral Hakan Şükür'den dobra dobra açıklamalar

Hakan Şükür’ün Türk futbolunun gelmiş geçmiş en büyük golcüsü olduğu, içi boş bir laf değil, gerçektir. Açın bakın, bütün istatistikler onun Kral olduğunu söyler. Bursaspor’dan Galatasaray’a geldiği 1992 yılından bu yana Türk futbolunun en çok tartışılan ismi olan Hakan Şükür ile gündemdeki konuları konuştuk. Tromso hezimetinden başlayarak, Gerets’i, Hagi’yi, Galatasaray’ı ve Milli Takım’ı sorduk. İçinden geldiği gibi, bir Kral gibi konuştu...

Sorumluluk alınmadı

"Tromso maçına kafa olarak hazırlanamadık. Ayrıca, önemli oyuncularımız sakattı. Ben de daha yeni toparlamıştım kendimi. Samsun’da ağır bir zeminde zorlu bir maç yaptık. Hemen ardından yine ağır bir zeminde Tromso ile oynadık. İstanbul’daki maçta Tromso takımı çok kapandı. Bizden de kimse sorumluluk almadı. Herkes ‘ben gol atayım’ duygusuyla hareket edip, rakip ceza alanına girdi. Bütün bunların üstüne bir de ofsayttan gol yiyince iyice stres yaptık. Kısacası her şey onların lehine gelişti.

Kaleciyi öldürürsün

Anelka’nın Konyaspor maçında yaptığı hareket çok kötü. O tür sıçrayışları İngiliz futbolcular yapıyor. Kolları vücuttan uzak tutarak, arkasındaki ve yanındaki rakibi dağıtır, böylelikle de kendisine daha rahat vuruş imkanı sağlar. Bu sıçrayışları kalecinin dibinden yaparsan, kaleciyi öldürürsün. Anelka’nın pozisyonunda hakemin yaptığı hata, diğer hakemleri de zor duruma soktu.

Kötü düşüncelere fren

Trabzonspor, Galatasaray ve Beşiktaş’ın sahaya aynı pankartla çıkmasını çok anlamlı buluyorum. Bizim tepkimiz hakemle alakalı bir şey değildi. Kötü düşünceleri daha başından frenlemek açısından iyi bir şey yaptığımıza inanıyorum.

Gerets’le her şey güzel

Gerets’in gelişiyle birlikte takım içerisinde inanılmaz bir kaynaşma oldu. Gayet iyi gidiyoruz. Bazen performansımızda düşme olabilir ama takım olma duygusuyla bunu rahatça aşacağımıza inanıyorum.

Hocamız bize her zaman şunu söylüyor; ‘Hücum oyuncuları ne kadar defans yaparsa, defanstakiler de ne kadar ofansı düşünürse bizim için o kadar iyi.’ Biz de maçlara bu bilinçle çıkıyoruz.

Eric Gerets bize hiç maç kaseti seyrettirmiyor. Ne istiyorsa bunu bize antrenmanlarda gösteriyor. Gerets yüksek tempolu antrenmanlar yaptırıyor. Maç sabahlarında bile ağır çalışıyoruz. Hatta maçlara yorgun çıkıyor gibi oluyoruz.

Hep iftiralarla yaşadım

Hayatım boyunca iftiralarla yaşadığım için artık piştim. Başarılı insanlara hep atıp tutarlar, açığını ararlar. Zaten bu hep böyledir. Özellikle bazı insanlara ağzınla kuş tutsan yaranamazsın. İsmim çok yerde kullanılıyor. Ya reyting için ya da reklam için. Hakan Şükür olmak kolay değil.

Feldkamp bambaşka

Benim gözümde en değerli teknik direktör Karlheinz Feldkamp’tır. Her şeyi onda gördüm. Galatasaray’daki ilk sezonumda hocamdı. Bir gün Sarıyer ile oynuyorduk. Çok kötü oynadığım bir maç sonunda 0-0 berabere kaldık. Feldkamp maçtan sonra gazetecilere, ‘Hakan Milli Takım oyuncusu değil’ demiş. Ertesi gün gazetelerde gördüm. Çok üzülmüştüm. Beni hemen yanına çağırdı ve, ‘Seni hırslandırmak için böyle konuştum’ dedi. O böyle söyleyince rahatladım. Feldkamp çok tecrübeli bir hocaydı. Derbilerden önce bizi hep, ‘Rakibimiz bizden 10 yıl ilerde’ diyerek motive ederdi. Biz böyle çok derbi kazandık.

Futbolu bırakınca antrenör olacağım

Çok keyifli ve zevkli bir şey futbol. Ondan asla kopamam. Futbolu bırakınca antrenörlük yapacağım. Jübilemden sonra Galatasaray’dan bu konuda teklif gelirse kabul ederim.

Merdiven boşluğunda maçlara giderdim

Şimdiki gençler çok şanslı. Çünkü hepimiz onlara yardımcı oluyoruz. Ben o yaşlarda iken, takım otobüsünde oturacak koltuğum bile yoktu. Merdiven boşluğunda maçlara giderdim.

Jardel gibi değilim top bekleyemem

Forvet oyuncuları hücumda çakılı oynarsa, takımlarına hiçbir şey kazandıramazlar. Ben her zaman çok koşmam gerektiğine inanıyorum. Eğer gerektiği kadar koşmazsam rahat edemiyorum. Jardel gibi topu bekleyemem ben.

Önce iş sonra oruç

Futbol eskisi gibi değil, çok zor. Bu yüzden düzenli oruç tutamıyorum. Kendi inancını ön plana tutarak hareket edemezsin. Çünkü, senden bir şeyler bekleyen insanlar var. Ama benim gibi düşünmeyenler de var. Mesela Sivassporlu Balili. Kendi inancına göre, oynamadığı zamanlar da oluyor.

Forma Ümit Karan’ın hakkıydı ama hocaya söyleyemedim

Sivasspor maçından önce formsuzdum. Ümit Karan ise çok formdaydı. Ama hoca beni oynattı. Bu durum beni çok rahatsız etti. Çünkü forma Ümit’in hakkıydı. Bunu hocaya söyleyecektim ama bir türlü söyleyemedim. Ben hayatım boyunca kendimi bilerek yere atıp penaltı yaptırmadım. Ama pozisyon icabı nizami şarjda yere düşüyorsun, hakem de penaltı veriyor. Bu seneki Diyarbakırspor maçında da böyle bir pozisyon oldu, hakem Metin Tokat iyi süzemediği için penaltı verdi. O penaltı da gol olmadı. Allah’ın da istediği buydu sanırım.

Para değil huzur önemli

Maddi yönden çok zorlandığım günler oldu. Geri çevrilmeyecek paralar koydular, önüme. Ama ben hep verdiğim sözün arkasında durup, G.Saray’da kaldım. Başka bir kulüpte parayı alırsın ama rahat olamazsın. G.Saray’da her zaman mutluydum ve mutluyum da.

İyi bir futbolcu olmak için sadece yetenek yetmez. Aynı zamanda kuvvetli olmak zorundasınız. Ben gol atamadığım zaman diğer becerilerim konuşuluyor. Adam eksilttiğim, rakibe pres yaptığım, diğer arkadaşlara boş alan açtığım gibi... Ümit Karan bir gün bana, ‘Hakan ağabey, sen oynamadığın zaman ben boş alan bulamıyorum’ dedi. Benim bir değişik yapım vardır. Koştukça açılıyorum. Özellikle maç öncesi ısınma antrenmanlarında kendimi zorluyorum. Eğer bu zorlamayı yapmazsam maçın sonunu getiremem.

Maçı satın aldık derlerse oynamam

Birileri bana, ‘Hakan bu maçı satın aldık, haberin olsun’ deseler, kesinlikle o gün sahaya çıkmam. Vicdanım rahat etmez çünkü. Ben bir şey bilmediğim için bu lig bana temiz geliyor.

Yanal’a kimse inanmadı

Bir şey yapmak istedikten sonra bahane bulursun. Ersun Yanal’ın benimle ilgili söylediği, ‘Sistemime uymadığı için Milli Takım’a almıyorum’ sözlerine kimse inanmadı. Gürcistan maçından sonra otelde odamda Rüştü ile beraber oturuyorduk. Ayağımda buz vardı. Saat 02.30 gibiydi. Ersun hoca odaya geldi. Buz olduğu için ayağım yukarıdaydı, dolayısıyla oturuşumu düzeltme şansım yoktu. Ama o, ‘ayağını indirmedi’ diye düşündü. Daha sonra Milli Takım’a çağrılmadım. Bu durum beni çok üzdü. Cevabını bilmediğim bir soruyla karşı karşıyaydım. Bir gün Ersun hocayı aradım. Bana, ‘Hakancığım, bundan sonra böyle olacak. Sistem gereği seni oynatamayacağım’ dedi. Ben de, ‘Rahatladım hocam, sağolun’ karşılığını verdim ve kapattım. Ondan sonra birçok kez telefonda konuştuk. 1-1’lik Danimarka maçından sonra arayıp tebrik ettim.

Fenerbahçe Milan’ı yener

F.Bahçe’yi geçen sezon iki kere yendik ama bu sene daha farklılar. Sistemli ve sabırlı oynuyorlar. Ben lig şampiyonunu, o günün şartlarının belirleyeceğini düşünüyorum. Daum’u çok beğeniyorum. Milan’a son dakikalarda kaybettikleri maçtan sonra çok ağır eleştiriler aldı. Bence Daum yanlış yapmadı. F.Bahçe gruptan çıkar. Milan deplasmanlarda çok kötü oynuyor. F.Bahçe Kadıköy’de onları yener.

Hırs yaptım İnter’e gittim

Ben İnter’den önce Milan’a gidecektim. Ama son anda engellendim. Bu engelleme yüzünden de hırs yaptım ve kadrosunda kimlerin olduğuna bakmadan İnter’in teklifine ‘Evet’ dedim. Çünkü İnter ve Milan aynı şehrin, Milano’nun takımı ve aralarında inanılmaz bir rekabet var. Bu rekabet benim İnter’e gitmeme neden oldu. Eğer ilk Milan’a gitmiş olsaydım, hala orada oynuyor olacaktım. İnter’in kadrosunda 8 forvet oyuncusu olduğunu oraya gidince gördüm.

En çılgın arkadaşım Hasan Şaş

Hasan Şaş’ın özgüveni var. Palazlandıkça daha çok açılıyor. Sezona iyi başladı, inşallah böyle de devam edecektir. En çılgın arkadaşım Hasan Şaş’tır. Çok agresiftir, hırslıdır ama çok temiz bir insandır. Doğru düşünen bir yapısı var. Benim en iyi anlaştığım insandır. Yaşadığı çoğu sakatlık da psikolojiktir. Kafasına taktığı zaman sakatlanıyor.

Gerets renk vermiyor Hagi tersiydi

Gerets değişik bir hoca. Karizmatik bir duruşu var. Kendinden emin hareket ediyor. Biz itiraz edip başka bir şey söylesek bile, ‘Hayır, böyle olacak’ diyor. Suratı kesinlikle renk vermiyor. Ama Hagi’nin sinirli olduğunu sabah yüzünden anlıyorduk. Ruh hali suratına aynen yansıyordu.

Borçlu kulübü yönetmek kolay değil

Bu kadar borcun içindeki bir kulübü yönetmek kolay değil. Yöneticilerimiz ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Ben bundan çok daha kötü zamanlar yaşadım. 10-11 ay paramızı alamadığımız zamanlar olmuştu. Ama şu an iyi başkanın olduğu dönemi yaşıyorum. Ergun Gürsoy da bizim için elinden geleni yapıyor.

/\ |) /\ |\| /\ () |
buzyb is offline  
post #11 of 3295 (permalink) Old October 7th, 2005, 10:58
Legend

yenibey's Avatar

Teams: Fenerbahçe, Türkiye
Can you translate that word for word
...just kidding

"Serious sport has nothing to do with fair play. It is bound up with hatred, jealousy, boastfulness, disregard of all rules, and sadistic pleasure in witnessing violence: in other words it is war minus the shooting."
yenibey is offline  
post #12 of 3295 (permalink) Old October 8th, 2005, 22:32 Thread Starter
Legend

Hagi's Avatar

GS players in international matches

Cameroon 1 - 1 Egypt
Song, Saidou both have played 90 minutes in this match
Sadly Cameroon are eliminated by this draw, which means Ivory Coast will go the WC instead of Cameroon. I haven't watched the match so I don't know how our players' performance has been.

Lithuania 0 - 2 Serbia & Montenegro
Sasa Ilic watched on the bench how his team won against Lithuania. They lead the group with two points above Spain. If they win against Bosna-Hersek they will qualify for the WC.

Czech Republic 0 - 2 The Netherlands
Marek Heinz lost with his team against a very solid Holland. Very disappointing result for the Czech players. They have to win their last match against Finland to get past Romania for the second spot in the group

Turkey 2 - 1 Germany
Ergun and Necati were allowed to play in the second half of the match. Ergun looked quite confident in his passes but at times was caught up in the pressure losing the ball. Necati's shot on goal was deflected by Kahn after which debutant Nuri Sahin finished for the goal to mark an impressive debut.

Hagi is offline  
post #13 of 3295 (permalink) Old November 2nd, 2005, 09:57 Thread Starter
Legend

Hagi's Avatar

According to Milliyet GS is looking to divide it's football branch from the other branches as to not influence the football business with the debt of the organisation as a whole.
The money gained from football related themes like shirt sales and transfers and such will be transferred to this independent branch.

This sounds very promising. If we just could get rid of the debt...

-------------------------------------------------------------------

Hasan Sas' three match suspension has been turned in to a two match suspension

Hagi is offline  
post #14 of 3295 (permalink) Old November 2nd, 2005, 11:42
#DontCrackUnderPressure
Xtratime Legend

Zico 10's Avatar

Quote:
Originally Posted by Tva
Hasan Sas' three match suspension has been turned in to a two match suspension
Typical.. I wonder if they even have standard that they punish players with..

As for the football branch thing, it's ridiculous. GS already neglects almost all the other branches of the club, just look at the [lack of] results..

And most of the debt, if not all of it was accumulated by the football branch anyway!

And thats not even touching onto the practical and possibly even legal implications of it all..

#DontCrackUnderPressure

Quote:
Originally Posted by Osman View Post
Volunteering for Mandingo nr 6.

Standing over him with a scowl after the first 5 rekt him so hard he'll wish he was a stranded nguru.
Zico 10 is offline  
post #15 of 3295 (permalink) Old November 2nd, 2005, 11:48
Honourable Mention, April Photo Contest 2008
Forum Manager
Legend

buzyb's Avatar

i wouldn't believe milliyet, to be honest..

/\ |) /\ |\| /\ () |
buzyb is offline  
post #16 of 3295 (permalink) Old November 7th, 2005, 00:35
Forum Manager
Xtratime Elite

GICA's Avatar

Teams: FC Barcelona, România
Hagi has been appointed as the new Politehnica Timisoara coach. Balint will be his assistant.
GICA is offline  
post #17 of 3295 (permalink) Old November 7th, 2005, 10:37 Thread Starter
Legend

Hagi's Avatar

I hope he does well. I expect him back at the club one day.

Hagi is offline  
post #18 of 3295 (permalink) Old November 7th, 2005, 20:48
International

The Godfather's Avatar

Quote:
Originally Posted by GICA
Hagi has been appointed as the new Politehnica Timisoara coach. Balint will be his assistant.
Is that team any good? I never heard of them, Are they in the first division.
The Godfather is offline  
post #19 of 3295 (permalink) Old November 7th, 2005, 23:16
Forum Manager
Xtratime Elite

GICA's Avatar

Teams: FC Barcelona, România
Yes, they are in the first division and they have one of the best squads of Romanian football. Ovidiu Petre is playing there
And maybe the best fans in Romania are there.

They have an important economic power too, they are like a "Romanian Chelsea" in some way.
GICA is offline  
post #20 of 3295 (permalink) Old November 7th, 2005, 23:19
International

The Godfather's Avatar

Quote:
Originally Posted by GICA
Yes, they are in the first division and they have one of the best squads of Romanian football. Ovidiu Petre is playing there
And maybe the best fans in Romania are there.

They have an important economic power too, they are like a "Romanian Chelsea" in some way.

Thats wierd. How come I haven't heard of them. I guess Hagi is lucky, becuz back in Gala he had financial trouble, now he has money.

Are they like a emerging team or something?
The Godfather is offline  
Reply

Quick Reply

Register Now

In order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:

Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in

Human Verification

In order to verify that you are a human and not a spam bot, please enter the answer into the following box below based on the instructions contained in the graphic.

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes
Linear Mode Linear Mode

Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies